ŠportŠport

Hráčom Chelse i Manchester United fandili aj malí slovenskí majstri McDonald´s Cupu

 Lucia Kotyian   29.10.2018   0

Malí futbalisti z Trenčína, zo ZŠ Novomeského, majú za sebou nezabudnuteľný víkendový výlet do Londýna. Vo finále futbalových majstrovstiev Slovenska, McDonald´s Cupe, získali zlatú medailu, majstrovský titul a k tomu aj atraktívnu hlavnú výhru, ktorou bol londýnsky futbalový víkend.

Trenčania sa stali majstrami Slovenska už po tretí raz v histórii turnaja, v 20. ročníku boli najlepším tímov spomedzi 948 prihlásených základných škôl z celého Slovenska.

ZŠ NOVOMESKÉHO TRENČÍN (zľava doprava): Daniel Žiška, Miroslav Karas (tréner), Nicolas Kopunec, Michael Srnánek, Lukáš Bojtin, Nicolas Haško, Matúš Galajda, Michal Vereš (asistent trénera), Timea Majanová, Vanessa Kyselová, Matiáš Švestka a Peter Beňadik

 

Naše decká na Premier League

Hlavným bodom programu leteckej hlavnej ceny bolo 9. kolo Premier League a účasť na zápase Chelse FC a Manchester United, ktorý sa odohral v sobotu, 20.10.2018, na londýnskom štadióne Stamford Bridge.

Desať najlepších slovenských hráčov sa rozdelilo do dvoch fanúšikovských táborov a naživo sledovali napínavú futbalovú drámu s remízovým výsledkom 2:2. Zažili naživo zimomriavky fanúšikov a neuveriteľnú atmosféru obrovského futbalového zápasu a štadiónu s kapacitou vyše 40 000 miest, ktorý fanúšikovia nazývajú aj "The Bridge" a  je ôsmym najväčším v Premier League.

Vyskúšali si "byť VIP"

Na druhý deň výletu si malí cestovatelia pozreli Emirates Stadium, domovský štadión klubu Arsenal FC. Chvíľku si vyskúšali pocit byť celebritou na VIP terase a v Diamonod Clube. Porovnali šatne domácich a hostí, prešli na trávnik uličkou pre hráčov, vyskúšali miesta, kde sedia v šatni či na striedačke ich obľúbení hráči. Jednoducho potúlali sa takmer všetky zákutia štadiónu.  

foto: McDonald´s Cup Londyn_metro
foto: McDonald´s Cup Londyn_Arsenal

Neušiel im ani Londýn

Stihli sa odfotiť pred Buckinghamským palácom, sídlom britskej kráľovny Alžbety II.  Typickým dvojposchodovým turistickým autobusom  videli a navštívili Trafalgard Square, Big Ben, Parlament, a výhliadkového kolesa Londýnske oko (London Eye) s výškou 135 metrov, známy Tower Bridge či Towers of London niekdajšiu pevnosť a väzenie v jednom.

Zážitkom pre futbalovú skupinku bolo i londýnske metro. Pár hodín ešte strávili vo svetoznámom múzeu voskových figurín Madame Tussaud, kde sa odfotili so svojimi športovými, hereckými, hudobnými aj sci-fi idolmi. V pondelok síce unavení, no spokojní a šťastní nastúpili do lietadla domov a vrátili sa opäť do školských lavíc. 

foto: McDonald´s Cup Londyn Buckinghamský palác

 

Futbalový  turnaj  McDonald´s Cup 

sfúkol minulým školským rokom na pomyslenej torte 20 sviečok a pokračujem ďalším ročníkom. Turnaj každoročne vyhlasuje MŠVVaŠ SR a spoluorganizujú ho Slovenský futbalový zväz a generálny partner McDonald´s.

Patronát nad turnajom drží dlhé roky slovenská futbalová jednotka Marek Hamšík, hráč talianskeho klubu SSC Neapol a sedemnásobný Futbalista roka.

