ŠportŠport

ŠKODA pozýva: Bajkeri, príďte si zmerať sily na BIKE OPEN TOUR

 pr   07.04.2019   0

Advertisement

Cyklistické preteky ŠKODA BIKE OPEN TOUR štartujú Svätojurským MTB maratónom už 13. apríla. Pre milovníkov cyklistiky, rodiny s deťmi, pokročilých bajkerov, ale aj profesionálov čaká ešte viac zábavy, než si užili počas predchádzajúcich ročníkov.

 

Vo Svätom Jure začne cez víkend 13. apríla

v poradí už šiesty ročník ŠKODA BIKE OPEN TOUR, ktorý je určený pre všetkých nadšencov bicyklovania. Pre pretekárov budú pripravené štyri trasy. Okruh pre začiatočníkov má 21 kilometrov, s prevýšením 550 metrov.

Pre aktívnejších bajkerov je pripravená stredná trasa s dĺžkou 42 kilometrov a prevýšením 1 200 metrov a profesionáli si budú môcť zmerať sily na 70 kilometrov dlhej trase s prevýšením 2 000 metrov. 

Pre rodiny s deťmi je pripravená úplne nová Family kategória,

ktorá meria 5 kilometrov. Určená je tých, ktorí chcú načerpať atmosféru pretekov, no netrúfajú si na dlhšiu trasu. 

Ešte viac zábavy

Organizátori tiež sľubujú všetkým účastníkom pretekov a fanúšikom ešte viac zábavy, než si užili v predchádzajúcich ročníkoch. ŠKODA BIKE OPEN TOUR preto nebude len o bicyklovaní. Vítaní sú všetci, ktorí sa budú chcieť počas druhého aprílového víkendu zabaviť.

Prichystané budú sprievodné akcie, súťaže a bohatý program pre rodiny. Okrem toho bude na profesionálnych bajkerov čakať množstvo šikovných vychytávok, ako napríklad cykloumyváreň, sprchy či úschovňa bicyklov. Pre návštevníkov budú pripravené stánky s občerstvením, degustácia vín a ďalšie atrakcie.

 

V prípade, že sa chystáte do Svätého Jura, prezentácia na preteky prebehne na futbalovom štadióne už 12. apríla od 16:00 do 20:00 a 13. apríla od 7:00 priebežne podľa štartu na jednotlivé trate.

O 10:00 vyštartujú ako prví účastníci najdlhšieho variantu trate, o 11-tej nasledujú pretekári na strednej trati a o 11:40 na krátkej trati.

O 12:00 odštartujú svoje preteky rodiny v rámci Family trate. Všetky štarty prebehnú na námestí, takže účastníci sa môžu tešiť na štart za prítomnosti svojich fanúšikov, kamarátov a rodiny. Vyhlásenie výsledkov začne o 16:00 v cieli, nasledovať bude tombola, v ktorej môžu všetci vyhrať skvelé ceny. 

Tri nové maratóny

Bajkeri si preveria svoje schopnosti po celom Slovensku. Začínajú v dobre známom teréne Svätého Jura, či Svitu a Liptova, ale po novom si vyskúšajú aj Horehronie, Levočské vrchy a okolie Rajeckých Teplíc. Spolu ich v rámci ŠKODA BIKE OPEN TOUR čaká 5 náročných pretekov. 

Do záverečnej tomboly, z ktorej sa bude hlavná výhra žrebovať, budú zaradení všetci bajkeri, ktorí sa zúčastnia najmenej na štyroch pretekoch série. Jeden  z nich sa tak bude môcť odviezť na novej ŠKODA FABIA COMBI so skvelou výbavou na cyklistické výlety.

O tom, že ŠKODA BIKE OPEN TOUR je každým ročníkom populárnejšia svedčí aj minuloročný záujem, kedy sa na preteky prihlásilo až 5 000 pretekárov z 24 krajín. Najmladším účastníkom minulý rok bol iba 6-ročný Richard z Bratislavy a najstarším 78-ročný Alojz. 

Viac informácií o podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 sa dozviete na stránke https://www.welovecycling.com/sk/sbot 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Pôrod s epidurálkou alebo bez nej?
13.06.2019   0
Niektoré mamičky sa mi sťažovali, že po pôrode s epidurálkou mali pocit, že ich psychicky utlmila a nič neprežívali. To sa mi nestalo. Naopak, keď mi dali syna, rozplakala som sa od šťastia, ani som ho nechcela pustiť. Nebolelo ma ani šitie. Čo sa týka postupného prichádzania tela do normálu, to po epidurálke môže a nemusí byť problém.
Nemocnica Snina
12.06.2019   0
Cieľom pôrodnice je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.
Pôrodnica Sanatórium Koch
11.06.2019   0
"Mať tak svojho informátora priamo v pôrodnici. Môcť sa spýtať na všetky otázky. Mať pocit, že viem: do čoho, ku komu a kam idem." Tá možnosť je už tu. Otázky, ktoré kladiete tak často vo fórach, sme položili za vás. Ale tentokrát priamo pôrodnici v Sanatóriu Koch.
babetko
Majú rituály a tradície v rodine zmysel?
14.06.2019   0
Vytvárajú spomienky a pomáhajú deťom ukotviť sa v rodinnom kruhu. Máme sa na čo tešiť. Máme čas a priestor byť s rodinou a zabávať sa. Strašne pekná myšlienka! Manželia vysvetľovali, že pre deti sú rituály a tradície niečo, čo im dáva ukotvenie, rodinnú identitu a zázemie. Rituálom a tradíciou môže byť čokoľvek – od večernej rozprávky po štedrovečernú kapustnicu. Niečo, čo vás baví a robíte to pravidelne.
Ste tiež bojovníci proti plastu?
11.06.2019   0
Autorov 3 najzaujímavejších príspevkov odmeníme domácim prístrojom na perlivú vodu SodaStream Crystal.
Telesná teplota novorodenca v horúčavách
11.06.2019   0
Ako pomôcť dieťaťu udržať jeho telesnú teplotu?
detské choroby
Liečba hnačky u dojčených a nedojčených detí
03.06.2019   0
Ako správne dopĺňať tekutiny a výživu dieťaťu s hnačkou. Rozvrh diéty. Ako uvariť pravý ryžový či mrkvový odvar.
Pri akých ochoreniach je účinná Vojtova metóda?
31.05.2019   0
Hoci je Vojtova metóda prevažne spájaná s deťmi, úspešne sa aplikuje u všetkých vekových kategórií, od novorodencov až po seniorov.
Histamínová intolerancia
20.05.2019   0
Histamínová intolerancia má rôzne príznaky, aj veľa takých, ktoré by sme automaticky liečili ako nádchu, migrénu, prípadne ako alergickú kožnú reakciu. Pokiaľ sa jedná o HIT, vyžaduje si nízkohistamínovú diétu.
zvery
Čo treba vedieť o potkanoch chovaných doma
23.05.2019   1
Chov potkanov zažíva v poslednej dobe boom. Potkany sú inteligentné, vycvičiteľné a vyžadujú relatívne jednoduchú starostlivosť. Potkanov môžeme naučiť všeličo. Napríklad preskakovať, otáčať sa dokola, postaviť sa a dokonca aj podať ruku na povel.
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.