ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
DomaDoma

S baterkou a po kolenách? Tak sa už merače nekontrolujú

 Zuzana Špačková   06.12.2015   0

Kolegynka z vedľajšej kancelárie býva už pravidelne celkom "nahlas rozčarovaná" zo svojho muža, ktorý každú sobotu poobede zapisuje stav teplej vody a plynu. A vlastne asi všetkého, čo sa v byte spotrebovať dá. 

Všetky čísla pekne zapisuje do tabuľky a keď je náhodou spotreba o niečo vyššia, ako bežný priemer toho obdobia, snaží sa vyvodiť dôsledky. A nadôvažok pravidelne reklamuje vyúčtovania, ktoré mu nesedia s jeho notesom... 

 

My nemusíme zapisovať

My to máme trošku inak. Môj manžel je síce tiež taký domáci ekonóm, a stráži si spotreby energií.  Hlavne teraz, keď sa už vo veľkom v byte kúri.

Ale všetko robí cez internet. Nemusí nič zapisovať, stačí ak sa prihlási na www.poschodoch.sk a tam si to všetko nájde. 

Žiadne odpisovanie spotreby s baterkou

Ani náš odpočtár už nenosí žiadne hárky na zapisovanie, podpisovanie, odpisovanie čísel s baterkou (niekedy aj chybné). Príde si len tak mobilným telefónom, kde má stiahnutú aplikáciu a jednoducho čísla zapíše do zadaných „okienok“ elektornického formulára.

 

 

A potom ešte cvak 

Merač hneď aj odfotí a my túto fotku potom nájdeme na našom www.poschodoch.sk. Je to proste dokonalá kontrola. Ak treba reklamovať vyúčtovnanie, všetko je zdokumentované, nie je o čom polemizovať. 

Chodí nám to SMSkou

Manžel minule odpočtárovi nahlásil e-mail a telefónne číslo a tak mu odvtedy všetky odpočty hneď naskočia aj vo forme sms a e-mailu. 

Na kolená už len pri inej príležitosti:)

Som teda spomenula tej mojej rozhorčenej kolegynke. Hneď sa chytila za hlavu, že o tom mala vedieť skôr. By si tak ušetrila každosobotné manželove horekovanie nad číslami a nemusela by počúvať ani jeho stonanie, že ho bolia kolená pri odpisovaní meračov... 

 

Mať odpočítané hodnoty a fotografie meračov, ktoré sa ukladajú elektronicky priamo do vyúčtovania hneď po odčítaní, má naozaj výhody. Stačí si otvoriť svoje www.poschodoch.sk.

Vy nemáte svoj účet? Spýtajte sa správcu vášho bytu.

 

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrod v Krompachoch bol neuveriteľný zážitok
21.03.2019   0
Prvotný šok pre mňa bol, keď sa ma nesmierne milá sestra spýtala, či už mám pripravený pôrodný plán, aby si ho so mnou primárka mohla prejsť, keď prídem na návštevu do pôrodnice. Všetci vieme, že na Slovensku sú pôrodné plány vnímané ako spísané výmysly premotivovaných biomatiek, ktoré sa silou – mocou snažia kafrať skúseným pôrodníkom do roboty. S malou dušičkou sme si pred pôrodom urobili rodinný výlet do Krompách. Vyhľadali sme ordináciu pani primárky, sadli sme si spolu k stolu a prechádzali moje papiere.
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
babetko
Pohodový ocko verzus ukričaná a nervózna mama
25.03.2019   0
Sťažovala sa mi kamoška. Vraj jej muž odmieta prebaľovať, kúpať a krémikovať zaparený zadok. Keď má synovi uvariť tekvicový prívarok, dá mu miesto neho Pribináčik. Odmieta ho šatkovať, vraj je to trápne. A keďže kočík kamoška z presvedčenia nekúpila, každodenné prechádzky ostali na ňu. U nás doma je to podobné. Muž sa síce varenia a plienok nezľakol, ale...
Troska v ogrcanom pyžame, ktorá si nestihla ráno umyť zuby. Vitajte na materskej
22.03.2019   0
Narodí sa vám dieťa a príde moment, keď si namiesto reklamy na materstvo budete pripadať ako troska v ogrckanom pyžame. Zavretá medzi štyrmi stenami. Len vy a dieťa.
Výrazy, ktoré by mali poznať najmenšie deti a uľahčia nám každodenný život
21.03.2019   0
Keď rozprávame s dieťaťom, pomenúvame veci a deje okolo neho, na základe ktorých si vytvára isté schémy, ako funguje svet.
detské choroby
Tuberkulóza
22.03.2019   1
Tuberkulóza, jej príznaky, prevencia, liečba.
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
zvery
Žiť zdravšie? Pomôže vám šteniatko alebo mačiatko!
19.03.2019   0
Zvierací člen rodiny sa za starostlivosť môže odmeniť aj pevným zdravím, dobrou náladou či lepším zamestnaním. Že v tom všetkom nemôže mať labky? Štúdie amerických, austrálskych a britských vedcov tvrdia, že áno.
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.