SprávySprávy

Národný týždeň manželstva 2019 začne 11. februára!

 Vlado Sochor   08.02.2019   0

Národný týždeň manželstva (NTM), aj tento rok počas valentínskeho týždňa - od pondelka 11.2. do nedele 17.2.2019, prináša najmä manželom podnety na zahriatie vzťahu do chladných februárových dní.

 

Oslávme manželstvo

Tento sviatok manželstva zdôrazňuje myšlienku, že dobrý vzťah medzi dvomi tak rozdielnymi bytosťami ako sú muž a žena, sa nevytvorí sám, vyžaduje si pozornosť, nemálo úsilia – skrátka potrebuje systematickú údržbu.

Zároveň nabáda a povzbudzuje k občerstveniu či obnovovaniu blízkosti.

Prináša podnety, tipy aj praktické príležitosti pre manželov zastaviť sa, úprimne a čestne sa pozrieť, v akom stave sa ich vzťah nachádza a ak treba, urobiť prvé kroky k náprave.

 

Hráme spolu

Ako každý rok aj teraz organizátori prinášajú nosnú myšlienku alebo tému, na ktorú zameriavajú našu pozornosť. Témou aktuálneho ročníka je HRÁME SPOLU a dôraz je položený najmä na blízkosť, priateľstvo a spoluprácu.

Medzi fanúšikmi NTM je aj naša skvelá biatlonistka Anastasia Kuzminová:

"Ako športovkyňa viem, čo to znamená, keď tím naozaj dobre funguje. A aj v manželstve je tímová spolupráca naozaj dôležitá - bez dôvery a vzájomnej podpory by to bolo veľmi ťažké. Preto sa mi páči myšlienka Národného týždňa manželstva ..."  

Zatiaľ čo DUEL je skôr o súperení, o tom „kto z koho“, ... DUET sa zameriava na súhru, vzájomné zladenie sa. Duet je o spolupráci, o vzájomnej pomoci na ceste za spoločným cieľom, kde víťazom sú obaja ako dvojica. A práve DUET sa skloňuje v súvislosti s NTM 2019 naozaj častejšie.

 

Príďte do DUET kaviarní

Počas Národného týždňa manželstva od 11. do 17.februára nás organizátori pozývajú do DUET kaviarní, kde v príjemnom prostredí a pri chutnom občerstvení sa páry môžu viac spoznať pri hre DUET.

Duet je hra pre dvojice, ktorá nielen pomáha rozvíjať hravosť a zábavu, ale umožňuje spoznať hlbšie toho druhého.

DUET kaviarní je 30 po celom Slovensku - zvyčajne vždy jedna v konkrétnom meste (zoznam exkluzívnych kaviarní s hrou DUET + viac o hre DUET – na webe NTM)

Pre tých, ktorí sa radi hrajú, ale z rôznych dôvodov sa nedostanú (nielen) počas Týždňa manželstva z domu von, je možnosť tráviť spoločný večer vo dvojici pri niektorej zo spoločenských hier, ktorých výber práve pre dvojice nájdete tiež na webe NTM. 

Duet tour

Špecialitou deviateho ročníka NTM je spoločensko – vzdelávací program na 15 miestach po celom Slovensku od Bratislavy až po Sninu, nazvaný - DUET tour.

 Odborníci v oblasti partnerských vzťahov z Centra pre tréning a rozvoj prevedú účastníkov večera siedmimi najdôležitejšími zručnosťami potrebnými pre uspokojivý partnerský vzťah, umelci zo združenia ŠtArt spríjemnia večer pôsobivými duetmi v programe „Ja a Ty ako duet“, členovia národného koordinačného tímu NTM predstavia ciele a poslanie kampane ... a to všetko v príjemnom prostredí a s občerstvením.

Trasa DUET tour zastávok: Bratislava – Petržalka 2x, Bratislava Trnávka, Trenčín, Topoľčany, Prievidza, Považská Bystrica, Žilina, Rabča, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Prešov, Košice, Snina.

Účastníci DUET tour budú zaradení do zlosovania o víkendový wellness pobyt v romantickej atmosfére Kaštieľa Mojmírovce****. Víťazi si plnými dúškami vychutnajú oddych v relax centre a načerpajú energiu v unikátnom prostredí, ktoré inšpiruje a dýcha históriou – www.kastielmojmirovce.sk

Sledujte NTM stránku

Viac informácií o Národnom týždni manželstva 2019 na Slovensku nájdete na www.ntm.sk

Na tomto webe v záložke „o manželstve“ nájdete zaujímavé články aj videá k tohtoročnej téme. O tom, čo sa chystá vo vašom okolí (vrátane DUET tour), sa dozviete v záložke „podujatia“, no a hra DUET má tiež na webe svoju záložku.

Nech sa rozhodneme pre čokoľvek, využime Národný týždeň manželstva na to, aby  naše dobré manželstvá boli ešte lepšími, alebo aby sme obnovili to, čo sa z našich vzťahov (možno nenápadne) vytratilo!

