SprávySprávy

Prineste do Polus City Centra správne vytriedené oblečenie

 PR   21.03.2019   0

Vaše šatstvo poputuje pre dobrú vec

Začali ste s veľkým jarným upratovaním? Vyprázdnili ste šatník a zistili ste, že máte viac nepotrebného oblečenia, ako naozaj potrebujete? Prineste ho do Polusu a pomôžte dobrej veci.

 

Prezlečte niekoho život k lepšiemu

Od štvrtku 23. marca do nedele 31. marca môžete v Polus City Center odovzdať vaše nepotrebné oblečenie počas charitatívnej akcie, ktorá sa nesie pod názvom „Prezlečte niekoho život k lepšiemu“.

Vaše oblečenie pomôže ďalej ľuďom v núdzi, ktorí si ho sami nemôžu dovoliť. Akcia je organizovaná pod záštitou neziskovej organizácie Centrum rodiny v spolupráci s ďalšími organizáciami.

Jarné upratovanie od štvrtka do nedele 

Jarné upratovanie vo štvrtok už od rána odštartuje moderátorka Katarína Brychtová a poobede o 17,00 hodine vystúpi hudobný hosť Lukáš Adamec. Podporiť túto zaujímavú akciu sa rozhodlo aj Divadlo Nová scéna, ktoré práve uvádza novinku vo svojom repertoári - od 22. marca premiéru muzikálu Mária Terézia #posledná milosť.

A práve na akcii v Poluse  príde ako hosť podporiť  zbierku a vystúpiť s novou skladbou z pripravovaného muzikálu hlavná predstaviteľka Sisa Sklovská.

Od piatka do nedele vás budú sprevádzať aj vystúpenia amatérskych súborov z neziskových organizácií.

Dozviete sa, akým spôsobom bude vaše šatstvo použité

Zástupcovia jednotlivých neziskových organizácií vás oboznámia s mnohými životnými osudmi a s ich každodenným životom. Zároveň vám poskytnú informácie o tom, akým spôsobom bude vaše šatstvo ďalej využité. Neziskové organizácie majú  v hlavnej rotunde počas celej akcie svoje prezentačné stánky, v ktorých sa dozviete viac o tom, ako sa dá aj inak pomôcť ľuďom v núdzi.

Oblečenie budete môcť odovzdávať až do nedele do 21:00.

Nie všetko oblečenie sa však hodí. „Boli by sme radi, ak by ľudia priniesli teplé ponožky, pánske spodné prádlo, obuv, detské oblečenie, bavlnené tričká, tepláky, mikiny či veci pre bábätká,“ hovorí Alžbeta Šporerová, riaditeľka Centra rodiny. Medzi nevhodné oblečenie patria dámske kostýmy, blúzky, košele, večerné šaty, veci po starých rodičoch, topánky na podpätku, obleky, kožuchy a baranice.

Nepoškodené oblečenie prosím vyperte a zabaľte do tašiek alebo krabíc. Za každých 10 kíl správne vytriedeného oblečenia dostanete nákupnú poukážku v hodnote 5€, ktorú môžete ďalej využiť vo vybraných prevádzkach nákupného centra Polus počas trvania akcie.

Tešíme sa na Vás a vaše šatstvo od 10:00 do 21:00 každý deň od 28. do 31.3.2019 v Polus City Center.

