ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
SprávySprávy

Králik Peter vo filmovom spracovaní prekvapí výtržníckou povahou

 Marcela Beňová   10.04.2018   0

Máte radi rozprávky Beatrix Potterovej? Jej najslávnejšia postavička, neposedný králik Peter, momentálne obýva slovenské kiná a slávi veľký úspech. Oplatí sa vziať deti na nový film?

youtube

 

Hneď na úvod treba povedať, že Králik Peter má od klasickej disneyovky ďaleko. Namiesto animovaného príbehu plného spevu a roztomilých postavičiek stavili filmári zo Sony na žáner rodinného filmu, pričom stvárnenie zvieracích hrdinov previedli do úplnej dokonalosti.

Nečakajte však ani dojemný príbeh s hlbokým posolstvom v štýle Paddington. Králik Peter je svojský, zábavný, a viac než akákoľvek iná rozprávka odráža názory a hodnoty dnešnej doby.

Peter, roztomilý ušatý králik, sa na pôvodnú knižnú postavičku podobá len menom. Namiesto sladkého modrého kabátika nosí jeansovú bundu, je poriadne drzý, sebavedomý, nechýba mu zmysel pre čierny humor a medzi zvieracími kamarátmi udáva trend najmä vo výtržníctve.

 

Je to skrátka králik - rebel.

Celý príbeh začína smrťou majiteľa domu, pána McGregora, ktorého k infarktu uženie práve nevychovaný Peter (a nesprávny životný štýl). Dedič usadlosti, synovec Thomas, sa pozemok rozhodne predať, aby si splnil sen o veľkolepom hračkárstve. Ten však nielen Peter, ale aj partia jeho osirelých zajačích kamarátov pokladá za domov, a rozhodnú sa oň bojovať.

Pre králika Petra je záhrada v blízkosti domu zároveň zdrojom obživy, a tak spolu s ostatnými zvieratkami vymyslia plán. Začína sa vojna medzi človekom a prírodou, do ktorého vstúpi príjemná, trochu bláznivá suseda.

Viac z príbehu prezrádzať nebudeme, ale scenáristi sa postarali, aby zápletke nechýbala originalita a zopár nečakaných momentov. V príbehu sa objaví niekoľko akčných momentov, dravosť a výborná sprievodná hudba.

Bez pátosu a sentimentu

Králik Peter posúva žáner rodinnej komédie na novú úroveň. Scenár plný gagov, čierneho humoru a niekoľkých vtipných postavičiek spríjemní víkendové popoludnie rodičom a deťom.

Avšak počítajte s tým, že narozdiel od filmových počinov ako Paddington či Šmolkovia je rozprávka určená predovšetkým deťom od 10+. Ak vaše deti milujú zvieratká a prírodu, možno ešte rok či dva pridajte. Na druhej strane, do kina s mladším súrodencom pokojne pošlite teenagera, určite sa neurazí.

Králik Peter prináša príjemnú zábavu bez pátosu a sentimentu. Neprekvapí originalitou ani nečakaným posolstvom, a jeho autorka by sa dozaista čudovala, kam sa podel jej roztomilý zajačik. Napriek tomu však sľubuje netradičný filmový zážitok celej rodine.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.

Najčítanejšie
Recept týždňa
Kurz nemčiny?
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
3D animácie pôrodu (video)
20.04.2018   0
Zamysleli ste sa už niekedy, ako vlastne prebieha pôrodný proces z vnútra? Čo sa počas kontrakcií deje s bábätkom? Nasledujúce video veľmi názorne zobrazuje priebeh prvej i druhej doby pôrodnej.
10 stravovacích rád proti nevoľnostiam v tehotenstve
19.04.2018   27
Trpíte tehotenskými nevoľnosťami? Nielen ráno, ale aj kedykoľvek počas dňa? Neustupujú ani po prvom trimestri? Nasledujúcich 10 rád vám pomôže udržať hladinu cukru v krvi bez náhlych poklesov, a tak predchádzať nevoľnostiam.
Mal by to byť náš „údel“
18.04.2018   16
Po druhom pôrode sa konečne cítim ako žena. Narodenie nového človiečika je rodinná záležitosť, nie stav ohrozenia, patriaci za každú cenu pod dohľad odborníkov na patológie.
babetko
Ach, vy moderné mamičky
23.04.2018   2
Strašná doba, čo vám poviem. Ako keby to, že moje deti nadávajú, trieskajú dvermi, prípadne neumývajú si ruky, keď idú na wc, malo príčinnú súvislosť s tým, koľko času trávim na virtuálnom pieskovisku s podobne postihnutými matkami.
Ak budete používať samé "ne", deti sa budú báť urobiť čokoľvek
22.04.2018   0
Ak dieťa nesie tanier od stola do kuchynského drezu, povedzme mu, že ho má držať oboma rukami a pevne. Informácia typu Nerozbi tanier! dieťa ničomu nenaučí, práve naopak, vyvolá v ňom obavu, že práve to nechcené sa stane realitou.
Kukuričná kaša s mangom (od 8 mesiacov)
21.04.2018   0
Strava dieťaťa by mala denne obsahovať potraviny bohaté na vitamín C.
detské choroby
5 vecí, ktoré ste nevedeli o sezónnej alergii u detí
20.04.2018   1
Ak má vaše dieťa sezónnu alergiu, malo by začať užívať lieky najneskôr 2 – 3 týždne predtým, než začne „jeho“ sezóna. V liečbe alergie môže zafungovať aj med.
Rastové bolesti
16.04.2018   4
Sú deti, ktoré sa v noci budia s plačom a hovoria, že ich bolia nožičky. Rodičia nôžky masírujú, natierajú, dieťa upokojujú a často váhajú, či je to OK alebo majú zobrať dieťa k lekárovi. Môže sa jednať o rastové bolesti.
Hemangiómy
12.04.2018   1
Po narodení dieťaťa ešte niekoľko dní nemusí byť jasné, že ide o hemangióm. Často si rodičia a nezriedka aj detský lekár myslia, že ide o modrinku, ktorá však nemá vysvetlenie.
zvery
Chovajme Sliepky, Sliepočky, Mládky
19.04.2018   0
Konečne sme sa z mesta presťahovali na dedinu. Máme malý dvor, psa, kocúrika, záhradku. Deti sa ale pýtajú, prečo nemáme sliepky? Čo potrebujú sliepky k šťastnému životu? Zvládli by sme sa aj my o ne postarať?
Dve dievčatá a ich hobby - kone.
17.04.2018   0
Barbora Okatá (14 rokov) a Janka Gaťová (16 rokov). Dievčatá si popri láske ku koňom našli kamarátstva, miesto kde prekonávať ťažké chvíle dospievania a spôsob, ako sa učiť zodpovednosti a vytrvalosti.
Ako naučiť mláďatá behať po schodoch
15.04.2018   0
Ako učí psia mama behať šteniatko po schodoch? Je trpezlivá a pomáha? A je taká šikovná aj mama mačka?