ŠportŠport

Kolobežkovanie a jeho neprekonateľné výhody

 PR   27.09.2018   1

Aj vy ste si všimli, že množstvo ľudí uprednostňuje jazdu na kolobežke napríklad pred bicyklom? Práve vďaka kolobežke môžete bez väčšej námahy budovať vašu fyzickú silu a zároveň intenzívne posilniť svalstvo, o ktorom ste doposiaľ možno ani len nevedeli.

Výhodou kolobežky je taktiež to, že ju zmestíte do auta, a teda ju môžete premiestniť kamkoľvek. Či už do iného mesta, prípadne na dovolenku k moru, kolobežka je praktickým spoločníkom nielen detí, ale i dospelých. Ponúka tiež zdravotné výhody, o ktorých by ste rozhodne mali vedieť aj vy!

 

Ideálny šport pre deti i dospelých

Kolobežky sú skvelým prostriedkom na presun z bodu A do bodu B. Totiž, jazda na kolobežke je mimoriadne jednoduchá a zvládne ju dieťa či dospelý. Uchopíte riadidlá a odrazom nohy idete, pričom je len na vás, akú intenzitu zvolíte – čím bude odraz nohy svižnejší a silnejší, tým pochopiteľne pôjdete rýchlejšie.

Ak by ste potrebovali z nejakého dôvodu zastaviť, stačí ak z kolobežky zoskočíte a budete pokračovať chôdzou.

Adrenalín, ktorý si zamilujete!

Už dávno neplatí, že jazda na kolobežke je pomalá, nudná či určená výhradne pre malé deti. Samotná jazda totiž prináša v rovnakom okamihu pocit radosti z pohybu, ale tiež zábavu. Uvoľníte ňou chrbtové svaly a skvelo ponaťahujete celé telo, obzvlášť spodnú časť.

Nebojte sa, jazda na kolobežke je maximálne šetrná k vašim kĺbom, takže ak sa chcete zabaviť so svojimi deťmi, či dokonca vnúčatami, z tohto športu nemusíte mať ani tie najmenšie obavy.

 

Vymeňte auto za kolobežku. Oplatí sa!

Elektrická kolobežka je ideálnym dopravným prostriedkom, ktorý by ste mali vymeniť za auto aj vy. Najmä vtedy, ak denne strávite v kolónach niekoľko desiatok minút, čo je koniec koncov dobré na nervy, no nie? Neexistuje totiž vhodnejšie vozidlo, vďaka ktorému budete v cieli rýchlejšie ako pešo, ba v mnohých prípadoch autom či autobusom.

Kolobežka vybavená elektromotorom je podobá klasickej kolobežke, avšak jej funkčnosť je značne odlišná. Pri výbere si totiž všímajte nielen hmotnosť, tvar alebo typ kolies, ale tiež výkon motora, kapacitu batérie, maximálnu rýchlosť či nosnosť, keďže ide o základné atribúty, ktoré by ste mali pri jej výbere dôkladne zvážiť.

 

Široká ponuka, z ktorej si vyberiete aj vy

Kolobežky sú dnes dostupné skutočne pre každého, bez ohľadu na vek či pohlavie. Na trhu nájdeme množstvo typov kolobežiek, ktoré sa líšia tvarom, použitým materiálom či dizajnom.

inSPORTline je overený slovenský predajca fitness a športových potrieb, vďaka ktorým si zamilujete pohyb na čerstvom vzduchu aj vy. Neváhajte a vyberte si zo širokej ponuky kolobežiek, ktoré sa vyznačujú prvotriednou kvalitou, výbornými technickými parametrami a neprekonateľnou životnosťou.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.6 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Rika napísané 24.06.2019 13:23

teraz je kolobežkovanie velmi moderne. POznam velmi vela ludi, ktorí jazdia na kolobežke aj do práce. Aj u nas v praci je par ludi, ktorí jazdia bud na bicykli, alebo na kolobežke

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
10 krokov podpory raného kontaktu
16.07.2019   0
Zamysleli ste sa pred pôrodom, ako by mali vyzerať vaše prvé minúty, hodiny, dni s bábätkom tesne po narodení? Ako by ste si ich predstavovali? Ako sa po pôrode začína dojčenie? Čo je to samoprisatie, bonding, "koža na kožu"? Prečítajte si v článku, ako má vyzerať podpora raného kontaktu medzi matkou a novorodencom po pôrode.
Gynekológ varuje: Nedostatok horčíka v tehotenstve zvyšuje riziko astmy a ekzému u detí
12.07.2019   0
Nedostatok horčíka môžeme mať z viacerých príčin. Samé si ho spôsobujeme rôznymi diétami, jednostrannou stravou či konzumáciou polotovarov. Hnačky a zvracanie ho zase nadmerne vylúčia. V prípade tehotnosti však jeho potreba značne narastá.
Ako liečiť opuchy nôh v tehotenstve - babské rady
09.07.2019   0
Zábal na nohy môžete aplikovať pred spaním, ale pokojne aj počas noci. Pomôže najmä v dňoch, keď teplomer aj vo večerných hodinách ukazuje tridsať stupňov. Na zábal vyskúšajte ľanovú utierku, mäkký uterák či bavlnenú plienku. Zmiešajte teplú vodu a ocot v pomere 1:1 a namočte doňho napríklad osušku. Omotajte ju okolo chodidiel. Nohy si vyložte na zrolovanú prikrývku a nechajte odpočívať.
babetko
Čo potrebujeme, aby sme zdolali koliku?
16.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
O pokryteckom kojení
11.07.2019   27
Akoby nás mátala revolta voči generácii našich mám, ktoré sa hádam rad radom kolektívne dohodli, že už po troch mesiacoch majú „málo“ mlieka, „slabé“ je a pochabo nám zapchali ústa fľašou, z ktorej len tak tieklo sunarom ako potokom.
Nerob z toho vedu!
08.07.2019   1
Nerob z toho vedu - vraví mi muž, keď sa do preplneného kufra snažím napchať ďalšiu náhradnú vrstu oblečenia. Nerob z toho vedu - vraví, keď pred odchodom zúfalo hľadám plyšového krtka. Nesúhlasím, prežiť cestu na dovolenku je naozajstná veda.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.