SprávySprávy

Valentínsky týždeň je aj Národným týždňom manželstva

 redakcia   13.02.2020   1

NTM na Slovensku práve prežíva svoj jubilejný, 10-ty ročník. Opäť prináša veľa podnetov a inšpirácií pre manželov a zaľúbené dvojice, ako svoj vzťah spestriť a prehĺbiť.

Náš príbeh - téma NTM 2020

Aktuálny ročník NTM je príležitosťou zastaviť sa, aby si dvojice pripomenuli svoju spoločnú históriu: ako ich príbeh začal; čo spolu dosiahli; ako prekonali náročné obdobia; čo ich vo vzťahu baví; aké hodnoty vyznávajú a žijú, ...

Spomienky na spoločnú históriu prirodzene vedú k vďačnosti za spoločný vzťah aj za človeka, s ktorým príbeh tvoríme. A v neposlednom rade téma NTM 2020 pripomína, že budúce kapitoly spoločného príbehu píšeme už dnes.

Tohtoročný NTM je najmä o originálnych príbehoch jednotlivých dvojíc. Na stránke NTM si môžete prečítať niekoľko príbehov, ktoré inšpirujú. Tiež tam nájdete množstvo pozvánok na podujatia NTM po celom Slovensku ako aj tipy na čas strávený len vo dvojici.

Ponúkame aj online kurz SPOKOJNÉ MANŽELSTVO,  ktorý vznikol špeciálne k jubilejnému ročníku NTM. Tí, ktorí sa rozhodnú prejsť týmto kurzom, získajú množstvo podnetov k tomu, aby lepšie porozumeli a tiež urobili konkrétne kroky preto, aby sa vo vzťahu cítili spokojnejší.

Jednotiacou aktivitou NTM 2020 sú VEČERY PRÍBEHOV, ktoré sa počas Týždňa manželstva konajú na viac ako 20 miestach od Sniny až po Bratislavu. Sú to spoločenské večery, kde si manželia vypočujú zaujímavé príbehy zo života iných párov a zaspomínajú na tie vlastné. A to v príjemnom prostredí s večerou, prípadne s občerstvením.

Zaujímavé zistenia odborníkov

Závery britského výskumného inštitútu Marriage Foundation  priniesli nové zistenia o rozpadoch rodín. Podľa výsledkov výskumu až takmer tretina párov uvádza „vzájomné odcudzenie“ ako príčinu ich rozvodu. Aj preto priniesť párom podnety pre občerstvenie ich vzťahu môže byť skutočne vitálne. A Národný týždeň manželstva vytvára k tomu množstvo príležitostí. 

Viac informácií o Národnom týždni manželstva 2020 na Slovensku, tipy a články k téme nájdete na www.ntm.sk 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Bei napísané 13.02.2020 23:19

Generacie su rozložené po celom Slovensku, nie len v hlavných mestach. To znamena že pred 30timi rokmi to bolo cele Československo ako jedna krajina to je fakt aj v ramci rodin.

Čiže rodina je aj jden dva, atd. / iný svet/

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
babetko
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
Ako uvariť prvú mrkvu (1)
01.03.2021   0
Najjednoduchší postup na svete na uvarenie prvého zeleninového príkrmu. S krásnymi fotografiami od Jany Babjak Veselskej.
Súťaž: Čo sa dá robiť cez jarné prázdniny v lockdowne?
01.03.2021   0
Súťažte o 20 eurovú poukážku na nákup v dm.
detské choroby
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   1
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.