V kuchyniV kuchyni

Viete, ako vyzerá ovocie a zelenina vo svojom prirodzenom prostredí? Tento test preverí vás i vaše deti!

 PR   06.07.2020   0

Spoločnosť Kaufland vlani spustila pilotný ročník projektu Čerstvé hlavičky, ktorý medzi školákmi podporuje pozitívny vzťah k ovociu a zelenine.

Okrem toho, že projekt na školy prináša nádielky čerstvého ovocia a zeleniny, má za cieľ aj pomáhať s edukáciou.

Tak schválne, ako obstojíte vo vedomostiach o čerstvých plodoch vy?

 

1. Aký strom takto kvitne predtým, než prinesie sladké ovocné plody?

 

2. Ako sa nazýva zelenina na obrázku?

 

3. Čo je na obrázku?

 

4. Čo rastie na tomto poli?

 

5. Aký plod to dozrieva?

 

6. Kde dozrieva plod zelenej papriky?

 

7. Aká sladká pochúťka je na obrázku?

 

Ako ste obstáli v našom teste?

Vedeli ste všetky správne odpovede alebo by sa vám zišlo trochu si oprášiť vedomosti? Povedomie o ovocí a zelenine a ich konzumovanie nie je dôležité len pre vás, ale najmä pre vašich školákov.

Obchodný reťazec Kaufland chce deťom pomôcť osvojiť si zdravé stravovacie návyky a povzbudiť ich k pravidelnej konzumácii dostatku čerstvého ovocia a zeleniny. Preto už po druhý rok spúšťa pre žiakov základných škôl projekt Čerstvé hlavičky.

Reťazec Kaufland hľadá jednu partnerskú základnú školu pre každú z jeho vybraných 67 predajní po celom Slovensku. Škola, ktorá sa v rámci Čerstvých hlavičiek stane partnerskou školou Kauflandu, získa pre svojich žiakov pravidelnú nádielku čerstvého ovocia a zeleniny – a to vždy raz do týždňa počas celého školského roka 2020/2021.

O tom, ktoré zo 189 prihlásených škôl sa stanú partnerskými školami, rozhodne široká verejnosť hlasovaním v období od 24. júna do 29. júla 2020 prostredníctvom pokladničných blokov. Každý pokladničný blok vystavený v období od 24. júna do 29. júla 2020 predstavuje jeden hlas.

Rozhodnite o víťazných školách aj vy. Všetko o projekte Čerstvé hlavičky nájdete na webstránke www.cerstvehlavicky.sk

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
babetko
3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
25.02.2021   0
Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
Bio matky len zbytočne "príliš riešia". Alebo ?
25.02.2021   0
Sú bio potraviny skutočne len módny trend, výstrelok, úchylka, manier bohatých ľudí ? A máme sa pozerať na výživu detí inak?
detské choroby
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   0
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.