V kuchyniV kuchyni

Ako usporiadať skvelý piknik a zároveň si ho užiť

 PR   03.07.2019   0

Nikomu sa nechce v letných mesiacoch tráviť hodiny v kuchyni, počasie nás naopak láka na posedenie do parku alebo na lúku s priateľmi. Ideálnou voľbou je preto usporiadať piknik, pri ktorom je možné spojiť všetko dohromady a užiť si tak príjemné popoludnie vonku.

Žiadne veľké vypekanie

So stúpajúcimi teplotami nám klesá chuť na komplikované, ťažké a teplé jedlá. Pripravte preto niečo osviežujúce. Môžete sa inšpirovať španielskymi studenými polievkami gazpachom alebo salmorejom, ale ideálnou voľbou pre každého tiež cestovinový šalát, ktorý môžete vždy prispôsobiť chutiam ostatných. Ingredience nakúpite v Lidli.

Radšej ako upiecť hutné bábovky, zúročte úrodu letného ovocia a pripravte cheesecake alebo tvarohový dezert do pohárikov, budú sa vám tak oveľa ľahšie prenášať. Čo sa týka pitia, máte nespočetne veľa možností. Osvedčeným tipom je južanská sangría z červeného vína a citrusov a pre deti domáca limonáda z lesného ovocia s osviežujúcou mätou.

 

Podávame!

Na prepravu a uchovanie čerstvého jedla je nevyhnutnosťou chladiaca taška alebo box. Hodiť sa vám bude pikniková deka, ktorá má z rubovej strany špeciálny materiál, vďaka ktorému ju neskôr len utriete mokrou utierkou dočista.

Pre deti alebo starších  účastníkov určite využijete pohodlnejšie nafukovacie matrace, výhodne si ich zaobstaráte napríklad v letáku kik, jeho aktuálny akciový leták nájdete na kompaszliav.sk.

Servírovanie do jednorazových papierových tanierikov a plastových pohárikov sa už pomaly stáva neekologickou a nevkusnou minulosťou. Nosiť so sebou domáci porcelán je samozrejme tiež nezmysel.

V mnohých obchodoch si dnes ale môžete výhodne zaobstarať ľahký bambusový riad, z ktorého vám bude chutiť oveľa viac. Na prenášanie riadu potom nemusíte utrácať  za špeciálne piknikové koše, bohato vám postačí prútený košík, s ktorým vyrážate do lesa na huby.

A pokiaľ si chcete celú udalosť spestriť, nemali by ste zabúdať ani na prenosný reproduktor, vďaka ktorému naladíte všetkých  účastníkov na tú správnu letnú vlnu.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Rebríček 2019: Mamy oznámkovali najlepšie pôrodnice
20.07.2019   0
Na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk hodnotilo slovenské pôrodnice od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku 2 839 matiek.
Sprievodca pôrodnicami 2019
18.07.2019   0
V pôrodniciach chýbajú obyčajné sprchy a toalety
17.07.2019   0
Poznámka mamy, že netiekla v pôrodnici teplá voda, je jedna z čerešničiek.
babetko
Čo o deťoch prezrádza spôsob hry?
22.07.2019   0
Hra tvorí najvýznamnejšiu súčasť rozvoja dieťaťa. Umožňuje mu učiť sa, skúšať, objavovať, ale aj oddychovať či opakovať. Dieťa, ktoré sa môže dosýta a nerušene hrať, nechýbajú mu podnety a najmä v prvých rokoch nápomocná ruka rodiča, je šťastné dieťa. Práve prostredníctvom hry sa najrýchlejšie prejaví potenciál, vlohy a záujmy, ktoré môžete v rannom veku podchytiť a objaviť budúce povolenie alebo milovaný koníček.
Bonding náš každodenný
17.07.2019   0
Ako vyzerá podpora bondingu v našich pôrodniciach? Prečo sú medzi jednotlivými nemocnicami rozdiely v jeho podpore? Dá sa dieťatko priložiť mamičke hneď po narodení aj v prípade cisárskeho rezu?
Čo potrebujeme, aby sme zdolali koliku?
16.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.