ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
DomaDoma

Priviedli ste bábätko do malého bytu? Poradíme vám, ako čo najlepšie využijete každý centimeter

 Jana Valentová   20.09.2017   0

Malá domácnosť je síce útulná, no každý vie, že zariadiť ju môže byť problém. Nedostatok miesta je klasickým problémom, navyše ak k dvojčlennej rodinke pribudne tretí člen, začnete sa tlačiť o čosi viac.

Vyriešte to šalamúnsky!

foto: ingimage

 

Riešením problému s nedostatkom priestoru môže presťahovanie sa do väčšieho, no nie vždy je takáto možnosť pre mladú rodinu finančne dostupná. Nezúfajte, aj s malým bytom sa dá popasovať a prakticky využiť každú miestnosť. Vieme, ako na to!

Do malého bytu praktické sedacie súpravy

Rozlohou menšie obývačky si žiadajú premyslené riešenia. To platí aj v prípade výberu sedačky, ktorá v obývacej izbe nesmie chýbať. Pouvažujte, či skutočne potrebujete rozmernú sedaciu súpravu, ktorá zaberie pol miestnosti.

Pokiaľ je vás v domácnosti málo a navyše s malým človiečikom, ktorý ešte dlhú dobu nebude potrebovať svoje miesto pred televíziou, poobzerajte sa radšej po jednoduchej sedačke s malými rozmermi. Dokúpiť k nej môžete praktickú taburetku, s ktorou získate jedno miesto na sedenie navyše. 

Ak by ste chceli byť pripravení na návštevy, ktoré by chceli vo vašom malo byte prespať, zvoľte sedačku s možnosťou rozloženia. Rozkladacie sedacie súpravy okrem možnosti pohodlne sa na nich vyspať ponúkajú aj benefit navyše. Úložný priestor, ktorého nikdy nie je dosť, a predovšetkým v malom byte. Môžete tam odložiť najmä sezónne veci, ktoré nemusíte každý deň vyberať - rozkladanie je niekedy námaha. 

Nábytok, ktorý sa dá presúvať

Presúvateľný nábytok je v malých bytoch vo všeobecnosti najpraktickejším riešením. Dá sa podľa potreby premiestňovať z jednej strany na druhú pomocou koliesok a bez prílišnej námahy. Posuvné poličky či paravány miestnosť rozdelia a v prípade potreby zase zväčšia.

Menší konferenčný stolík na odkladanie vecí bohato stačí. Miesto dokáže ušetriť aj viac stolíkov, ktoré sú veľkostne odstupňované a dajú sa podľa potreby do seba zasúvať. Klasickú obývaciu stenu vymeňte za nízku skrinku a poličky. Na tie potom môžete uložiť krabice či košíky.

V spálni sa “uskromnite” a nechajte si pri posteli len jeden nočný stolík, ktorý budete využívať obaja. Na druhú stranu postele môžete dočasne umiestniť detskú postieľku, praktické je to najmä vtedy, keď je dieťatko ešte veľmi malé a často sa budí. 

 

Zväčšite ju opticky

Malá izba nepotrebuje tmavý a príliš rozmerný nábytok. Pri zariaďovaní vyberajte svetlé farby. Tie ju opticky zväčšia. S podobným cieľom umiestnite do priestoru zrkadlá a podlahu zjednoťte so zvyškom bytu.

Pridaním farebných doplnkov jednotvárny priestor spestríte.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrod v Krompachoch bol neuveriteľný zážitok
21.03.2019   0
Prvotný šok pre mňa bol, keď sa ma nesmierne milá sestra spýtala, či už mám pripravený pôrodný plán, aby si ho so mnou primárka mohla prejsť, keď prídem na návštevu do pôrodnice. Všetci vieme, že na Slovensku sú pôrodné plány vnímané ako spísané výmysly premotivovaných biomatiek, ktoré sa silou – mocou snažia kafrať skúseným pôrodníkom do roboty. S malou dušičkou sme si pred pôrodom urobili rodinný výlet do Krompách. Vyhľadali sme ordináciu pani primárky, sadli sme si spolu k stolu a prechádzali moje papiere.
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
babetko
Pohodový ocko verzus ukričaná a nervózna mama
25.03.2019   0
Sťažovala sa mi kamoška. Vraj jej muž odmieta prebaľovať, kúpať a krémikovať zaparený zadok. Keď má synovi uvariť tekvicový prívarok, dá mu miesto neho Pribináčik. Odmieta ho šatkovať, vraj je to trápne. A keďže kočík kamoška z presvedčenia nekúpila, každodenné prechádzky ostali na ňu. U nás doma je to podobné. Muž sa síce varenia a plienok nezľakol, ale...
Troska v ogrcanom pyžame, ktorá si nestihla ráno umyť zuby. Vitajte na materskej
22.03.2019   0
Narodí sa vám dieťa a príde moment, keď si namiesto reklamy na materstvo budete pripadať ako troska v ogrckanom pyžame. Zavretá medzi štyrmi stenami. Len vy a dieťa.
Výrazy, ktoré by mali poznať najmenšie deti a uľahčia nám každodenný život
21.03.2019   0
Keď rozprávame s dieťaťom, pomenúvame veci a deje okolo neho, na základe ktorých si vytvára isté schémy, ako funguje svet.
detské choroby
Tuberkulóza
22.03.2019   1
Tuberkulóza, jej príznaky, prevencia, liečba.
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
zvery
Žiť zdravšie? Pomôže vám šteniatko alebo mačiatko!
19.03.2019   0
Zvierací člen rodiny sa za starostlivosť môže odmeniť aj pevným zdravím, dobrou náladou či lepším zamestnaním. Že v tom všetkom nemôže mať labky? Štúdie amerických, austrálskych a britských vedcov tvrdia, že áno.
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.