DomaDoma

Klimatizácia má veľký vplyv na naše zdravie. Ako si vybrať tú správnu?

 pr   01.06.2019   0

Nie každý si uvedomuje, že klimatizačné zariadenia výrazným spôsobom ovplyvňujú zdravie nás aj našich detí. Preto je dôležité vybrať si klimatizáciu, ktorá nášmu zdraviu bude prospievať a nie škodiť.

 

Veľa z nás to pozná z práce – klimatizácia fúkajúca priamo na vás, príliš nízka alebo vysoká teplota, filtre, ktoré nezachytia alergény, ale fúkajú ich ďalej do priestoru. Ak máte to „šťastie“, že sedíte priamo pod klimatizáciou, môžete sa pripraviť na každodenné bolesti hlavy, podráždené oči, prípadne maródku uprostred leta.

To všetko sú však veci, ktoré sa vám s kvalitnou klimatizáciou nestanú. Ak sa ju naučíte správne používať, bude mať priaznivé účinky na vaše zdravie a komfort.

Ako správne používať klimatizáciu?

Najhoršie, čo pri klimatizácii môžeme spraviť, je nárazové používanie. To znamená zapnúť klimatizáciu na plný výkon, keď je dom či byt už vyhriaty a následne vypnúť klimatizáciu, keď už nám je pocitovo zima. Nielenže je to najmenej efektívny spôsob používania, ale má aj najhoršie zdravotné dopady na ľudský organizmus. Ideálnym a najzdravším riešením je začať používať klimatizáciu už na začiatku sezóny a nedovoliť, aby sa vyhriali steny. Môžeme to docieliť tak, že klimatizáciu ponecháme fungovať non-stop, pričom o teplotu sa bude starať termostat klimatizácie, ktorý ju vypne vždy po dosiahnutí požadovanej teploty. Druhou možnosťou je nechať klimatizáciu bežať cez deň, počas najväčšieho tepla, a večer ju vypnúť, pričom miestnosti ďalej chladíme vetraním, a ráno klimatizáciu opäť zapneme. V opačnom prípade budeme zvádzať nekonečný boj o nárazové vychladenie rozhorúčeného domu či bytu, a náš organizmus bude trpieť náhlymi zmenami teploty.

Ďalším faktorom, ktorý dokážeme ako používatelia ovplyvniť, je výber kvalitnej klimatizácie, ktorá bude dokonale zodpovedať našim potrebám a požiadavkám.

Ktorú značku si vybrať

Ak hľadáte skutočnú kvalitu, zamerajte sa na značku Daikin. Ide o japonského výrobcu, ktorý sa špecializuje na chladenie a kúrenie, a je špičkou a popredným inovátorom v tejto oblasti. Zákazníkom ponúka veľmi kvalitné zariadenia vyrábané v Európe. Klimatizácie Daikin sú vybavené množstvom pokrokových funkcií, ktoré majú pozitívny vplyv na naše zdravie a pohodu.

 

Filter proti alergénom

Čistý a zdravý vzduch je pre fungovanie organizmu nesmierne dôležitý. Nielen mamičky sa potešia protialergickým filtrom, ktoré zachytávajú a odstraňujú mikroskopické prachové častice, alergény, pachy, vírusy a baktérie, a udržujú tak v domácnosti čistý a zdravý vzduch.

Optimálne prúdenie vzduchu

O škodlivosti prúdenia chladného vzduchu priamo na ľudské telo sa toho popísalo už veľa. Klimatizácie Daikin sú preto vybavené funkciou, ktorá tomuto škodlivému vplyvu predchádza. Najnovšie modely disponujú senzorom pohybu, ktorý zisťuje prítomnosť osôb v miestnosti a prúdenie vzduchu presmeruje mimo nich, čím sa zabraňuje nepriaznivému pôsobeniu studeného vzduchu na ľudský organizmus.

Online ovládanie

Mnoho používateľov tiež určite ocení možnosť online ovládania klimatizácie. Teplotu vášho domova môžete regulovať priamo z mobilného telefónu a vrátiť sa do príjemne vychladeného bytu.

