DomaDoma

Ako vybrať kvalitný sprchový kút

 PR   24.02.2020   0

Štvorčlenná rodina za rok otvorí a zatvorí dvere sprchového kúta takmer 3000-krát. A pretože ho nekupujete len na rok, oplatí sa jeho nákup dobre premyslieť, vyberať starostlivo a dať prednosť kvalite. Prečítajte si naše tipy, podľa ktorých spoznáte kvalitný sprchový kút. Zaberie vám to len chvíľku a do budúcna si ušetríte mnoho starostí.


Kvalitný sprchový kút dodá každej kúpeľni eleganciu a štýl. Než však začnete zvažovať dizajn, vyberať dekor výplní a tvar držadiel, je dôležité, aby ste mysleli na niekoľko podstatných faktorov týkajúcich sa dispozície kúpeľne – napríklad ako je kúpeľňa veľká, či v nej plánujete mať pračku, jedno umývadlo alebo dve, či chcete v miestnosti aj vaňu alebo len sprchový kút, ak ide o bezbariérovú kúpeľňu, na akú stranu sa budú otvárať dvere, kde budú zrkadlá, svetlá atď. Veľkú rolu hrá aj to, či bývate v dome, alebo v byte, či staviate novostavbu, alebo plánujete rekonštrukciu. Je to dôležité najmä preto, aby sa vám sprchový kút do interiéru zmestil a hodil.


Ušetrite mnoho času a starostí

Len čo budete mať všetko premyslené, zamerajte sa na dizajn, správne rozmery sprchového kúta a hlavne na kvalitu. Do budúcna si tak ušetríte veľa času a starostí. Napríklad tým, že nebudete musieť neustále uťahovať skrutky, premazávať kolieska alebo obvolávať odborníkov, ktorí by chyby odstránili.

Ako zistíte, že je sprchový kút kvalitný:

 • Je vyrobený z tvrdeného skla, nie z plastu.

 • Dá sa zmontovať rýchlo a bez komplikácií.

 • Má kolieskové pojazdy na kovových nosičoch.

 • Pánty sú zapustené do skla.

 • Vyzerá moderne.


 • Veľkým oblúkom sa vyhnite sprchovým kútom, ktoré vyzerajú lepšie v katalógu než naživo a už v obchode sa zle otvárajú a zadrhávajú. Tiež, keď majú len plastové kolieska, sklá sa nedajú odklápať na čistenie, držadlá zle držia a nie sú odolné alebo hliníkový leštený rám sa príliš neleskne. Ak navyše chýba návod na inštaláciu, sprchový kút ani nevybaľujte a rovno ho vráťte predajcovi. Pri výbere sprchového kúta sa skrátka zamerajte na overené produkty renomovaných značiek.

  Odosielam Váš hlas...
  Hodnotenie: 2.2 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
  Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
  Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
  Najčítanejšie
  Recept týždňa
  TIP
  Komentáre k článku

  smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

  tehotenstvo
  Máte problém otehotnieť?
  04.03.2021   2
  Recept: dobrá hormonálna rovnováha, dobre vyvinuté, nepoškodené a dobre fungujúce pohlavné orgány, psychická a fyzická kondícia, správny partner.
  Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
  01.03.2021   0
  Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
  Zamlknutý potrat - Missed abortion
  27.02.2021   24
  Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
  babetko
  Základné obilninové kaše pre bábätká (od 6 mesiacov)
  06.03.2021   0
  Ak sa ešte len rozbiehate a rozmýšľate, aké kaše sú teraz vhodné, či s lepkom alebo bez lepku, máme pre vás zopár tipov.
  Jedálniček dojčiacej matky
  04.03.2021   50
  Dostali ste od Vašej pediatričky pri návšetve poradne s Vaším bábätkom-dojčiatkom ponaučenie, čo ako dojčiaca matka (ne)smiete jesť vo forme tabuľky s odporúčanými dennými dávkami „kadečoho“ v miligramoch, poprípade v kilojouloch?
  Svoje deti neuspávam
  02.03.2021   1
  Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
  detské choroby
  Mumps
  04.03.2021   1
  Mumps je ochorenie spôsobené vírusom, ktorý sa zvyčajne šíri prostredníctvom slín. Môže nakaziť rôzne časti tela, najmä príušné slinné žľazy. Typický príznak je opuch a bolesť v príušnej slinnej žľaze, takže dieťa vyzerá ako škrečok s plnými ústami.
  7 tipov pri suchom dráždivom kašli
  01.03.2021   0
  Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
  Porucha spôsobená nedostatkom prírody
  27.02.2021   2
  Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
  zvery
  Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
  22.02.2021   0
  Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
  Vodná korytnačka v zime
  16.02.2021   0
  Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.