V kuchyniV kuchyni

Ako usporiadať skvelý piknik a zároveň si ho užiť

 PR   03.07.2019   0

Nikomu sa nechce v letných mesiacoch tráviť hodiny v kuchyni, počasie nás naopak láka na posedenie do parku alebo na lúku s priateľmi. Ideálnou voľbou je preto usporiadať piknik, pri ktorom je možné spojiť všetko dohromady a užiť si tak príjemné popoludnie vonku.

Žiadne veľké vypekanie

So stúpajúcimi teplotami nám klesá chuť na komplikované, ťažké a teplé jedlá. Pripravte preto niečo osviežujúce. Môžete sa inšpirovať španielskymi studenými polievkami gazpachom alebo salmorejom, ale ideálnou voľbou pre každého tiež cestovinový šalát, ktorý môžete vždy prispôsobiť chutiam ostatných. Ingredience nakúpite v Lidli.

Radšej ako upiecť hutné bábovky, zúročte úrodu letného ovocia a pripravte cheesecake alebo tvarohový dezert do pohárikov, budú sa vám tak oveľa ľahšie prenášať. Čo sa týka pitia, máte nespočetne veľa možností. Osvedčeným tipom je južanská sangría z červeného vína a citrusov a pre deti domáca limonáda z lesného ovocia s osviežujúcou mätou.

 

Podávame!

Na prepravu a uchovanie čerstvého jedla je nevyhnutnosťou chladiaca taška alebo box. Hodiť sa vám bude pikniková deka, ktorá má z rubovej strany špeciálny materiál, vďaka ktorému ju neskôr len utriete mokrou utierkou dočista.

Pre deti alebo starších  účastníkov určite využijete pohodlnejšie nafukovacie matrace, výhodne si ich zaobstaráte napríklad v letáku kik, jeho aktuálny akciový leták nájdete na kompaszliav.sk.

Servírovanie do jednorazových papierových tanierikov a plastových pohárikov sa už pomaly stáva neekologickou a nevkusnou minulosťou. Nosiť so sebou domáci porcelán je samozrejme tiež nezmysel.

V mnohých obchodoch si dnes ale môžete výhodne zaobstarať ľahký bambusový riad, z ktorého vám bude chutiť oveľa viac. Na prenášanie riadu potom nemusíte utrácať  za špeciálne piknikové koše, bohato vám postačí prútený košík, s ktorým vyrážate do lesa na huby.

A pokiaľ si chcete celú udalosť spestriť, nemali by ste zabúdať ani na prenosný reproduktor, vďaka ktorému naladíte všetkých  účastníkov na tú správnu letnú vlnu.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
Gestóza tehotných
25.06.2020   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
Nezakrývajte v horúčavách kočík, aby sa bábätko neprehrialo
01.07.2020   0
Mnoho kočíkov je zakrytých, či už bavlnenou plienkou, uterákom alebo jemnou dečkou, aby tienili pred priamymi slnečnými lúčmi. Odborníci však rodičov pred takýmto riešením počas horúcich letných dní varujú. Bábätku hrozí prehriatie.
Chystáte sa na výstavu Poklad Inkov na Bratislavský hrad? Len neberte dieťa, vyhodia vás
30.06.2020   0
Majiteľka výstavy asi nemá deti... Inak by nemohla vydať tak nezmyselný príkaz.
detské choroby
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
Rodičia pozor: 12 najčastejších letných detských ochorení
27.06.2020   1
Kinetóza, hnačky, či popálenie medúzou. V letných mesiacoch je vhodné myslieť na prevenciu určitých ochorení. Ktorých?
zvery
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...
Liečba mačkou - Felinoterapia
18.06.2020   1
Felinoterapia - liečba somatických a psychických ochorení či záťaží založená na priamom kontakte človeka s mačkou. Pradenie mačky navodzuje pocit kľudu a optimizmu. Mimoriadne pozitívny vplyv má pri depresiách, úzkostiach, mozgovej porážke, mentálnej retardácii, reumatizme, zmyslových poruchách, telesnom postihnutí i psychosomatických poruchách.