Systém turnaja je jednoduchý - jednotlivé školské futbalové družstvá postupujú od školských, kvalifikačných, okresných (niekde regionálnych) a krajských kôl až do celoslovenského finále. Osvedčilo sa povinné zapojenie dievčat do turnaja, na našich základných školách hrá futbal veľmi veľa šikovných hráčok

.„V McDonald´s veríme, že pohyb by mal byť nedeliteľnou súčasťou našich životov. Preto už 20 rokov organizujeme v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom a pod záštitou Ministerstva školstva najväčší futbalový turnaj žiakov a žiačok prvého stupňa základných škôl McDonald´s Cup. Čo sa v mladosti naučíš, v staroby ako by si našiel. Sme preto radi, že sa každý rok viac a viac dievčat a chlapcov stretáva na ihriskách, aby si užili radosť z pohybu, emócie zo streleného gólu, alebo pýchu z reprezentovania svojej školy. Prípadne i hlavnú výhru, na ktorej sme sa stretli z víťazmi jubilejného dvadsiateho ročníka v Londýne. Verím, že pre všetkých mladých víťazov z Trenčína bolo toto neobyčajné stretnutie s veľkým futbalom jedinečným zážitkom. Dúfam, že ich bude inšpirovať v ďalšom športovom snažení,“ uviedla Zuzana Svobodová zo spoločnosti McDonald´s, riaditeľka pre PR a komunikáciu v Českej a Slovenskej republike. 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
10 krokov podpory raného kontaktu
16.07.2019   0
Zamysleli ste sa pred pôrodom, ako by mali vyzerať vaše prvé minúty, hodiny, dni s bábätkom tesne po narodení? Ako by ste si ich predstavovali? Ako sa po pôrode začína dojčenie? Čo je to samoprisatie, bonding, "koža na kožu"? Prečítajte si v článku, ako má vyzerať podpora raného kontaktu medzi matkou a novorodencom po pôrode.
Gynekológ varuje: Nedostatok horčíka v tehotenstve zvyšuje riziko astmy a ekzému u detí
12.07.2019   0
Nedostatok horčíka môžeme mať z viacerých príčin. Samé si ho spôsobujeme rôznymi diétami, jednostrannou stravou či konzumáciou polotovarov. Hnačky a zvracanie ho zase nadmerne vylúčia. V prípade tehotnosti však jeho potreba značne narastá.
Ako liečiť opuchy nôh v tehotenstve - babské rady
09.07.2019   0
Zábal na nohy môžete aplikovať pred spaním, ale pokojne aj počas noci. Pomôže najmä v dňoch, keď teplomer aj vo večerných hodinách ukazuje tridsať stupňov. Na zábal vyskúšajte ľanovú utierku, mäkký uterák či bavlnenú plienku. Zmiešajte teplú vodu a ocot v pomere 1:1 a namočte doňho napríklad osušku. Omotajte ju okolo chodidiel. Nohy si vyložte na zrolovanú prikrývku a nechajte odpočívať.
babetko
Čo potrebujeme, aby sme zdolali koliku?
16.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
O pokryteckom kojení
11.07.2019   27
Akoby nás mátala revolta voči generácii našich mám, ktoré sa hádam rad radom kolektívne dohodli, že už po troch mesiacoch majú „málo“ mlieka, „slabé“ je a pochabo nám zapchali ústa fľašou, z ktorej len tak tieklo sunarom ako potokom.
Nerob z toho vedu!
08.07.2019   1
Nerob z toho vedu - vraví mi muž, keď sa do preplneného kufra snažím napchať ďalšiu náhradnú vrstu oblečenia. Nerob z toho vedu - vraví, keď pred odchodom zúfalo hľadám plyšového krtka. Nesúhlasím, prežiť cestu na dovolenku je naozajstná veda.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.