Vážne veciZamyslenie

Igor Matovič, Sebastian Kurz a Murphyho zákony

 Eva Pavlíková   16.11.2020   0

Som taký ten európsky rodič, čo behá denne sem a tam cez čiaru. Mám 4 deti, ktoré chodia do škôl v troch rôznych štátoch. A tak sa mi nevdojak stalo, že ako rodič sledujem európskych premiérov, ich vyjadrenia a rozhodnutia v časoch pandemických.

 

Ako zatvára školy Matovič

Ak ide Matovič zavrieť školy od pondelka, zriaďovatelia sa to dozvedia v nedeľu. Školníci v pondelok pozametajú vytrhané šedivé vlasy riaditeľov do vriec na biologický odpad, a v pondelok sa už pani učiteľky hrajú so žiakmi edukatívnu skrývačku spoza tabletov. (ak majú).

 

Ako zatvára školy Kurz

Ak ide zavrieť školy rakúsky premiér Kurz, už dva týždne si detičky nosia do školy svoje tablety, telefóny a nacvičujú si s učiteľmi roztomilé aktivitky v MS Teams, aby išlo všetko hladko, keď to jednoho dňa naozaj príde. Škola vám vypisuje so záujmom láskavé správy, či máte doma počítač pre každého člena domácnosti, a ak nie, nejaký vám zadováži. Ak dieťa nemôže byť doma počas tvrdého lockdownu, jasné že aj počas zavretých škôl budú  otvorené “družiny”. Zajtra si idú deti do školy po knihy a od utorka sa opäť učí distančne. No a čo. Nič prekvapivé.

shutterstock

 

Sebastian je  ako Mona Lisa

Pozerávam sa na jeho tlačovky ako uchvátený návštevník v Louvri.  Zrozumiteľná a pritom “very hoch” nemčina, dokonalá štruktúra prejavu. Celý je múdry, komplexný, precízny, pohľadný, vitálny, rovnako láskavý ako dôrazný. Haptika, posturologia, gestikulácia, kinezika, chronemika…. Všetko je v súlade, nič vás neruší. Chcete ho počúvať, nechcete prepnúť na iný program. On je program!

Nečítala som nič o jeho rodičoch, pôvode,  a ani nebudem. Zostávam vo vlastnej predstave, že je jediným dieťaťom Kena a Bárby a už v prenatálnom období mu púšťali cez pupočnú šnúru eseje o neverbálnej komunikácii, verejnej prezentácii, myšlienkových mapách a emocionálnej inteligencii.

 

Pochopiteľne, aj  v Rakúsku je množstvo ufrflaných ľudí, ktorí napriek tomu, že je ich premiér pekný, múdry a nekonfliktný, nesprevádzajú jeho rozhodnutia smajlíkmi a potleskom. Ale zdá sa, že sú  len svätenou vodou na jeho rétorický mlyn. So spadnutou sánkou sledujem ako sa s  rešpektom prihovára oponentom, uzná ich legitimitu,  a následne odôvodní, prečo veci vidí inak a tak ich aj spraví.

Igor nevyrastal na filharmónii. Igor je Trnavák.

Je taký ten jeden z nás. Ani krásny ani škaredý, ani mysliteľ, ani hlupák. Roztopašný chlapec, ktorý má chuť  robiť veľké veci. Pred celým národom sa ťahá za traky s Rišom, ako chlapci na pavlači. Keď s ním niekto nesúhlasí, vynadá mu, ako by s ním norky pásol. Možno ho poteší viac Tublatanka ako Vivaldi.
Čo by si bez neho počali chlapci na #ZOMRI. Toľko srandy čo podnieti... Často nás doženie k slzám, len často nevieme, či sú to slzy cez smiech, alebo inverzne.

Pevne však verím, že to v princípe myslí  dobre. Ako ja, keď vrieskam na deti. Som síce ako nevyspelý rodič, čo nenačítal nič z článkov o výchove na www.rodinka.sk , ale mojim záujmom je ochrániť moje deti, alebo ich dotlačiť do niečoho zodpovedného. Aj keď často vyzerám pri tom ako hysterka.

Dvaja lídri EU krajín. Jeden taký čihí, druhý zasa hota.

Lenže Murphyho zákony stoja nad všetkými európskymi legislatívami. Takto dnes vyzerá covidová krivka v týchto dvoch štátoch.

