ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
SprávySprávy

Štipendijný program Always

 TS Always   19.02.2010   0

Značka Always spúšťa 2. ročník štipendijného programu na celú dĺžku vysokoškolského štúdia.

Bratislava, 21. januára 2010 - Štipendijný program Always, ktorý bol spustený v minulom roku, pokračuje tento rok svojím druhým ročníkom. Vďaka finančnej podpore značky Always budú mať aj v roku 2010 dvaja študenti možnosť získať štedré štipendium na štúdium na vysokej škole.  Cieľom štipendia je podporiť mladých ľudí vo veku 17-21 rokov, ktorí by si kvôli nepriaznivej finančnej situácii nemohli dovoliť štúdium na vysnívanej vysokej škole. Záujemcovia sa môžu uchádzať o štipendium na stránke www.always.sk. Úspešní kandidáti získajú štipendium vo výške 200 eur mesačne počas 5- ročnej dĺžky vysokoškolského štúdia. 

Štúdium na vysokej škole je v dnešnej dobe finančne náročné a nie všetky rodiny si ho môžu dovoliť. Značka Always sa preto rozhodla vyjsť v ústrety nadaným študentom z  finančne znevýhodnených rodín, umožniť im zmeniť svoj život a študovať na vysokej škole podľa vlastných predstáv.

Veronika Kollárová, jedna z výhercov prvého ročníka Always štipendia, ktorá už dnes navštevuje vysokú školu svojich snov, hovorí: „Keď som sa v septembri 2009 dozvedela, že som získala štipendium Always, bola som nesmierne šťastná. Túžila som študovať na vysokej škole, ktorú som si vysnívala, moja rodina si však nemohla dovoliť financovať moje štúdium. Vďaka Always sa mi splnil sen. Preto odkazujem všetkým – nebojte sa snívať, tento rok môžete štedré Always štipendium získať aj Vy“.

O štipendium sa môžu na stránke www.always.sk uchádzať občania Slovenskej republiky vo veku 17 – 21 rokov, ktorí zatiaľ neštudujú na žiadnej vysokej škole. Posledný termín na podanie prihlášok je 2. júna 2010. Aby bol záujemca zaradený medzi uchádzačov o štipendium, musí sa zaregistrovať na stránke www.always.sk, vytvoriť si svoj osobný profil, splniť podmienky uvedené v programe štipendia a priložiť potrebné dokumenty. Všetky informácie o štipendijnom programe a presný postup, ako sa doň zapojiť,  sa nachádzajú na stránke www.always.sk.   

V septembri 2010 budú vybraní dvaja uchádzači, ktorí budú po splnení podmienok dostávať štipendium na vysokoškolské štúdium po dobu 5 rokov. Always si cení usilovnosť a talent mladej generácie – preto budú pri výbere okrem sociálnej situácie a motivačného listu vyhodnocované aj študijné výsledky a mimoškolské aktivity uchádzačov. Výška štipendia, ktorú výherca dostane,  bude 200 eur mesačne, čo predstavuje  štipendium vo výške 1 000 Eur na semester počas piatich študijných rokov. 

Ako hovorí Juraj Králik, zástupca značky Always na Slovensku: „Našim cieľom je čo najviac odbremeniť rodičov a podporiť študentov v tom, aby sa sústredili najmä na svoje štúdium a nemuseli popri tom pracovať a zarábať peniaze na pokrytie bežných denných výdavkov. Pre našu spoločnosť je veľmi dôležité, aby sa študenti poberajúci štipendium od značky Always mohli venovať štúdiu naplno a dosahovať tak výborné študijné výsledky.“

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.7 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
Galanta má modernú pôrodnicu, na novorodeneckom je to slabšie
15.03.2019   0
Na pôrodnej sále boli naozaj super sestričky, všetky veľmi milé a ochotné. Na novorodeneckom sa však našlo aj zopár nepríjemných. Najviac mi asi prekážalo, keď mi jedna prišla o pol piatej ráno vysvetľovať, ako mám správne dojčiť. Lekár bol tiež v pohode, až na jeden incident. Keď som mala veľmi silné kontrakcie, išiel mi prepichnúť plodovú vodu. Povedal mi, aby som si sadla na kozu, ale v tej chvíli som dostala kontrakciu a musela som si čupnúť.
babetko
Karfiol, ako ho nepoznáte
20.03.2019   0
Aký majú deti vzťah ku karfiolu, asi vedia všetci rodičia z rozprávky o Bambuľke. Dedo Jozef navarí zemiaky s vyprážaným karfiolom a šalátom, ale slečna nad ním len ohŕňa nos. Rovnako ako moje deti. Pritom karfiol je super zdravá potravina, plná železa, draslíka, vápnika a obsahuje napríklad aj vitamín A, C a kyselinu listovú. Pomáha chrániť kosti, kĺby, podporuje imunitný systém, a čo poteší mamičky, zlepšuje kvalitu vlasov. Len ako o tom presvedčiť aj našich najmenších?
Od pôrodu som päty nevytiahla z tohto sprostého debilného domu!
19.03.2019   3
Som už úplne vysilená, schudnutá, unavená. Moja predstava mať veľkú rodinu sa úplne pominula. Už nikdy viac nechcem druhé dieťa. Nikdy!!!
Ako som zistila, že moje deti pozerajú priveľa rozprávok
18.03.2019   3
Odborníci to hovoria jasne. Deti do troch rokov by NEMALI pozerať telku. Ani videjká na mobile, ani na tablete. Lebo rozprávky a detské programy ničia už v zárodku ich pozornosť, komunikačné schopnosti, zabíjajú predstavivosť, zvyšujú nervozitu, agresivitu... Zabudla som na niečo? Proste do troch rokov by ich hlavným zabávačom mali byť rodičia.
detské choroby
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
4 vitamínové bomby na posilnenie imunity
05.03.2019   1
Načo bežať k lekárovi. Liečme sa. Tradičné, rokmi overené recepty.
zvery
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.