DomaDoma

Klimatizácia má veľký vplyv na naše zdravie. Ako si vybrať tú správnu?

 pr   01.06.2019   0

Nie každý si uvedomuje, že klimatizačné zariadenia výrazným spôsobom ovplyvňujú zdravie nás aj našich detí. Preto je dôležité vybrať si klimatizáciu, ktorá nášmu zdraviu bude prospievať a nie škodiť.

 

Veľa z nás to pozná z práce – klimatizácia fúkajúca priamo na vás, príliš nízka alebo vysoká teplota, filtre, ktoré nezachytia alergény, ale fúkajú ich ďalej do priestoru. Ak máte to „šťastie“, že sedíte priamo pod klimatizáciou, môžete sa pripraviť na každodenné bolesti hlavy, podráždené oči, prípadne maródku uprostred leta.

To všetko sú však veci, ktoré sa vám s kvalitnou klimatizáciou nestanú. Ak sa ju naučíte správne používať, bude mať priaznivé účinky na vaše zdravie a komfort.

Ako správne používať klimatizáciu?

Najhoršie, čo pri klimatizácii môžeme spraviť, je nárazové používanie. To znamená zapnúť klimatizáciu na plný výkon, keď je dom či byt už vyhriaty a následne vypnúť klimatizáciu, keď už nám je pocitovo zima. Nielenže je to najmenej efektívny spôsob používania, ale má aj najhoršie zdravotné dopady na ľudský organizmus. Ideálnym a najzdravším riešením je začať používať klimatizáciu už na začiatku sezóny a nedovoliť, aby sa vyhriali steny. Môžeme to docieliť tak, že klimatizáciu ponecháme fungovať non-stop, pričom o teplotu sa bude starať termostat klimatizácie, ktorý ju vypne vždy po dosiahnutí požadovanej teploty. Druhou možnosťou je nechať klimatizáciu bežať cez deň, počas najväčšieho tepla, a večer ju vypnúť, pričom miestnosti ďalej chladíme vetraním, a ráno klimatizáciu opäť zapneme. V opačnom prípade budeme zvádzať nekonečný boj o nárazové vychladenie rozhorúčeného domu či bytu, a náš organizmus bude trpieť náhlymi zmenami teploty.

Ďalším faktorom, ktorý dokážeme ako používatelia ovplyvniť, je výber kvalitnej klimatizácie, ktorá bude dokonale zodpovedať našim potrebám a požiadavkám.

Ktorú značku si vybrať

Ak hľadáte skutočnú kvalitu, zamerajte sa na značku Daikin. Ide o japonského výrobcu, ktorý sa špecializuje na chladenie a kúrenie, a je špičkou a popredným inovátorom v tejto oblasti. Zákazníkom ponúka veľmi kvalitné zariadenia vyrábané v Európe. Klimatizácie Daikin sú vybavené množstvom pokrokových funkcií, ktoré majú pozitívny vplyv na naše zdravie a pohodu.

 

Filter proti alergénom

Čistý a zdravý vzduch je pre fungovanie organizmu nesmierne dôležitý. Nielen mamičky sa potešia protialergickým filtrom, ktoré zachytávajú a odstraňujú mikroskopické prachové častice, alergény, pachy, vírusy a baktérie, a udržujú tak v domácnosti čistý a zdravý vzduch.

Optimálne prúdenie vzduchu

O škodlivosti prúdenia chladného vzduchu priamo na ľudské telo sa toho popísalo už veľa. Klimatizácie Daikin sú preto vybavené funkciou, ktorá tomuto škodlivému vplyvu predchádza. Najnovšie modely disponujú senzorom pohybu, ktorý zisťuje prítomnosť osôb v miestnosti a prúdenie vzduchu presmeruje mimo nich, čím sa zabraňuje nepriaznivému pôsobeniu studeného vzduchu na ľudský organizmus.

Online ovládanie

Mnoho používateľov tiež určite ocení možnosť online ovládania klimatizácie. Teplotu vášho domova môžete regulovať priamo z mobilného telefónu a vrátiť sa do príjemne vychladeného bytu.

Neuveriteľne tichá prevádzka

Okrem všetkých uvedených výhod majú klimatizácie Daikin ešte jedno obrovské plus –neuveriteľne tichú prevádzku na úrovni približne 30 až 35 decibelov. Čo sa na prvý pohľad nemusí zdať málo, kým si neuvedomíte, že 30 decibelov vzniká pri šepkaní. 

