Keď je voľnoS Rodinkou po Slovensku

S rodinkou po Slovensku: MALADINOVO. Spanilé miesto na brehu priehrady.

 Eva Pavlíková & rodinka   06.08.2022   0

Sme uprostred letiacich letných prázdnin. Vonku tropické počasie a my sa na poslednú chvíľu rozhodujeme, kam s rodinkou k vode. Na chorvátskych plážach sa vypeká celá Európa… Čo tak nejaké to slovenské more? Také naozaj u nás. 

Zasadla rodinná rada a ceruzka sa zabodla do mapy. Liptovská Mara! Objavili sme Maladinovo!

foto: Pavlínka Pavlíková

 

Nedotknuteľné?  

Podľa google a web fotiek som sa bála, že ten ultra nový domčekový projekt zasadený medzi tichou hladinou vody a zapadajúcim slnkom za končiare  Tatier vyzerá až príliš nedotknuteľne.

Poznáte to. Také tie dokonalé veci, na ktoré sa bojíte siahnuť. Alebo len dobrá práca grafika, ale realita bude niekde inde? Žiadne nekalosti s fotkami sa však nekonali. Moje predsudky boli úplne zbytočné.foto: Pavlínka Pavlíková

 

Miesto a ľudia.  Môžeš a nemusíš.

Na webe píšu o možnosti ubytovania až v 93 apartmánoch s kapacitou do 400 ľudí.

Napriek plnej obsadenosti Maladinova počas našich pár júlových dní sme nikde nemali pocit “pretlaku ľudí.” Všetci sa nejako rozpŕchli. Prechádzka “dedinkou,” kávička na terase, detské ihrisko a drevený bufetík so zmrzlinou, súkromná pláž a mólo na priehrade. Dovolenkovo.

Možno len raňajkové a večerné bufety pri našej polpenzii v Reštaurácii Bernard dávali príležitosť zistiť, že je nás tu trochu viac, ako sa počas celého dňa zdá.

Maladinovo je také zvláštne začarované miesto medzi poľom, vodou a stromami. V dedinke rezortu máte pocit, že okrem nej tam široko ďaleko nie je žiadna iná civilizácia. Neviem, ako sa im toto kúzlo podarilo, ale len pár sto metrov je mega Tatralandia. Ak  ste nadšenci tobogánového šialenstva, tak hurá. Máte to na skok. Ak to ale nie je vaša "šialka" dovolenkovej kávy, vôbec o nej nemusíte vedieť.

Chodníčkom k Mare je to tiež pár peších minút. A ste pri mori. Slovenskom.

foto: Pavlínka Pavlíková

 

Prírodná pláž s plávajúcim mólom 

Jednou z jedinečností Maladinova je práve súkromná “Prírodná pláž s plávajúcim mólom”.  Dostupná je cez udržiavaný chodníček.

Pozor, briežok dolu k mólu nie je na kočík. Iba ak máte ramenatého muža, ktorý ho tých pár metrov prenesie. Ležadlá sú voľne dostupné pre všetkých ubytovaných.

Moderné, nové mólo ponúka požičovňu paddleboardov a možnosť kúpiť si pivo alebo niečo nealko od smädu.

Teplota vody medzi 24-25 °C bola pri týchto júlových horúčavách príjemne osviežujúca. Paddleboardoví nadšenci alebo začiatočníci nemuseli mať žiadne obavy, voda bola veľmi pokojná. Hlboká voda bola ideálna aj pre tých, čo radi skáču a nacvičujú rôzne saltá alebo šípky do vody.

Vyskúšali ste už ležať na paddleboarde a pozerať sa na modré nebo a končiare hôr? Je to úplne naj kombinácia!

 

Ak sa vám nechce, nemusíte ani päty vytiahnuť...

Ak sa vám dnes nechce vytiahnuť päty z domu (apartmánu), nemusíte. My sme mali saunu a vírivku priamo vo vlastnej kúpeľni. Tí mladší sa tešili z bubliniek a meniacich sa farieb a  zabávali sa kúpeľkovou “diskotékou”. My s mužom  sme si prišli na svoje v infra saune.

