ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
DomaDoma

Ako udržať vo svojej domácnosti poriadok?

 pr   13.01.2015   0


Máte malé deti, obaja ste s partnerom pracovne dosť vyťažení a vo vašom byte to vyzerá neustále ako po boji? Snažíte sa zo všetkých síl udržať doma poriadok, ale už vás všetka energia pomaličky opúšťa? Nezúfajte!

Prinášame vám niekoľko jednoduchých tipov ako doma udržať poriadok s minimálnou námahou. Všeobecným pravidlom, ktoré funguje, je

upratovať veci hneď

– riady dať po jedle do umývačky, špinavé prádlo do koša a detské hračky uložiť na noc do úložných boxov. 

Pre veci, ktoré ležia iba tak po byte a nepotrebujete ich každý deň, skúste nájsť vhodné miesto, kde nebudú tak na očiach.  S tým vám pomôžu napríklad krabice, boxy, košíky, zakladače, organizéry, priehradky, dózy, úložné zostavy, police, tégliky a ďalšie múdre úložné priestory, ktoré dostanete v obchodných domoch kika Nábytok. 

Pre mnohé mamičky nie je najväčším stresom na materskej dovolenke starostlivosť o dieťa, ale práve neustále upratovanie. Všade sú hračky, rozložené oblečenie, špinavé riady a iné maličkosti, ktoré je nutné spacifikovať. Asi každá žena vyčerpaná domácimi prácami a starostlivosťou o dieťa sa už párkrát pohrávala s myšlienkou zabudnúť na každodenné upratovanie a urobiť ho iba raz za týždeň.

Lákavé, ale nepraktické! Oba typy upratovania sa totiž dopĺňajú a jeden nenahradí druhý.

Každodenný poriadok je proste nutnosť,

ale nemusí to byť úmorné! Zvlášť keď vám pomôžu ostatní členovia domácnosti. Pokiaľ máte deti už väčšie, naučte ich po sebe upratovať hračky i oblečenie. Ukážte im ako na to napríklad formou hry.

Na hračky kúpte veselé krabice, prehľadné boxy a do skrine im dajte plastové vešiaky, ktoré sú bezpečné. A uvidíte, že si deti nakoniec upratovanie obľúbia a stane sa pre nich ďalšou zábavnou hrou.

Inšpiráciu prináša široký sortiment obchodných domov kika, kde už v januári na vás čakajú mnohé akcie a zľavy.

Viac info na www.kika.sk.

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrod v Krompachoch bol neuveriteľný zážitok
21.03.2019   0
Prvotný šok pre mňa bol, keď sa ma nesmierne milá sestra spýtala, či už mám pripravený pôrodný plán, aby si ho so mnou primárka mohla prejsť, keď prídem na návštevu do pôrodnice. Všetci vieme, že na Slovensku sú pôrodné plány vnímané ako spísané výmysly premotivovaných biomatiek, ktoré sa silou – mocou snažia kafrať skúseným pôrodníkom do roboty. S malou dušičkou sme si pred pôrodom urobili rodinný výlet do Krompách. Vyhľadali sme ordináciu pani primárky, sadli sme si spolu k stolu a prechádzali moje papiere.
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
babetko
Pohodový ocko verzus ukričaná a nervózna mama
25.03.2019   0
Sťažovala sa mi kamoška. Vraj jej muž odmieta prebaľovať, kúpať a krémikovať zaparený zadok. Keď má synovi uvariť tekvicový prívarok, dá mu miesto neho Pribináčik. Odmieta ho šatkovať, vraj je to trápne. A keďže kočík kamoška z presvedčenia nekúpila, každodenné prechádzky ostali na ňu. U nás doma je to podobné. Muž sa síce varenia a plienok nezľakol, ale...
Troska v ogrcanom pyžame, ktorá si nestihla ráno umyť zuby. Vitajte na materskej
22.03.2019   0
Narodí sa vám dieťa a príde moment, keď si namiesto reklamy na materstvo budete pripadať ako troska v ogrckanom pyžame. Zavretá medzi štyrmi stenami. Len vy a dieťa.
Výrazy, ktoré by mali poznať najmenšie deti a uľahčia nám každodenný život
21.03.2019   0
Keď rozprávame s dieťaťom, pomenúvame veci a deje okolo neho, na základe ktorých si vytvára isté schémy, ako funguje svet.
detské choroby
Tuberkulóza
22.03.2019   1
Tuberkulóza, jej príznaky, prevencia, liečba.
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
zvery
Žiť zdravšie? Pomôže vám šteniatko alebo mačiatko!
19.03.2019   0
Zvierací člen rodiny sa za starostlivosť môže odmeniť aj pevným zdravím, dobrou náladou či lepším zamestnaním. Že v tom všetkom nemôže mať labky? Štúdie amerických, austrálskych a britských vedcov tvrdia, že áno.
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.