ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
SprávySprávy

Národný týždeň manželstva 2019 začne 11. februára!

 Vlado Sochor   08.02.2019   0

Národný týždeň manželstva (NTM), aj tento rok počas valentínskeho týždňa - od pondelka 11.2. do nedele 17.2.2019, prináša najmä manželom podnety na zahriatie vzťahu do chladných februárových dní.

 

Oslávme manželstvo

Tento sviatok manželstva zdôrazňuje myšlienku, že dobrý vzťah medzi dvomi tak rozdielnymi bytosťami ako sú muž a žena, sa nevytvorí sám, vyžaduje si pozornosť, nemálo úsilia – skrátka potrebuje systematickú údržbu.

Zároveň nabáda a povzbudzuje k občerstveniu či obnovovaniu blízkosti.

Prináša podnety, tipy aj praktické príležitosti pre manželov zastaviť sa, úprimne a čestne sa pozrieť, v akom stave sa ich vzťah nachádza a ak treba, urobiť prvé kroky k náprave.

 

Hráme spolu

Ako každý rok aj teraz organizátori prinášajú nosnú myšlienku alebo tému, na ktorú zameriavajú našu pozornosť. Témou aktuálneho ročníka je HRÁME SPOLU a dôraz je položený najmä na blízkosť, priateľstvo a spoluprácu.

Medzi fanúšikmi NTM je aj naša skvelá biatlonistka Anastasia Kuzminová:

"Ako športovkyňa viem, čo to znamená, keď tím naozaj dobre funguje. A aj v manželstve je tímová spolupráca naozaj dôležitá - bez dôvery a vzájomnej podpory by to bolo veľmi ťažké. Preto sa mi páči myšlienka Národného týždňa manželstva ..."  

Zatiaľ čo DUEL je skôr o súperení, o tom „kto z koho“, ... DUET sa zameriava na súhru, vzájomné zladenie sa. Duet je o spolupráci, o vzájomnej pomoci na ceste za spoločným cieľom, kde víťazom sú obaja ako dvojica. A práve DUET sa skloňuje v súvislosti s NTM 2019 naozaj častejšie.

 

Príďte do DUET kaviarní

Počas Národného týždňa manželstva od 11. do 17.februára nás organizátori pozývajú do DUET kaviarní, kde v príjemnom prostredí a pri chutnom občerstvení sa páry môžu viac spoznať pri hre DUET.

Duet je hra pre dvojice, ktorá nielen pomáha rozvíjať hravosť a zábavu, ale umožňuje spoznať hlbšie toho druhého.

DUET kaviarní je 30 po celom Slovensku - zvyčajne vždy jedna v konkrétnom meste (zoznam exkluzívnych kaviarní s hrou DUET + viac o hre DUET – na webe NTM)

Pre tých, ktorí sa radi hrajú, ale z rôznych dôvodov sa nedostanú (nielen) počas Týždňa manželstva z domu von, je možnosť tráviť spoločný večer vo dvojici pri niektorej zo spoločenských hier, ktorých výber práve pre dvojice nájdete tiež na webe NTM. 

Duet tour

Špecialitou deviateho ročníka NTM je spoločensko – vzdelávací program na 15 miestach po celom Slovensku od Bratislavy až po Sninu, nazvaný - DUET tour.

 Odborníci v oblasti partnerských vzťahov z Centra pre tréning a rozvoj prevedú účastníkov večera siedmimi najdôležitejšími zručnosťami potrebnými pre uspokojivý partnerský vzťah, umelci zo združenia ŠtArt spríjemnia večer pôsobivými duetmi v programe „Ja a Ty ako duet“, členovia národného koordinačného tímu NTM predstavia ciele a poslanie kampane ... a to všetko v príjemnom prostredí a s občerstvením.

Trasa DUET tour zastávok: Bratislava – Petržalka 2x, Bratislava Trnávka, Trenčín, Topoľčany, Prievidza, Považská Bystrica, Žilina, Rabča, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Prešov, Košice, Snina.

Účastníci DUET tour budú zaradení do zlosovania o víkendový wellness pobyt v romantickej atmosfére Kaštieľa Mojmírovce****. Víťazi si plnými dúškami vychutnajú oddych v relax centre a načerpajú energiu v unikátnom prostredí, ktoré inšpiruje a dýcha históriou – www.kastielmojmirovce.sk

Sledujte NTM stránku

Viac informácií o Národnom týždni manželstva 2019 na Slovensku nájdete na www.ntm.sk

Na tomto webe v záložke „o manželstve“ nájdete zaujímavé články aj videá k tohtoročnej téme. O tom, čo sa chystá vo vašom okolí (vrátane DUET tour), sa dozviete v záložke „podujatia“, no a hra DUET má tiež na webe svoju záložku.