Vyberte si výkonné a tiché modely s užitočnými funkcionalitami

Ak patríte medzi používateľov, ktorí si radi upravia nastavenia do najmenších podrobností, odporúčame vám model URURU SARARA, ktorý vám nad klímou dáva úplnú kontrolu. Ide o multifunkčné zariadenie, ktoré umožňuje 5 spôsobov úpravy vzduchu – zvlhčovanie, odvlhčovanie, vetranie, čistenie vzduchu a, samozrejme, chladenie.

 

Výnimočne štýlovým kúskom v rámci najvyššej triedy klimatizácií je zariadenie DAIKIN STYLISH, ktoré za svoj dizajn získalo hneď niekoľko prestížnych ocenení, vrátane Good Design Award 2017. 

K najvyhľadávanejším modelom patrí aj DAIKIN EMURA, ktorá v sebe kombinuje prepracovaný dizajn a inteligentné technológie.

Ak máte doma malé deti, ľudí s oslabenou imunitou, fajčiarov, alergikov, atopikov alebo žijete v oblasti s častým výskytom smogu, odporúčame zadovážiť si aj čističku vzduchu. Funguje jednoducho, pomocou ventilátora nasaje znečistený vzduch, preženie ho cez niekoľkostupňovú filtráciu a vzduch zbavených všetkých nečistôt vráti späť do miestnosti. Čistička má niekoľko režimov čistenia, ktoré si nastavujete buď manuálne, alebo sa na základe senzorov vyhodnocujúcich kvalitu vzduchu, sa prepína automaticky.

foto: čistička

Fantastická 5-ročná záruka

Ak si vyberiete niektorý z modelov Daikin, v rámci zákazníckeho programu Stand By Me k nemu automaticky získate predĺženú 5-ročnú záruku. Daikin okrem toho poskytuje aj špičkový pozáručný servis, vďaka ktorému vám budú vaše zariadenia ešte dlho dobre slúžiť. Čistenie klimatizácie je dôležité. Odporúča sa realizovať po sezóne, aby ste si celú zimu „nechovali plesne“ v klimatizácii. 

Ekologicky zodpovedný prístup

Zdravie a životné prostredie spolu úzko súvisia. Spoločnosť Daikin preto dbá na dodržiavanie tých najprísnejších noriem pri výrobe všetkých svojich zariadení.

Ako prvá prešla na ekologickejšie chladivo R32 a toto patentované riešenie, v záujme ochrany životného prostredia, bezplatne poskytla konkurencii.

Ak máte doma starú klimatizáciu a chcete ju vymeniť za novú, nerobte to svojpomocne. Pri neodbornej likvidácii môže dôjsť k úniku starého chladiva, ktoré škodí nielen životnému prostrediu, ale má aj negatívny vplyv na vaše zdravie. Preto Daikin ponúka každému, kto si vymení starú klimatizáciu za novú od Daikin, bonus až 270 eur a vašu starú klimatizáciu ekologicky zlikviduje a zrecykluje.

 

Ak ste pre klimatizáciu rozhodnutý, podstatné je zveriť sa hneď od začiatku do rúk profesionálnej servisnej firme. Odporúčanie suseda, ktorému klimatizáciu namontovali „rýchlo a lacno“ nestačí. Ide nielen o vaše peniaze, ale hlavne zdravie a komfort. Kľúčovým krokom je úvodná bezplatná obhliadka odborným technikom. Na základe vašich požiadaviek a priestoru vám vypočítajú potrebný výkon, ako aj počet a optimálne umiestnenie jednotiek, čím si znížite prevádzkové náklady a zabezpečíte komfort na dlhé roky.

www.daikin.sk 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Rebríček 2019: Mamy oznámkovali najlepšie pôrodnice
18.07.2019   0
Na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk hodnotilo slovenské pôrodnice od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku 2 839 matiek.
Sprievodca pôrodnicami 2019
18.07.2019   0
V pôrodniciach chýbajú obyčajné sprchy a toalety
17.07.2019   0
Poznámka mamy, že netiekla v pôrodnici teplá voda, je jedna z čerešničiek.
babetko
Toho, kto vymyslel "materskú dovolenku" by som natrela medom a posadila do mraveniska...
19.07.2019   59
Určite máme rôzne predstavy o dovolenke, tá moja je o mori, lehátku a slnku. Nijako sa nezlučuje s prácou na plný úväzok, ktorá je ohodnotená horšie ako stovky iných profesií.
Bonding náš každodenný
17.07.2019   0
Ako vyzerá podpora bondingu v našich pôrodniciach? Prečo sú medzi jednotlivými nemocnicami rozdiely v jeho podpore? Dá sa dieťatko priložiť mamičke hneď po narodení aj v prípade cisárskeho rezu?
Čo potrebujeme, aby sme zdolali koliku?
16.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.