SprávySprávy

169 zachránených bábätiek. Narodil sa ďalší chlapec

 Elena Burešová   24.04.2020   0

Vďaka projektu Fóra života Zachráňme život sa opäť zachránil ľudský život. Spoločne sme pomohli mamičke, ktorá tento mesiac priviedla na svet chlapca. Ide o systém pravidelnej finančnej a materiálnej výpomoci určenej na záchranu počatého dieťaťa a pomoc jeho matke, ktorá sa ocitla v krajnej životnej situácii a je zaskočená neplánovaným či nechceným tehotenstvom.

 

„Tešíme sa, že aj v týchto zložitých časoch máme opäť dôvod na radosť. Vďaka pomoci našich darcov a spolupracovníkomi, sa mohol narodiť mamičke Simone malý Lukáš. Veľkú radosť má z neho aj jeho 6-ročný braček, hoci sa s ním ešte nemôže hrať, " hovorí Mária Demetrová.

„Naším cieľom je pomáhať tehotným  mamičkám v núdzi, aby sa nebáli prijať nový život pre ich zložité ekonomické podmienky. Veľká vďaka patrí našim darcom a spolupracovníkom. Spoločne vlastne zachraňujeme viac ľudských životov.  Život dieťaťa, ohrozený život matky aj ďalších členov rodiny, ktorí sa ocitajú v krajnej núdzi," dodáva koordinátorka projektu.

Vďaka projektu prišlo na svet už 169 bábätiek 

Občianske združenie Fórum života začalo s projektom Zachráňme životy v roku 2007. Od jeho vzniku sa narodilo 169 bábätiek, do projektu bolo zaradených 182 žien. Viac ako 550 väčšinou pravidelných darcov prispelo na záchranu detí celkovou sumou 437 830,34 €.  Na nevyhnutné potreby príjemkýň pomoci musíme mesačne zozbierať okolo 5 000 €.  Za mesiac marec im darcovia prispeli sumou 4 566,71 €. Všetky peniaze boli vyplatené priamo na podporu mamičiek v núdzi.

„Vďaka darcom sme aj tento mesiac zaradili do projektu ďalšiu novú príjemkyňu pomoci Martinu. Je úžasné vidieť, že aj v týchto časoch poznačených koronakrízou sa nájdu štedrí ľudia, ktorí myslia na druhých a pomáhajú," uviedla Demeterová.  

Projekt pomáha nielen finančne, ale sprostredkováva aj konkrétnu pomoc od darcov, ktorí darovali oblečenie, mlieko, plienky a iné potrebné veci. „Všetky rodiny, ženy s deťmi sú za finančnú i nefinančnú pomoc veľmi vďačné. V mene Fóra života, príjemkýň pomoci a aj mene nás,  pracovníkov projektu Zachráňme životy  zo srdca ďakujeme  všetkým darcom.  Dúfame, že nám zachováte priazeň aj naďalej. Sme vám veľmi vďační, že ani v tomto „koronovom“ období nezabúdate na tých, ktorí by bez vašej pomoci len ťažko dokázali obstáť," dodala M. Demeterová na záver.

Viac informácii: www.zachranmezivoty.sk

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.7 z 5. Celkom 7 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
11 symptómov, ktoré by ste nemali ignorovať, ak ste tehotná
29.05.2020   1
Dajte na svoj inštinkt. Ak cítite, že niečo nie je v poriadku, kontaktujte svojho lekára.
Odtok plodovej vody
26.05.2020   4
Čo by ste mali vedieť o odtoku plodovej vody? Ako ju spoznáte? Kedy máte ísť do pôrodnice?
Dve ženy, dve skúsenosti, jedna pôrodnica. Banská Bystrica.
22.05.2020   0
Toto je skúsenosť Karin z apríla a Jany z mája 2020. Dve ženy, dve rôzne skúsenosti.
babetko
Tefal Ultrablend Boost Vacuum - trochu veľké sústo
29.05.2020   0
Nie je mixér ako mixér. Toto je múdry mixér s 10 automatickými programami vo verziach teplá/ studená.
Tabuľka veľkostí detských odevov
28.05.2020   3
Oblečenie pre deti býva označovaný rôzne. Podľa veku, výšky dieťaťa alebo dokonca hmotnosti. Ak je na výber, odporúčame orientovať sa vo veľkostiach podľa výšky, na začiatku dĺžky :-) dieťaťa. Nasledujúce tabuľky veľkostí detských oblečení vám poslúžia pre vašu lepšiu orientáciu.
Čo bolo pre vás počas korona krízy najťažšie?
25.05.2020   0
Povedzte nám vašu skúsenosť a súťažte o nákupné poukážky do dm-ka.
detské choroby
Zväčšené nosné mandle
29.05.2020   13
Zväčšenie nosných mandlí - hltanovej mandle - adenoidné vegetácie. Za týmito tromi názvami sa skrýva to isté. Nájdite tu všetky užitočné informácie.
Operácia: Pruh - Hernia - Prietrž
26.05.2020   36
Prietrž, alebo pruh, po latinsky hernia, je najčastejším chirurgickým problémom detského veku. U detí je najčastejšia pupočná prietrž a slabinová prietrž, ktorá je častá u detí narodených pred termínom. V lekárskej terminológii sa stretnete s výrazmi Hernia umbilicalis (pupočná hernia) a Hernia inguinalis (slabinová hernia).
Diéta pri zvracaní
22.05.2020   0
Diétou pri zvracaní sa snažíme dostať do dieťaťa dostatočné množstvo tekutín a minerálov, no žalúdok pri tom zaťažovať, čo najmenej.
zvery
Agapornis, začíname s chovom.
26.05.2020   7
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Welsh Corgi alebo Kto je Korgi
18.05.2020   3
Welsh Corgi je najmenší pes pastierskej skupiny, ktorý pochádza z Walesu z Veľkej Británie. Aký vlastne je tento malý psík? Hodí sa aj k Vám do rodiny? Čo je na ňom výnimočné?
Prečo psy považujú svoje výkaly za delikatesu?
11.05.2020   2
Požieranie vlastných, mačacích a ďalších exkrementov je pomerne častým problémom. Prečo k tomu dochádza a ako pracovať na odstránení tohto zlozvyku?