DomaDoma

S baterkou a po kolenách? Tak sa už merače nekontrolujú

 Zuzana Špačková   06.12.2015   0

Kolegynka z vedľajšej kancelárie býva už pravidelne celkom "nahlas rozčarovaná" zo svojho muža, ktorý každú sobotu poobede zapisuje stav teplej vody a plynu. A vlastne asi všetkého, čo sa v byte spotrebovať dá. 

Všetky čísla pekne zapisuje do tabuľky a keď je náhodou spotreba o niečo vyššia, ako bežný priemer toho obdobia, snaží sa vyvodiť dôsledky. A nadôvažok pravidelne reklamuje vyúčtovania, ktoré mu nesedia s jeho notesom... 

 

My nemusíme zapisovať

My to máme trošku inak. Môj manžel je síce tiež taký domáci ekonóm, a stráži si spotreby energií.  Hlavne teraz, keď sa už vo veľkom v byte kúri.

Ale všetko robí cez internet. Nemusí nič zapisovať, stačí ak sa prihlási na www.poschodoch.sk a tam si to všetko nájde. 

Žiadne odpisovanie spotreby s baterkou

Ani náš odpočtár už nenosí žiadne hárky na zapisovanie, podpisovanie, odpisovanie čísel s baterkou (niekedy aj chybné). Príde si len tak mobilným telefónom, kde má stiahnutú aplikáciu a jednoducho čísla zapíše do zadaných „okienok“ elektornického formulára.

 

 

A potom ešte cvak 

Merač hneď aj odfotí a my túto fotku potom nájdeme na našom www.poschodoch.sk. Je to proste dokonalá kontrola. Ak treba reklamovať vyúčtovnanie, všetko je zdokumentované, nie je o čom polemizovať. 

Chodí nám to SMSkou

Manžel minule odpočtárovi nahlásil e-mail a telefónne číslo a tak mu odvtedy všetky odpočty hneď naskočia aj vo forme sms a e-mailu. 

Na kolená už len pri inej príležitosti:)

Som teda spomenula tej mojej rozhorčenej kolegynke. Hneď sa chytila za hlavu, že o tom mala vedieť skôr. By si tak ušetrila každosobotné manželove horekovanie nad číslami a nemusela by počúvať ani jeho stonanie, že ho bolia kolená pri odpisovaní meračov... 

 

Mať odpočítané hodnoty a fotografie meračov, ktoré sa ukladajú elektronicky priamo do vyúčtovania hneď po odčítaní, má naozaj výhody. Stačí si otvoriť svoje www.poschodoch.sk.

Vy nemáte svoj účet? Spýtajte sa správcu vášho bytu.

 

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
Nedojčím, a všetci okolo mňa to riešia
13.05.2019   0
Máločo žene prekáža tak, ako keď sa jej prsia stanú stredobodom rozhovorov celej rodiny. Každý, od pratety z Michaloviec až po bezdetnú sesternicu Janku, ktorú vídam len na facebooku, rieši po mojom pôrode jedinú otázku: Prečo nedojčím?
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?