SprávySprávy

Lidl eko novinka: Ľahké, vzdušné, pohodlné – tenisky z recyklovaného plastu

 PR   17.07.2020   0

Horúca novinka letnej sezóny! V týždni od 20. júla kúpite v sieti predajní Lidl štýlové a extra pohodlné tenisky Crivit, ktoré navyše šetria životné prostredie.

 

Sú ľahké, vzdušné, v trendových farebných odtieňoch, ktoré ľahko skombinujete s letným oblečením.

Crivit pánska, dámska a detská športová obuv má zvršok z priedušnej, rýchlo schnúcej pleteniny. Oceníte to najmä v horúcich letných dňoch, pri vode alebo pri športovej aktivite.

Pohodlné sú vďaka vložke s pamäťovou penou, ktorá sa optimálne prispôsobí chodidlu. Pánsku obuv dostanete kúpiť vo veľkostiach 41 – 46, dámsku 37 - 41, chlapčenskú 31 – 37 a dievčenskú 31 – 35.

 

V čom je táto športová obuv iná ako ostatné? Sú to prvé tenisky značky Crivit, ktorých textilný zvršok je vyrobený z recyklovaného plastu.

Až 25 % recyklovaného materiálu je vyrobeného z plastu Ocean Bound Plastic - z PET fliaš zozbieraných na plážach, ostrovoch a pobrežných oblastiach Ázie, ktoré mohli skončiť v oceáne.

Ako sa vyrába obuv z plastových fliaš? PET fľaše sa lisujú, čistia, drvia a ďalej sa spracúvajú na recyklovanú priadzu – tú možno použiť na výrobu obuvi aj textilu. V závislosti od veľkosti a modelu sa na výrobu jedného zvršku topánky použije 11 až 16 PET fliaš.

Crivit Športová obuv z recyklovaného plastu je súčasťou trvalo udržateľnej stratégie Reset Plastic, v rámci ktorej sa spoločnosť Lidl zaväzuje výrazne znižovať objem plastov a chrániť životné prostredie.

Viac info na www.lidl.sk

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Hľadáte:
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Amniotómia, alebo... v čepčeku sa narodil!
07.08.2020   3
Encyklopédia zdravotnej sestry hovorí, že je to prepichnutie amniónu (zárodočnej blany). Mamičkovsky tomu hovoríme pretrhnutie plodových obalov alebo pustenie vody počas pôrodu. Nemýľte si to prosím s iným zákrokom – amniocentézou.
Prvé pohyby bábätka v brušku
05.08.2020   6
Bábo v brušku a jeho prvé pohyby ženy opisujú ako hladkanie, mávnutie motýlích krídel, bublinky, jemné klopanie, pohyby čriev, trepotanie, škvŕkanie v bruchu, mrvenie...
Čo je hlienová zátka, kedy sa uvoľní a kedy ísť do pôrodnice?
03.08.2020   5
Odtok hlienovej zátky je jedným z prvých signálov, že čas pôrodu sa blíži a v zásade ešte netreba ísť do pôrodnice. Ak sa však objaví jasnočervená krv, (ako pri silnej menštruácii) je načase urýchlene sa presunúť do pôrodnice.
babetko
Cvičenie s riekankou pre 4 – 5-ročné deti
07.08.2020   0
Zdravotné cviky deťom poskytujú uvoľnenie všetkých svalov, ale aj posilňovanie a cestu k správnemu držaniu tela. Veľkým pomocníkom pri cvičení sú pesničky alebo riekanky. S deťmi vo veku 4 – 5 rokov si môžeme zacvičiť aj na tieto:
Nepáči sa ti jedlo? Budeš hladný!
06.08.2020   0
Babička šermuje lyžičkou popod nos vnúčika. Dieťatko vysýpa z mostíka kamienky a ona ho kŕmi jablkovou výživou cez pletivo, cez mriežkovanú zábranu preliezky, hrdá na svoju kŕmiacu taktiku.
Sunárek vyrástol. Rebrenduje na SUNAR
05.08.2020   0
Zmena sa dotkla len obalu a značky, zloženie a chuť produktov zostávajú rovnaké.
detské choroby
Protikvasinková diéta
03.08.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Cítia malé bábätká bolesť?
31.07.2020   0
Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.
Alergia na slnko?
29.07.2020   0
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnečné žiarenie môže byť okrem spálenia pokožky aj slnečná alergia. Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je dostatočne odolná voči škodlivému žiareniu.
zvery
Prečo psy jedia trávu
03.08.2020   0
Väčšine psov tráva chutí. Podľa prieskumov je tráva rastlinkou, ktorú psy jedia najčastejšie. Ale prečo je to tak? Má nejaké neznáme vitamíny? Čo na nej psy vidia?
Cestovanie so psom
28.07.2020   2
Je prirodzené, že si myslíte, že sa váš psík necíti v klietke dobre. Neprenášajte ale tieto svoje pocity na vášho psa. Prepravka im nevadí a niektorí sa dokonca v nej cítia bezpečnejšie.
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   2
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?