Keď je voľnoS Rodinkou v Rakúsku

LALALU kidsCAFE. Vaše deti sa zbláznia od radosti a vy máte pokoj svätý

 Marcela Beňová/ recenzia   28.07.2020   0

Outlet Parndorf mnohí navštevujeme kvôli výhodným nákupom viac krát v sezóne. Často je to ale s pištiacimi deťmi na krku veľmi psychicky náročné.

Liek "na hlavu pre rodičov" prišiel v podobe projektu LA LA LU. Slovenská firma, ktorá sa už roky venuje bezpečným a dizajnovým produktom pre deti, tu nedávno otvorila hraciu zónu s kaviarňou, ktorá vás na pár hodín exkluzívne oslobodí od detí.  Svoju slobodu si ale naplno užijú aj oni v starostlivosti animátoriek, ktoré hovoria minimálne tromi jazykmi.

Pavlínka

 

Nechať dieťa v réžii animátoriek a skočiť si na nákup, alebo konečne sama s mužom do neďaľekého kina či reštaurácie - to sú len niektoré z možností. V pokoji sa v LALALU kids Cafe zahrajte so svojimi deťmi aj sami. Na výber je 13 atrakcií  vo viacerých tematických zónach.  Vyšantiť sa môže lezúň, ale aj väčší chaloši v interaktívnej herni alebo lezeckej stene.

Šálka dobrej kávy a koláčik k tomu - nenapadá mi nič, čo by mohlo ešte chýbať:)

Zariadené v  škandinávskom duchu

Detský kútik sa síce nachádza na okraji rakúskeho nákupného strediska, ale vo chvíli, keď vojdete dnu, sa ocitáte v škandinávskom mestečku. Biele drevo, zlatý a krémový dekor, neokukané kvalitné hračky a veľa priestoru na hranie. Inšpirácia prišla z Južnej Kórei, kde je tento štýl bezpečných a pritom estetických detských herní aktuálnym trendom.  LALALU kids Cafe v Parndorfe je prvou tohoto druhu v strednej Európe.

Hlavným kritériom je kvalita materiálov a príjemné prostredie, kde sa budú deti cítiť ako doma.Pavlínka

 

Tvorivý a bezpečný svet

Všetky hračky sú nielen krásne, ale najmä kvalitné, a otvárajú dvere detskej zvedavosti a tvorivosti. Namiesto paušálnych krabíc s bárbinami a autíčkami sa deti môžu hrať s veľkým zmrzlinárskym autom, nakupovať v detskom obchodíku, sadiť zeleninu v záhrade alebo výletovať v kempovacom aute.

Pre malé princezné je k dispozícii šatňa, kde si slečny môžu vyskúšať veľa rozprávkových šiat, alebo sa učesať pri toaletnom stolíku.

 

Namiesto tradičných trampolín a skákacích hradov stačí vyjsť o poschodie vyššie a vyskúšať si prechádzku po sieti, kde môžu deti skákať, naháňať sa a užívať si pohyb. Budúci horolezci zas môžu vyskúšať horolezeckú stenu alebo skákanie do penových skladačiek.

 

Všetky atrakcie sú bezpečné a poblízku je neustále dozor, ktorý dohliada na šantiace sa deti. 

Pre deti sú počas dňa k dispozícii animátorky, s ktorými sa aj tie slovenské bez problémov dohovoria. Každý deň majú pripravené hry a program.

Moje dcéry boli nadšené z lekcie krášlenia , ktorá  zahŕňala aj lakovanie nechtov. Samozrejme, nie bežným lakom, ale špeciálnou francúzskou kozmetikou na báze vody.

Máločo je pre malú návštevníčku také vzrušujúce ako nechať si nalakovať nechty ako mama a ešte si aj vyskúšať v prezliekarni šaty, aké nosí aj Snehulienka.

 

Aj pre naj najmenších

Vítaní sú aj maličkí návštevníci. Architekt myslela aj na špeciálny priestor, kde sa bábätko môže prebaliť, nakojiť. Aj možností zabaviť ho je  dosť. Pre najmenších sú k dispozícii špeciálne podložky, na ktorých sa môže bábätko zahrať alebo si pospinkať.

