SprávySprávy

Prečo sa muži boja záväzku?

 PR   13.11.2020   0

Slová ako svadba, deti či nedeľný obed u svokry je pre mnohých mužov strašiakom. Boja sa muži záväzkov?  Ako voči tomu bojovať?  Poradí vám vzťahový poradca Stanislav Ličko.

 

Dôvody, prečo je tomu tak, sú pritom veľmi jednoduché. Jedným z hlavných dôvodov je takzvaný paradox veľkého výberu.

Stanislav Ličko vysvetľuje: „Každý z nás pozná situáciu, keď si má vybrať z veľkého množstva možností. Je to pre vás ťažké, náročné a stresujúce. Ak si máte vybrať len dvoch variant, rozhodnúť sa viete takmer okamžite. A takto to platí pre mužov aj ženy.“

Mnohí totiž premýšľajú nad tým, čo keď iná partnerka bude pre neho lepšia ako tá aktuálna. Z toho vznikajú obavy, neistota či váhanie. Aj s týmito pocitmi sa dá ale pracovať. Je totiž potrebné pri výbere životného partnera si vyjasniť, koho vlastne hľadáte.

Partner by si mal úprimne a otvorene zodpovedať niekoľko jednoduchých otázok. Napríklad, aké by mala mať partnerka povahové vlastnosti, ako si cíti pri vás, čo vás spája, ako trávite spolu voľný čas.  Ak tu nastane vzájomný prienik, na pochybnosti nie je už ďalší priestor.

 

Problém byť verný

Druhým častým problémom, prečo muži váhajú ísť do vzťahu, manželstva, je obava, či by dokázali byť verní.

Prežiť celý život len s jedným partnerom nie je jednoduché a túto úlohu nedokáže zvládnuť každý. Najmä ak sa pár zoznámi ešte v puberte a nevyskúšajú iných partnerov.

„Biologicky sme nastavení na to, aby sme si vyskúšali rôznorodých partnerov, túto potrebu máme všetci, aj muži, aj ženy. Niekto silnejšiu, niekto slabšiu, ale stále tam je,“ konštatuje Stanislav Ličko, vzťahový poradca.

Riešenie tejto situácie nie je v nevere, ale v ujasnení, čo naozaj chcete a potrebujete. Prevezmite zodpovednosť za svoj život, za svoje túžby a nájdite si partnera, ktorý vám vyhovuje.

Ak ste momentálne bez partnera, Stanislav Ličko odporúča vyskúšať si byť vo vzťahu alebo minimálne randiť s osobou, ktorá nie je taká istá ako vy, ktorá vás bude dopĺňať a nebude vaša kópia.

Viac o téme, prečo sa muži boja záväzkov, s praktickými radami nájdete v novej knihe Stanislava Lička – Pravda o mužoch.

Nová kniha  Stanislava Lička  - Pravda o mužoch

Čo muži naozaj chcú vo vzťahu, v posteli a v živote. Praktická príručka pre ženy, ako porozumieť mužskému svetu a zlepšiť svoje partnerské vzťahy. Iba na Startlabe získate špeciálnu edíciu knihy s podpisom a piatimi online rozhovormi s expertmi.

Objednávajte na Startlabe

Kniha Pravda o mužoch je vhodná pre každého, kto chce pochopiť mužov a zároveň chce zažívať vo vzťahu ešte viac lásky, radosti, intimity a naplnenia.

www.novymuz.sk

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 1.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Genetický ultrazvuk
15.01.2021   17
Nízke hodnoty AFP testov poukazujú na možnosť plodu s Downovým syndrómom, naopak zvýšené hodnoty poukazujú na možnosť defektov neurálnej rúry.
Život bez dieťaťa. Ako na to nemyslieť?
13.01.2021   0
Myslela si, že má ešte veľa času, ale teraz, v 36 rokoch, v partnerstve s človekom, ktorý už deti má a žiadne ďalšie nechce, sa tejto predstavy pomaly ale isto musí vzdať.
Prídavok na dieťa 2021
11.01.2021   35
Kedysi pod názvom "rodinné prídavky." Patrí na každé nezaopatrené dieťa. Ktoré dieťa je nezaopatrené, kto môže poberať prídavok a za akých podmienok? Oznamovacia povinnosť pri prídavku na dieťa, ktoré dovŕšilo 3 roky.
babetko
6 skvelých hračiek z kartónu
15.01.2021   0
Z kartónu pri troche trpezlivosti a chcenia vyrobíte deťom úžasné veci. Navyše ich do procesu tvorby môžete zapojiť a oni si hračky môžu dotvoriť podľa svojich predstáv a fantázie.
Hanbím sa, že neľúbim svoje dieťa viacej
14.01.2021   14
Čo len to bábätko potrebuje, veď všetko som mu už dala, tak čo teraz s ním... nemôžem si pomôcť, ale je to také nudné, stereotypné, príšerne otravné. Som z toho unavená.
Postieľka, kolíska, kôš, či posteľ rodičov?
12.01.2021   13
Prehľadový článok o výhodách a nevýhodách jednotlivých možností.
detské choroby
Operácia: Obriezka - Cirkumcízia
16.01.2021   6
Obriezka sa vykonáva pri zúženej predkožke, alebo pri príliš dlhej predkožke, ktorú nemožno voľne pretiahnuť cez žaluď penisu. Ako poznáme fimózu a kedy si ju treba začať všímať?
Odstávajúce ušká
13.01.2021   0
Ako problém odstávajúcich uší riešiť a na čo sa treba pripraviť, ak zvažujete zákrok u dieťatka? Spýtali sme sa aj za vás plastického chirurga.
Krvácanie z nosa
11.01.2021   0
Hoci krvácanie z nosa vie poriadne vystrašiť,u detí vo veku 3-10 rokov je časté a obyčajne nejde o nič vážne. Krvácanie sa zvyčajne zastaví samo a môže byť bezpečne ošetrené doma.
zvery
Morčatá
12.01.2021   10
Morčatá patria medzi hlodavcov, dožívajú sa v priemere 5 až 7 rokov. Je to milé zvieratko, vhodné pre staršie deti ako miláčik. Je ideálne na chov v byte, hoci si vyžaduje aj prechádzky vonku. Starostlivosť o neho je pomerne jednoduchá.
Korytnačka z akvária
02.01.2021   0
Vodný obojživelník, ktorého máme doma v akváriu je ako stvorený pre tropické krajiny, ktoré nazýva svojím domovom. Ako sa oň máme starať v našich podmienkach?
Čo robiť ak sa pes bojí
29.12.2020   2
Máte psa,ktorý sa niečoho alebo niekoho bojí? Viete ako mu pomôcť? Ako prekonať jeho strach?