Neuveriteľne tichá prevádzka

Okrem všetkých uvedených výhod majú klimatizácie Daikin ešte jedno obrovské plus –neuveriteľne tichú prevádzku na úrovni približne 30 až 35 decibelov. Čo sa na prvý pohľad nemusí zdať málo, kým si neuvedomíte, že 30 decibelov vzniká pri šepkaní. 

Vyberte si výkonné a tiché modely s užitočnými funkcionalitami

Ak patríte medzi používateľov, ktorí si radi upravia nastavenia do najmenších podrobností, odporúčame vám model URURU SARARA, ktorý vám nad klímou dáva úplnú kontrolu. Ide o multifunkčné zariadenie, ktoré umožňuje 5 spôsobov úpravy vzduchu – zvlhčovanie, odvlhčovanie, vetranie, čistenie vzduchu a, samozrejme, chladenie.

 

Výnimočne štýlovým kúskom v rámci najvyššej triedy klimatizácií je zariadenie DAIKIN STYLISH, ktoré za svoj dizajn získalo hneď niekoľko prestížnych ocenení, vrátane Good Design Award 2017. 

K najvyhľadávanejším modelom patrí aj DAIKIN EMURA, ktorá v sebe kombinuje prepracovaný dizajn a inteligentné technológie.

Ak máte doma malé deti, ľudí s oslabenou imunitou, fajčiarov, alergikov, atopikov alebo žijete v oblasti s častým výskytom smogu, odporúčame zadovážiť si aj čističku vzduchu. Funguje jednoducho, pomocou ventilátora nasaje znečistený vzduch, preženie ho cez niekoľkostupňovú filtráciu a vzduch zbavených všetkých nečistôt vráti späť do miestnosti. Čistička má niekoľko režimov čistenia, ktoré si nastavujete buď manuálne, alebo sa na základe senzorov vyhodnocujúcich kvalitu vzduchu, sa prepína automaticky.

foto: čistička

Fantastická 5-ročná záruka

Ak si vyberiete niektorý z modelov Daikin, v rámci zákazníckeho programu Stand By Me k nemu automaticky získate predĺženú 5-ročnú záruku. Daikin okrem toho poskytuje aj špičkový pozáručný servis, vďaka ktorému vám budú vaše zariadenia ešte dlho dobre slúžiť. Čistenie klimatizácie je dôležité. Odporúča sa realizovať po sezóne, aby ste si celú zimu „nechovali plesne“ v klimatizácii. 

Ekologicky zodpovedný prístup

Zdravie a životné prostredie spolu úzko súvisia. Spoločnosť Daikin preto dbá na dodržiavanie tých najprísnejších noriem pri výrobe všetkých svojich zariadení.

Ako prvá prešla na ekologickejšie chladivo R32 a toto patentované riešenie, v záujme ochrany životného prostredia, bezplatne poskytla konkurencii.

Ak máte doma starú klimatizáciu a chcete ju vymeniť za novú, nerobte to svojpomocne. Pri neodbornej likvidácii môže dôjsť k úniku starého chladiva, ktoré škodí nielen životnému prostrediu, ale má aj negatívny vplyv na vaše zdravie. Preto Daikin ponúka každému, kto si vymení starú klimatizáciu za novú od Daikin, bonus až 270 eur a vašu starú klimatizáciu ekologicky zlikviduje a zrecykluje.

