SprávySprávy

169 zachránených bábätiek. Narodil sa ďalší chlapec

 Elena Burešová   24.04.2020   0

Vďaka projektu Fóra života Zachráňme život sa opäť zachránil ľudský život. Spoločne sme pomohli mamičke, ktorá tento mesiac priviedla na svet chlapca. Ide o systém pravidelnej finančnej a materiálnej výpomoci určenej na záchranu počatého dieťaťa a pomoc jeho matke, ktorá sa ocitla v krajnej životnej situácii a je zaskočená neplánovaným či nechceným tehotenstvom.

 

„Tešíme sa, že aj v týchto zložitých časoch máme opäť dôvod na radosť. Vďaka pomoci našich darcov a spolupracovníkomi, sa mohol narodiť mamičke Simone malý Lukáš. Veľkú radosť má z neho aj jeho 6-ročný braček, hoci sa s ním ešte nemôže hrať, " hovorí Mária Demetrová.

„Naším cieľom je pomáhať tehotným  mamičkám v núdzi, aby sa nebáli prijať nový život pre ich zložité ekonomické podmienky. Veľká vďaka patrí našim darcom a spolupracovníkom. Spoločne vlastne zachraňujeme viac ľudských životov.  Život dieťaťa, ohrozený život matky aj ďalších členov rodiny, ktorí sa ocitajú v krajnej núdzi," dodáva koordinátorka projektu.

Vďaka projektu prišlo na svet už 169 bábätiek 

Občianske združenie Fórum života začalo s projektom Zachráňme životy v roku 2007. Od jeho vzniku sa narodilo 169 bábätiek, do projektu bolo zaradených 182 žien. Viac ako 550 väčšinou pravidelných darcov prispelo na záchranu detí celkovou sumou 437 830,34 €.  Na nevyhnutné potreby príjemkýň pomoci musíme mesačne zozbierať okolo 5 000 €.  Za mesiac marec im darcovia prispeli sumou 4 566,71 €. Všetky peniaze boli vyplatené priamo na podporu mamičiek v núdzi.

„Vďaka darcom sme aj tento mesiac zaradili do projektu ďalšiu novú príjemkyňu pomoci Martinu. Je úžasné vidieť, že aj v týchto časoch poznačených koronakrízou sa nájdu štedrí ľudia, ktorí myslia na druhých a pomáhajú," uviedla Demeterová.  

Projekt pomáha nielen finančne, ale sprostredkováva aj konkrétnu pomoc od darcov, ktorí darovali oblečenie, mlieko, plienky a iné potrebné veci. „Všetky rodiny, ženy s deťmi sú za finančnú i nefinančnú pomoc veľmi vďačné. V mene Fóra života, príjemkýň pomoci a aj mene nás,  pracovníkov projektu Zachráňme životy  zo srdca ďakujeme  všetkým darcom.  Dúfame, že nám zachováte priazeň aj naďalej. Sme vám veľmi vďační, že ani v tomto „koronovom“ období nezabúdate na tých, ktorí by bez vašej pomoci len ťažko dokázali obstáť," dodala M. Demeterová na záver.

Viac informácii: www.zachranmezivoty.sk

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.6 z 5. Celkom 8 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised





tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
5 príkrmov pre bábätká ideálnych na zimu
20.02.2021   0
Aj v tomto ročnom období môžeme nájsť suroviny plné výživných látok, vďaka ktorým dokážeme vykúzliť bábätkám plnohodnotný jedálniček.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.