SprávySprávy

Vianočný darček na poslednú chvíľu: týchto 10 tipov vás zachráni

 pr   20.12.2019   0

Nestihli ste tento rok nakúpiť darčeky? Nevadí. Našich 10 tipov na originálne darčeky, ktoré objednáte z pohodlia domova a nebudete musieť tŕpnuť, či ich stihnú doručiť do Vianoc, vám pomôže prežiť vianočný stres bez ujmy.


1. Bungee Jumping

Stálica medzi adrenalínovými aktivitami. Skákanie na lane sa stále teší veľkej obľube. Vhodné pre milovníkov adrenalínu a mladšie ročníky.

2. Úniková hra pre partiu kamarátov

Výborný kolektívny darček. Únikové hry sú čoraz obľúbenejšie. Hlavnou úlohou partie je uniknúť z uzavretej miestnosti. To sa nezaobíde bez hľadania indícií, rozmýšľania a používania dôvtipu. Dôležitým prvkom je aj schopnosť skupiny spolupracovať. Únikové hry majú rôzne témy, od pohodových až po hororové. Vyskúšate?

3. Lístky na športové zápasy

Vstupenky na hokejové majstrovstvá, futbal či iný šport, ktorý má obdarovaný rád, vždy potešia. Ak ešte poznáte presný zápas, či klub, na ktorý chce ísť, máte vyhraté. A ak kúpite dva lístky, aby mohol tento športový zážitok zdieľať s kamarátom, budete pod vianočným stromčekom za dobrú vílu.

4. Poukaz na bedničky s ovocím a zeleninou


Zdravý životný štýl je dnes veľmi populárny. Objednaním tejto služby - dovozu ovocia a zeleniny v bedničkách až k dverám obdarovaného počas dlhšieho obdobia - podporíte aj lokálnych dodávateľov. Okrem sezónneho ovocia a zeleniny je v bedničkovom systéme dostupné aj mäso a mliečne výrobky, stačí si vybrať.

5. Kurz jogy alebo iného cvičenia

- permanentka na plaváreň alebo do fitka. Viete, že váš obdarovaný by chcel cvičiť, ale nejako sa k tomu nevie odhodlať? Prípadne sa mu vždy zdá privysoká cena? Pomôžte mu začať tým, že mu

predplatíte konkrétny šport alebo mu darujete univerzálny poukaz.

6. Kurz varenia piva


Výborná voľba pre našich partnerov - milovníkov piva. Kurz varenia domáceho piva priamo v pivovare je vhodný pre mužov, jednotlivcov, dvojice aj skupiny. Okrem odborného školenia na výrobu kvaseného piva spozná pivný nadšenec zákulisie pivovaru a zoznámi sa s procesmi, ktoré v ňom pri varení piva prebiehajú. Ak si okrem príjemne stráveného dňa, nových vedomostí a netradičného zážitku odnesie domov aj vlastnoručne navarené pivo, ktorým sa chváli všetkým kamarátom, môžete si byť istá, že ste vybrali správny kurz.

7. Poukaz do kúpeľov

Odkedy sú k dispozícii príspevky zamestnávateľov na dovolenku na Slovensku, záujem o pobyty v kúpeľoch stúpa. Sú v kurze najmä medzi staršími ročníkmi, ktoré uprednostňujú relax pred adrenalínovými zážitkami. Skvelý tip napríklad pre svokrovcov.

8. Univerzálny poukaz na zážitkový darček


Ak sa obávate, že sa pri kúpe vianočného darčeka - zážitku netrafíte do vkusu obdarovaného, vhodným riešením môže byť univerzálny poukaz od Adrop.sk. S týmto poukazom si obdarovaný u dodávateľa, ktorého ste vybrali, nájde zážitok, ktorý v ňom bude najviac rezonovať. V prípade záujmu je možné vybrať si aj drahší zážitok, ako bola cena poukazu, a doplatiť.

