ŠportŠport

Hráčom Chelse i Manchester United fandili aj malí slovenskí majstri McDonald´s Cupu

 Lucia Kotyian   29.10.2018   0

Malí futbalisti z Trenčína, zo ZŠ Novomeského, majú za sebou nezabudnuteľný víkendový výlet do Londýna. Vo finále futbalových majstrovstiev Slovenska, McDonald´s Cupe, získali zlatú medailu, majstrovský titul a k tomu aj atraktívnu hlavnú výhru, ktorou bol londýnsky futbalový víkend.

Trenčania sa stali majstrami Slovenska už po tretí raz v histórii turnaja, v 20. ročníku boli najlepším tímov spomedzi 948 prihlásených základných škôl z celého Slovenska.

ZŠ NOVOMESKÉHO TRENČÍN (zľava doprava): Daniel Žiška, Miroslav Karas (tréner), Nicolas Kopunec, Michael Srnánek, Lukáš Bojtin, Nicolas Haško, Matúš Galajda, Michal Vereš (asistent trénera), Timea Majanová, Vanessa Kyselová, Matiáš Švestka a Peter Beňadik

 

Naše decká na Premier League

Hlavným bodom programu leteckej hlavnej ceny bolo 9. kolo Premier League a účasť na zápase Chelse FC a Manchester United, ktorý sa odohral v sobotu, 20.10.2018, na londýnskom štadióne Stamford Bridge.

Desať najlepších slovenských hráčov sa rozdelilo do dvoch fanúšikovských táborov a naživo sledovali napínavú futbalovú drámu s remízovým výsledkom 2:2. Zažili naživo zimomriavky fanúšikov a neuveriteľnú atmosféru obrovského futbalového zápasu a štadiónu s kapacitou vyše 40 000 miest, ktorý fanúšikovia nazývajú aj "The Bridge" a  je ôsmym najväčším v Premier League.

Vyskúšali si "byť VIP"

Na druhý deň výletu si malí cestovatelia pozreli Emirates Stadium, domovský štadión klubu Arsenal FC. Chvíľku si vyskúšali pocit byť celebritou na VIP terase a v Diamonod Clube. Porovnali šatne domácich a hostí, prešli na trávnik uličkou pre hráčov, vyskúšali miesta, kde sedia v šatni či na striedačke ich obľúbení hráči. Jednoducho potúlali sa takmer všetky zákutia štadiónu.  

foto: McDonald´s Cup Londyn_metro
foto: McDonald´s Cup Londyn_Arsenal

Neušiel im ani Londýn

Stihli sa odfotiť pred Buckinghamským palácom, sídlom britskej kráľovny Alžbety II.  Typickým dvojposchodovým turistickým autobusom  videli a navštívili Trafalgard Square, Big Ben, Parlament, a výhliadkového kolesa Londýnske oko (London Eye) s výškou 135 metrov, známy Tower Bridge či Towers of London niekdajšiu pevnosť a väzenie v jednom.

Zážitkom pre futbalovú skupinku bolo i londýnske metro. Pár hodín ešte strávili vo svetoznámom múzeu voskových figurín Madame Tussaud, kde sa odfotili so svojimi športovými, hereckými, hudobnými aj sci-fi idolmi. V pondelok síce unavení, no spokojní a šťastní nastúpili do lietadla domov a vrátili sa opäť do školských lavíc. 

foto: McDonald´s Cup Londyn Buckinghamský palác

 

Futbalový  turnaj  McDonald´s Cup 

sfúkol minulým školským rokom na pomyslenej torte 20 sviečok a pokračujem ďalším ročníkom. Turnaj každoročne vyhlasuje MŠVVaŠ SR a spoluorganizujú ho Slovenský futbalový zväz a generálny partner McDonald´s.

Patronát nad turnajom drží dlhé roky slovenská futbalová jednotka Marek Hamšík, hráč talianskeho klubu SSC Neapol a sedemnásobný Futbalista roka.

Systém turnaja je jednoduchý - jednotlivé školské futbalové družstvá postupujú od školských, kvalifikačných, okresných (niekde regionálnych) a krajských kôl až do celoslovenského finále. Osvedčilo sa povinné zapojenie dievčat do turnaja, na našich základných školách hrá futbal veľmi veľa šikovných hráčok

