SprávySprávy

Ako sa vyhnúť predvianočnému stresu?

 Mišo Ondrus   30.11.2020   2

Vianoce sa nezadržateľne blížia. Nezabudnite preto objednať darčeky v predstihu. Iba tak budete mať garanciu, že ich budete mať v pohodlí domova riadne a včas. Ukážeme vám ako na to.

 

 

1.    Pripravte si zoznam darčekov

Aj vďaka koronavírusu nakupovanie vianočných darčekov bude iné. Väčšina z nás vymení túlanie sa po obchodoch za kliknutie na webové stránky najrôznejších e-shopov. Na internete môžete stráviť celé hodiny prezeraním stoviek položiek. Odporúčame vám  preto urobiť si nákupný zoznam darčekov. Vypíšte si mená každého, komu na Vianoce chcete niečo darovať. Ku každému menu pripíšte návrhy darčekov. Získate tak jasný a jednoduchý návod ako postupovať pri nakupovaní. Rovnako sa tak vyhnete tomu, že by ste kúpili niečo bez rozmyšlania.

2.    Určite si rozpočet

Reálne zhodnoťte vaše finančné možnosti a podľa nich navrhujete jednotlivé darčeky pre vašich blízkych. Nespoliehajte sa na vianočné odmeny, ktoré tento rok nemusia prísť. Ak uvažujete nad úverom, dobre si prepočítajte úrok a prečítajte si podmienky jeho splácania. Rodinný rozpočet môže odľahčiť aj to, ak nebudete podliehať módnym trendom. Vyberte si darčeky, ktoré sú praktické, vašich blízky ich počas roka využijú alebo spotrebujú. Nezabúdajte, že vianočná pohoda nie je viazaná na hodnotu darčeka, ale na radosť, ktorú ním vykúzlite.

3.    Vyberte si overené e-shopy

Pri nákupe na internete buďte obozretný. Existuje totiž viacero neserióznych predajcov, ktorí vám objednaný tovar nedodajú, alebo majú problém vyplatiť peniaze pri vrátení tovaru. Pred nákupom na internete si dobre preverte predávajúceho. Odporúčame vám nakupovať od overených predajcov. Jedným z poznávacích znakov je aj logo Zásielkovne na ich stránke. „Dlhodobo spolupracujeme s vybranými-eshopmi, ktoré majú stovky spokojných zákazníkov a dobré referencie,“ konštatuje Alexander Jančo, chief executive officer Zásielkovne na Slovensku.

4.    Nakupujte s predstihom

Ak sa chcete vyhnúť predvianočnému stresu, nakupujte darčeky pre vašich blízkych s predstihom. Doručovatelia zásielok sú každoročne pred koncom roka plne vyťažení. Každý z nás totiž hľadá niečo čím potešiť rodinu či priateľov.  Ak si objednáte tovar s doručením cez Zásielkovnu do 18. 12. 2020 garantujú vám dodanie na výdajné miesto ešte pred Vianocami.  Nenechávajte si tak nákupy na poslednú chvíľu.

 

5.    Vymeňte kuriéra za výdajné miesto

Predvianočný zhon je neraz v znamení neustálych vybavovačiek. Mnohí z vás nemajú čas celý deň netrpezlivo čakať kuriéra kedy donesie sľúbený balík, alebo povaha vašej práce nedovoľuje odísť z pracoviska a osobne si ho vyzdvihnúť.

„Vymeňte tento stres za vyzdvihutie balíka na niektorom z viac ako  1 100 výdajných miest Zásielkovne. Je len na vás či si ho vyberiete za rohom kde pracujete, alebo blízko vášho bydliska. Je to pohodlné, rýchle a bez zbytočného čakania na kuriéra či v rade na pošte,“ konštatuje Alexander Jančo, chief executive officer Zásielkovne na Slovensku.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
HTM napísané 05.12.2020 15:45

Medzinarodný den jablk je 21.oktobra. 17.11.1960 bola - vystava o Jablkach a iné oocie. :/

H.T.B napísané 05.12.2020 14:08

Aj 4 000 jablk by sa niekomu zišli, ale nie tie položené na ceste.

