ŠportŠport

McDonald´s Cup videotréning 02: Pociťovanie lopty - Ball Mastery

 pr   26.03.2021   0

Aj vám chýba futbalový turnaj McDonald´s Cup, ktorý sa nemôže uskutočniť tak, ako po minulé roky? Potom určite oceníte online tréningy od McDonald´s Cup, ktoré deťom pomôžu zlepšovať kondíciu a techniku a pripravovať sa na budúci ročník turnaja aj v domácom prostredí.

Ďalším zo série krátkych tréningových videí od McDonald's Cup, za ktorým odborne stojí Slovenský futbalový zväz, je zameraný na pociťovanie a kontrolu lopty.

Shutterstock

 

V tejto časti si malí futbalistu môžu spolu s Bonym preveriť, či majú svoju futbalovú loptu pod kontrolou. Jej ovládanie totiž nie je také jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Aj doma – stačí na to malý priestor – sa môžu deti naučiť triky ako Bicykel, Tanček alebo Biliard. Cvičiť sa môže v ponožkách alebo v teniskách. Možno to nepôjde na prvýkrát – netreba sa vzdávať, ale skúšať znova a znova. Po online tréningu bude mať dieťa lepší prehľad o lopte a svojich nohách.

Trénujte a zlepšujte sa spolu s nami!

Ball Mastery je prax technických činností v obmedzenom priestore, ktorá  umožňuje dosiahnuť doslova stovky dotykov s loptou v krátkom čase. Základné pravidlo je: 1 hráč a 1 lopta. 

Je to vlastne opakovaná manipulácia s loptou rôznymi časťami svojho chodidla oboma nohami. Ovládanie lopty je základom rozvoja každého hráča / hráčky.

 

Čo sa sleduje pri Ball Mastery:

Cieľom je naučiť sa "tancovať" s loptou, preto je potrebné tieto cvičenia zaradiť do vášho tréningu.

Pri tréningu základných technických zručnosti je nevyhnutne, aby hráč / hračka  trénoval oboma nohami.

Malý priestor podmieňuje hráča / hráčku mať kontrolu nad každým jedným dotykom lopty, aby zabránil jej strate.

Bez ohľadu nato, koľko máte rokov alebo na akej úrovni hráte futbal, nikdy nie je neskoro vylepšiť svoju techniku s loptou, pomocou týchto cvičení Vám pomôžeme zmeniť sa na lepšieho hráča / hráčku.

Nezabudnite sledovať jednotlivé kapitoly tréningov, prípadne YouTube kanál.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Prečo sa rodí stále viac dvojičiek?
17.06.2021   0
Že čakáte dvojičky, vie lekár zistiť už medzi 9. a 14. týždňom tehotenstva. Aká je pravdepodobnosť, že sa vám narodia dvojičky?
Prečo sa mi nedarí otehotnieť?
15.06.2021   0
Snažím sa otehotnieť, ale nedarí sa mi, prečo? Som unavená a smutná z toho boja s plodnosťou – unavená z vyšetrení, z hormónov, z pokusov a sklamaní.
Ako naštartovať plodnosť u mužov
09.06.2021   0
Klobásky, údeniny či zákusky plné stuženého tuku sa výrazne môžu podpísať na neplodnosti.
babetko
8 rád, aby sa bábätká v horúčavách vyspali
17.06.2021   0
Miestnosť, v ktorej dieťatko spinká, sa nesmie prehrievať. Ako to ale dosiahnuť v lete, keď sú horúčavy?
Nikdy som sa necítila ako chudera
14.06.2021   1
Nedávno som čítala doporučenie, ako sa matky na materskej majú udržiavať v mentálnej kondícii a nevenovať celý čas iba deťom. Aby neskončili ako chuderky.
detské choroby
Príznaky dehydratácie
07.06.2021   0
Príznaky dehydratácie: suché sliznice ( pery, jazyk, dutina ústna, málo slín) tmavý, koncentrovaný moč nemočenie 6-8 hodín ( 3-4 hodiny dojčatá do pol roka) chýbanie sĺz,...
Ošetrenie detských zúbkov v analgosedácii
28.05.2021   1
Aj ako dospelí môžeme mať nepríjemné pocity z návštevy zubnej ambulancie, dokonca strach či úzkosť zo zubárskeho ošetrenia. Čo robiť v prípade, že dieťa naozaj nespolupracuje a zákrok je potrebný? Jednou z ciest môže byť analgosedácia.
Bolesť brucha
23.05.2021   23
Od hladu? Treba kakať? Zo stresu? Nebodaj slepák? Treba ísť k doktorovi, alebo robím zbytočnú paniku? Ako opísať bolesť brucha lekárovi?
zvery
Kastrovaný králik
11.06.2021   0
Aký význam má u zajaca ako domáceho maznáčika kastrácia resp. sterilizácia? Má tento zdanlivo bolestivý úkon u zajacov nejaký vplyv na kvalitu života?
Ako dlho si pamätajú mačky
28.05.2021   0
Pamätajú si mačky svojich majiteľov aj po rokoch odlúčenia? Aká je pamäť mačiek? Majú nejaké spomienky?
Ako nakŕmiť malé mačiatko
17.05.2021   1
Ocitli ste sa v situácii, že sa máte postarať o mačiatko-novorodenca? Nemusí to byť jednoduché. Ako nakŕmiť takúto "mini micu"?