ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
SprávySprávy

Štipendijný program Always

 TS Always   19.02.2010   0

Značka Always spúšťa 2. ročník štipendijného programu na celú dĺžku vysokoškolského štúdia.

Bratislava, 21. januára 2010 - Štipendijný program Always, ktorý bol spustený v minulom roku, pokračuje tento rok svojím druhým ročníkom. Vďaka finančnej podpore značky Always budú mať aj v roku 2010 dvaja študenti možnosť získať štedré štipendium na štúdium na vysokej škole.  Cieľom štipendia je podporiť mladých ľudí vo veku 17-21 rokov, ktorí by si kvôli nepriaznivej finančnej situácii nemohli dovoliť štúdium na vysnívanej vysokej škole. Záujemcovia sa môžu uchádzať o štipendium na stránke www.always.sk. Úspešní kandidáti získajú štipendium vo výške 200 eur mesačne počas 5- ročnej dĺžky vysokoškolského štúdia. 

Štúdium na vysokej škole je v dnešnej dobe finančne náročné a nie všetky rodiny si ho môžu dovoliť. Značka Always sa preto rozhodla vyjsť v ústrety nadaným študentom z  finančne znevýhodnených rodín, umožniť im zmeniť svoj život a študovať na vysokej škole podľa vlastných predstáv.

Veronika Kollárová, jedna z výhercov prvého ročníka Always štipendia, ktorá už dnes navštevuje vysokú školu svojich snov, hovorí: „Keď som sa v septembri 2009 dozvedela, že som získala štipendium Always, bola som nesmierne šťastná. Túžila som študovať na vysokej škole, ktorú som si vysnívala, moja rodina si však nemohla dovoliť financovať moje štúdium. Vďaka Always sa mi splnil sen. Preto odkazujem všetkým – nebojte sa snívať, tento rok môžete štedré Always štipendium získať aj Vy“.

O štipendium sa môžu na stránke www.always.sk uchádzať občania Slovenskej republiky vo veku 17 – 21 rokov, ktorí zatiaľ neštudujú na žiadnej vysokej škole. Posledný termín na podanie prihlášok je 2. júna 2010. Aby bol záujemca zaradený medzi uchádzačov o štipendium, musí sa zaregistrovať na stránke www.always.sk, vytvoriť si svoj osobný profil, splniť podmienky uvedené v programe štipendia a priložiť potrebné dokumenty. Všetky informácie o štipendijnom programe a presný postup, ako sa doň zapojiť,  sa nachádzajú na stránke www.always.sk.   

V septembri 2010 budú vybraní dvaja uchádzači, ktorí budú po splnení podmienok dostávať štipendium na vysokoškolské štúdium po dobu 5 rokov. Always si cení usilovnosť a talent mladej generácie – preto budú pri výbere okrem sociálnej situácie a motivačného listu vyhodnocované aj študijné výsledky a mimoškolské aktivity uchádzačov. Výška štipendia, ktorú výherca dostane,  bude 200 eur mesačne, čo predstavuje  štipendium vo výške 1 000 Eur na semester počas piatich študijných rokov. 

Ako hovorí Juraj Králik, zástupca značky Always na Slovensku: „Našim cieľom je čo najviac odbremeniť rodičov a podporiť študentov v tom, aby sa sústredili najmä na svoje štúdium a nemuseli popri tom pracovať a zarábať peniaze na pokrytie bežných denných výdavkov. Pre našu spoločnosť je veľmi dôležité, aby sa študenti poberajúci štipendium od značky Always mohli venovať štúdiu naplno a dosahovať tak výborné študijné výsledky.“

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.7 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
Kurz nemčiny?
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrod podľa Leboyera
23.02.2018   0
Pôrodník, ktorý ako prví obrátil svoju pozornosť k právam narodeného dieťaťa a kládol si otázku, či sa musí dieťa rodiť s maskou hrôzy, bolesti a strachu ...
Do pôrodnice to ledva stihla, porodila na chodbe
22.02.2018   1
Z pôrodnice ju poslali domov, kde jej nečakane odtiekla plodová voda. Jes si bola istá, že bude musieť porodiť dieťa doma.
Cisársky rez: hrozba či trend?
20.02.2018   11
Každá budúca mamička sa raz dostane k téme cisársky rez. Ja som v Anglicku toto slovo počula najčastejšie v spojení: „too posh to push“ vo voľnom preklade „príliš snobská, aby potlačila.“ :)
babetko
Vyhrajte ryby na váš veľkonočný stôl
24.02.2018   0
Hráme o 3 balíky mrazených rýb najvyššej kvality od Radomy v hodnote 30 eur, ktoré vám privezú zamrznuté rovno domov.
Sú prežraté deti šťastné?
23.02.2018   0
Napríklad tie dve dievčatá. Letícia a Patrícia. Majú päť, sedem rokov a sú chorobne tučné. Je to problém, zďaleka nie estetický. Zapríčinila to ich mama.
Hra dieťaťa do jedného roka a vhodné hračky
23.02.2018   0
Hra u dojčaťa trvá len pár minút. Aké sú vhodné hry a hračky na začiatku obdobia - okrem kolotoča a hrkálky? O aké hračky rozšíriť repertoár do pol roka, o ktoré po pol roku? Akú úlohu medzi hračkami zastáva tzv. miláčik/maznáčik?
detské choroby
Meningitída
24.02.2018   0
Meningitídu môže spôsobiť veľa baktérií i vírusov, ktoré bežne sprevádzajú iné, nezávažné ochorenia. Ako sa prejavuje u malých detí a aké sú jej riziká?
Sú antibiotiká nutné? Ako sa rozumne rozhodnúť?
19.02.2018   0
Zbytočné užívanie antibiotík môže spôsobiť rad zdravotných problémov. Rozlíšiť, či naše ochorenie vyžaduje antibiotiká alebo nie, pomáha samodiagnostická metóda – domáci CRP test.
Ako a z čoho sa dá variť pre celiatikov
16.02.2018   5
Dnes vám ponúkame skúseností mamín celiatikov a aj tých už dospelých, ako sa so svojou diétou popasovali, aké majú obľúbené tipy potravín – prosto nejaké základné know – how.
zvery
Skalár
24.02.2018   0
Skalár je ryba, ktorá má majestátnosť Cichlidy, ale zároveň aj nenáročnosť pávieho očka. Postačí iba dodržiavať isté pravidlá a neprekračovať hranice.
Neonky v akváriu
16.02.2018   1
Cheirodon axelrodi. Je to fenomén, ktorý sa preslávil na celom svete. Už niekoľko rokov je to najpredávanejší druh ryby na svete.
Prečo akvárium
15.02.2018   4
Sledovanie „zmenšeniny pokojného vodného sveta“ nám znižuje obavy, napätie a podporuje chápanie vecí v živote tak ako sú. Rôzne štúdie ukázali, že akvárium znižuje náš stres, následne krvný tlak a celkovo nás upokojuje.