Je normalne ked niekto urobi druhemu čaj,či cez deň či v noci- alebo aj pred večerom do flaše,na noc- To je jedno do akej šaalky- či je to zdravemu či menej zdravemu. :/ Šalka sa da umyť.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotenská poradňa - aké vyšetrenia vás čakajú v tehotenstve?
18.01.2021   5
Viete aké vyšetrenia vás čakajú počas tehotenstva? Čo sa vyšetruje v ktorej poradni? Koľko ultrazvukov je povinných v tehotenstve? Kedy vám lekár vypíše tehotenskú knižku a kedy nástup na materskú dovolenku?
Genetický ultrazvuk
15.01.2021   17
Nízke hodnoty AFP testov poukazujú na možnosť plodu s Downovým syndrómom, naopak zvýšené hodnoty poukazujú na možnosť defektov neurálnej rúry.
Život bez dieťaťa. Ako na to nemyslieť?
13.01.2021   0
Myslela si, že má ešte veľa času, ale teraz, v 36 rokoch, v partnerstve s človekom, ktorý už deti má a žiadne ďalšie nechce, sa tejto predstavy pomaly ale isto musí vzdať.
babetko
7 fotoreceptov: Ako uvariť prvé príkrmy pre deti
19.01.2021   1
Hoci to možno tak nevyzerá, zavádzanie inej ako mliečnej stravy do jedálnička dieťaťa nemusí byť hotová veda. Ako dôkaz poslúži náš seriál so 7 receptami. S obrázkovým návodom krok za krokom, veríme že vám náš fotoseriál túto novú bábätkovskú životnú etapu uľahčí.
Kedy má už rozprávať? 7 otázok pre logopédku
18.01.2021   1
Podľa psychológov a ich tabuliek má vedieť 16-mesačné dieťa cca 50 slov. Ale často ich narátame sotva 15, aj to je veľa. Je to zle? Pýtala som sa logoédky Barbory Králikovej.
6 skvelých hračiek z kartónu
15.01.2021   0
Z kartónu pri troche trpezlivosti a chcenia vyrobíte deťom úžasné veci. Navyše ich do procesu tvorby môžete zapojiť a oni si hračky môžu dotvoriť podľa svojich predstáv a fantázie.
detské choroby
11 príznakov u detí, kedy určite vyhľadajte lekársku pomoc
19.01.2021   0
Odborníci hovoria, že rodičia by mali lekára vyhľadať vtedy, ak sa niečoho obávajú. Toto sú príznaky, kedy vždy vyhľadajte lekársku pomoc pre svoje dieťa.
Operácia: Obriezka - Cirkumcízia
16.01.2021   6
Obriezka sa vykonáva pri zúženej predkožke, alebo pri príliš dlhej predkožke, ktorú nemožno voľne pretiahnuť cez žaluď penisu. Ako poznáme fimózu a kedy si ju treba začať všímať?
Odstávajúce ušká
13.01.2021   0
Ako problém odstávajúcich uší riešiť a na čo sa treba pripraviť, ak zvažujete zákrok u dieťatka? Spýtali sme sa aj za vás plastického chirurga.
zvery
Morčatá
12.01.2021   11
Morčatá patria medzi hlodavcov, dožívajú sa v priemere 5 až 7 rokov. Je to milé zvieratko, vhodné pre staršie deti ako miláčik. Je ideálne na chov v byte, hoci si vyžaduje aj prechádzky vonku. Starostlivosť o neho je pomerne jednoduchá.
Korytnačka z akvária
02.01.2021   0
Vodný obojživelník, ktorého máme doma v akváriu je ako stvorený pre tropické krajiny, ktoré nazýva svojím domovom. Ako sa oň máme starať v našich podmienkach?
Čo robiť ak sa pes bojí
29.12.2020   3
Máte psa,ktorý sa niečoho alebo niekoho bojí? Viete ako mu pomôcť? Ako prekonať jeho strach?