 

Upgrade na wellness

Aj na našu extra kúpeľňu ešte existuje upgrade. Vyskúšali sme aj wellness o poschodie nižšie. Vypiť si pri západe slnka studené Prosecco z horúcej vírivky na balkóne , hm… predstavovala som si, aké to musí byť v zime, keď ľudia zlezú vymrznutí z lyžovačky do doliny. To ešte treba vyskúšať:)

Deti otestovali hneď všetky sauny, studený bazén, horúce vírivky, … Môj muž sa zatiaľ naložil do pivnej vane. Špecialitou tohto wellness je pivný kúpeľ. Vaňu voňajúcu chmeľom a pípu narazenú v sude na dosah - načapuj si koľko chceš. No to sú nápady! ...

 

Západy slnka! Boli pre nás jednou z najkrajších atrakcií. Otázkou zostávalo, či ich sledovať od brehu Mary, lenivo z balkóna apartmánu, alebo vírivky vo wellnesse ...

 

Kto za tým stojí?

Nejaký investor z Bratislavy? Zo zahraničia? Omyl. Za celým projektom od jeho nápadu, po návrh zariadenia apartmánov, je rodina z Liptova. Sú to domáci, ktorí majú svoj kraj radi a robia to výrazne s citom.

“Veríme, že veci v živote fungujú len vtedy, keď sa robia s čistým úmyslom a s rešpektom k prírode. Preto sme Maladinovo zasadili do Liptova tak, aby prinášalo úžitok našim hosťom, ale aj lokalite ako takej,”
…. prihovárajú sa majitelia na svojom webe www.maladinovo.sk.

My len radi potvrdzujeme, že vedia o čom hovoria a cítili sme to rovnako.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 7 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Liek na popôrodnú depresiu? Dlhšia materská dovolenka
09.08.2022   0
Prvý rok po narodení dieťaťa všeobecne predstavuje zvýšené riziko vzniku depresie u žien, pričom približne 13 % matiek sa aj skutočne dostalo do popôrodnej depresie.
Ako sa mení vagína po pôrode
05.08.2022   0
Počas tehotenstva sa menia aj orgány pohlavnej sústavy. Vplyvom hormónov sa pošva zväčšuje, stáva sa pružnejšou, elastickejšou, aby umožnila prechod novorodenca pôrodnými cestami.
10 vecí, ktoré treba vybaviť po narodení dieťaťa
28.07.2022   0
Narodenie dieťaťa znamená pre čerstvých rodičov aj veľa povinností na úradoch. Komu treba oznámiť narodenie dieťaťa, ako nahlásiť narodenie dieťaťa na matrike, zapísať na trvalý pobyt, ako vybaviť pre dieťa zdravotné poistenie a ako si požiadať o dávky a príspevky pri narodení dieťaťa?
babetko
Ukradla som kamarátke meno pre bábätko!
11.08.2022   0
Nielen ženy a autá, ale predovšetkým mená pre bábätká sa za žiadnych okolností nepožičiavajú.
20 domácich prác, ktoré reálne môžete očakávať od 2-3-ročných detí
10.08.2022   1
V poslednej dobe často vídam zoznamy domácich prác rozdelených podľa veku dieťaťa a pýtam sa: majú vôbec ich autori deti?
6 najväčších chýb pri uspávaní bábätka
09.08.2022   0
Má vaše maličké problém zaspať a v noci sa často budí? Toto sú najčastejšie chyby, ktorými rodičia narúšajú kvalitnú spánkovú rutinu.
detské choroby
Mrľa detská
02.08.2022   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
Ako rozpoznať, že sa niekto topí
23.07.2022   0
Vedeli by ste rozpoznať človeka, dieťa, ktoré sa topí? Bude mávať do vzduchu rukami a kričať o pomoc? Táto filmová predstava o topení sa nie je reálna. Ako teda rozpoznať, že vo vode je topiaci sa človek?
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
17.07.2022   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
auto
Ako jazdím elektrickým Meganom úplne zadarmo
10.08.2022   0
Akumulátor sa dá nabiť z 0% na 80% (deklarovaný dojazd vyše 300 km) za pol hodinu. Nabitie na dojazd 100 km sa uskutoční len za 7 minút. Cena na tento dojazd je len 1,5 EUR.
Dacia Jogger hodnota za peniaze
04.08.2022   0
Po zverejnení nových cien sa z davu rodín s deťmi ozývaly šťastné výkriky.
Dobrá príprava = menší stres pred dovolenkou
01.08.2022   0
Ideálny čas na dlhú cestu je medzi treťou a štvrtou hodinou ráno. V tomto čase je na cestách ešte málo áut. Deti sú také unavené, že v aute bez problémov spia ďalej. Pre vás to znamená, že môžete hodinu až dve šoférovať bez prestávky.