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Toto by ste mamičke po pôrode naozaj darovať nemali
22.04.2019   0
Doma ma čakali samé úžasné darčeky ako karimatka, aby som vraj čím skôr začala zhadzovať kilá navyše, krém na bradavky a odsávačka hlienov pre syna. Manžel mi prezradil, že hľadal niečo praktické a užitočné. Tak som sa naštvala a na Vianoce som si z jeho odmeny, čo dostal v práci, kúpila zlatú retiazku a kabelku, a jemu som darovala ponožky a sprej proti poteniu nôh. Ten pohľad, keď si pred celou rodinou vybalil darček, stál za to.
Aký je rozdiel medzi prvým a druhým tehotenstvom?
18.04.2019   0
Hovorí sa, že prvé dieťa je pokusný králik. Blbosť! Prvé dieťa, to je nádej. Očakávania. Veľkolepé sny. Lekár vám na ultrazvuku ukazuje, kde má potomok ručičky a nožičky, ale vy vidíte zahraničnú univerzitu. Kurzy baletu. Voľný čas na koňoch. Nobelovú cenu a ďakovnú reč venovanú matke. Druhé dieťa? V lepšom prípade vám po ordinácii namiesto ocino nepobieha prvorodený. Pri pohľade na ultrazvuk nevidíte ručičky, nožičky ani Oxford, ale hory prádla a plienok. Veríte, že tentokrát sa to s materským mliekom podarí, ale keby nie, prežijete. Nuž, a tých rozdielov medzi prvým a druhým tehotenstvom je oveľa viac.
Pôrodnica v Trenčíne si zaslúži svoju dobrú povesť
16.04.2019   0
Nemôžem povedať, že lekár či sestry by sa z mojich požiadaviek vysmiali. Práve naopak, úplne rešpektovali moju žiadosť, aby mi nedávali lieky a neponúkali epidurál. Vedela som, že vo chvíli, keď bude pôrod prichádzať, by som sa mohla nechať zlákať na uľahčenie, a to som nechcela. Druhou vecou, ktorá bola pre mňa dôležitá, bolo: žiadne holenie, klystír.
babetko
Nenadávajme deťom kvôli deci rozliatej vody
24.04.2019   1
Niekedy v slabej chvíľke stratíme nervy a hučíme ako sirény. Kvôli deci rozliatej vody. „Ty si ale babrák, to nevieš dať pozor, čo máš ruky deravé?“
Spod plienočky – staráme sa o chlapčeka
20.04.2019   1
I vám sa narodil chlapček? A premýšľate nad špecifikami starostlivosti? Ako na to? Stolica, zapareniny, penis, predkožka, mázok, krémiky, semenníky... Strašidelné?
Spod plienočky - staráme sa o dievčatko.
19.04.2019   0
Narodilo sa vám dievčatko? Neobávajte sa, s našimi tipmi určite starostlivosť o svoju dcérku zvládnete. Ako sa teda starať o intímne partie bábätka - dievčatka?
detské choroby
Drogy - čo robiť pri podozrení, že dieťa užíva drogy
22.04.2019   0
Všímajte si indície, nedávajme si klapky na oči. Problém s drogami sa môže týkať aj vašich detí.
Ako podávať deťom lieky
15.04.2019   0
Ako podať dieťaťu kvapky do oka, "hnusnú tabletku" na prehĺtnutie, či čapík do zadočku... Tu nájdete finty, triky, zlepšováky na mnohé liekové trápenia našich najmenších.
Detská imunita dá rodičom zabrať
13.04.2019   0
Za častými horúčkami a nádchami však nemusí byť vždy len vrodená predispozícia. Neraz je na vine životný štýl, v ktorom chýba otužovanie, pohyb a zdravá strava. Mnoho detí je naviac preťažených povinnosťami, už na základných školách zažívajú stres a chýba im viac hier na čerstvom vzduchu.
zvery
Pes a mačka – priatelia
20.04.2019   2
Od dávnych čias sa traduje, že pes a mačka sú najväčší nepriatelia. Túto tézu príležitostne podporia aj zábery z rôznych filmov, reklám či úryvky z rozprávok. Je to ale naozaj tak? Skutočne pes a mačka nemôžu spolu vydržať?
Rozhodli sme sa pre hada...
11.04.2019   0
Ak máte pri pohľade na hada zmiešané pocity, mali by ste ich rešpektovať. Radšej sa týmto zvieraťom nechajte fascinovať cez sklo terária v zoo. ... ak aspoň na chvíľu zvažujete, ponúkame vám zopár informácii, ktoré vás môžu ovplyvniť.
Čo potrebujete pre zajaca?
04.04.2019   5
Ak chceme chovať zajaca doma, tak to najpodstatnejšie pre neho je klietka. Aká má byť ? Čo má byť v klietke? Z čoho zajac pije? A čo záchodík? Na nič som nezabudla?