Nech sa rozhodneme pre čokoľvek, využime Národný týždeň manželstva na to, aby  naše dobré manželstvá boli ešte lepšími, alebo aby sme obnovili to, čo sa z našich vzťahov (možno nenápadne) vytratilo!

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Oco pozerá futbal, bábo plače, mama má baby blues
21.02.2019   0
Hormonálna nerovnováha, množstvo pocitov, únava a nové povinnosti zvyčajne prispejú k tomu, že sa žena niekoľko týždňov po pôrode, keď prvotné dojmy opadnú, začína cítiť vyčerpane a nervózne. Lekári toto obdobie nazývajú baby blues a radia mamám zvoľniť zo svojich očakávaní, požiadať o pomoc okolie, a počkať, kým nahromadené emócie odznejú samé. Mamička Linda pozná baby blues dôverne a vie, ako si s ním poradiť.
Menštruačný kalíšok používajú ženy aj na to, aby skôr otehotneli. Funguje to?
20.02.2019   0
Každým dňom populárnejší menštruačný kalíšok, ako ekologická alternatíva k tampónom a vložkám, môže mať aj iný účel.
Odkedy som tehotná, nič nesmiem!
19.02.2019   0
Jedna z vecí, ktoré ma na prvom tehotenstve (ne)príjemne prekvapili, bola kvapku prehnaná starostlivosť môjho muža. On, racionálny chlap, sa pri pohľade na svoju manželku – budúcu matku zmenil na nepoznanie. Skrátka, prvé dieťa je prvé dieťa, a keď sa z muža stáva oco, zo ženy je na chvíľu kráľovná. Toto vás, milé prvorodičky, čaká pri prvom tehotenstve, tak si to užite.
babetko
Kedy dať dieťaťu do ruky prvú farbičku
21.02.2019   1
Deti, ak majú príležitosť a vhodné materiály, tak začínajú „kresliť“ – teda pracovať s týmto materiálom zhruba okolo prvých narodenín.
8 vecí, ktoré musí počuť každá mama, ktorá má malé deti
20.02.2019   1
Bude ti ťažko ešte niekoľko rokov. Naozaj veľmi ťažko. Neklesaj na duchu. Toto je pravá rodičovská cesta, jednoducho vydrž.
Deti sú ako atentátnici. Ich úlohou je sabotovať rodičov
19.02.2019   0
So sladkým úsmevom maria takmer každé naše úsilie. To kvôli nim robíme tisíc vecí naraz a nikdy nič nestihneme poriadne dokončiť.
detské choroby
Medzinárodný deň detskej rakoviny. Ochorie nám viac ako 200 detí ročne
14.02.2019   0
Dnes sú detské onkológie okrem Banskej Bystrice aj v Bratislave a Košiciach, ktoré spolu ročne diagnostikujú vyše 200 prípadov onkologických ochorení u detí od 0 do 19 rokov.
17 tipov na domácu liečbu laryngitídy
12.02.2019   0
Pri laryngitíde ide o to, že krk zvnútra opuchne. A to je dôvod, prečo toto ochorenie netreba podceňovať. Rodičia by vždy mali dieťa zobrať k lekárovi. Liečbu, ktorú pri laryngitíde nariadi dieťaťu lekár, môžete podporiť týmito domácimi prostriedkami.
Antibiotiká. Áno, či nie ?
08.02.2019   2
Ako liečia choroby antibiotiká? Deťom sa najčastejšie predpisujú ATB, ktoré obsahujú ampicilín, amoxycilín, erytromycín a penicilín.
zvery
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.
Stratil sa mi pes
06.02.2019   0
Čo robiť, keď sa nám stratí pes? Ako si zachovať chladnú hlavu a nepodľahnúť zbytočne panike? Kto nám pomôže nájsť ho? Ako sa efektívne zapojiť do hľadania?
Flat coated retríver alebo Hladkosrstý retríver, FCR
30.01.2019   0
Poznáte krásneho a inteligentného psa - Flat coated retrievera? Odkiaľ pochádza toto originálne plemeno a aké má vlastnosti? Je vhodné do rodiny s deťmi? Čo má spoločné s inými druhmi retrieverov?