 

Ak ste pre klimatizáciu rozhodnutý, podstatné je zveriť sa hneď od začiatku do rúk profesionálnej servisnej firme. Odporúčanie suseda, ktorému klimatizáciu namontovali „rýchlo a lacno“ nestačí. Ide nielen o vaše peniaze, ale hlavne zdravie a komfort. Kľúčovým krokom je úvodná bezplatná obhliadka odborným technikom. Na základe vašich požiadaviek a priestoru vám vypočítajú potrebný výkon, ako aj počet a optimálne umiestnenie jednotiek, čím si znížite prevádzkové náklady a zabezpečíte komfort na dlhé roky.

www.daikin.sk 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Plánujete bábätko? Normálna otázka či tabu téma?
18.06.2019   0
Pýtajú sa ma na to všetci. Už mi to aj vadí, lebo by som bábätko chcela. Aj keď záleží, kto sa pýta. Ak chce niekto rýpať, je to nepríjemné. Na druhej strane rodina a kamaráti sú normálne zvedaví. Otázky o bábätku môžu niekoho nakopnúť, že už je čas. Ak ho však mať nemôžete, nie je jednoduché.“
Pôrod s epidurálkou alebo bez nej?
13.06.2019   0
Niektoré mamičky sa mi sťažovali, že po pôrode s epidurálkou mali pocit, že ich psychicky utlmila a nič neprežívali. To sa mi nestalo. Naopak, keď mi dali syna, rozplakala som sa od šťastia, ani som ho nechcela pustiť. Nebolelo ma ani šitie. Čo sa týka postupného prichádzania tela do normálu, to po epidurálke môže a nemusí byť problém.
Nemocnica Snina
12.06.2019   0
Cieľom pôrodnice je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.
babetko
Princezné z rozprávok, ktoré naozaj žili
17.06.2019   0
Inšpiráciou sa stal životný príbeh skutočnej šľachtičnej Margarethy von Waldeck, ktorá sa narodila v roku 1533. Ako dieťa prišla o matku, ktorú čoskoro nahradila veľmi prísna macocha. Samozrejme, spoločné vzťahy nezafungovali, možno aj preto, čo vtedajšie dokumenty zaznamenávajú: Margaretha bola známa svojou krásou. Budúca Snehulienka vyrastala na dvore Filipa III., odkiaľ sa v roku 1945 presťahovala za svojím strýkom na zámok Valkenburg v Holandsku.
Majú rituály a tradície v rodine zmysel?
14.06.2019   0
Vytvárajú spomienky a pomáhajú deťom ukotviť sa v rodinnom kruhu. Máme sa na čo tešiť. Máme čas a priestor byť s rodinou a zabávať sa. Strašne pekná myšlienka! Manželia vysvetľovali, že pre deti sú rituály a tradície niečo, čo im dáva ukotvenie, rodinnú identitu a zázemie. Rituálom a tradíciou môže byť čokoľvek – od večernej rozprávky po štedrovečernú kapustnicu. Niečo, čo vás baví a robíte to pravidelne.
Ste tiež bojovníci proti plastu?
11.06.2019   0
Autorov 3 najzaujímavejších príspevkov odmeníme domácim prístrojom na perlivú vodu SodaStream Crystal.
detské choroby
Nočné mory
16.06.2019   11
Rodičia si myslia, že za zlé sny detí sú zodpovedné nepríjemné denné zážitky, no nie je to úplne pravda. Nie je úplne jasné, kedy deti začínajú snívať, ale vieme, že už batoľatá môžu hovoriť o svojich príjemných či strašidelných snoch.
Liečba hnačky u dojčených a nedojčených detí
03.06.2019   0
Ako správne dopĺňať tekutiny a výživu dieťaťu s hnačkou. Rozvrh diéty. Ako uvariť pravý ryžový či mrkvový odvar.
Pri akých ochoreniach je účinná Vojtova metóda?
31.05.2019   0
Hoci je Vojtova metóda prevažne spájaná s deťmi, úspešne sa aplikuje u všetkých vekových kategórií, od novorodencov až po seniorov.
zvery
Čo treba vedieť o potkanoch chovaných doma
23.05.2019   1
Chov potkanov zažíva v poslednej dobe boom. Potkany sú inteligentné, vycvičiteľné a vyžadujú relatívne jednoduchú starostlivosť. Potkanov môžeme naučiť všeličo. Napríklad preskakovať, otáčať sa dokola, postaviť sa a dokonca aj podať ruku na povel.
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.