DomaDoma

S vášňou pre nedokonalosť

 redakcia   30.07.2015   0

Prečo nás tak fascinujú bohaté textúry dreva, hebkosť zamatu či solídnosť a odolnosť prírodných tkanín?

Zdroj: Atelier Papaver

 

Na rozdiel od masovej produkcie z polyesterov a plastov sú predmety z nich vyrobené nedokonalé a pre vizuálne stvárnenie nie je nič vhodnejšie než niečo, čo je nedokonalé!

Rokmi nadobudnutá patina, pukliny, hrdza a iné nedokonalosti predmetov s históriou a príbehom, vyrobených kedysi dávno zručnými remeselníkmi sú dnes povýšené na dekoračnú úroveň. Avšak aj dnes nájdete mnoho nových výrobkov, ktoré svojim vzhľadom všetky tieto aspekty spĺňajú.

Priestor pre vlastný štýl

Kytice v kombinácii so zaujímavými nádobami vytvoria v interiéri jedinečný ohniskový bod.

 

O tom, že staré nemusí znamenať len lacné a nepotrebné, vedia svoje floristky Monika Vargová a Lenka Vargová z Ateliéru Papaver.Vintage pre nás znamená zrelý ako víno, historický, starý a luxusný. Milujeme reštaurovanie starých nábytkov, šaty po babičke, staré šperky, patinu a všetky veci s príbehom a dušou. Máme rady, keď z každej veci cítiť minulosť a nie je to len výlisok z továrne.”

Nesmierne zaujímavý a dekoratívny aranžmán v kameninovom pekáči po babičke.

 

Ich kvetinové aranžmány sú pre interiér ladený v štýle vintage priam stvorené. Podstatné je dodržať výber materiálov a farieb, ktoré v konkrétnej miestnosti prevažujú.

Z kvetov sú podľa sezóny ideálne ruže, pivonky, hortenzie, ale i konvalinky, orgován či lúčne kvety. Ako doplnky sa dajú použiť rôzne bobule, stuhy a čipky. Stačí sa len poobzerať okolo seba.

Napadlo by vás to? Použiť staré váhy?

 

Na aranžovanie nemusíte používať len nádoby k tomu určené. Vidiecke kvietky sa krásne vynímajú aj na starej kuchynskej váhe. Aranžmán s vidieckym a romantickým nádychom zútulní komodu, starý sekretár alebo jedálenský stôl.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
10 krokov podpory raného kontaktu
16.07.2019   0
Zamysleli ste sa pred pôrodom, ako by mali vyzerať vaše prvé minúty, hodiny, dni s bábätkom tesne po narodení? Ako by ste si ich predstavovali? Ako sa po pôrode začína dojčenie? Čo je to samoprisatie, bonding, "koža na kožu"? Prečítajte si v článku, ako má vyzerať podpora raného kontaktu medzi matkou a novorodencom po pôrode.
Gynekológ varuje: Nedostatok horčíka v tehotenstve zvyšuje riziko astmy a ekzému u detí
12.07.2019   0
Nedostatok horčíka môžeme mať z viacerých príčin. Samé si ho spôsobujeme rôznymi diétami, jednostrannou stravou či konzumáciou polotovarov. Hnačky a zvracanie ho zase nadmerne vylúčia. V prípade tehotnosti však jeho potreba značne narastá.
Ako liečiť opuchy nôh v tehotenstve - babské rady
09.07.2019   0
Zábal na nohy môžete aplikovať pred spaním, ale pokojne aj počas noci. Pomôže najmä v dňoch, keď teplomer aj vo večerných hodinách ukazuje tridsať stupňov. Na zábal vyskúšajte ľanovú utierku, mäkký uterák či bavlnenú plienku. Zmiešajte teplú vodu a ocot v pomere 1:1 a namočte doňho napríklad osušku. Omotajte ju okolo chodidiel. Nohy si vyložte na zrolovanú prikrývku a nechajte odpočívať.
babetko
Čo potrebujeme, aby sme zdolali koliku?
16.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
O pokryteckom kojení
11.07.2019   27
Akoby nás mátala revolta voči generácii našich mám, ktoré sa hádam rad radom kolektívne dohodli, že už po troch mesiacoch majú „málo“ mlieka, „slabé“ je a pochabo nám zapchali ústa fľašou, z ktorej len tak tieklo sunarom ako potokom.
Nerob z toho vedu!
08.07.2019   1
Nerob z toho vedu - vraví mi muž, keď sa do preplneného kufra snažím napchať ďalšiu náhradnú vrstu oblečenia. Nerob z toho vedu - vraví, keď pred odchodom zúfalo hľadám plyšového krtka. Nesúhlasím, prežiť cestu na dovolenku je naozajstná veda.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.