V kuchyniV kuchyni

Viete, ako vyzerá ovocie a zelenina vo svojom prirodzenom prostredí? Tento test preverí vás i vaše deti!

 PR   06.07.2020   0

Spoločnosť Kaufland vlani spustila pilotný ročník projektu Čerstvé hlavičky, ktorý medzi školákmi podporuje pozitívny vzťah k ovociu a zelenine.

Okrem toho, že projekt na školy prináša nádielky čerstvého ovocia a zeleniny, má za cieľ aj pomáhať s edukáciou.

Tak schválne, ako obstojíte vo vedomostiach o čerstvých plodoch vy?

 

1. Aký strom takto kvitne predtým, než prinesie sladké ovocné plody?

 

2. Ako sa nazýva zelenina na obrázku?

 

3. Čo je na obrázku?

 

4. Čo rastie na tomto poli?

 

5. Aký plod to dozrieva?

 

6. Kde dozrieva plod zelenej papriky?

 

7. Aká sladká pochúťka je na obrázku?

 

Ako ste obstáli v našom teste?

Vedeli ste všetky správne odpovede alebo by sa vám zišlo trochu si oprášiť vedomosti? Povedomie o ovocí a zelenine a ich konzumovanie nie je dôležité len pre vás, ale najmä pre vašich školákov.

Obchodný reťazec Kaufland chce deťom pomôcť osvojiť si zdravé stravovacie návyky a povzbudiť ich k pravidelnej konzumácii dostatku čerstvého ovocia a zeleniny. Preto už po druhý rok spúšťa pre žiakov základných škôl projekt Čerstvé hlavičky.

Reťazec Kaufland hľadá jednu partnerskú základnú školu pre každú z jeho vybraných 67 predajní po celom Slovensku. Škola, ktorá sa v rámci Čerstvých hlavičiek stane partnerskou školou Kauflandu, získa pre svojich žiakov pravidelnú nádielku čerstvého ovocia a zeleniny – a to vždy raz do týždňa počas celého školského roka 2020/2021.

O tom, ktoré zo 189 prihlásených škôl sa stanú partnerskými školami, rozhodne široká verejnosť hlasovaním v období od 24. júna do 29. júla 2020 prostredníctvom pokladničných blokov. Každý pokladničný blok vystavený v období od 24. júna do 29. júla 2020 predstavuje jeden hlas.

Rozhodnite o víťazných školách aj vy. Všetko o projekte Čerstvé hlavičky nájdete na webstránke www.cerstvehlavicky.sk

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Hľadáte:
tehotenstvo
Amniotómia, alebo... v čepčeku sa narodil!
07.08.2020   3
Encyklopédia zdravotnej sestry hovorí, že je to prepichnutie amniónu (zárodočnej blany). Mamičkovsky tomu hovoríme pretrhnutie plodových obalov alebo pustenie vody počas pôrodu. Nemýľte si to prosím s iným zákrokom – amniocentézou.
Prvé pohyby bábätka v brušku
05.08.2020   6
Bábo v brušku a jeho prvé pohyby ženy opisujú ako hladkanie, mávnutie motýlích krídel, bublinky, jemné klopanie, pohyby čriev, trepotanie, škvŕkanie v bruchu, mrvenie...
Čo je hlienová zátka, kedy sa uvoľní a kedy ísť do pôrodnice?
03.08.2020   5
Odtok hlienovej zátky je jedným z prvých signálov, že čas pôrodu sa blíži a v zásade ešte netreba ísť do pôrodnice. Ak sa však objaví jasnočervená krv, (ako pri silnej menštruácii) je načase urýchlene sa presunúť do pôrodnice.
babetko
Cvičenie s riekankou pre 4 – 5-ročné deti
07.08.2020   0
Zdravotné cviky deťom poskytujú uvoľnenie všetkých svalov, ale aj posilňovanie a cestu k správnemu držaniu tela. Veľkým pomocníkom pri cvičení sú pesničky alebo riekanky. S deťmi vo veku 4 – 5 rokov si môžeme zacvičiť aj na tieto:
Nepáči sa ti jedlo? Budeš hladný!
06.08.2020   0
Babička šermuje lyžičkou popod nos vnúčika. Dieťatko vysýpa z mostíka kamienky a ona ho kŕmi jablkovou výživou cez pletivo, cez mriežkovanú zábranu preliezky, hrdá na svoju kŕmiacu taktiku.
Sunárek vyrástol. Rebrenduje na SUNAR
05.08.2020   0
Zmena sa dotkla len obalu a značky, zloženie a chuť produktov zostávajú rovnaké.
detské choroby
Protikvasinková diéta
03.08.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Cítia malé bábätká bolesť?
31.07.2020   0
Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.
Alergia na slnko?
29.07.2020   0
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnečné žiarenie môže byť okrem spálenia pokožky aj slnečná alergia. Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je dostatočne odolná voči škodlivému žiareniu.
zvery
Prečo psy jedia trávu
03.08.2020   0
Väčšine psov tráva chutí. Podľa prieskumov je tráva rastlinkou, ktorú psy jedia najčastejšie. Ale prečo je to tak? Má nejaké neznáme vitamíny? Čo na nej psy vidia?
Cestovanie so psom
28.07.2020   2
Je prirodzené, že si myslíte, že sa váš psík necíti v klietke dobre. Neprenášajte ale tieto svoje pocity na vášho psa. Prepravka im nevadí a niektorí sa dokonca v nej cítia bezpečnejšie.
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   2
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?