ReceptyRyby

Prečo tuniaka nedávať len do šalátov? Recepty na Bún Bo Nam Bo, palacinky, alebo burger

 PR   27.03.2021   0

Ak pre svoju rodinu varíte každý deň, nechcete tomu obetovať celý deň. Napokon, nie vždy platí, že čím dlhšie zvŕtanie v kuchyni, tým nadšenejšie výkriky môžete očakávať od stravníkov za stolom.

Ak ale padne voľba na tuniaka, nemôžete minúť. Bez výčitiek za minimálne strávený čas s varechou, zato s maximálnym počtom bodom pre výživné a zdravé jedlo, ktoré vám ani najmenší člen rodiny nebude reklamovať.

Samozrejme, len sa nesmiete tváriť, že tuniak patrí akurát tak do šalátov, inak rovnica s vráteným tanierom nemusí platiť.

 

Prečo tuniaka nedávať len do šalátov

Lebo sa ochudobníte o naozaj luxusné kulinárske zážitky. S tuniakom sa dá vykúzliť prakticky čokoľvek - z talianskej, ázijskej ale aj tradičnej českej, či slovenskej kuchyne.

Ak vám chýbajú inšpirácie do jedálnička, Rio Mare má pre vás pripravené skvelé recepty, aj názorné videá pre ešte jednoduchšie varenie, ktoré zvládne každý.

Okrem spestrenia jedálnička sa môžete zapojiť aj do jarnej súťaže Rio Mare a vyhrať kopu skvelých cien - stovky darčekov, od produktov Rio Mare, cez robotické hrnce Tefal Cook4me+ alebo panvice Tefal Unlimited s nepriľnavým  povrchom, až po varenie pre celú rodinu s profesionálnym kuchárom u vás doma.

 

Poďte variť s Rio Mare

Zásterku si môžu nachystať aj deti, ktoré sa nenechajú dlho prosiť na špagety s tuniakom Rio Mare.

Ste u vás doma „palacinkoví“?

 

Zabudnite na fast food s tuniakovým burgerom.

 

Chýba vám exotická dovolenka?

 

Prečo ryby nesmú chýbať v našom jedálnom lístku

  • lebo rybie mäso je jedným z najlepších zdrojov zdravých bielkovín dôležitých pre rast a regeneráciu tkanív a je skvelou alternatívou mäsa,
  • obsahuje omega-3 a omega-6 mastné kyseliny prospešné pre mozog, srdce, oči, dokonca zlepšujúce stav pokožky pri ekzémoch a účinné sú aj v boji proti chronickým zápalom,
  • pri pravidelnej konzumácii rýb sa doplní denný príjem vitamínov A, B12, B6, niacínu, Thiaminu a riboflavínu.

 

A prečo tuniak? 

  • lebo obsahuje spomedzi všetkých rybích druhov najviac fosforu, nevyhnutného spolu s vápnikom pre silné kosti a zuby.
  • je významným zdrojom selénu, jódu, železa a horčíka. Vďaka absencii spojivových tkanív je tuniak skutočne ľahko stráviteľný a nezaťažuje náš organizmus.
  • Pri nákupe nezabudnite dbať na to, odkiaľ rybie mäso pochádza a ak si vyberiete tuniaka v konzerve, vždy vyberajte tuniakový steak v olivovom oleji alebo vo vlastnej šťave.


Súťaž s Rio Mare, ktorá sa práve hodí:

Sledujte www.riomaresutaz.sk a dozviete sa viac.

Súťaží sa od 1.3.2021 a výhry sú nachystané až do 31.5.2021.

Stačí kúpiť ľubovoľný produkt Rio Mare, kdekoľvek na Slovensku vrátane e-shopov, zaregistrovať účtenku na uvedenom webe, a potom už len dúfať, že na konci mesiaca to budete práve vy - tí šťastne vylosovaní.

Pre viac informácií, viac išpirácií na lahodné a rýchle recepty navštívte www.riomare.sk alebo sa staňte fanúšikmi na Facebooku.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
tehotenstvo
Bratislava už prednostne očkuje aj tehotné ženy
12.05.2021   0
Tehotné ženy, ktoré sa chcú zaočkovať proti koronavírusu, sa môžu prihlásiť do náhradníckeho zoznamu.
Pôrody znova ako za socializmu - pandémia ako výhovorka
11.05.2021   0
Ako sa ženám rodilo a rodí počas pandémie, ktorá trvá už viac ako rok? Vrátili sme sa do socialistických čias, až šokujúco rýchlo.
1. týždeň tehotenstva
09.05.2021   0
Tehotenstvo trvá približne 266 dní, čiže cca. 280 dní od prvého dňa poslednej menštruácie. Čo je presne 40 týždňov.
babetko
Neurovedkyňa dokázala, aký dôležitý je vzťah mamy a dieťaťa
11.05.2021   0
Neurovedkyňa vytvorila pomocou magnetickej rezonancie úžasný obraz, ktorý ukazuje silné spojenie medzi matkou a dieťaťom – je na nej ona sama so svojim dvojmesačným synčekom.
"Toto moje dieťa nerobí. Požičiava hračky a nebije sa..."
10.05.2021   0
Moje dieťa nechcelo požičať inému dieťaťu lopatku. A mamička toho druhého dieťaťa zostala zarazená a skonštatovala:
detské choroby
Crohnova choroba u detí
06.05.2021   0
Crohnova choroba je vlastne zápal čreva. Chronický. Mení život tomu, kto toto ochorenie získal. Čoraz viac detí a mladých ľudí patrí medzi pacientov a rodičia často opomínajú prvotné príznaky ochorenia.
Tiková porucha u detí
02.05.2021   3
Ako rodičia budete asi medzi prvými, ktorí si môžu všimnúť u svojho dieťaťa isté stereotypné pohybové alebo zvukové prejavy, ktoré nazývame tikmi. Tiková porucha nemá vplyv na inteligenciu, avšak niektoré sprievodné javy tikov môžu negatívne ovplyvniť výkon žiaka v škole.
Hnačka – ako ju riešiť prírodnými prostriedkami
26.04.2021   0
Na hnačku nájdete niekoľko prípravkov aj medzi liekmi vhodnými pre deti. Pokiaľ však chcete vyskúšať najskôr prírodnú medicínu, nech sa páči – tu je niekoľko tipov.
zvery
Zajac ako domáci miláčik...
07.05.2021   7
Zajace alebo králiky sú nádherné zvieratá. Sú obdivuhodné a majú osobnosť! Avšak predtým, ako si nejakého vyberiete, mali by ste sa uistiť, či je to vhodné zviera pre Vás a Vašu rodinu.
Kde sa na psovi a mačke skrýva kliešť a ako ho odstrániť
20.04.2021   0
Skrýše kliešťov: vnútro a okolie uší, na hlave a okolo očí, v oblasti papule a ňufáka, na krku pod obojkom, slabiny a medzi zadnými nohami, pod prednými nohami, labky a medzi prstami, okolo chvosta
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.