DomaDoma

Posteľ. Veda o ráme a matraci.

 Ivana Šureková/ pr   25.02.2014   3

Vraví sa, že tretinu z nášho života prespíme. To však  nemusí byť pravda, keď máme malé deti. Ako rodičia poznáme hodnotu nášho spánku, ktrorý nám v obmedzenej miere potomstvo dopraje.  Preto - ak ho máme, chceme ho mať  kvalitný a na dobrej posteli.

Veda o dobrom spánku má už svoj patent . Volá sa " Box Spring " . 

foto: Posteľ Passat Boxspring, kika Nábytok

 

Box spring postele

Ich výnimočnosť spočíva v konštrukcii matracov. Nosným prvkom Box Spring postelí je dvojitý matrac, ktorý zabezpečuje komfortný spánok.

V podstate ide o posteľový systém, ktorý je špecifický výškou matraca. Ten je zložený z dvoch matracov uložených na sebe. Hlavným prvkom je však spodný pružinový matrac, ktorý slúži ako ortopedický a ventilačný podklad pre vrchný matrac. Ich výška sa zväčša pohybuje medzi 15 – 30 centimetrami. A práve spojenie rôznorodých vrstiev matracov zaručuje spánok, ktorý vás nakopne do nového dňa ako rybičku.

Spomínaná konštrukcia je založená na troch vrstvách. Základom technológie je rám, ktorý môže byť kovový, drevený alebo aj čalúnený. Mnohí výrobcovia sa však prikláňajú k drevenej verzii. Tú si dokážete zaobstarať v rôznej kvalite, ale pokiaľ túžite po špičkovej posteli, obráťte sa radšej na renomovaných výrobcov.

Tí vám dokážu zaobstarať drevený rám v podobe 40 – 60 rokov starých drevín. A práve takýto podklad zaručuje pre spodný matrac požadovanú pevnosť a stabilitu. Tá je znásobená výplňou, ktorú tvoria zväčša pružiny so strednou tuhosťou konštrukcie. Tento typ zhotovenia dodáva matracu prirodzenú tuhosť a odrazovú pružnosť. Na ňom je už umiestnený nosný matrac, na ktorom budete spať. „Väčšinou si zákazníci volia penové matrace, poprípade so studenou penou. Výhodou druhej varianty je, že si zákazník zvolí matrac podľa svojho priania a potreby,“ vraví Jakub Neumann, produktový manažér kika Nábytok.

Výhodou Box Spring kontinentálnych postelí je hlavne ich výška a neodolateľný dizajn. Takéto postele sú ozajstným luxusom pre esteticky zmýšľajúcich ľudí, ktorí si do spálne nevložia len tak hocičo. Hoci je kontinentálna posteľ u nás novinkou, v predajniach ich už nájdete v rôznych prevedeniach. A niektoré sú naozaj úchvatné. 

foto: Čalúnená posteľ Boxpring Kansas, kika Nábytok

 

Nový rozmer postelí Box spring

Kontinentálne postele pôsobia luxusne, tak prečo si k nim nezaobstarať aj vysoko komfortné matrace. Medzi také patria 7-zónove typy, ktoré počas spánku zabezpečujú správnu polohu chrbtice. Ten však nemusí vyhovovať každému, preto si určite nechajte poradiť od predajcov v ktorejkoľvek predajni kika Nábytok.

Základom nezameniteľného pohodlia je však štvrtá vrstva, ktorá sa nachádza na vrchnej časti matraca, teda na tej, na ktorú si budeme líhať. Premyslená a dokonalá konštrukcia vrchného matraca (Topper) ešte znásobí, už tak nezabudnuteľný zážitok zo spania. Jeho sendvičové zloženie zabezpečuje dokonalé prevzdušnenie a odnímateľný poťah zase možnosť pravidelného prania.

Upratovať pod posteľou? 

Ak ste sa zamýšľali nad upratovaním pod kontinentálnou posteľou, nezúfajte. Mnohé Box Spring postele sa dodávajú na nožičkách, ba dokonca aj na kolieskach. Priestor pod nimi je tak prístupný a dokážete ho veľmi jednoducho vyčistiť.

foto: Rita Boxsprings, kika Nábytok

Pýtate sa na cenu?

Kombinácia krásneho dizajnu a dokonalej konštrukcie však aj niečo stojí. Pri luxusne pôsobiacich kontinentálnych posteliach vás určite neprekvapí ich cena. Samozrejme, že tá zohráva pri výbere dôležitú úlohu, no treba si zrátať všetky pre a proti. Celkovo sa suma za takúto posteľ bude vždy odvíjať od výrobcu či samotnej kvality. Pri kúpe naozaj špičkovej kontinentálnej postele musíte rátať s tým, že si za kvalitu zaplatíte.

Nájdete ju však v rôznych cenových kategóriách, na ktorých možno aj ušetríte. Hlavne si dávajte pozor, aby neutrpela ich kvalita a s tým prirodzene aj váš spánok.

A práve ten je z pohľadu každodenného života veľmi potrebný. Kvalitný odpočinok totiž zaručí každému dokonalú regeneráciu a dobije ho potrebnou energiou pred novým dňom. Či už v práci,  alebo  doma pri deťoch.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
emilia6 napísané 10.05.2018 09:52

Tá prvá postel je nádherná, ale aj tá drevená big green Poradíte niekto, máte takú čalunenu ako na prvej foto? Je to praktické? Dakujem zwinker

reni789 napísané 21.05.2018 21:48

My taku podobnu mame, kupovali sme ju z internetu na sconto.sk. A prakticka je, hlavne veeeelmi phodlna!! smile Ked ta nikde nic netlaci, mozes sa pohodlne opriet, no a posobi to hlavne velmi utulne.

emilia6 napísané 24.05.2018 21:46

ďakujem, si moc milá, dík za odpoveďsmile no práve to sa aj mne páči, že to pôsobí tak útulne

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
Nedojčím, a všetci okolo mňa to riešia
13.05.2019   0
Máločo žene prekáža tak, ako keď sa jej prsia stanú stredobodom rozhovorov celej rodiny. Každý, od pratety z Michaloviec až po bezdetnú sesternicu Janku, ktorú vídam len na facebooku, rieši po mojom pôrode jedinú otázku: Prečo nedojčím?
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (kolo 02)
13.05.2019   0
Detský tábor s olympijským víťazom Matejom Tóthom v auguste na Orave. Máme prvého výhercu, budúci pondelok losujeme ďalšieho z vás.
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?