ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŠportŠport

Hráčom Chelse i Manchester United fandili aj malí slovenskí majstri McDonald´s Cupu

 Lucia Kotyian   29.10.2018   0

Malí futbalisti z Trenčína, zo ZŠ Novomeského, majú za sebou nezabudnuteľný víkendový výlet do Londýna. Vo finále futbalových majstrovstiev Slovenska, McDonald´s Cupe, získali zlatú medailu, majstrovský titul a k tomu aj atraktívnu hlavnú výhru, ktorou bol londýnsky futbalový víkend.

Trenčania sa stali majstrami Slovenska už po tretí raz v histórii turnaja, v 20. ročníku boli najlepším tímov spomedzi 948 prihlásených základných škôl z celého Slovenska.

ZŠ NOVOMESKÉHO TRENČÍN (zľava doprava): Daniel Žiška, Miroslav Karas (tréner), Nicolas Kopunec, Michael Srnánek, Lukáš Bojtin, Nicolas Haško, Matúš Galajda, Michal Vereš (asistent trénera), Timea Majanová, Vanessa Kyselová, Matiáš Švestka a Peter Beňadik

 

Naše decká na Premier League

Hlavným bodom programu leteckej hlavnej ceny bolo 9. kolo Premier League a účasť na zápase Chelse FC a Manchester United, ktorý sa odohral v sobotu, 20.10.2018, na londýnskom štadióne Stamford Bridge.

Desať najlepších slovenských hráčov sa rozdelilo do dvoch fanúšikovských táborov a naživo sledovali napínavú futbalovú drámu s remízovým výsledkom 2:2. Zažili naživo zimomriavky fanúšikov a neuveriteľnú atmosféru obrovského futbalového zápasu a štadiónu s kapacitou vyše 40 000 miest, ktorý fanúšikovia nazývajú aj "The Bridge" a  je ôsmym najväčším v Premier League.

Vyskúšali si "byť VIP"

Na druhý deň výletu si malí cestovatelia pozreli Emirates Stadium, domovský štadión klubu Arsenal FC. Chvíľku si vyskúšali pocit byť celebritou na VIP terase a v Diamonod Clube. Porovnali šatne domácich a hostí, prešli na trávnik uličkou pre hráčov, vyskúšali miesta, kde sedia v šatni či na striedačke ich obľúbení hráči. Jednoducho potúlali sa takmer všetky zákutia štadiónu.  

foto: McDonald´s Cup Londyn_metro
foto: McDonald´s Cup Londyn_Arsenal

Neušiel im ani Londýn

Stihli sa odfotiť pred Buckinghamským palácom, sídlom britskej kráľovny Alžbety II.  Typickým dvojposchodovým turistickým autobusom  videli a navštívili Trafalgard Square, Big Ben, Parlament, a výhliadkového kolesa Londýnske oko (London Eye) s výškou 135 metrov, známy Tower Bridge či Towers of London niekdajšiu pevnosť a väzenie v jednom.

Zážitkom pre futbalovú skupinku bolo i londýnske metro. Pár hodín ešte strávili vo svetoznámom múzeu voskových figurín Madame Tussaud, kde sa odfotili so svojimi športovými, hereckými, hudobnými aj sci-fi idolmi. V pondelok síce unavení, no spokojní a šťastní nastúpili do lietadla domov a vrátili sa opäť do školských lavíc. 

foto: McDonald´s Cup Londyn Buckinghamský palác

 

Futbalový  turnaj  McDonald´s Cup 

sfúkol minulým školským rokom na pomyslenej torte 20 sviečok a pokračujem ďalším ročníkom. Turnaj každoročne vyhlasuje MŠVVaŠ SR a spoluorganizujú ho Slovenský futbalový zväz a generálny partner McDonald´s.

Patronát nad turnajom drží dlhé roky slovenská futbalová jednotka Marek Hamšík, hráč talianskeho klubu SSC Neapol a sedemnásobný Futbalista roka.

Systém turnaja je jednoduchý - jednotlivé školské futbalové družstvá postupujú od školských, kvalifikačných, okresných (niekde regionálnych) a krajských kôl až do celoslovenského finále. Osvedčilo sa povinné zapojenie dievčat do turnaja, na našich základných školách hrá futbal veľmi veľa šikovných hráčok

.„V McDonald´s veríme, že pohyb by mal byť nedeliteľnou súčasťou našich životov. Preto už 20 rokov organizujeme v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom a pod záštitou Ministerstva školstva najväčší futbalový turnaj žiakov a žiačok prvého stupňa základných škôl McDonald´s Cup. Čo sa v mladosti naučíš, v staroby ako by si našiel. Sme preto radi, že sa každý rok viac a viac dievčat a chlapcov stretáva na ihriskách, aby si užili radosť z pohybu, emócie zo streleného gólu, alebo pýchu z reprezentovania svojej školy. Prípadne i hlavnú výhru, na ktorej sme sa stretli z víťazmi jubilejného dvadsiateho ročníka v Londýne. Verím, že pre všetkých mladých víťazov z Trenčína bolo toto neobyčajné stretnutie s veľkým futbalom jedinečným zážitkom. Dúfam, že ich bude inšpirovať v ďalšom športovom snažení,“ uviedla Zuzana Svobodová zo spoločnosti McDonald´s, riaditeľka pre PR a komunikáciu v Českej a Slovenskej republike. 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Oco pozerá futbal, bábo plače, mama má baby blues
21.02.2019   0
Hormonálna nerovnováha, množstvo pocitov, únava a nové povinnosti zvyčajne prispejú k tomu, že sa žena niekoľko týždňov po pôrode, keď prvotné dojmy opadnú, začína cítiť vyčerpane a nervózne. Lekári toto obdobie nazývajú baby blues a radia mamám zvoľniť zo svojich očakávaní, požiadať o pomoc okolie, a počkať, kým nahromadené emócie odznejú samé. Mamička Linda pozná baby blues dôverne a vie, ako si s ním poradiť.
Menštruačný kalíšok používajú ženy aj na to, aby skôr otehotneli. Funguje to?
20.02.2019   0
Každým dňom populárnejší menštruačný kalíšok, ako ekologická alternatíva k tampónom a vložkám, môže mať aj iný účel.
Odkedy som tehotná, nič nesmiem!
19.02.2019   0
Jedna z vecí, ktoré ma na prvom tehotenstve (ne)príjemne prekvapili, bola kvapku prehnaná starostlivosť môjho muža. On, racionálny chlap, sa pri pohľade na svoju manželku – budúcu matku zmenil na nepoznanie. Skrátka, prvé dieťa je prvé dieťa, a keď sa z muža stáva oco, zo ženy je na chvíľu kráľovná. Toto vás, milé prvorodičky, čaká pri prvom tehotenstve, tak si to užite.
babetko
Kedy dať dieťaťu do ruky prvú farbičku
21.02.2019   1
Deti, ak majú príležitosť a vhodné materiály, tak začínajú „kresliť“ – teda pracovať s týmto materiálom zhruba okolo prvých narodenín.
8 vecí, ktoré musí počuť každá mama, ktorá má malé deti
20.02.2019   1
Bude ti ťažko ešte niekoľko rokov. Naozaj veľmi ťažko. Neklesaj na duchu. Toto je pravá rodičovská cesta, jednoducho vydrž.
Deti sú ako atentátnici. Ich úlohou je sabotovať rodičov
19.02.2019   0
So sladkým úsmevom maria takmer každé naše úsilie. To kvôli nim robíme tisíc vecí naraz a nikdy nič nestihneme poriadne dokončiť.
detské choroby
Medzinárodný deň detskej rakoviny. Ochorie nám viac ako 200 detí ročne
14.02.2019   0
Dnes sú detské onkológie okrem Banskej Bystrice aj v Bratislave a Košiciach, ktoré spolu ročne diagnostikujú vyše 200 prípadov onkologických ochorení u detí od 0 do 19 rokov.
17 tipov na domácu liečbu laryngitídy
12.02.2019   0
Pri laryngitíde ide o to, že krk zvnútra opuchne. A to je dôvod, prečo toto ochorenie netreba podceňovať. Rodičia by vždy mali dieťa zobrať k lekárovi. Liečbu, ktorú pri laryngitíde nariadi dieťaťu lekár, môžete podporiť týmito domácimi prostriedkami.
Antibiotiká. Áno, či nie ?
08.02.2019   2
Ako liečia choroby antibiotiká? Deťom sa najčastejšie predpisujú ATB, ktoré obsahujú ampicilín, amoxycilín, erytromycín a penicilín.
zvery
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.
Stratil sa mi pes
06.02.2019   0
Čo robiť, keď sa nám stratí pes? Ako si zachovať chladnú hlavu a nepodľahnúť zbytočne panike? Kto nám pomôže nájsť ho? Ako sa efektívne zapojiť do hľadania?
Flat coated retríver alebo Hladkosrstý retríver, FCR
30.01.2019   0
Poznáte krásneho a inteligentného psa - Flat coated retrievera? Odkiaľ pochádza toto originálne plemeno a aké má vlastnosti? Je vhodné do rodiny s deťmi? Čo má spoločné s inými druhmi retrieverov?