Tip na knihuTip na knihu

Tajomstvo dobrej výchovy? Viac času!

 Marcela Beňová   15.02.2018   0

Zdá sa vám, že hodiny, dni a týždne sa nám rodičom doslova sypú pomedzi prstami? Že roky bežia, naše deti rýchlo rastú a nám v návale povinností neraz unikajú dôležité chvíle, momenty, udalosti?

Je čas zastaviť sa. A to práve teraz.

Nezáleží na tom, či majú vaše deti päť alebo pätnásť rokov. Využite chvíle, ktoré máte, ešte dnes. Vypnite televízor, odložte telefón a darujte im sami seba.

shutterstock

 

Tejto téme sa vo svojej najnovšej knihe Ako získať viac času pre rodinu venuje aj Richard Vašečka, známy politik, spisovateľ a speaker, sám otec štyroch detí. Hlavnou myšlienkou publikácie pre zaneprázdnených rodičov je:

„Ak chcete dobre vychovať svoje deti, miňte na ne dvakrát viac času a dvakrát menej peňazí.“

To máme prestať chodiť do práce?

Čo to ale znamená? To máme prestať chodiť do práce? Nemať žiadne záľuby? Nie. Autor na jednoduchých príkladoch z vlastného života ukazuje, ako niekoľkými praktickými krokmi, ale najmä zmenou svojho zmýšľania vytvoriť priestor pre našich najbližších, kde by sme mohli spoločne čerpať silu do náročných dní, učiť sa od seba, spoločne sa smiať, počúvať a vytvárať spomienky.

Veľkým plusom knižky je, že autor dobre pozná svojich čitateľov. Rozumie našich bežným obavám, starostiam aj rodičovským nedostatkom. Vysvetľuje zrozumiteľne, citlivo, bez odsúdenia. Odhaľuje svoje vlastné skúsenosti, dobré aj zlé rozhodnutia a pomáha rodičom, aby pri výchove detí spoznávali a vychovávali aj sami seba.

Knižka je napísaná jasným, stručným a zrozumiteľným jazykom. Na jej prečítanie vám stačí jeden večer, ale čerpať z nej môžete mnoho nasledujúcich rokov. Určite stojí za vašu pozornosť.

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Rebríček 2019: Mamy oznámkovali najlepšie pôrodnice
20.07.2019   0
Na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk hodnotilo slovenské pôrodnice od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku 2 839 matiek.
Sprievodca pôrodnicami 2019
18.07.2019   0
V pôrodniciach chýbajú obyčajné sprchy a toalety
17.07.2019   0
Poznámka mamy, že netiekla v pôrodnici teplá voda, je jedna z čerešničiek.
babetko
Čo o deťoch prezrádza spôsob hry?
22.07.2019   0
Hra tvorí najvýznamnejšiu súčasť rozvoja dieťaťa. Umožňuje mu učiť sa, skúšať, objavovať, ale aj oddychovať či opakovať. Dieťa, ktoré sa môže dosýta a nerušene hrať, nechýbajú mu podnety a najmä v prvých rokoch nápomocná ruka rodiča, je šťastné dieťa. Práve prostredníctvom hry sa najrýchlejšie prejaví potenciál, vlohy a záujmy, ktoré môžete v rannom veku podchytiť a objaviť budúce povolenie alebo milovaný koníček.
Bonding náš každodenný
17.07.2019   0
Ako vyzerá podpora bondingu v našich pôrodniciach? Prečo sú medzi jednotlivými nemocnicami rozdiely v jeho podpore? Dá sa dieťatko priložiť mamičke hneď po narodení aj v prípade cisárskeho rezu?
Čo potrebujeme, aby sme zdolali koliku?
16.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.