DomaDoma

S vášňou pre nedokonalosť

 redakcia   30.07.2015   0

Prečo nás tak fascinujú bohaté textúry dreva, hebkosť zamatu či solídnosť a odolnosť prírodných tkanín?

Zdroj: Atelier Papaver

 

Na rozdiel od masovej produkcie z polyesterov a plastov sú predmety z nich vyrobené nedokonalé a pre vizuálne stvárnenie nie je nič vhodnejšie než niečo, čo je nedokonalé!

Rokmi nadobudnutá patina, pukliny, hrdza a iné nedokonalosti predmetov s históriou a príbehom, vyrobených kedysi dávno zručnými remeselníkmi sú dnes povýšené na dekoračnú úroveň. Avšak aj dnes nájdete mnoho nových výrobkov, ktoré svojim vzhľadom všetky tieto aspekty spĺňajú.

Priestor pre vlastný štýl

Kytice v kombinácii so zaujímavými nádobami vytvoria v interiéri jedinečný ohniskový bod.

 

O tom, že staré nemusí znamenať len lacné a nepotrebné, vedia svoje floristky Monika Vargová a Lenka Vargová z Ateliéru Papaver.Vintage pre nás znamená zrelý ako víno, historický, starý a luxusný. Milujeme reštaurovanie starých nábytkov, šaty po babičke, staré šperky, patinu a všetky veci s príbehom a dušou. Máme rady, keď z každej veci cítiť minulosť a nie je to len výlisok z továrne.”

Nesmierne zaujímavý a dekoratívny aranžmán v kameninovom pekáči po babičke.

 

Ich kvetinové aranžmány sú pre interiér ladený v štýle vintage priam stvorené. Podstatné je dodržať výber materiálov a farieb, ktoré v konkrétnej miestnosti prevažujú.

Z kvetov sú podľa sezóny ideálne ruže, pivonky, hortenzie, ale i konvalinky, orgován či lúčne kvety. Ako doplnky sa dajú použiť rôzne bobule, stuhy a čipky. Stačí sa len poobzerať okolo seba.

Napadlo by vás to? Použiť staré váhy?

 

Na aranžovanie nemusíte používať len nádoby k tomu určené. Vidiecke kvietky sa krásne vynímajú aj na starej kuchynskej váhe. Aranžmán s vidieckym a romantickým nádychom zútulní komodu, starý sekretár alebo jedálenský stôl.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Mamy nepadajú učené z neba
19.05.2019   1
Asi pred rokom som v návale hnevu povedala synovi, že keď ma neľúbi a nechce so mnou žiť, nech si pobalí kufor a ide tam, kde mu bude lepšie. Akcia – reakcia, ešte len spustil spŕšku sprostostí. A ja, čo som mala byť nad vecou, som mu namiesto toho do kufra začala hádzať veci.
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?