Vážne veciŠtát pre rodinu

Testovanie školákov a rodičov sa zruší, ale nezmizne

 redakcia   28.04.2021   0

Týždeň, čo týždeň testovanie aspoň jedného z rodičov, ak malo dieťa na prvom stupni nastúpiť v pondelok do školy, takisto pravidelné testovanie starších žiakov, aby mohli prejsť bránami školy, navrhla Pandemická komisia v pondelok ukončiť.

Testovanie celkom nezmizne, iba má byť cielenejšie, zamerané na ohniská. Preventívne testovanie má nahradiť „intervenčné.“

Shutterstock

 

Odborníci hovoria, že testovať v súčasnej situácii antigénovými testami by sa míňalo účinkom, keďže lepšia epidemická situácia znamená aj nižšiu pravdepodobnosť, že sa takýmto testom zachytí pozitívny bezpríznakový človek. Zmysel tohto testovania teda vidia v ohniskách, alebo v miestach, kde je riziko nákazy.

Aj naďalej by sa mali testovať deti a rodičia v čiernych okresoch. Tie na Slovensku posledný aprílový týždeň neboli.

bordových okresoch by sa mali testovať maturanti a žiaci 8. a 9. ročníka podľa potreby, intervenčne. Ak by sa však situácia zhoršovala, nie je vylúčené, že sa nejakou formou pretestujú všetky deti druhého stupňa a stredných škôl, ktoré sa vyučujú prezenčne.

V školách platí semafor, ktorý by mal zabezpečiť, aby boli školy bezpečným prostredím. No spustí sa až vtedy, keď sa na škole objaví pozitívny prípad, kým preventívne testovanie ho malo odhaliť ešte pred tým, ako by sa dostal do školy.

Odborníci z Pandemickej komisie tvrdia, že intervenčné testovanie by malo postačiť na to, aby sa prípady rýchlo podchytili a aby sa v panike zase nezatvárali plošne celé školy. Zatvárať sa však určite budú tam, kde sa objavia infikovaní žiaci.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Bratislava už prednostne očkuje aj tehotné ženy
12.05.2021   0
Tehotné ženy, ktoré sa chcú zaočkovať proti koronavírusu, sa môžu prihlásiť do náhradníckeho zoznamu.
Pôrody znova ako za socializmu - pandémia ako výhovorka
11.05.2021   0
Ako sa ženám rodilo a rodí počas pandémie, ktorá trvá už viac ako rok? Vrátili sme sa do socialistických čias, až šokujúco rýchlo.
1. týždeň tehotenstva
09.05.2021   0
Tehotenstvo trvá približne 266 dní, čiže cca. 280 dní od prvého dňa poslednej menštruácie. Čo je presne 40 týždňov.
babetko
Neurovedkyňa dokázala, aký dôležitý je vzťah mamy a dieťaťa
11.05.2021   0
Neurovedkyňa vytvorila pomocou magnetickej rezonancie úžasný obraz, ktorý ukazuje silné spojenie medzi matkou a dieťaťom – je na nej ona sama so svojim dvojmesačným synčekom.
"Toto moje dieťa nerobí. Požičiava hračky a nebije sa..."
10.05.2021   0
Moje dieťa nechcelo požičať inému dieťaťu lopatku. A mamička toho druhého dieťaťa zostala zarazená a skonštatovala:
detské choroby
Crohnova choroba u detí
06.05.2021   0
Crohnova choroba je vlastne zápal čreva. Chronický. Mení život tomu, kto toto ochorenie získal. Čoraz viac detí a mladých ľudí patrí medzi pacientov a rodičia často opomínajú prvotné príznaky ochorenia.
Tiková porucha u detí
02.05.2021   3
Ako rodičia budete asi medzi prvými, ktorí si môžu všimnúť u svojho dieťaťa isté stereotypné pohybové alebo zvukové prejavy, ktoré nazývame tikmi. Tiková porucha nemá vplyv na inteligenciu, avšak niektoré sprievodné javy tikov môžu negatívne ovplyvniť výkon žiaka v škole.
Hnačka – ako ju riešiť prírodnými prostriedkami
26.04.2021   0
Na hnačku nájdete niekoľko prípravkov aj medzi liekmi vhodnými pre deti. Pokiaľ však chcete vyskúšať najskôr prírodnú medicínu, nech sa páči – tu je niekoľko tipov.
zvery
Zajac ako domáci miláčik...
07.05.2021   7
Zajace alebo králiky sú nádherné zvieratá. Sú obdivuhodné a majú osobnosť! Avšak predtým, ako si nejakého vyberiete, mali by ste sa uistiť, či je to vhodné zviera pre Vás a Vašu rodinu.
Kde sa na psovi a mačke skrýva kliešť a ako ho odstrániť
20.04.2021   0
Skrýše kliešťov: vnútro a okolie uší, na hlave a okolo očí, v oblasti papule a ňufáka, na krku pod obojkom, slabiny a medzi zadnými nohami, pod prednými nohami, labky a medzi prstami, okolo chvosta
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.