ZdravieZdravie

Koronavírus neodíde. Musíme sa na život popri ňom nastaviť cieleným posilňovaním imunity

 Adriana Bachoríková/ PR   26.01.2021   0

Kovid-19 je vírusové ochorenie, ktoré, ako môžeme v posledných dňoch sledovať, stále mutuje. Vírus sa, podobne ako chrípka, vyvíja a mení. Vyzerá to tak, že sa ho nezbavíme a bude tu s nami. Dá sa s takýmto nepriateľom bojovať?

 

Priebeh i rekonvalescencia sú  závislé od stavu imunity 

Tak, ako pri každom vírusovom ochorení, i pri koronavíruse platí, že priebeh i rekonvalescencia sú vo veľkej miere závislé od stavu imunity. Silný imunitný systém nás dokáže lepšie chrániť. Ľahšie si poradí s vírusom i priebehom ochorenia a následnou rekonvalescenciou.

Na trhu máme k dispozícii mnoho vitamínov a výživových doplnkov na posilňovanie imunity. Veľa už vieme o pozitívnych účinkoch vitamínov C, D, aj B-komplex.  Mnohí z tých, ktorí už koronavírus prekonali pozitívne hodnotia prípravok VIUSID.

Ide o funkčný doplnok stravy, ktorý bol vyvinutý tak, aby svojim zložením bojoval proti vírusovým ochoreniam v rozličných štádiách od fázy prevencie, cez priebeh choroby až po následnú rekonvalescenciu. VIUSID je prírodný výživový doplnok na podporu imunity, únavu, vyčerpanie, doplnenie vitamínov a minerálov určený pre dospelých a deti od 3 rokov.

Skúsenosti s užívaním VIUSIDu

Tí, ktorí koronavírus prekonali aj s pomocou VIUSIDu ho hodnotia veľmi dobre. Z ich skúseností vyberáme:

Rodinka zo Záhoria - Majka , 40 rokov, dve deti a manžel.

Začali užívať VIUSID po zistení, že Majka je pozitívna. Po troch dňoch užívania sa silné príznaky zmiernili a zostala len bolesť hrdla. Deti a manžel sa nenakazili. 

Športovkyňa Barbora, 35 rokov: preventívne užívala VIUSID cca dva mesiace pred nakazením. Priebeh bol u nej dobrý - len dva dni mierny soplík. VIUSID dávala aj manželovi a synovi, obaja boli negatívni. 

Martina 32 rokov, manažérka: 

Ona aj jej muž mali len mierne príznaky,  6 ročné dcérka bola tiež pozitívna, ale bezpríznaková. Celé ochorenie trvalo len 6 dní. Všetci  brali pravidelne VIUSID už preventívne, a počas choroby 2x denne na zmiernenie únavy.  

Trojbojár Richard, 38 rokov - od malička astmatik, ktorý máva pravidelne na jeseň  problémy so dutinami a prechladnutím. VIUSID užíva s prestávkami od apríla 2020. Pozoruje zlepšenie - túto jeseň bez nádchy a prechladnutia, prevencia pred nákazou Covid-19 a lepší výkon v športových aktivitách.  

Zuzana, 48 rokov s rodinou:

VIUSID užíva od septembra celá jej rodina. Manžel bol pozitívny, no bez príznakov, na dva dni stratil čuch.

Ostatní v rodine ostali negatívni. 

Mária, 47 rokov: VIUSID dávala 3x denne svojmu onkologickému oteckovi, keďže celá domácnosť bola pozitívna. Otec sa nákaze vyhol a má aj viac energie.

 


Nasledujúce odborné informácie som čerpala zo zdroja:

Výsledky štúdie súkromného španielskeho laboratória „Catalysis Laboratories“ so sídlom v Madride. Jeho účinky skúmali pri podávaní pacientom s Kovid-19 v španielskych nemocniciach v roku 2020.

 

Ako funguje VIUSID ?

Pri výrobe tohto výživového doplnku sa používa technológia molekulárnej aktivácie, ktorá posilňuje prirodzené molekuly a zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Užíva sa ako doplnok konvenčnej liečby a pomáha znižovať jej toxicitu. Predovšetkým pri dlhodobom niekoľkotýždňovom užívaní konvenčnej liečby, ktorému sú pacienti hospitalizovaní s Kovid-19 vystavení, môžu mať lieky (antibiotiká, kortikoidy) nežiadúce účinky na pečeň, či obličky.  VIUSID znižuje pôsobenie škodlivých toxínov a zlepšuje tak efektivitu bežných liekov.

