ŠportŠport

ŠKODA pozýva: Bajkeri, príďte si zmerať sily na BIKE OPEN TOUR

 pr   07.04.2019   0

Advertisement

Cyklistické preteky ŠKODA BIKE OPEN TOUR štartujú Svätojurským MTB maratónom už 13. apríla. Pre milovníkov cyklistiky, rodiny s deťmi, pokročilých bajkerov, ale aj profesionálov čaká ešte viac zábavy, než si užili počas predchádzajúcich ročníkov.

 

Vo Svätom Jure začne cez víkend 13. apríla

v poradí už šiesty ročník ŠKODA BIKE OPEN TOUR, ktorý je určený pre všetkých nadšencov bicyklovania. Pre pretekárov budú pripravené štyri trasy. Okruh pre začiatočníkov má 21 kilometrov, s prevýšením 550 metrov.

Pre aktívnejších bajkerov je pripravená stredná trasa s dĺžkou 42 kilometrov a prevýšením 1 200 metrov a profesionáli si budú môcť zmerať sily na 70 kilometrov dlhej trase s prevýšením 2 000 metrov. 

Pre rodiny s deťmi je pripravená úplne nová Family kategória,

ktorá meria 5 kilometrov. Určená je tých, ktorí chcú načerpať atmosféru pretekov, no netrúfajú si na dlhšiu trasu. 

Ešte viac zábavy

Organizátori tiež sľubujú všetkým účastníkom pretekov a fanúšikom ešte viac zábavy, než si užili v predchádzajúcich ročníkoch. ŠKODA BIKE OPEN TOUR preto nebude len o bicyklovaní. Vítaní sú všetci, ktorí sa budú chcieť počas druhého aprílového víkendu zabaviť.

Prichystané budú sprievodné akcie, súťaže a bohatý program pre rodiny. Okrem toho bude na profesionálnych bajkerov čakať množstvo šikovných vychytávok, ako napríklad cykloumyváreň, sprchy či úschovňa bicyklov. Pre návštevníkov budú pripravené stánky s občerstvením, degustácia vín a ďalšie atrakcie.

 

V prípade, že sa chystáte do Svätého Jura, prezentácia na preteky prebehne na futbalovom štadióne už 12. apríla od 16:00 do 20:00 a 13. apríla od 7:00 priebežne podľa štartu na jednotlivé trate.

O 10:00 vyštartujú ako prví účastníci najdlhšieho variantu trate, o 11-tej nasledujú pretekári na strednej trati a o 11:40 na krátkej trati.

O 12:00 odštartujú svoje preteky rodiny v rámci Family trate. Všetky štarty prebehnú na námestí, takže účastníci sa môžu tešiť na štart za prítomnosti svojich fanúšikov, kamarátov a rodiny. Vyhlásenie výsledkov začne o 16:00 v cieli, nasledovať bude tombola, v ktorej môžu všetci vyhrať skvelé ceny. 

Tri nové maratóny

Bajkeri si preveria svoje schopnosti po celom Slovensku. Začínajú v dobre známom teréne Svätého Jura, či Svitu a Liptova, ale po novom si vyskúšajú aj Horehronie, Levočské vrchy a okolie Rajeckých Teplíc. Spolu ich v rámci ŠKODA BIKE OPEN TOUR čaká 5 náročných pretekov. 

Do záverečnej tomboly, z ktorej sa bude hlavná výhra žrebovať, budú zaradení všetci bajkeri, ktorí sa zúčastnia najmenej na štyroch pretekoch série. Jeden  z nich sa tak bude môcť odviezť na novej ŠKODA FABIA COMBI so skvelou výbavou na cyklistické výlety.

O tom, že ŠKODA BIKE OPEN TOUR je každým ročníkom populárnejšia svedčí aj minuloročný záujem, kedy sa na preteky prihlásilo až 5 000 pretekárov z 24 krajín. Najmladším účastníkom minulý rok bol iba 6-ročný Richard z Bratislavy a najstarším 78-ročný Alojz. 

