SprávySprávy

Štipendijný program Always

 TS Always   19.02.2010   0

Značka Always spúšťa 2. ročník štipendijného programu na celú dĺžku vysokoškolského štúdia.

Bratislava, 21. januára 2010 - Štipendijný program Always, ktorý bol spustený v minulom roku, pokračuje tento rok svojím druhým ročníkom. Vďaka finančnej podpore značky Always budú mať aj v roku 2010 dvaja študenti možnosť získať štedré štipendium na štúdium na vysokej škole.  Cieľom štipendia je podporiť mladých ľudí vo veku 17-21 rokov, ktorí by si kvôli nepriaznivej finančnej situácii nemohli dovoliť štúdium na vysnívanej vysokej škole. Záujemcovia sa môžu uchádzať o štipendium na stránke www.always.sk. Úspešní kandidáti získajú štipendium vo výške 200 eur mesačne počas 5- ročnej dĺžky vysokoškolského štúdia. 

Štúdium na vysokej škole je v dnešnej dobe finančne náročné a nie všetky rodiny si ho môžu dovoliť. Značka Always sa preto rozhodla vyjsť v ústrety nadaným študentom z  finančne znevýhodnených rodín, umožniť im zmeniť svoj život a študovať na vysokej škole podľa vlastných predstáv.

Veronika Kollárová, jedna z výhercov prvého ročníka Always štipendia, ktorá už dnes navštevuje vysokú školu svojich snov, hovorí: „Keď som sa v septembri 2009 dozvedela, že som získala štipendium Always, bola som nesmierne šťastná. Túžila som študovať na vysokej škole, ktorú som si vysnívala, moja rodina si však nemohla dovoliť financovať moje štúdium. Vďaka Always sa mi splnil sen. Preto odkazujem všetkým – nebojte sa snívať, tento rok môžete štedré Always štipendium získať aj Vy“.

O štipendium sa môžu na stránke www.always.sk uchádzať občania Slovenskej republiky vo veku 17 – 21 rokov, ktorí zatiaľ neštudujú na žiadnej vysokej škole. Posledný termín na podanie prihlášok je 2. júna 2010. Aby bol záujemca zaradený medzi uchádzačov o štipendium, musí sa zaregistrovať na stránke www.always.sk, vytvoriť si svoj osobný profil, splniť podmienky uvedené v programe štipendia a priložiť potrebné dokumenty. Všetky informácie o štipendijnom programe a presný postup, ako sa doň zapojiť,  sa nachádzajú na stránke www.always.sk.   

V septembri 2010 budú vybraní dvaja uchádzači, ktorí budú po splnení podmienok dostávať štipendium na vysokoškolské štúdium po dobu 5 rokov. Always si cení usilovnosť a talent mladej generácie – preto budú pri výbere okrem sociálnej situácie a motivačného listu vyhodnocované aj študijné výsledky a mimoškolské aktivity uchádzačov. Výška štipendia, ktorú výherca dostane,  bude 200 eur mesačne, čo predstavuje  štipendium vo výške 1 000 Eur na semester počas piatich študijných rokov. 

Ako hovorí Juraj Králik, zástupca značky Always na Slovensku: „Našim cieľom je čo najviac odbremeniť rodičov a podporiť študentov v tom, aby sa sústredili najmä na svoje štúdium a nemuseli popri tom pracovať a zarábať peniaze na pokrytie bežných denných výdavkov. Pre našu spoločnosť je veľmi dôležité, aby sa študenti poberajúci štipendium od značky Always mohli venovať štúdiu naplno a dosahovať tak výborné študijné výsledky.“

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.7 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Je to dieťa moje? Potvrdiť otcovstvo môžu aj anonymné DNA testy
21.05.2019   0
Možnosť otestovať otcovstvo nemusíte len prostredníctvom odborníkov. Samotné anonymné testovanie umožňuje objednávku testu až domov. Štandardne sa používa tyčinka, ktorou sa urobí výter z ústnej dutiny. Každý test obsahuje dve vzorky, ktoré sa odošlú späť do spoločnosti, ktorá o niekoľko dní vyhodnotí testovanie. Výsledky odošle podľa vyžiadania na adresu žiadateľa, alebo na mailovú adresu.
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
babetko
Súťaž o krásny úsmev s Philips
22.05.2019   0
Zapojte sa do súťaže o skvelé produkty spoločnosti Philips.
5 dôvodov, prečo sa malé deti správajú hrozne
22.05.2019   0
Dvoj-trojročné deti. Niekedy aj staršie. Dokážu chytiť amok kedykoľvek, za čokoľvek.
Montessori prístup: deti upratujú hračky samé od seba
21.05.2019   0
Montessori učitelia uplatňujú metódy, ktoré vedia osloviť už najmenšie deti k tomu, aby boli poriadkumilovné.
detské choroby
Histamínová intolerancia
20.05.2019   0
Histamínová intolerancia má rôzne príznaky, aj veľa takých, ktoré by sme automaticky liečili ako nádchu, migrénu, prípadne ako alergickú kožnú reakciu. Pokiaľ sa jedná o HIT, vyžaduje si nízkohistamínovú diétu.
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?