SprávySprávy

Najväčšia odborná konferencia pre učiteľov

 Nataša Navrátilová, Raabe   19.05.2022   0

Po vynútenej dvojročnej prestávke spôsobenej koronakrízou sa 9. ročník medzinárodnej odbornej konferencie pre pedagógov Učiteľ nie je Google7  tento rok bude konať v dňoch 9. – 10. júna 2022 v Hoteli SENEC v Senci.

Organizátorom najväčšieho podujatia pre učiteľov na Slovensku je odborné nakladateľstvo Dr. Josef RAABE Slovensko, odborným garantom Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave, spoluorganizátorom učebnicové vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA.

Účasť učiteľov a riaditeľov materských, základných, stredných a základných umeleckých škôl. Bohatý odborný program s viac ako 60 rôznymi vzdelávacími aktivitami. Prednášky, semináre, workshopy, okrúhle stoly, tréningy, koučovacia zóna aj moderovaná diskusia. Viac ako 50 zahraničných aj renomovaných slovenských lektorov. To všetko bude tvoriť 2-dňový maratón na seneckých jazerách.

 

Profily tohtoročných lektorov nájdete TU.

Odborný program konferencie je určený všetkým pedagógom, ktorým záleží na zvyšovaní kvality vzdelávania na Slovensku, pričom v bohatom programe si nájde každý niečo to svoje: ako riaditeľ či zástupca školy, tak aj učiteľka v materskej škole, ale napríklad aj učiteľ matematiky, techniky, prírodovedy... Veríme, že pandemická situácia nám dovolí pripraviť podujatie v takom režime a s takým bohatým dvojdňovým programom, aké si naši učitelia zaslúžia. Aj s ohľadom na posledné dva náročné roky sme presvedčení, že práve kontinuálne vzdelávaní učitelia sú zárukou zvyšovania kvality vzdelávania v našich školách,“ povedala Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva RAABE Slovensko.

 

Bohatý odborný program

Odborný program konferencie tvoria tento rok štyri nosné tematické piliere:

1. Chudoba a sociálne vylúčenie – ako z kruhu von?

Aké sú hlavne nástroje podpory v oblasti vzdelávania sociálne znevýhodnených detí? A ako efektívne sú? Ako sa s týmto problémom vyrovnávajú iné krajiny?

2. Cesta z kruhu: plán obnovy alebo plán obrody?

Covidové a post-covidové školstvo: Čo sa zmenilo? Kto sa zmenil? Ako sa bude učiť?

3. Procesy učenia a učenia sa

Prezentácia obvyklých aj neobvyklých metód, foriem a spôsobov. Digitálna (r)evolúcia v škole.

4. Didaktika učenia cudzích jazykov

V rámci odborného programu nebudú chýbať ani vysoko aktuálne témy ako napríklad inkluzívne stratégie v škole, povinné predprimárne vzdelávanie, digitálne technológie, integrácia žiakov s ADHD do bežnej triedy, vzdelávanie detí zo sociálne znevýhodneného prostredia, prehľad legislatívnych zmien v oblasti školstva, rozvoj čítania, či kritického myslenia žiakov a aj problematika rozvoja nadania detí... 

Kompletný dvojdňový odborný program nájdete TU.

Vyvrcholením osláv učiteľskej profesie bude večerný koncert rockovej skupiny NO NAME, ktorá len pre učiteľov zahrá na Seneckých jazerách 9. júna 2022 svoje najväčšie hity.

 

Učitelia sa stále môžu prihlasovať TU.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Keď má po pôrode depresiu - otec
03.02.2023   0
Každá tretia mama a každý desiaty otec priznáva, že príchod bábätka s nimi zamával. Kým ženy o svojich problémoch hovoriť dokážu, mužská popôrodná depresia či miernejšie baby blues je stále tabuizovaná téma. Môže pritom viesť k rozvodu či ohroziť vzťahy s deťmi rovnako ako tá u materská.
Nemocnica Snina
30.01.2023   0
Cieľom pôrodnice je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.
Svet zdravia Nemocnica Topoľčany, a.s.
23.01.2023   1
Počas príjmu na pôrod, prvej doby pôrodnej, pôrodu, ošetrenia novorodenca a 2 hodiny po pôrode umožňujeme účasť otca dieťaťa, resp. blízkej osoby pri pôrode
babetko
Súťažte o skvelý balíček produktov od dm drogerie markt
03.02.2023   0
Súťažná otázka: Ako sa volá kampaň spoločnosti dm, vďaka ktorej nakupujete za dlhodobo výhodné ceny?
5 liekov na rodičovské frustrácie
01.02.2023   0
Novopečení rodičia sú citliví a zraniteľní. Obklopte sa pozitívnymi ľuďmi, nie takými, ktorí vás stresujú a podkopávajú vaše rodičovstvo.
Prečo francúzske deti jedia všetko, spia celú noc a sú trpezlivé?
24.01.2023   1
Vo Francúzsku neexistuje „detská strava,“ Francúzi dávajú jesť deťom viac menej to, čo jedia sami. Nemôžu jesť, kedy si zachcú.
detské choroby
Detvianska móda, zrasty a plodnosť
01.02.2023   5
Predpokladám, že ak máte doma tínedžerku, tak ste už pár krát riešili vhodnosť krátkej bundičky, holých krížov a bedrových riflí v príjemnom dušičkovom čase. Zrasty sú hlavnou príčinou sekundárnej infertility (neplodnosti) u žien – u 15 – 20 % žien.
Očkovací kalendár 2023
26.01.2023   0
Od 1. januára 2023 platí nový očkovací kalendár pre povinné očkovanie detí a dospelých.
Zápal stredného ucha – Otitis media acuta
21.01.2023   6
Zápal stredného ucha, príznaky, príčiny, liečba. Pod zápalom stredného ucha všeobecne rozumieme akútne ochorenie spôsobované väčšinou baktériami, zriedkavejšie vírusmi, ktoré sa najčastejšie objavuje v dojčenskom a detskom veku.
auto
100% elektrická DACIA SPRING: Úplne nový motor aj výbava
18.01.2023   0
S uvedením na trh na jar 2021, Spring sprístupnil elektrickú mobilitu širokej verejnosti.
Autosedačka alebo podsedák? Pozrite si videotest
29.10.2022   0
Zvažujete, či svojmu dietku kúpite podsedák? Aké výhody a naopak nevýhody ponúka tento typ autosedačiek? Od akého veku sa môže používať? Je dostatočne bezpečný? Pokúsime sa na tieto otázky odpovedať.