Viac informácií o podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 sa dozviete na stránke https://www.welovecycling.com/sk/sbot 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Toto by ste mamičke po pôrode naozaj darovať nemali
22.04.2019   0
Doma ma čakali samé úžasné darčeky ako karimatka, aby som vraj čím skôr začala zhadzovať kilá navyše, krém na bradavky a odsávačka hlienov pre syna. Manžel mi prezradil, že hľadal niečo praktické a užitočné. Tak som sa naštvala a na Vianoce som si z jeho odmeny, čo dostal v práci, kúpila zlatú retiazku a kabelku, a jemu som darovala ponožky a sprej proti poteniu nôh. Ten pohľad, keď si pred celou rodinou vybalil darček, stál za to.
Aký je rozdiel medzi prvým a druhým tehotenstvom?
18.04.2019   0
Hovorí sa, že prvé dieťa je pokusný králik. Blbosť! Prvé dieťa, to je nádej. Očakávania. Veľkolepé sny. Lekár vám na ultrazvuku ukazuje, kde má potomok ručičky a nožičky, ale vy vidíte zahraničnú univerzitu. Kurzy baletu. Voľný čas na koňoch. Nobelovú cenu a ďakovnú reč venovanú matke. Druhé dieťa? V lepšom prípade vám po ordinácii namiesto ocino nepobieha prvorodený. Pri pohľade na ultrazvuk nevidíte ručičky, nožičky ani Oxford, ale hory prádla a plienok. Veríte, že tentokrát sa to s materským mliekom podarí, ale keby nie, prežijete. Nuž, a tých rozdielov medzi prvým a druhým tehotenstvom je oveľa viac.
Pôrodnica v Trenčíne si zaslúži svoju dobrú povesť
16.04.2019   0
Nemôžem povedať, že lekár či sestry by sa z mojich požiadaviek vysmiali. Práve naopak, úplne rešpektovali moju žiadosť, aby mi nedávali lieky a neponúkali epidurál. Vedela som, že vo chvíli, keď bude pôrod prichádzať, by som sa mohla nechať zlákať na uľahčenie, a to som nechcela. Druhou vecou, ktorá bola pre mňa dôležitá, bolo: žiadne holenie, klystír.
babetko
Spod plienočky – staráme sa o chlapčeka
20.04.2019   1
I vám sa narodil chlapček? A premýšľate nad špecifikami starostlivosti? Ako na to? Stolica, zapareniny, penis, predkožka, mázok, krémiky, semenníky... Strašidelné?
Spod plienočky - staráme sa o dievčatko.
19.04.2019   0
Narodilo sa vám dievčatko? Neobávajte sa, s našimi tipmi určite starostlivosť o svoju dcérku zvládnete. Ako sa teda starať o intímne partie bábätka - dievčatka?
detské choroby
Drogy - čo robiť pri podozrení, že dieťa užíva drogy
22.04.2019   0
Všímajte si indície, nedávajme si klapky na oči. Problém s drogami sa môže týkať aj vašich detí.
Ako podávať deťom lieky
15.04.2019   0
Ako podať dieťaťu kvapky do oka, "hnusnú tabletku" na prehĺtnutie, či čapík do zadočku... Tu nájdete finty, triky, zlepšováky na mnohé liekové trápenia našich najmenších.
Detská imunita dá rodičom zabrať
13.04.2019   0
Za častými horúčkami a nádchami však nemusí byť vždy len vrodená predispozícia. Neraz je na vine životný štýl, v ktorom chýba otužovanie, pohyb a zdravá strava. Mnoho detí je naviac preťažených povinnosťami, už na základných školách zažívajú stres a chýba im viac hier na čerstvom vzduchu.
zvery
Pes a mačka – priatelia
20.04.2019   2
Od dávnych čias sa traduje, že pes a mačka sú najväčší nepriatelia. Túto tézu príležitostne podporia aj zábery z rôznych filmov, reklám či úryvky z rozprávok. Je to ale naozaj tak? Skutočne pes a mačka nemôžu spolu vydržať?
Rozhodli sme sa pre hada...
11.04.2019   0
Ak máte pri pohľade na hada zmiešané pocity, mali by ste ich rešpektovať. Radšej sa týmto zvieraťom nechajte fascinovať cez sklo terária v zoo. ... ak aspoň na chvíľu zvažujete, ponúkame vám zopár informácii, ktoré vás môžu ovplyvniť.
Čo potrebujete pre zajaca?
04.04.2019   5
Ak chceme chovať zajaca doma, tak to najpodstatnejšie pre neho je klietka. Aká má byť ? Čo má byť v klietke? Z čoho zajac pije? A čo záchodík? Na nič som nezabudla?