DomaDoma

Priviedli ste bábätko do malého bytu? Poradíme vám, ako čo najlepšie využijete každý centimeter

 Jana Valentová   20.09.2017   0

Malá domácnosť je síce útulná, no každý vie, že zariadiť ju môže byť problém. Nedostatok miesta je klasickým problémom, navyše ak k dvojčlennej rodinke pribudne tretí člen, začnete sa tlačiť o čosi viac.

Vyriešte to šalamúnsky!

foto: ingimage

 

Riešením problému s nedostatkom priestoru môže presťahovanie sa do väčšieho, no nie vždy je takáto možnosť pre mladú rodinu finančne dostupná. Nezúfajte, aj s malým bytom sa dá popasovať a prakticky využiť každú miestnosť. Vieme, ako na to!

Do malého bytu praktické sedacie súpravy

Rozlohou menšie obývačky si žiadajú premyslené riešenia. To platí aj v prípade výberu sedačky, ktorá v obývacej izbe nesmie chýbať. Pouvažujte, či skutočne potrebujete rozmernú sedaciu súpravu, ktorá zaberie pol miestnosti.

Pokiaľ je vás v domácnosti málo a navyše s malým človiečikom, ktorý ešte dlhú dobu nebude potrebovať svoje miesto pred televíziou, poobzerajte sa radšej po jednoduchej sedačke s malými rozmermi. Dokúpiť k nej môžete praktickú taburetku, s ktorou získate jedno miesto na sedenie navyše. 

Ak by ste chceli byť pripravení na návštevy, ktoré by chceli vo vašom malo byte prespať, zvoľte sedačku s možnosťou rozloženia. Rozkladacie sedacie súpravy okrem možnosti pohodlne sa na nich vyspať ponúkajú aj benefit navyše. Úložný priestor, ktorého nikdy nie je dosť, a predovšetkým v malom byte. Môžete tam odložiť najmä sezónne veci, ktoré nemusíte každý deň vyberať - rozkladanie je niekedy námaha. 

Nábytok, ktorý sa dá presúvať

Presúvateľný nábytok je v malých bytoch vo všeobecnosti najpraktickejším riešením. Dá sa podľa potreby premiestňovať z jednej strany na druhú pomocou koliesok a bez prílišnej námahy. Posuvné poličky či paravány miestnosť rozdelia a v prípade potreby zase zväčšia.

Menší konferenčný stolík na odkladanie vecí bohato stačí. Miesto dokáže ušetriť aj viac stolíkov, ktoré sú veľkostne odstupňované a dajú sa podľa potreby do seba zasúvať. Klasickú obývaciu stenu vymeňte za nízku skrinku a poličky. Na tie potom môžete uložiť krabice či košíky.

V spálni sa “uskromnite” a nechajte si pri posteli len jeden nočný stolík, ktorý budete využívať obaja. Na druhú stranu postele môžete dočasne umiestniť detskú postieľku, praktické je to najmä vtedy, keď je dieťatko ešte veľmi malé a často sa budí. 

 

Zväčšite ju opticky

Malá izba nepotrebuje tmavý a príliš rozmerný nábytok. Pri zariaďovaní vyberajte svetlé farby. Tie ju opticky zväčšia. S podobným cieľom umiestnite do priestoru zrkadlá a podlahu zjednoťte so zvyškom bytu.

Pridaním farebných doplnkov jednotvárny priestor spestríte.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
Nedojčím, a všetci okolo mňa to riešia
13.05.2019   0
Máločo žene prekáža tak, ako keď sa jej prsia stanú stredobodom rozhovorov celej rodiny. Každý, od pratety z Michaloviec až po bezdetnú sesternicu Janku, ktorú vídam len na facebooku, rieši po mojom pôrode jedinú otázku: Prečo nedojčím?
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (kolo 02)
13.05.2019   0
Detský tábor s olympijským víťazom Matejom Tóthom v auguste na Orave. Máme prvého výhercu, budúci pondelok losujeme ďalšieho z vás.
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?