.„V McDonald´s veríme, že pohyb by mal byť nedeliteľnou súčasťou našich životov. Preto už 20 rokov organizujeme v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom a pod záštitou Ministerstva školstva najväčší futbalový turnaj žiakov a žiačok prvého stupňa základných škôl McDonald´s Cup. Čo sa v mladosti naučíš, v staroby ako by si našiel. Sme preto radi, že sa každý rok viac a viac dievčat a chlapcov stretáva na ihriskách, aby si užili radosť z pohybu, emócie zo streleného gólu, alebo pýchu z reprezentovania svojej školy. Prípadne i hlavnú výhru, na ktorej sme sa stretli z víťazmi jubilejného dvadsiateho ročníka v Londýne. Verím, že pre všetkých mladých víťazov z Trenčína bolo toto neobyčajné stretnutie s veľkým futbalom jedinečným zážitkom. Dúfam, že ich bude inšpirovať v ďalšom športovom snažení,“ uviedla Zuzana Svobodová zo spoločnosti McDonald´s, riaditeľka pre PR a komunikáciu v Českej a Slovenskej republike. 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Toto by ste mamičke po pôrode naozaj darovať nemali
22.04.2019   0
Doma ma čakali samé úžasné darčeky ako karimatka, aby som vraj čím skôr začala zhadzovať kilá navyše, krém na bradavky a odsávačka hlienov pre syna. Manžel mi prezradil, že hľadal niečo praktické a užitočné. Tak som sa naštvala a na Vianoce som si z jeho odmeny, čo dostal v práci, kúpila zlatú retiazku a kabelku, a jemu som darovala ponožky a sprej proti poteniu nôh. Ten pohľad, keď si pred celou rodinou vybalil darček, stál za to.
Aký je rozdiel medzi prvým a druhým tehotenstvom?
18.04.2019   0
Hovorí sa, že prvé dieťa je pokusný králik. Blbosť! Prvé dieťa, to je nádej. Očakávania. Veľkolepé sny. Lekár vám na ultrazvuku ukazuje, kde má potomok ručičky a nožičky, ale vy vidíte zahraničnú univerzitu. Kurzy baletu. Voľný čas na koňoch. Nobelovú cenu a ďakovnú reč venovanú matke. Druhé dieťa? V lepšom prípade vám po ordinácii namiesto ocino nepobieha prvorodený. Pri pohľade na ultrazvuk nevidíte ručičky, nožičky ani Oxford, ale hory prádla a plienok. Veríte, že tentokrát sa to s materským mliekom podarí, ale keby nie, prežijete. Nuž, a tých rozdielov medzi prvým a druhým tehotenstvom je oveľa viac.
Pôrodnica v Trenčíne si zaslúži svoju dobrú povesť
16.04.2019   0
Nemôžem povedať, že lekár či sestry by sa z mojich požiadaviek vysmiali. Práve naopak, úplne rešpektovali moju žiadosť, aby mi nedávali lieky a neponúkali epidurál. Vedela som, že vo chvíli, keď bude pôrod prichádzať, by som sa mohla nechať zlákať na uľahčenie, a to som nechcela. Druhou vecou, ktorá bola pre mňa dôležitá, bolo: žiadne holenie, klystír.
babetko
Nenadávajme deťom kvôli deci rozliatej vody
24.04.2019   1
Niekedy v slabej chvíľke stratíme nervy a hučíme ako sirény. Kvôli deci rozliatej vody. „Ty si ale babrák, to nevieš dať pozor, čo máš ruky deravé?“
Spod plienočky – staráme sa o chlapčeka
20.04.2019   1
I vám sa narodil chlapček? A premýšľate nad špecifikami starostlivosti? Ako na to? Stolica, zapareniny, penis, predkožka, mázok, krémiky, semenníky... Strašidelné?
Spod plienočky - staráme sa o dievčatko.
19.04.2019   0
Narodilo sa vám dievčatko? Neobávajte sa, s našimi tipmi určite starostlivosť o svoju dcérku zvládnete. Ako sa teda starať o intímne partie bábätka - dievčatka?
detské choroby
Drogy - čo robiť pri podozrení, že dieťa užíva drogy
22.04.2019   0
Všímajte si indície, nedávajme si klapky na oči. Problém s drogami sa môže týkať aj vašich detí.
Ako podávať deťom lieky
15.04.2019   0
Ako podať dieťaťu kvapky do oka, "hnusnú tabletku" na prehĺtnutie, či čapík do zadočku... Tu nájdete finty, triky, zlepšováky na mnohé liekové trápenia našich najmenších.
Detská imunita dá rodičom zabrať
13.04.2019   0
Za častými horúčkami a nádchami však nemusí byť vždy len vrodená predispozícia. Neraz je na vine životný štýl, v ktorom chýba otužovanie, pohyb a zdravá strava. Mnoho detí je naviac preťažených povinnosťami, už na základných školách zažívajú stres a chýba im viac hier na čerstvom vzduchu.
zvery
Pes a mačka – priatelia
20.04.2019   2
Od dávnych čias sa traduje, že pes a mačka sú najväčší nepriatelia. Túto tézu príležitostne podporia aj zábery z rôznych filmov, reklám či úryvky z rozprávok. Je to ale naozaj tak? Skutočne pes a mačka nemôžu spolu vydržať?
Rozhodli sme sa pre hada...
11.04.2019   0
Ak máte pri pohľade na hada zmiešané pocity, mali by ste ich rešpektovať. Radšej sa týmto zvieraťom nechajte fascinovať cez sklo terária v zoo. ... ak aspoň na chvíľu zvažujete, ponúkame vám zopár informácii, ktoré vás môžu ovplyvniť.
Čo potrebujete pre zajaca?
04.04.2019   5
Ak chceme chovať zajaca doma, tak to najpodstatnejšie pre neho je klietka. Aká má byť ? Čo má byť v klietke? Z čoho zajac pije? A čo záchodík? Na nič som nezabudla?