Viac informácií nájdete na: www.polus.sk

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Toto by ste mamičke po pôrode naozaj darovať nemali
22.04.2019   0
Doma ma čakali samé úžasné darčeky ako karimatka, aby som vraj čím skôr začala zhadzovať kilá navyše, krém na bradavky a odsávačka hlienov pre syna. Manžel mi prezradil, že hľadal niečo praktické a užitočné. Tak som sa naštvala a na Vianoce som si z jeho odmeny, čo dostal v práci, kúpila zlatú retiazku a kabelku, a jemu som darovala ponožky a sprej proti poteniu nôh. Ten pohľad, keď si pred celou rodinou vybalil darček, stál za to.
Aký je rozdiel medzi prvým a druhým tehotenstvom?
18.04.2019   0
Hovorí sa, že prvé dieťa je pokusný králik. Blbosť! Prvé dieťa, to je nádej. Očakávania. Veľkolepé sny. Lekár vám na ultrazvuku ukazuje, kde má potomok ručičky a nožičky, ale vy vidíte zahraničnú univerzitu. Kurzy baletu. Voľný čas na koňoch. Nobelovú cenu a ďakovnú reč venovanú matke. Druhé dieťa? V lepšom prípade vám po ordinácii namiesto ocino nepobieha prvorodený. Pri pohľade na ultrazvuk nevidíte ručičky, nožičky ani Oxford, ale hory prádla a plienok. Veríte, že tentokrát sa to s materským mliekom podarí, ale keby nie, prežijete. Nuž, a tých rozdielov medzi prvým a druhým tehotenstvom je oveľa viac.
Pôrodnica v Trenčíne si zaslúži svoju dobrú povesť
16.04.2019   0
Nemôžem povedať, že lekár či sestry by sa z mojich požiadaviek vysmiali. Práve naopak, úplne rešpektovali moju žiadosť, aby mi nedávali lieky a neponúkali epidurál. Vedela som, že vo chvíli, keď bude pôrod prichádzať, by som sa mohla nechať zlákať na uľahčenie, a to som nechcela. Druhou vecou, ktorá bola pre mňa dôležitá, bolo: žiadne holenie, klystír.
babetko
Spod plienočky – staráme sa o chlapčeka
20.04.2019   1
I vám sa narodil chlapček? A premýšľate nad špecifikami starostlivosti? Ako na to? Stolica, zapareniny, penis, predkožka, mázok, krémiky, semenníky... Strašidelné?
Spod plienočky - staráme sa o dievčatko.
19.04.2019   0
Narodilo sa vám dievčatko? Neobávajte sa, s našimi tipmi určite starostlivosť o svoju dcérku zvládnete. Ako sa teda starať o intímne partie bábätka - dievčatka?
detské choroby
Drogy - čo robiť pri podozrení, že dieťa užíva drogy
22.04.2019   0
Všímajte si indície, nedávajme si klapky na oči. Problém s drogami sa môže týkať aj vašich detí.
Ako podávať deťom lieky
15.04.2019   0
Ako podať dieťaťu kvapky do oka, "hnusnú tabletku" na prehĺtnutie, či čapík do zadočku... Tu nájdete finty, triky, zlepšováky na mnohé liekové trápenia našich najmenších.
Detská imunita dá rodičom zabrať
13.04.2019   0
Za častými horúčkami a nádchami však nemusí byť vždy len vrodená predispozícia. Neraz je na vine životný štýl, v ktorom chýba otužovanie, pohyb a zdravá strava. Mnoho detí je naviac preťažených povinnosťami, už na základných školách zažívajú stres a chýba im viac hier na čerstvom vzduchu.
zvery
Pes a mačka – priatelia
20.04.2019   2
Od dávnych čias sa traduje, že pes a mačka sú najväčší nepriatelia. Túto tézu príležitostne podporia aj zábery z rôznych filmov, reklám či úryvky z rozprávok. Je to ale naozaj tak? Skutočne pes a mačka nemôžu spolu vydržať?
Rozhodli sme sa pre hada...
11.04.2019   0
Ak máte pri pohľade na hada zmiešané pocity, mali by ste ich rešpektovať. Radšej sa týmto zvieraťom nechajte fascinovať cez sklo terária v zoo. ... ak aspoň na chvíľu zvažujete, ponúkame vám zopár informácii, ktoré vás môžu ovplyvniť.
Čo potrebujete pre zajaca?
04.04.2019   5
Ak chceme chovať zajaca doma, tak to najpodstatnejšie pre neho je klietka. Aká má byť ? Čo má byť v klietke? Z čoho zajac pije? A čo záchodík? Na nič som nezabudla?