9. Lego na prenájom


Výborná voľba pre vaše ratolesti. Každý mesiac vám pri dverách zazvoní kuriér a donesie nové balenie lega, ktoré si vyberiete. Zároveň zoberie krabicu Lega, ktorú ste mali požičanú predtým. Vďaka tomu majú vaše deti k dispozícii stále novú stavebnicu a zároveň sa u vás nehromadia nové a nové balenia. Vhodné pre deti vyznavačov re-use životného štýlu.

10.Upratovací servis

Upratanie celého bytu aj s umytím okien - nie je to úžasný darček? Najlepšie, ak bude poukaz na túto službu platný až do ďalších Vianoc, aby sa obdarovaní mohli rozhodnúť, kedy presne za nich upratovacie povinnosti prevezme profesionálna firma.

 • Pripájame ďalšie užitočné informácie. Čítajte nižšie.

 • Na čo si dávať pozor pri darovaní služby alebo zážitku

  1.Ponúkajú špeciálne balenie alebo stačí vytlačiť poukážku?

  Špeciálne balenie, kde bude darček - služba alebo zážitok opísaný, dodá punc originality a autentickosti. Na druhej strane, ak toto špeciálne balenie musí prísť poštou alebo ho donesie kuriér, preverte, či ho stihnú doručiť do Štedrého dňa. Originálny voucher si prípadne napíšete aj vlastnou rukou.

   

  2. Existuje žiadosť o spätnú väzbu?

  Ak firma, ktorá ponúka službu, sa nezaujíma o to, či všetko prebieha alebo prebehlo v poriadku, je treba zbystriť pozornosť. Prípadné nedostatky je treba konzultovať, ale seriózni dodávatelia chcú vedieť, čo sa páči, čo sa nepáči a prečo - aby vďaka spätnej väzbe mohli svoje služby zlepšovať.

   

  3. Aká dlhá je lehota na vrátenie poukazu alebo zrušenie služby, objednávky?

  Žiaľ, stane sa, že sa netrafíme do vkusu obdarovaného. Zákonná lehota na odstúpenie od objednávky, prípadne zrušenie zmluvy, je 14 dní. Ak vám dodávateľ ponúka aj dlhšiu lehotu, máte viac času na rozmyslenie, či je darček vhodný. Zároveň to svedčí o serióznom prístupe k zákazníkom a rešpektovaní ich názoru, aj keď je negatívny a vyústi do vrátenia služby.

   

  4. Ak kupujete poukaz na službu alebo zážitok, ako dlho je platný?

  Čím dlhšia je platnosť poukazu, tým lepšie. Obdarovaný má o to väčšiu časovú flexibilitu, kedy si ho môže uplatniť. Niektorí dodávatelia ponúkajú 12 mesačnú platnosť poukazov, nájdu sa aj takí, ktorí ponúkajú 24 mesiacov.

  Odosielam Váš hlas...
  Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
  Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
  Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
  Najčítanejšie
  Recept týždňa
  TIP
  Komentáre k článku

  smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised





  tehotenstvo
  Zamlknutý potrat - Missed abortion
  27.02.2021   24
  Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
  Kuváda - keď je tehotný aj muž
  24.02.2021   0
  Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
  Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
  20.02.2021   0
  Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
  babetko
  3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
  25.02.2021   0
  Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
  Bio matky len zbytočne "príliš riešia". Alebo ?
  25.02.2021   0
  Sú bio potraviny skutočne len módny trend, výstrelok, úchylka, manier bohatých ľudí ? A máme sa pozerať na výživu detí inak?
  detské choroby
  Porucha spôsobená nedostatkom prírody
  27.02.2021   0
  Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
  Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
  23.02.2021   0
  Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
  Bolesť končatín
  17.02.2021   0
  Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
  zvery
  Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
  22.02.2021   0
  Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
  Vodná korytnačka v zime
  16.02.2021   0
  Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.