ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
SprávySprávy

Štipendijný program Always

 TS Always   19.02.2010   0

Značka Always spúšťa 2. ročník štipendijného programu na celú dĺžku vysokoškolského štúdia.

Bratislava, 21. januára 2010 - Štipendijný program Always, ktorý bol spustený v minulom roku, pokračuje tento rok svojím druhým ročníkom. Vďaka finančnej podpore značky Always budú mať aj v roku 2010 dvaja študenti možnosť získať štedré štipendium na štúdium na vysokej škole.  Cieľom štipendia je podporiť mladých ľudí vo veku 17-21 rokov, ktorí by si kvôli nepriaznivej finančnej situácii nemohli dovoliť štúdium na vysnívanej vysokej škole. Záujemcovia sa môžu uchádzať o štipendium na stránke www.always.sk. Úspešní kandidáti získajú štipendium vo výške 200 eur mesačne počas 5- ročnej dĺžky vysokoškolského štúdia. 

Štúdium na vysokej škole je v dnešnej dobe finančne náročné a nie všetky rodiny si ho môžu dovoliť. Značka Always sa preto rozhodla vyjsť v ústrety nadaným študentom z  finančne znevýhodnených rodín, umožniť im zmeniť svoj život a študovať na vysokej škole podľa vlastných predstáv.

Veronika Kollárová, jedna z výhercov prvého ročníka Always štipendia, ktorá už dnes navštevuje vysokú školu svojich snov, hovorí: „Keď som sa v septembri 2009 dozvedela, že som získala štipendium Always, bola som nesmierne šťastná. Túžila som študovať na vysokej škole, ktorú som si vysnívala, moja rodina si však nemohla dovoliť financovať moje štúdium. Vďaka Always sa mi splnil sen. Preto odkazujem všetkým – nebojte sa snívať, tento rok môžete štedré Always štipendium získať aj Vy“.

O štipendium sa môžu na stránke www.always.sk uchádzať občania Slovenskej republiky vo veku 17 – 21 rokov, ktorí zatiaľ neštudujú na žiadnej vysokej škole. Posledný termín na podanie prihlášok je 2. júna 2010. Aby bol záujemca zaradený medzi uchádzačov o štipendium, musí sa zaregistrovať na stránke www.always.sk, vytvoriť si svoj osobný profil, splniť podmienky uvedené v programe štipendia a priložiť potrebné dokumenty. Všetky informácie o štipendijnom programe a presný postup, ako sa doň zapojiť,  sa nachádzajú na stránke www.always.sk.   

V septembri 2010 budú vybraní dvaja uchádzači, ktorí budú po splnení podmienok dostávať štipendium na vysokoškolské štúdium po dobu 5 rokov. Always si cení usilovnosť a talent mladej generácie – preto budú pri výbere okrem sociálnej situácie a motivačného listu vyhodnocované aj študijné výsledky a mimoškolské aktivity uchádzačov. Výška štipendia, ktorú výherca dostane,  bude 200 eur mesačne, čo predstavuje  štipendium vo výške 1 000 Eur na semester počas piatich študijných rokov. 

Ako hovorí Juraj Králik, zástupca značky Always na Slovensku: „Našim cieľom je čo najviac odbremeniť rodičov a podporiť študentov v tom, aby sa sústredili najmä na svoje štúdium a nemuseli popri tom pracovať a zarábať peniaze na pokrytie bežných denných výdavkov. Pre našu spoločnosť je veľmi dôležité, aby sa študenti poberajúci štipendium od značky Always mohli venovať štúdiu naplno a dosahovať tak výborné študijné výsledky.“

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.7 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised





tehotenstvo
Dýchanie pri pôrode
20.01.2019   0
Existuje množstvo predpôrodných kurzov, ktoré sa venujú špeciálne nácviku dýchania. Dýchacie techniky sa pomáhajú rodičke uvoľniť, menia vnímanie bolesti, zmierňujú stres.
V tehotenstve som sa poriadne zaguľatila
15.01.2019   1
Mám pocit, že priberať som začala v momente, keď som dostala tehotenskú knižku.
Dve deti po sebe, na aké príspevky a dávky mám nárok?
13.01.2019   17
Na aké dávky mám nárok, keď sa mi narodí druhé dieťa? Aké dávky môžem poberať súčasne, keď mám dve malé deti do 3 rokov? Môžem poberať materské aj rodičovský príspevok? Môžem poberať dva rodičovské príspevky?
babetko
Zaspíš posledná, vstávaš prvá. A tatinko? Ten je unavený z práce.
18.01.2019   3
Pri pôrode ideš zomrieť, nervy máš v koncoch, ocitáš sa v pekle. Chrbát ťa ešte roky bolí.
Prečo obliecť deti do merina, kvalitnej bavlny či kašmíru? Vyskúšajte materiály ideálne práve v zime
16.01.2019   0
Hľadáte pre deti zaujímavý a netradičný materiál, alebo riešite problém s citlivou pokožkou a alergiami?
„Trinedžeri.“ Trojroční, ktorí sa správajú ako tínedžeri.
15.01.2019   0
V mihu sekundy sa dokáže zmeniť zo sladkého, nežného stvorenia na impulzívne, tvrdohlavé, neskrotné a naoko veľké.
detské choroby
Potraviny, ktoré pomáhajú zaspať
18.01.2019   0
Myslím, že sa nemusíme baviť len o deťoch. Aj my niekedy riešime problémy so spánkom. A ak môže byť " liek" ešte aj chutný, prečo nie?
Prečo zelený čaj
17.01.2019   0
Vedci nachádzajú stále nové benefity. Mnohí ľudia mu dávajú prednosť pred čiernym , ovocným čajom, alebo kávou.
Piata choroba
16.01.2019   2
Tento trochu tajomný názov označuje jedno z vírusových ochorení, ktoré je sprevádzané vyrážkou. Rodičia ako prvé zaregistrujú typickú vyrážku na tvári (akoby motýlik), no dieťa je najviac infekčné ešte pred jej objavením sa.
zvery
Prečo psy jedia a jedia....a stále sú hladní
10.01.2019   2
Hovorí sa, že psy zjedia úplne hocičo a véééľa, hocikoľko pred nich postavíte. Či sú hladní alebo nie. Prečo je to tak? Ako si poradiť so psím hladom? Čo znamená náhla zmena psieho apetítu?
Nielen lego. Naše psy si pochutia na všeličom.
29.12.2018   0
Obľúbená pesnička o Bobim, ktorý svojmu majiteľovi pojedol kocky lega, je v mnohých domácnostiach so štvornohým miláčikom realitou.
Zvieratko pre dieťa
22.12.2018   4
„Mamííí, kúpme si škrečka!“ Poznáte túto vetu? Pre dieťa môže také aj celkom maličké zvieratko znamenať omnoho viac ako celá hŕba hračiek a starostlivosťou oň sa môže veľa naučiť.