Vážne veciZamyslenie

Obdivoval som svoju ženu, keď dojčila

 Juraj Hipš   04.08.2022   0

Obdivoval som svoju ženu, keď dojčila. Ja som unavený padal do postele a ona počas noci ešte niekoľkokrát kŕmila Yoriho. Zuzka dojčila na lavičkách v parku, reštaurácii, odletových halách aj  v lietadle.

foto: Martin Vrabko

 

Nikdy som nechápal pohľady ľudí, ktorí sa pozastavovali nad dojčením na verejnosti. Miesto toho, aby sme matkám vytvárali priestor a mali podporu, pohoršujeme sa nad tým, že napĺňajú prirodzené potreby dieťaťa. Dojčenie nie je len o kŕmení. Pomáha dieťaťu zvládať bolesť, stres ako aj regulovať dýchanie alebo činnosť srdca.

Matku nemôžeme nútiť, aby sa kvôli tomu skrývala a nebodaj sa za to hanbila. Opovrhnutie si zaslúži, ak niekto na verejnosti vulgárne nadáva alebo fúka cigaretový dym všade okolo seba. Ale nie dojčiace matky.

Práve prebieha Svetový týždeň dojčenia. Je pripomenutím aj toho, že dojčenie je tým najprirodzenejším vkladom pre zdravie a život dieťaťa. Dojčenie nie je len o kŕmení, Je aj o zdravom rozvoji duševnej a emocionálnej stránky dieťaťa.
Všetky matky si zaslúžia podporu pri dojčení a to kdekoľvek.

P.S.: Na fotografii z výstavy „Esencia ženy“  je moja manželka s dcérou Iniyou zachytená počas dojčenia. Iniya sa dokázala dojčiť kdekoľvek a v akejkoľvek polohe

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Liek na popôrodnú depresiu? Dlhšia materská dovolenka
09.08.2022   0
Prvý rok po narodení dieťaťa všeobecne predstavuje zvýšené riziko vzniku depresie u žien, pričom približne 13 % matiek sa aj skutočne dostalo do popôrodnej depresie.
Ako sa mení vagína po pôrode
05.08.2022   0
Počas tehotenstva sa menia aj orgány pohlavnej sústavy. Vplyvom hormónov sa pošva zväčšuje, stáva sa pružnejšou, elastickejšou, aby umožnila prechod novorodenca pôrodnými cestami.
10 vecí, ktoré treba vybaviť po narodení dieťaťa
28.07.2022   0
Narodenie dieťaťa znamená pre čerstvých rodičov aj veľa povinností na úradoch. Komu treba oznámiť narodenie dieťaťa, ako nahlásiť narodenie dieťaťa na matrike, zapísať na trvalý pobyt, ako vybaviť pre dieťa zdravotné poistenie a ako si požiadať o dávky a príspevky pri narodení dieťaťa?
babetko
Ukradla som kamarátke meno pre bábätko!
11.08.2022   0
Nielen ženy a autá, ale predovšetkým mená pre bábätká sa za žiadnych okolností nepožičiavajú.
20 domácich prác, ktoré reálne môžete očakávať od 2-3-ročných detí
10.08.2022   1
V poslednej dobe často vídam zoznamy domácich prác rozdelených podľa veku dieťaťa a pýtam sa: majú vôbec ich autori deti?
6 najväčších chýb pri uspávaní bábätka
09.08.2022   0
Má vaše maličké problém zaspať a v noci sa často budí? Toto sú najčastejšie chyby, ktorými rodičia narúšajú kvalitnú spánkovú rutinu.
detské choroby
Mrľa detská
02.08.2022   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
Ako rozpoznať, že sa niekto topí
23.07.2022   0
Vedeli by ste rozpoznať človeka, dieťa, ktoré sa topí? Bude mávať do vzduchu rukami a kričať o pomoc? Táto filmová predstava o topení sa nie je reálna. Ako teda rozpoznať, že vo vode je topiaci sa človek?
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
17.07.2022   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
auto
Ako jazdím elektrickým Meganom úplne zadarmo
10.08.2022   0
Akumulátor sa dá nabiť z 0% na 80% (deklarovaný dojazd vyše 300 km) za pol hodinu. Nabitie na dojazd 100 km sa uskutoční len za 7 minút. Cena na tento dojazd je len 1,5 EUR.
Dacia Jogger hodnota za peniaze
04.08.2022   0
Po zverejnení nových cien sa z davu rodín s deťmi ozývaly šťastné výkriky.
Dobrá príprava = menší stres pred dovolenkou
01.08.2022   0
Ideálny čas na dlhú cestu je medzi treťou a štvrtou hodinou ráno. V tomto čase je na cestách ešte málo áut. Deti sú také unavené, že v aute bez problémov spia ďalej. Pre vás to znamená, že môžete hodinu až dve šoférovať bez prestávky.