VychovávameVychovávame deti

Ako otcovia ovplyvňujú svoje dcéry na celý život

 Anna Veselá   08.06.2021   0

Otca nemôže nikto nahradiť – preto túto úlohu treba čo najlepšie využiť.

Dcéry potrebujú všetku možnú lásku, aby si vybudovali sebaúctu a uvedomili si, že si zaslúžia byť milované.

Shutterstock

 

Je preukázané, že u dievčat, ktorým otcovia prejavovali lásku, je pravdepodobnejšie, že budú emocionálne stabilné, spoločensky aktívne a sebavedomejšie.

Otcovia rôznymi spôsobmi formujú dcéry do budúcnosti, preto by mali byť veľmi opatrní a výchove svojich dievčat venovať veľa úsilia.

Otec dáva vzor, ako by sa muži mali správať k jeho dcére

Vzťah medzi manželmi je príkladom pre dcéry, na základe ktorého sa formuje ich postoj k tomu, čo môžu očakávať od muža. Otec by mal svojej manželke prejavovať úctu a milovať ju tak, ako by si želal, aby bola jeho dcéra milovaná.

Otec by mal svojej dcére venovať všetku svoju lásku

Dcéry potrebujú všetku možnú lásku, aby si vybudovali sebaúctu a uvedomili si, že si zaslúžia byť milované. Otca nemôže nikto nahradiť – preto túto úlohu treba čo najlepšie využiť.

Otec by mal svojej dcére hovoriť, že je krásna: aj vnútri, aj navonok

Vplyv rovesníkov, sociálnych sietí a nedosiahnuteľných štandardov krásy ovplyvňujú dievčatá, ktoré sa porovnávajú s druhými, čím sa u nich rozvíja problém so sebaúctou a sebadôverou.

Preto by otcovia mali svojim dcéram často pripomínať, že sú krásne a presvedčiť ich, že sú oveľa viac ako to. Otcovia majú moc, aby nedovolili iným, aby podkopali sebavedomie ich dcér a aby ich naučili, že si môžu veriť.

Shutterstock

 

Dcéra vždy bude pri sebe potrebovať svojho otca

Bez ohľadu na to, ako dospelo vyzerá, dcéra bude vždy potrebovať bezpodmienečnú lásku a podporu svojho otca.

Bude, samozrejme, robiť aj nejaké chyby, od ktorých ju otec nemôže uchrániť, ale práve vtedy bude potrebovať otca, ktorý ju ubezpečí, že nemôže urobiť nič, čo by zmenšilo jeho lásku k nej.

Dcéra si želá, aby ju otec počúval

Je jedno, koľko má rokov, dcéra vždy túži po tom, aby ju otec počúval a rozumel jej. Ak dcéra vidí, že jej otec nevenuje pozornosť, možno sa s ním nebude chcieť deliť o svoje tajomstvá. Preto by otec mal byť prítomný a svojej dcére venovať plnú pozornosť, aj emocionálnu podporu, ktorú potrebuje.

Spomienky sú darom, na ktorý sa nezabúda

Dcéry túžia po otcovej pozornosti, ktorú nemôže nič nahradiť. Či zoberie otec dcéru na zmrzlinu, výlet, alebo sa s ňou iba zahrá. Otcovia tak učia svoje dcéry, že aj maličkosti sú dôležité a že stačí chvíľa v živote, ktorá sa stane nezabudnuteľnou, dôležitou spomienkou.

Otec je ten, ktorý by mal naučiť dcéru rôzne veci

Otec by si mal nájsť čas, aby sa mohol svojej dcére venovať naplno, vždy odpovedať na jej otázky, uspokojovať jej zvedavosť. Mal by ju naučiť všetko, čo môže.

Shutterstock

 

Otec by mal byť schopný pustiť svoju dcéru

Otcovia chcú chrániť svoje dcéry pred všetkými nebezpečenstvami, medzi ktoré, samozrejme, patria aj chlapci. Často si myslia, že ich dcéra je príliš mladá, alebo že si ich vzácne dievčatko nikto nezaslúži.

Aj keď chrániť svoju dcéru je úlohou otca, mal by pamätať aj na to, že jedného dňa opustí domov a začne žiť svoj vlastný život. Urobí niekoľko chýb, pred ktorými ju chcel otec chrániť a pravdepodobne mu to zlomí srdce, mal by však byť hrdý na to, akou ženou sa nakoniec stane.

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ako bolia kontrakcie?
23.06.2021   0
Čo sú kontrakcie, ako sa prejavujú a ako veľmi bolia? Ako odlíšiť pravé kontrakcie od falošných, pri akom intervale ísť do pôrodnice? Pomáha kontrakcie predýchať?
Opuchy nôh v tehotenstve
22.06.2021   6
Opuchy nôh postihujú asi 75% tehotných, zvyčajne po 20. týždni tehotenstva. Zhoršujú sa hlavne na večer a cez noc by mali vymiznúť. Aké sú príčiny opuchov a ako ich zmierniť?
3D animácie pôrodu (video)
18.06.2021   0
Ako prebieha pôrod? Čo sa počas kontrakcií deje s bábätkom? Nasledujúce video veľmi názorne zobrazuje priebeh prvej i druhej doby pôrodnej.
babetko
Utopiť sa dá aj v záhradnom bazéne. Na toto treba dať pozor
23.06.2021   0
Voda deti láka, sú v nej obvykle radi. No v okolí bazénu ich nikdy nenechávajte bez dozoru. Aké riziká hrozia?
Vodné hry pre deti
23.06.2021   0
Hry s vodou deti milujú. Okrem osvieženia hry s vodou poskytujú veľa príležitostí na trénovanie ohybnosti, koordinácie pohybov, kooperácie s kamarátmi ...
Začíname papať: Kedy? Čo? Tabuľky po mesiacoch.
22.06.2021   9
Ako zavádzať príkrmy? Kedy s nimi začať? Ako postupovať? Ak hľadáte tabuľku, s akými príkrmami začať podľa veku bábätka, urobíte si prehľad od 6. mesiaca po prvý rok bábätka.
detské choroby
Suché a sekundárne utopenie – aké ich sprevádzajú príznaky
23.06.2021   0
Čo je suché alebo sekundárne utopenie? Nenastane vo vode, ale až neskôr. Aké sú príznaky? Čo robiť pri suchom topení a ako podať prvú pomoc?
Fontanela: prečo ju bábätká majú a kedy zrastie
18.06.2021   0
Všetky bábätká prichádzajú na svet s vankúšikom nad čelom. Je to takzvaná veľká fontanela, ktorá je veľmi dôležitá pre zdravý vývoj novorodenca.
Príznaky dehydratácie
07.06.2021   0
Príznaky dehydratácie: suché sliznice ( pery, jazyk, dutina ústna, málo slín) tmavý, koncentrovaný moč nemočenie 6-8 hodín ( 3-4 hodiny dojčatá do pol roka) chýbanie sĺz,...
zvery
Kastrovaný králik
11.06.2021   0
Aký význam má u zajaca ako domáceho maznáčika kastrácia resp. sterilizácia? Má tento zdanlivo bolestivý úkon u zajacov nejaký vplyv na kvalitu života?
Ako dlho si pamätajú mačky
28.05.2021   0
Pamätajú si mačky svojich majiteľov aj po rokoch odlúčenia? Aká je pamäť mačiek? Majú nejaké spomienky?
Ako nakŕmiť malé mačiatko
17.05.2021   1
Ocitli ste sa v situácii, že sa máte postarať o mačiatko-novorodenca? Nemusí to byť jednoduché. Ako nakŕmiť takúto "mini micu"?