Vyzerá to, že COVID poslúcha viac na Matovičovu Tublatanku :

zdroj: https://ourworldindata.org

 

Rakúsko vyhlasuje od utorka tvrdý lockdown so zákazom vychádzania 24/7 a  odvolávajúc sa na úspech Slovenska pripravuje celoplošné testovanie obyvateľstva antigénovými testami 

  • Slovensko postupne uvoľnuje opatrenia po zreteľne zalomenej krivke infekcie.
  • Do bratislavského Volksvagenu prilieva koncern v tomto neistom čase istú miliardovú investíciu.
  • Slovenský futbalisti postúpili po štyroch rokoch na Majstrovstvá Európy.
    Ja viem, pukance v kine ešte nie sú, ale verím, že sa ich dočkáme.

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.4 z 5. Celkom 37 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Eva Pavlíková

Do tejto stránky som sa prerodila. Postupne - pôrodmi mojich štyroch detí. A tak sa na svet pozerám očami rodiča. Čo na mysli, to na klávesnici.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Genetický ultrazvuk
15.01.2021   17
Nízke hodnoty AFP testov poukazujú na možnosť plodu s Downovým syndrómom, naopak zvýšené hodnoty poukazujú na možnosť defektov neurálnej rúry.
Život bez dieťaťa. Ako na to nemyslieť?
13.01.2021   0
Myslela si, že má ešte veľa času, ale teraz, v 36 rokoch, v partnerstve s človekom, ktorý už deti má a žiadne ďalšie nechce, sa tejto predstavy pomaly ale isto musí vzdať.
Prídavok na dieťa 2021
11.01.2021   35
Kedysi pod názvom "rodinné prídavky." Patrí na každé nezaopatrené dieťa. Ktoré dieťa je nezaopatrené, kto môže poberať prídavok a za akých podmienok? Oznamovacia povinnosť pri prídavku na dieťa, ktoré dovŕšilo 3 roky.
babetko
6 skvelých hračiek z kartónu
15.01.2021   0
Z kartónu pri troche trpezlivosti a chcenia vyrobíte deťom úžasné veci. Navyše ich do procesu tvorby môžete zapojiť a oni si hračky môžu dotvoriť podľa svojich predstáv a fantázie.
Hanbím sa, že neľúbim svoje dieťa viacej
14.01.2021   14
Čo len to bábätko potrebuje, veď všetko som mu už dala, tak čo teraz s ním... nemôžem si pomôcť, ale je to také nudné, stereotypné, príšerne otravné. Som z toho unavená.
Postieľka, kolíska, kôš, či posteľ rodičov?
12.01.2021   13
Prehľadový článok o výhodách a nevýhodách jednotlivých možností.
detské choroby
Operácia: Obriezka - Cirkumcízia
16.01.2021   6
Obriezka sa vykonáva pri zúženej predkožke, alebo pri príliš dlhej predkožke, ktorú nemožno voľne pretiahnuť cez žaluď penisu. Ako poznáme fimózu a kedy si ju treba začať všímať?
Odstávajúce ušká
13.01.2021   0
Ako problém odstávajúcich uší riešiť a na čo sa treba pripraviť, ak zvažujete zákrok u dieťatka? Spýtali sme sa aj za vás plastického chirurga.
Krvácanie z nosa
11.01.2021   0
Hoci krvácanie z nosa vie poriadne vystrašiť,u detí vo veku 3-10 rokov je časté a obyčajne nejde o nič vážne. Krvácanie sa zvyčajne zastaví samo a môže byť bezpečne ošetrené doma.
zvery
Morčatá
12.01.2021   10
Morčatá patria medzi hlodavcov, dožívajú sa v priemere 5 až 7 rokov. Je to milé zvieratko, vhodné pre staršie deti ako miláčik. Je ideálne na chov v byte, hoci si vyžaduje aj prechádzky vonku. Starostlivosť o neho je pomerne jednoduchá.
Korytnačka z akvária
02.01.2021   0
Vodný obojživelník, ktorého máme doma v akváriu je ako stvorený pre tropické krajiny, ktoré nazýva svojím domovom. Ako sa oň máme starať v našich podmienkach?
Čo robiť ak sa pes bojí
29.12.2020   2
Máte psa,ktorý sa niečoho alebo niekoho bojí? Viete ako mu pomôcť? Ako prekonať jeho strach?