ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
piatok 17.11.2017 | meniny má Klaudia  
SprávySprávy

Kto potrebuje potratové tabletky?

 CBR   17.04.2013   0

Rodové ideológičky z Výboru pre rodovú rovnosť najnovšie žiadajú Radu vlády SR, aby zaviazala štátneho tajomníka ministerstva zdravotníctva pripraviť vyhlášku umožňujúcu zavedenie potratových tabletiek.

Ignorujú tak ústavný právny systém, ktorý vyžaduje zmenu zákona, aby potratové tabletky mohli byť zavedené. Taká vyhláška by bola v rozpore s potratovým zákonom (jasne určuje, že "výkon potratu prebehne v zdravotníckom zariadení) a preto protiústavná. CBR zabezpečilo cez členku Rady vlády, aby všetci jej členovia Rady na včerajšom zasadnutí obdržali stručnú právnu analýzu ohľadom legislatívy v súvislosti potratovými tabletkami.

Ministerka Zvolenská je zavedeniu potratových tabletiek otvorená

CBR vydalo tiež tlačovú správu a bude ďalej bojovať, aby ani na odsunutom majovom prerokovaní uznesenie neprešlo. Ministerka Zvolenská je totiž zavedeniu potratových tabletiek otvorená napriek prísľubu Výboru NR SR pre zdravotníctvo v januári , že sa tak nestane. Teraz (čítajte tu) sa tvári, že na to treba verejnú diskusiu a vicepremiér Lajčák by zas uznesenie akceptoval ako odporúčanie. V každom prípade toto povedie k protiústavnej zmene vyhlášky a SMER sa bude tváriť, že je to na verejnú a odbornú objednávku.

S upozornením prišli poslanci OĽaNO

Na túto skrytú iniciatívu obchádzajúcu parlament upozornili ako prví poslanci OĽaNO Erika Jurínová a Richard Vašečka. Minulý týždeň tiež obdržali alibistickú odpoveď od ministerky na ich interpeláciu ohľadom registrácie potratových tabletiek, ktorá bola prvým pokusom potichu legalizovať potratové tabletky bez verejnej diskusie.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 7 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Čo doniesť mamine do pôrodnice?
15.11.2017   6
Prvé dni po pôrode každá mamina prežíva inak, môže byť pre ňu už cesta k návštevám vyčerpávajúca. Naopak, sú maminy, ktoré sa vyslovene nudia, alebo je im smutno. Najjednoduchšie je priamo sa spýtať, či prijímajú návštevy. Čo na návštevu do pôrodnice môžete spokojne priniesť?
5 faktov o (ne)plodnosti
14.11.2017   0
Problémy s otehotnením alebo úspešným dokončením tehotenstva má 1 z 8 párov a nejde zďaleka iba o problém ženy. Na neplodnosť si pripravujeme telo desať, pätnásť rokov dopredu.
Čo píšu nemecké pôrodné asistentky o pôrodoch do vody
12.11.2017   0
Ženy, ktoré rodia do vody, sa oveľa zriedkavejšie dožadujú prostriedkov utišujúcich bolesť. Menej často ako „na suchu“ dochádza k poraneniam v oblasti hrádze. Ak je nástrih hrádze potrebný, žena nemusí vychádzať z vody.
babetko
Na Slovensku sa narodí predčasne každé desiate dieťatko
16.11.2017   0
Za posledných 15 rokov vzrástol počet predčasne narodených detí na Slovensku o takmer tretinu.
Rečičky
15.11.2017   1
Ak ani vaše detičky veľmi neobľubujú ovocie, či zeleninu, nechajte sa inšpirovať mojimi básničkami. Možno si k sebe nájdu cestu práve popri "rečičkách". Nám sa to podarilo.
Letdown reflex – alebo, čo dokáže oxytocín
14.11.2017   0
Ak mama cíti bolesť, je v napätí, smutná, či depresívna, oxytocínový reflex môže byť utlmený, oslabený. Čo všetko robí oxytocín v našom tele?
detské choroby
7 signálov, že vaše dieťa môže byť depresívne
17.11.2017   0
Depresia je seriózne ochorenie. Nemusí sa jednať vždy o hlbokú depresiu, ale je dobré, ak sa s dieťaťom pracuje. Podľa stupňa závažnosti je možné ho zvládnuť aj len s pomocou psychoterapie.
Môže byť kašeľ pre vaše dieťa nebezpečný?
16.11.2017   0
Kašeľ je nevyhnutnou súčasťou detstva. Nie je možné mu zabrániť a ani by ste mu za každú cenu zabraňovať nemali. Kašeľ je v skutočnosti zdravý...
Deň slaných veterníkov. Európsky deň cystickej fibrózy je 21.11.
12.11.2017   0
Budeme vyrábať veterné vrtuľky, pretože bojujeme o každý jeden kvalitný nádych a výdych našich detí. Pretože cystická fibróza je závažné genetické ochorenie.
zvery
Vnútorné pazity u psov a mačiek
17.11.2017   0
Prevencia proti parazitom je veľmi dôležitá tak pre zdravie Vášho zvieratka ako aj Vaše vlastné. Parazity vedia infikovať rovnako bytové zvieratá i žijúce prevažne vo vonkajšom prostredí, a to v ktoromkoľvek ročnom období.
Agapornis, začíname s chovom.
15.11.2017   3
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Ako vybrať šteňa
11.11.2017   0
Športovo založení ľudia by si mali vybrať aktívne plemeno. Ak dávate prednosť domácej pohode, treba si zaobstarať kľudného psíka, inak by sa mohlo stať, že v dôsledku nevybitej energie a temperamentu by mohol v domácnosti napáchať škody.