DomaDoma

Inšpirujte sa: ako to robia šikovné mamičky

 PR   07.12.2020   0

Venovať sa naplno deťom, ustriehnuť domáceho miláčika či postarať sa o domácnosť je niekedy nad ľudské sily. Niektoré šikovné mamičky to však zvládnu. Inšpirujte sa ich radami.

 

Anna O., Košice

„Mala som večný problém všetko stihnúť. Pri odchode z domu som si nebola istá, či som zatvorila všetky okná, vypla žehličku alebo zamkla vchodové dvere. V jednej ruke dieťa, v druhej taška. Ten dennodenný frmol si nedokážete predstaviť!

Dnes to už robím inak. Manžel nám dal do domu nainštalovať rodinný alarm JABLOTRON. V mobilnej aplikácii si kedykoľvek pozriem, či je doma všetko v poriadku. Okamžite som informovaná, ak by sa u nás dialo čokoľvek podozrivé. Rovnako si viem cez mobil na diaľku skontrolovať okná, dvere či vchodovú bránu. JABLOTRON mi ušetril už veľa času. Nemusím sa domov vracať a kontrolovať, či je všetko v poriadku a či som na nič nezabudla. Ten pocit je na nezaplatenie.“

Mária F., Žilina

„S manželom sme si pred niekoľkými rokmi kúpili chatu. Je na okraji malej dedinky na strednom Slovensku. Upútalo nás krásne prostredie, kde je v porovnaní s veľkým mestom absolútne ticho a pokoj. Rovnako sme predpokladali, že pre malého to bude ideálny priestor na víkendový relax. Má tam veľa možností hrať sa vonku. Ako sme takmer každý víkend prichádzali na chatu, vždy sme dlho čakali na to, pokým kúrenie rozohreje priestory.

Prísť do studenej chalupy nie je nič príjemné. Najmä v chladných mesiacoch. Preto sme sa rozhodli pre alarm JABLOTRON. Nielen že chatu počas týždňa chránime, ale cez mobil dokážeme ovládať kúrenie. V piatok dopoludnia manžel cez mobilnú aplikáciu MyJABLOTRON zapne na chate kúrenie a prídeme do príjemne vykúrenej chalupy. Náš problém sa tak elegantne vyriešil.“

 

Andrea B., Štiavnické bane

„Minulý rok sme si kúpili rodinný dom. S manželom to bol náš spoločný sen. Jeho lákalo najmä to, že bude mať pokoj a možnosť zaparkovať. Ja som mala obavy z veľkých starostí, spojených so starostlivosťou o dom. Naše deti sa zase nevedeli dočkať bazéna, ktorý sme si dali urobiť za domom. Už sa v ňom videli každý letný deň. Zistili sme, že s bazénom to nie je len tak. Keď chalani prišli zo školy, voda bola studená. My sme v tom čase boli v práci, a tak sme im ohrievanie bazéna nevedeli zapnúť. Dlho sme premýšľali, čo s tým. Chvíľu som aj ľutovala, že sme si ten bazén dali urobiť.

Manžel však prišiel na to, že ohrev vody v bazéne sa dá regulovať aj cez mobil. Stačil nám k tomu JABLOTRON. Je to alarm, ktorý má okrem ochrany nášho domova aj množstvo praktických a užitočných funkcií. Jednou z nich je aj regulácia ohrevu bazéna. Dnes nám deti zavolajú a buď ja, alebo manžel im cez mobilnú aplikáciu zapneme vykurovanie. Keď prídu zo školy, voda je akurát.“

 

Marta K., Nitra

„Máme dve malé deti a pri nich musím mať oči na stopkách v podstate nonstop. Zatiaľ čo jeden chce spať, druhý hľadá, kam všade by sa skryl. Preto im počas celého dňa musím venovať maximum pozornosti. Ak by som mala neustále kontrolovať, či je doma všetko v poriadku, asi by som sa zbláznila. Ako zaneprázdnená mamička oceňujem čokoľvek, čo mi uľahčí život. Ako napríklad otváranie garáže zablikaním diaľkovými svetlami. Ako šoférujem a súčasne jedným okom pozerám na deti, nemusím hľadať kľúče v kabelke.