VIUSID ako prevencia

Zdravý a silný imunitný systém odpovedá na ochorenie lepšou a rýchlejšou reakciou imunitných buniek ako ten oslabený. Preto má posilňovanie imunity význam ako prevencia ochorenia Kovid-19, ale tiež u pozitívnych jedincov, ktorí sú asymptomatickí, alebo majú iba mierne príznaky. Silný organizmus si s ochorením účinnejšie a rýchlejšie poradí, doba liečby a rekonvalescencie býva kratšia, bunková a hormonálna odpoveď imunitného systému lepšia Preventívnym užívaním VIUSIDu chorobe nevieme zabrániť, ale môžeme organizmu pomôcť lepšie ju zvládnuť.

Riadenie choroby a rekonvalescencia

Pacienti s oslabenou imunitou mávajú po infikovaní častejšie stredný až ťažký priebeh ochorenia. Pozorujeme u nich slabšiu reakciu imunitného systému, nízku tvorbu protilátok, postihnutie horných a dolných dýchacích ciest, pneumóniu, postihnutie obličiek i pečene. Liečba pacientov s ťažším priebehom trvá tri aj štyri týždne, čo je dlho nielen v porovnaní s bežnými virózami, ale predovšetkým preto, že hospitalizovaní pacienti počas týchto týždňov dlhodobo užívajú antibiotiká a kortikoidy, ktoré ovplyvňujú správne fungovanie metabolizmu. VIUSID nám môže pomôcť chorobu stabilizovať, skrátiť jej priebeh a zlepšiť rekonvalescenciu. U hospitalizovaných pacientov so stredným alebo ťažkým priebehom výrazne skrátil dĺžku hospitalizácie (zo 40 na 17 dní, t.j. o viac ako polovicu). Zároveň tak znižuje náklady na liečbu, vyťaženosť zdravotného personálu ale aj užívanie konvenčných liekov.

Pri strednom a ťažkom priebehu pacientov sprevádzajú príznaky ako prechladnutie, vysoká teplota, pneumónia, porucha obličiek či kožné problémy. Aj po vyliečení mávajú poruchy dýchacieho systému a obličiek. Mnohí z tých, ktorí koronavírus prekonali, uvádzajú, že i po vyliečení im ešte nejakú dobu trvalo, kým získali svoje sily späť. Cítili oslabenie, či stratu energie aj dlho po odznení príznakov. Je dôležité zlepšiť priebeh choroby aj následné zotavenie, znížiť toxicitu a skrátiť dobu liečby. Užívaním VIUSIDu pred liečbou a počas choroby môžeme zlepšiť aj stavy po vyliečení. 

Prečo  VIUSID?

Obsahuje antioxidanty

Pacienti s chronickými ochoreniami, cukrovkou, obezitou, či vo vysokom veku, trpia vo zvýšenej miere oxidačným stresom. Ide o nerovnováhu medzi antioxidačnou kapacitou bunky a množstvom voľných radikálov. Oxidačný stres stimuluje zápalové reakcie v tele a odpoveď imunitného systému na infekciu (v tomto prípade Kovid-19) sa tak zhoršuje. Zníženie oxidačného stresu môže pomôcť imunitnému systému chrániť sa pred vírusmi. Slúžia nám k tomu antioxidanty. Keďže si ich telo nevie vyrobiť, prijímame ich v strave a doplnkoch výživy. V konvenčnej medicíne sa antioxidanty pri Kovid-19 používajú na zmieňovanie zápalových procesov a tiež ako prevencia disfunkcie krvných doštičiek.

Imunomodulácia

Slúži na riadenie zápalových procesov a  aktivity imunitných buniek tak, aby sme dosiahli efektívne fungovanie imunitného systému, ktorý je schopný bojovať s patogénmi.

Protivírusový

Pomáha kontrolovať vírusy v napadnutých bunkách. Obsahuje antivirotické zložky, kyselinu listovú, vitamíny B12 a B6, glukozamín, zinok. To všetko sú prírodné zložky, ktoré podporujú správne fungovanie imunity.

