Keď je voľnoS Rodinkou v Rakúsku

LALALU kidsCAFE. Vaše deti sa zbláznia od radosti a vy máte pokoj svätý

 Marcela Beňová/ recenzia   28.07.2020   0

Outlet Parndorf mnohí navštevujeme kvôli výhodným nákupom viac krát v sezóne. Často je to ale s pištiacimi deťmi na krku veľmi psychicky náročné.

Liek "na hlavu pre rodičov" prišiel v podobe projektu LA LA LU. Slovenská firma, ktorá sa už roky venuje bezpečným a dizajnovým produktom pre deti, tu nedávno otvorila hraciu zónu s kaviarňou, ktorá vás na pár hodín exkluzívne oslobodí od detí.  Svoju slobodu si ale naplno užijú aj oni v starostlivosti animátoriek, ktoré hovoria minimálne tromi jazykmi.

Pavlínka

 

Nechať dieťa v réžii animátoriek a skočiť si na nákup, alebo konečne sama s mužom do neďaľekého kina či reštaurácie - to sú len niektoré z možností. V pokoji sa v LALALU kids Cafe zahrajte so svojimi deťmi aj sami. Na výber je 13 atrakcií  vo viacerých tematických zónach.  Vyšantiť sa môže lezúň, ale aj väčší chaloši v interaktívnej herni alebo lezeckej stene.

Šálka dobrej kávy a koláčik k tomu - nenapadá mi nič, čo by mohlo ešte chýbať:)

Zariadené v  škandinávskom duchu

Detský kútik sa síce nachádza na okraji rakúskeho nákupného strediska, ale vo chvíli, keď vojdete dnu, sa ocitáte v škandinávskom mestečku. Biele drevo, zlatý a krémový dekor, neokukané kvalitné hračky a veľa priestoru na hranie. Inšpirácia prišla z Južnej Kórei, kde je tento štýl bezpečných a pritom estetických detských herní aktuálnym trendom.  LALALU kids Cafe v Parndorfe je prvou tohoto druhu v strednej Európe.

Hlavným kritériom je kvalita materiálov a príjemné prostredie, kde sa budú deti cítiť ako doma.Pavlínka

 

Tvorivý a bezpečný svet

Všetky hračky sú nielen krásne, ale najmä kvalitné, a otvárajú dvere detskej zvedavosti a tvorivosti. Namiesto paušálnych krabíc s bárbinami a autíčkami sa deti môžu hrať s veľkým zmrzlinárskym autom, nakupovať v detskom obchodíku, sadiť zeleninu v záhrade alebo výletovať v kempovacom aute.

Pre malé princezné je k dispozícii šatňa, kde si slečny môžu vyskúšať veľa rozprávkových šiat, alebo sa učesať pri toaletnom stolíku.

 

Namiesto tradičných trampolín a skákacích hradov stačí vyjsť o poschodie vyššie a vyskúšať si prechádzku po sieti, kde môžu deti skákať, naháňať sa a užívať si pohyb. Budúci horolezci zas môžu vyskúšať horolezeckú stenu alebo skákanie do penových skladačiek.

 

Všetky atrakcie sú bezpečné a poblízku je neustále dozor, ktorý dohliada na šantiace sa deti. 

Pre deti sú počas dňa k dispozícii animátorky, s ktorými sa aj tie slovenské bez problémov dohovoria. Každý deň majú pripravené hry a program.

Moje dcéry boli nadšené z lekcie krášlenia , ktorá  zahŕňala aj lakovanie nechtov. Samozrejme, nie bežným lakom, ale špeciálnou francúzskou kozmetikou na báze vody.

Máločo je pre malú návštevníčku také vzrušujúce ako nechať si nalakovať nechty ako mama a ešte si aj vyskúšať v prezliekarni šaty, aké nosí aj Snehulienka.

 

Aj pre naj najmenších

Vítaní sú aj maličkí návštevníci. Architekt myslela aj na špeciálny priestor, kde sa bábätko môže prebaliť, nakojiť. Aj možností zabaviť ho je  dosť. Pre najmenších sú k dispozícii špeciálne podložky, na ktorých sa môže bábätko zahrať alebo si pospinkať.