Druhou vychytávkou, ktorú mi manžel zaobstaral, je automatické zavlažovanie trávnika. To môžem zapnúť na diaľku prostredníctvom aplikácie MyJABLOTRON. Nastaviť si to môžem vopred na konkrétny deň a čas. Dovtedy sa mi totiž neraz stávalo, že na polievanie som zabudla a na trávniku vznikali suché mapy. Dnes je to jednoduché. Stačí kliknúť v mobilnej aplikácii a je to vyriešené. JABLOTRON mi tak uľahčuje každodenný život. Vďaka nemu je život príjemnejší a zvládnem viacero vecí súčasne.“

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou JABLOTRON Slovakia.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Tehotenská poradňa - aké vyšetrenia vás čakajú v tehotenstve?
18.01.2021   5
Viete aké vyšetrenia vás čakajú počas tehotenstva? Čo sa vyšetruje v ktorej poradni? Koľko ultrazvukov je povinných v tehotenstve? Kedy vám lekár vypíše tehotenskú knižku a kedy nástup na materskú dovolenku?
Genetický ultrazvuk
15.01.2021   17
Nízke hodnoty AFP testov poukazujú na možnosť plodu s Downovým syndrómom, naopak zvýšené hodnoty poukazujú na možnosť defektov neurálnej rúry.
Život bez dieťaťa. Ako na to nemyslieť?
13.01.2021   0
Myslela si, že má ešte veľa času, ale teraz, v 36 rokoch, v partnerstve s človekom, ktorý už deti má a žiadne ďalšie nechce, sa tejto predstavy pomaly ale isto musí vzdať.
babetko
7 fotoreceptov: Ako uvariť prvé príkrmy pre deti
19.01.2021   1
Hoci to možno tak nevyzerá, zavádzanie inej ako mliečnej stravy do jedálnička dieťaťa nemusí byť hotová veda. Ako dôkaz poslúži náš seriál so 7 receptami. S obrázkovým návodom krok za krokom, veríme že vám náš fotoseriál túto novú bábätkovskú životnú etapu uľahčí.
Kedy má už rozprávať? 7 otázok pre logopédku
18.01.2021   1
Podľa psychológov a ich tabuliek má vedieť 16-mesačné dieťa cca 50 slov. Ale často ich narátame sotva 15, aj to je veľa. Je to zle? Pýtala som sa logoédky Barbory Králikovej.
6 skvelých hračiek z kartónu
15.01.2021   0
Z kartónu pri troche trpezlivosti a chcenia vyrobíte deťom úžasné veci. Navyše ich do procesu tvorby môžete zapojiť a oni si hračky môžu dotvoriť podľa svojich predstáv a fantázie.
detské choroby
11 príznakov u detí, kedy určite vyhľadajte lekársku pomoc
19.01.2021   0
Odborníci hovoria, že rodičia by mali lekára vyhľadať vtedy, ak sa niečoho obávajú. Toto sú príznaky, kedy vždy vyhľadajte lekársku pomoc pre svoje dieťa.
Operácia: Obriezka - Cirkumcízia
16.01.2021   6
Obriezka sa vykonáva pri zúženej predkožke, alebo pri príliš dlhej predkožke, ktorú nemožno voľne pretiahnuť cez žaluď penisu. Ako poznáme fimózu a kedy si ju treba začať všímať?
Odstávajúce ušká
13.01.2021   0
Ako problém odstávajúcich uší riešiť a na čo sa treba pripraviť, ak zvažujete zákrok u dieťatka? Spýtali sme sa aj za vás plastického chirurga.
zvery
Morčatá
12.01.2021   11
Morčatá patria medzi hlodavcov, dožívajú sa v priemere 5 až 7 rokov. Je to milé zvieratko, vhodné pre staršie deti ako miláčik. Je ideálne na chov v byte, hoci si vyžaduje aj prechádzky vonku. Starostlivosť o neho je pomerne jednoduchá.
Korytnačka z akvária
02.01.2021   0
Vodný obojživelník, ktorého máme doma v akváriu je ako stvorený pre tropické krajiny, ktoré nazýva svojím domovom. Ako sa oň máme starať v našich podmienkach?
Čo robiť ak sa pes bojí
29.12.2020   3
Máte psa,ktorý sa niečoho alebo niekoho bojí? Viete ako mu pomôcť? Ako prekonať jeho strach?