Obsahuje glycyrhizín

Extrakt zo sladkého drievka je hlavnou antivirotickou zložkou VIUSIDu a zároveň pôsobí ako imunomodulátor. Sťažuje vírusu pripojenie na hostiteľskú bunku a eliminuje tak chorobu už na jej začiatku, resp. zníži jej intenzitu (vírusy sa ťažšie dostanú na hostiteľské bunky). Zároveň zastavuje množenie vírusov.

Hepatoprotektívum

Hlavným vedľajším účinkom dlhodobého užívania liekov používaných pri liečbe Kovid-19 je ich toxicita a  vplyv na pečeň. VIUSID skracuje dobu liečenia a tým aj užívania liekov a napomáha znižovať pôsobenie toxínov na pečeň.

 

Dobré výsledky VIUSIDu potvrdzujú aj štúdie

Uvedené informácie sú výsledkom štúdií súkromného španielskeho laboratória „Catalysis Laboratories“ so sídlom v Madride, ktoré je výrobcom výživového doplnku VIUSID. Jeho účinky skúmali jednak pri preventívnom podávaní a tiež pacientom s rozvinutých ochorením Kovid-19.

V jednej z najviac postihnutých nemocníc v Madride bolo po vypuknutí pandémie v marci 2020 infikovaných 11,6% personálu. Pri preventívnom užívaní prípravku VIUSID zamestnancami pohotovosti po dobu troch mesiacov bol po testovaní pozitívny iba jeden z 25 zamestnancov. Tento lekár počas užívania VIUSIDu už mal príznaky a bol pravdepodobne nakazený skôr. Po piatich mesiacoch užívania VIUSIDu sa nakazilo iba 25% všetkých zamestnancov nemocnice. Priebeh ochorenia bol u nich bez symptómov alebo mierny. Treba zdôrazniť, že ide o pozorovanie vo vysoko infekčnom prostredí nemocnice.  Ďalšia štúdia pochádza z Ekvádoru, ktorý bol na začiatku jednou z najpostihnutejších krajín Južnej Ameriky. VIUSID tu podávali ako doplnok konvenčnej liečby Kovid-19. V priebehu 5 – 7 dní došlo u všetkých pacientov bez ohľadu na štádium ochorenia k stabilizácii a zlepšeniu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Máte problém otehotnieť?
04.03.2021   2
Recept: dobrá hormonálna rovnováha, dobre vyvinuté, nepoškodené a dobre fungujúce pohlavné orgány, psychická a fyzická kondícia, správny partner.
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
babetko
Základné obilninové kaše pre bábätká (od 6 mesiacov)
06.03.2021   0
Ak sa ešte len rozbiehate a rozmýšľate, aké kaše sú teraz vhodné, či s lepkom alebo bez lepku, máme pre vás zopár tipov.
Jedálniček dojčiacej matky
04.03.2021   50
Dostali ste od Vašej pediatričky pri návšetve poradne s Vaším bábätkom-dojčiatkom ponaučenie, čo ako dojčiaca matka (ne)smiete jesť vo forme tabuľky s odporúčanými dennými dávkami „kadečoho“ v miligramoch, poprípade v kilojouloch?
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
detské choroby
Suchý alebo vlhký kašeľ, ako ich rozoznať (audio)
07.03.2021   1
V zásade rozlišujeme dva druhy kašľa: suchý, neproduktívny kašeľ a kašeľ produktívny (vlhký, mokrý, hlienový). Viete ich rozoznať?
Mumps
04.03.2021   1
Mumps je ochorenie spôsobené vírusom, ktorý sa zvyčajne šíri prostredníctvom slín. Môže nakaziť rôzne časti tela, najmä príušné slinné žľazy. Typický príznak je opuch a bolesť v príušnej slinnej žľaze, takže dieťa vyzerá ako škrečok s plnými ústami.
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
zvery
7 tipov ako dostať mačku do auta
08.03.2021   0
Ak mávate hrôzu z toho, že Vašu mačku treba niekam odviesť autom, nie ste sami. Mnohí majitelia šedivejú pri predstave, že opäť budú musieť vziať mačku a navštívíť napr. veterinára...
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.