ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
SprávySprávy

Králik Peter vo filmovom spracovaní prekvapí výtržníckou povahou

 Marcela Beňová   10.04.2018   0

Máte radi rozprávky Beatrix Potterovej? Jej najslávnejšia postavička, neposedný králik Peter, momentálne obýva slovenské kiná a slávi veľký úspech. Oplatí sa vziať deti na nový film?

youtube

 

Hneď na úvod treba povedať, že Králik Peter má od klasickej disneyovky ďaleko. Namiesto animovaného príbehu plného spevu a roztomilých postavičiek stavili filmári zo Sony na žáner rodinného filmu, pričom stvárnenie zvieracích hrdinov previedli do úplnej dokonalosti.

Nečakajte však ani dojemný príbeh s hlbokým posolstvom v štýle Paddington. Králik Peter je svojský, zábavný, a viac než akákoľvek iná rozprávka odráža názory a hodnoty dnešnej doby.

Peter, roztomilý ušatý králik, sa na pôvodnú knižnú postavičku podobá len menom. Namiesto sladkého modrého kabátika nosí jeansovú bundu, je poriadne drzý, sebavedomý, nechýba mu zmysel pre čierny humor a medzi zvieracími kamarátmi udáva trend najmä vo výtržníctve.

 

Je to skrátka králik - rebel.

Celý príbeh začína smrťou majiteľa domu, pána McGregora, ktorého k infarktu uženie práve nevychovaný Peter (a nesprávny životný štýl). Dedič usadlosti, synovec Thomas, sa pozemok rozhodne predať, aby si splnil sen o veľkolepom hračkárstve. Ten však nielen Peter, ale aj partia jeho osirelých zajačích kamarátov pokladá za domov, a rozhodnú sa oň bojovať.

Pre králika Petra je záhrada v blízkosti domu zároveň zdrojom obživy, a tak spolu s ostatnými zvieratkami vymyslia plán. Začína sa vojna medzi človekom a prírodou, do ktorého vstúpi príjemná, trochu bláznivá suseda.

Viac z príbehu prezrádzať nebudeme, ale scenáristi sa postarali, aby zápletke nechýbala originalita a zopár nečakaných momentov. V príbehu sa objaví niekoľko akčných momentov, dravosť a výborná sprievodná hudba.

Bez pátosu a sentimentu

Králik Peter posúva žáner rodinnej komédie na novú úroveň. Scenár plný gagov, čierneho humoru a niekoľkých vtipných postavičiek spríjemní víkendové popoludnie rodičom a deťom.

Avšak počítajte s tým, že narozdiel od filmových počinov ako Paddington či Šmolkovia je rozprávka určená predovšetkým deťom od 10+. Ak vaše deti milujú zvieratká a prírodu, možno ešte rok či dva pridajte. Na druhej strane, do kina s mladším súrodencom pokojne pošlite teenagera, určite sa neurazí.

Králik Peter prináša príjemnú zábavu bez pátosu a sentimentu. Neprekvapí originalitou ani nečakaným posolstvom, a jeho autorka by sa dozaista čudovala, kam sa podel jej roztomilý zajačik. Napriek tomu však sľubuje netradičný filmový zážitok celej rodine.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrodnica Košice – Šaca pripravuje pre rodičky nadštandardné pôrodné boxy
21.09.2018   0
Súčasťou rekonštrukcie pôrodníckeho oddelenia za viac ako dva milióny eur budú aj nadštandardné pôrodné boxy.
V slovenskej pôrodnici mi bolo dobre
20.09.2018   0
Dopadlo to super. Viac než super. Lebo aj v obyčajne slovenskej pôrodnici sa môže rodiť dobre.
Materské
14.09.2018   18
Čo je materské? Mám nárok na materské? Ako sa mi vypočíta materské? Môžem poberať materské a popri tom pracovať? Podnikám, musím prerušiť živnosť, ak chcem poberať materské? Môže poberať materské aj muž? Ako dlho budem poberať materské? Má slobodná matka nárok na dlhšiu materskú?
babetko
9 pravidiel, ktoré treba dodržiavať, keď idete na prvú návštevu bábätka
21.09.2018   0
Asi je vám jasné, že zazvoniť bez ohlásenia a vypýtať si len tak mimochodom šálku kávy, nebude dobrý nápad.
Cvikla v detskom jedálničku
20.09.2018   0
Jeseň skrátka patrí cvikle a my vám prinášame niekoľko nápadov, ako ju pridať aj do detského jedálnička tak, aby si na nej pochutili aj naši najmenší.
7 mýtov o umelom mlieku
19.09.2018   0
Kravské mlieko môžu deti piť už od 6. mesiaca po ukončení obdobia výhradného dojčenia. Mýtus alebo pravda?
detské choroby
Drogy - čo robiť pri podozrení, že dieťa užíva drogy
21.09.2018   0
Pokiaľ ste zistili, že vaše dieťa vzalo drogu, je dôležité zistiť, či drogy iba skúša – experimentuje, alebo či už drogy užíva dlhší čas. V žiadnom prípade (i keď to môže byť veľmi ťažké) sa nenechajte vyviesť z miery, nerozčuľujte sa a skúste sa s dieťaťom pokojne pozhovárať...
Separačná úzkosť
19.09.2018   3
„Ako to dieťa vychovávaš, keď sa ťa ani pustiť nechce?!“ „Je rozmaznaný, stále si len s ním a potom reve, keď máš odísť!“ Počuli ste už takéto vety, ktoré sa týkali vášho batoľaťa? Alebo aj staršieho dietka, ktoré sa vás držalo ako kliešť, keď ste naozaj potrebovali súrne odísť?
9 druhov soplíka - podľa farby
10.09.2018   0
Čo znamená zafarbenie hlienu – soplíka? Pirehladný, zelený, žltý, ružový, spenený, šedý, biely, s krvou,...
zvery
Bezpečnosť detí v prítomnosti zvierat
20.09.2018   0
Ako sa ubezpečiť, že je zvieratko zdravé? Na čo netreba zabúdať, keď sa rozhodujete pre domáce zvieratko? Rozhodli ste sa pre psa? Rozhodli ste sa pre mačku?
Chovať môžete čokoľvek. Aj medvedíka čistotného
15.09.2018   0
Roztomilý obyvateľ lesa, ktorý vyzerá na zjedenie a veľkosťou sa hodí do piknikového koša, je už na pohľad taký prítulný, že je mu ťažko odolať.
Ornitoterapia
07.09.2018   0
Zajakávanie, utiahnutosť, neochota komunikovať. Porucha komunikácie. Iba papagáje a niektoré druhy krkavcovitých druhov vtákov vedia napodobňovať ľudskú reč. Vedia deťom pomôcť.