Súčasťou detského kútika je aj obchodík, kde si mamičky môžu zakúpiť veci pre najmenších, napríklad obľúbené sety na príkrmy či obľúbené hracie podložky, retro hračky pre staršie deti alebo drobnosť pre seba - prírodnú koréjskú kozmetiku značky Moisture.

 

Celkový dojem?

LALALU nie je len kútik, ale celé detské mestečko, kde si deti môžu užívať zábavu, nové veci, alebo si sem zavolať priateľov a objednať detskú oslavu.

Je to nový koncept detského kútika. Je dizajnový, premyslený do každého detailu, a súčasne bezpečný.

Ďakujeme za pozvanie - radi prídeme aj nabudúce. Lebo veď - nechty treba prelakovať. A tá káva bola naozaj skvelá:)

Aktuálne info na https://www.lalalukidscafe.at/sk

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.3 z 5. Celkom 9 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Príspevok pri narodení dieťaťa od obce
30.07.2021   0
Niektoré obce poskytujú príspevok pri narodení dieťaťa, niekde je to 50 eur, inde 200 eur. Za akých podmienok a dokedy si treba žiadať o príspevok?
Prídavok na dieťa 2021
30.07.2021   35
Prídavok na dieťa alebo "prídavky." Aká je výška prídavku na dieťa, kto si môže požiadať o prídavok na dieťa, ako vyzerá žiadosť, tlačivo?
Nezaopatrené dieťa
30.07.2021   0
Nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu - na účely prídavku na dieťa, daňového bonusu, zdravotného poistenia, dôchodkového poistenia, životného minima.
babetko
Ako funguje adaptačný pobyt škôlkarov a aké sú možnosti rodičov
29.07.2021   0
Adaptačný pobyt v škôlke môže mať podľa vyhlášky rôznu dĺžku, najviac však štyri hodiny. Ako ho zladiť, keď nastupujete do práce po rodičovskej dovolenke, aké máte možnosti, keď si dieťa nezvykne na škôlku?
Novorodenecká žltačka. Ako dojčiť spavé dieťa?
28.07.2021   0
Dieťa sa nenarodí „žlté“, žltačka sa vyvíja, vrcholí na 3 – 4 deň života a potom začína klesať. Novorodenecká žltačka komplikuje dojčenie.
Rastové ukazovatele novorodencov
27.07.2021   0
Prehľadná rastová tabuľka, aký veľký, aký ťažký, koľko má priberať priemerný novorodenec. Sú to len čísla. Vaše dieťatko je jedinečné napriek tomu, alebo možno práve tým, že nie je priemerné:)
detské choroby
Impetigo
28.07.2021   0
Impetigo (sladké chrasty) je jednou z najčastejších kožných infekcií u detí, je vysoko nákazlivé. Spôsobuje ho zlatý stafylokok (Staphylococcus aureus) alebo Streptokok (Streptococcu pyogenes).
Šiesta choroba
27.07.2021   14
Šiesta choroba (roseola) je vírusové ochorenie. Typické sú vysoké horúčky, po ktorých nasleduje vyrážka. Dokedy je dieťa infekčné a môže sa nakaziť aj dospelý? Čo ak dostane šiestu chorobu tehotná žena?
Piata choroba
26.07.2021   2
Piata choroba je vírusové ochorenie sprevádzané typickou vyrážkou na tvári (akoby motýlik). Dieťa je najviac infekčné ešte pred jej objavením sa. Komplikácie spôsobuje v tehotenstve.
zvery
Prečo je mačka tučná
15.07.2021   1
Aj keď je okrúhla tvárička a bruško rozkošné, vášmu miláčikovi rozhodne neprospieva. Nadváha spôsobuje u mačiek rovnako ako u ľudí zvýšený krvný tlak, cholesterol, ohrozuje srdce a skracuje život domáceho priateľa.
Pitný režim pre psa alebo koľko vody je akurát
08.07.2021   1
Voda vyživuje, čistí a hydratuje všetky živé tvory na zemi, vrátane našich psích spoločníkov. Koľko vody potrebuje vypiť pes? Ako zistíme, či jej náš pes vypije dosť?
Kastrovaný králik
11.06.2021   0
Aký význam má u zajaca ako domáceho maznáčika kastrácia resp. sterilizácia? Má tento zdanlivo bolestivý úkon u zajacov nejaký vplyv na kvalitu života?