Súčasťou detského kútika je aj obchodík, kde si mamičky môžu zakúpiť veci pre najmenších, napríklad obľúbené sety na príkrmy či obľúbené hracie podložky, retro hračky pre staršie deti alebo drobnosť pre seba - prírodnú koréjskú kozmetiku značky Moisture.

 

Celkový dojem?

LALALU nie je len kútik, ale celé detské mestečko, kde si deti môžu užívať zábavu, nové veci, alebo si sem zavolať priateľov a objednať detskú oslavu.

Je to nový koncept detského kútika. Je dizajnový, premyslený do každého detailu, a súčasne bezpečný.

Ďakujeme za pozvanie - radi prídeme aj nabudúce. Lebo veď - nechty treba prelakovať. A tá káva bola naozaj skvelá:)

Aktuálne info na https://www.lalalukidscafe.at/sk

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.3 z 5. Celkom 9 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Hľadáte:
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Amniotómia, alebo... v čepčeku sa narodil!
07.08.2020   3
Encyklopédia zdravotnej sestry hovorí, že je to prepichnutie amniónu (zárodočnej blany). Mamičkovsky tomu hovoríme pretrhnutie plodových obalov alebo pustenie vody počas pôrodu. Nemýľte si to prosím s iným zákrokom – amniocentézou.
Prvé pohyby bábätka v brušku
05.08.2020   6
Bábo v brušku a jeho prvé pohyby ženy opisujú ako hladkanie, mávnutie motýlích krídel, bublinky, jemné klopanie, pohyby čriev, trepotanie, škvŕkanie v bruchu, mrvenie...
Čo je hlienová zátka, kedy sa uvoľní a kedy ísť do pôrodnice?
03.08.2020   5
Odtok hlienovej zátky je jedným z prvých signálov, že čas pôrodu sa blíži a v zásade ešte netreba ísť do pôrodnice. Ak sa však objaví jasnočervená krv, (ako pri silnej menštruácii) je načase urýchlene sa presunúť do pôrodnice.
babetko
Cvičenie s riekankou pre 4 – 5-ročné deti
07.08.2020   0
Zdravotné cviky deťom poskytujú uvoľnenie všetkých svalov, ale aj posilňovanie a cestu k správnemu držaniu tela. Veľkým pomocníkom pri cvičení sú pesničky alebo riekanky. S deťmi vo veku 4 – 5 rokov si môžeme zacvičiť aj na tieto:
Nepáči sa ti jedlo? Budeš hladný!
06.08.2020   0
Babička šermuje lyžičkou popod nos vnúčika. Dieťatko vysýpa z mostíka kamienky a ona ho kŕmi jablkovou výživou cez pletivo, cez mriežkovanú zábranu preliezky, hrdá na svoju kŕmiacu taktiku.
Sunárek vyrástol. Rebrenduje na SUNAR
05.08.2020   0
Zmena sa dotkla len obalu a značky, zloženie a chuť produktov zostávajú rovnaké.
detské choroby
Protikvasinková diéta
03.08.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Cítia malé bábätká bolesť?
31.07.2020   0
Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.
Alergia na slnko?
29.07.2020   0
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnečné žiarenie môže byť okrem spálenia pokožky aj slnečná alergia. Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je dostatočne odolná voči škodlivému žiareniu.
zvery
Prečo psy jedia trávu
03.08.2020   0
Väčšine psov tráva chutí. Podľa prieskumov je tráva rastlinkou, ktorú psy jedia najčastejšie. Ale prečo je to tak? Má nejaké neznáme vitamíny? Čo na nej psy vidia?
Cestovanie so psom
28.07.2020   2
Je prirodzené, že si myslíte, že sa váš psík necíti v klietke dobre. Neprenášajte ale tieto svoje pocity na vášho psa. Prepravka im nevadí a niektorí sa dokonca v nej cítia bezpečnejšie.
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   2
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?