SprávySprávy

Unilever oznámil investíciu 20 miliónov eur do novej továrne na Ukrajine

 TS   20.03.2023   0

Bratislava, 20. marca 2023 – Spoločnosť Unilever pred pár dňami oznámila, že investuje 20 miliónov EUR do nového výrobného závodu v oblasti Kyjeva na Ukrajine. Podporí tak rastúce podnikanie na Ukrajine a priblíži sa svoju dlhodobému záväzku voči tejto krajine. Stavba začne tento rok, otvorenie továrne sa očakáva v roku 2024.

 

Nová továreň vytvorí približne 100 pracovných miest a bude vyrábať produkty osobnej starostlivosti vrátane šampónov a sprchových gélov pre značky ako Dove, Axe, TRESemmé a Celar. Továreň bude zásobovať predovšetkým miestny ukrajinský trh, ale má budúci potenciál aj pre export na európske trhy.

Továreň bude postavená podľa najvyšších ekologických štandardov s využitím technológií obnoviteľných zdrojov energie, čo prispeje k cieľu spoločnosti Unilever dosiahnuť nulové čisté emisie v celom hodnotovom reťazci do roku 2039.

Vasyl Bovdilov, generálny riaditeľ Unilever Ukrajina povedal: „Táto investícia ukazuje náš dlhodobý záväzok voči Ukrajine a jej ľuďom, vrátane našich zamestnancov, zákazníkov a partnerov. Je to tiež vhodný spôsob ako si pripomenúť 30. výročie nášho podnikania na Ukrajine, ktoré oslávime koncom tohto roku. Náš nový výrobný závod vytvorí nové pracovné miesta, zvýši našu výrobnú kapacitu a predovšetkým bude slúžiť potrebám ukrajinských spotrebiteľov vysoko kvalitnými a udržateľnými produktami.“

Unilever v súčasnosti na Ukrajine zamestnáva viac ako 100 ľudí. Od vypuknutia vojny na Ukrajine sa Unilever zameriava na zaistenie bezpečnosti a potrieb ukrajinským zamestnancom a ich rodinám.
Spoločnosť Unilever venovala na humanitárnu pomoc Ukrajine už viac ako 15 miliónov EUR, a tiež základné produkty značiek Unilever miestnym ľuďom. Úzko spolupracuje s agentúrami OSN a miestnymi nevládnymi organizáciami na pomoc tam, kde je to najviac potrebné.
V humanitárnej pomoci Ukrajine plánuje Unilever aj naďalej pokračovať.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Rodila som v Trenčíne. Čo by mohla zlepšiť jedna z najlepších pôrodníc na Slovensku?
30.05.2023   0
Moje rozhodnutie ísť rodiť do pôrodnice v Trenčíne ovplyvnil náš projekt Sprievodca pôrodnicami, v ktorom nemocnica každoročne získavala prvé priečky medzi odborníkmi.
5 vecí, ktoré je treba zmeniť na šestonedelí nielen v trenčianskej pôrodnici
29.05.2023   2
O celkovom dojme z pôrodnice neraz rozhodujú maličkosti. Ľudské drobnosti. Slušnosť. Ochota. Empatia.
Rodinné prídavky, materské a rodičovské príspevky, daňový bonus 2023 (prehľad pre rodičov)
26.05.2023   5
Rodičia majú nárok na rôzne peňažné dávky, príspevky, prídavky, daňový bonus... Tu nájdete prehľad peňažných dávok pre rodiča. Viete, že poistné na dôchodkové poistenie a zdravotné poistenie môže za rodiča platiť štát?
babetko
Ako by bábätko prebaľovala Mária Montessori
30.05.2023   0
Čo myslíte: používala by Montessori jednorazové plienky alebo by rodičov od nich odhovárala?
Kam mám to dieťa položiť?
27.05.2023   12
Kam ho mám uložiť, keď nespí? Kde mám to dieťa mať? Na zemi? V kolíske? Čo vlastne ono bude robiť, keď nebude spať?
Kedy sa deti začínajú smiať?
25.05.2023   0
Reflexne sa dieťa usmieva už v maternici. Cielene sa na vás usmeje niekedy medzi 6. a 12. týždňom života. Na tento úsmev čaká veľa mamín :-)
detské choroby
Infekčná mononukleóza
26.05.2023   0
S týmto vírusovým ochorením sa najatejšie stretávame na jar a na jeseň. Aké sú jeho prejavy, priebeh ochorenia, možné komplikácie, liečba a odporúčané diéty sa dozviete v tomto článku.
Bipolárna porucha v detstve a adolescencii
20.05.2023   1
U detí je mánia skôr obdobím extrémnej podráždenosti a deštruktívneho konania, než extrémneho šťastia. Depresia je u týchto detí sprevádzaná mnohými fyzickými problémami, častou absenciou v škole, zlými výsledkami.
Bolesť končatín
10.05.2023   1
Bolia ma nožičky... Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie? Otázky a odpovede – pátrajme po príčine bolestí:
auto
Chcete sa zoznámiť? Vypýtajte si Renault Austral na celé 2 dni.
26.05.2023   0
Zoznamka 365.Renault poskytuje možnosť výpožičky na 2 dni alebo 300 km.
Čo je aquaplaning a čo robiť keď sa do neho dostanete?
17.05.2023   0
Nejde o bežný šmyk na mokrej vozovke, ale o úplnú stratu priľnavosti pneumatiky. Aquaplaning príchádza bez predchádzajúcich varovných signálov.
6 stresových situácií, ktoré musíme zvládať s deťmi v aute
14.04.2023   1
S deťmi v aute musíte mať pri šoférovaní dvojitú porciu koncentrácie, pretože aj pri najmenšej nepozornosti riskujete bezpečnosť a zdravie vás všetkých. Odopína si stále pásy? Vypadol mu dudlík? ...Takto to zvládnete: