ReceptyTorty

Jesenný VEGA cheesecake

 Pavlínka Pavlíková   31.10.2019   0

Bude to už rok, odkedy som denne prieberčivá v jedle a čítam zloženia na etiketách v obchode. Diagnóza: “ laktoza intolerant” . Musím byť naozaj pozorná čo si do žalúdka vpustím a čo nie. Pre mňa je to predpísaná cesta, ale sú tu aj takí, ktorí na ňu vykročili dobrovoľne s cieľom jesť a žiť zdravšie.

Otvorene priznávam, že “dobrovoľných” vegánov obdivujem. Neraz príde deň, keď mi chýba chuť syra alebo poriadna šlahačka. Nehovoriac o tom, že okrem mliečnych produktov vysadiť aj mäso a vajcia je v našej kultúre náročnou úlohou. Označenie “Vegan” mi môj každodenný výber jedla veľmi uľahčuje.

 

Už si ani nemapätám kedy naposledy som jedla cheesecake, lebo predsa "cheese" nemôžem. Dlho som nenašla vhodnú alternatívu, ktorou by som cheese v koláči nahradila. Až teraz! Dr.Oetker ma so svojim Creme Vega milo prekvapil.

Tu je recept na môj splnený sen. Bezlaktózový cheesecake

Na korpus potrebujeme:

  • 300 g ovsených vločiek,
  • 150 g trstinového cukru
  • a roztopený kokosový tuk, alebo akékoľvek rastlinné maslo 150 g.


Všetky ingrediencie rozmixujeme, aby pekne spolu držali, resp. lepili sa na seba.
Cesto z ovsených vločiek postupne vložíme do formy, utľapkávame pomocou lyžičky alebo prstov, aby masa držala o bok vymastenej formy. Formu vložíme do pece, v elektrickej rúre predhriatej na 180 C pečieme 20 minút. Za ten čas si pripravíme plnku spolu s jabĺčkami. 

 

Náplň: Do misky zamiešame

  • 100 ml kokosového (alebo iného) mlieka,
  • 3 balenia Dr. Oetker Creme VEGA,
  • 2-3 vajcia (v čisto vegánskej alternatíve vajcia jednoducho vypustíte),
  • javorový sirup a trstinový cukor pridáme podla chuti.


Ak máte v obľube sladké a práve preto práve pečiete koláč, odporúčam pridať väčšie množstvo cukru. Na záver primiešame 2 malé lyžičky škorice. Vymiešanú masu vylejeme na upečený korpus a pokrájané jablčká poukladáme na vrch v lubovolnom tvare.
Takto pripravený koláč pečieme 30 minút .
A La Vega jesenný cheesecake máme na svete.

Po prvej degustácií, som bola prekvapená, efekt cheesecaku sa naozaj vydaril. Už sa neviem dočkať, keď s Creme Vega vyskúšam niečo dalšie, nahradiť ním mascarponone alebo kyslú smotanu tiež nie je zlý nápad. Otvoril mi radu nových možností o ktoré som s mojou bezlaktózovou diétou prišla. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Pavlínka Pavlíková

Ahoj, volám sa Pavlínka. Som študentkou andragogiky na UK a vo voľnom čase sa venujem športu, videjkám o vareni, pečeni, cestovaniu, oblasti beauty, ale aj histórií.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...