DomaDoma

Ako udržať vo svojej domácnosti poriadok?

 pr   13.01.2015   0


Máte malé deti, obaja ste s partnerom pracovne dosť vyťažení a vo vašom byte to vyzerá neustále ako po boji? Snažíte sa zo všetkých síl udržať doma poriadok, ale už vás všetka energia pomaličky opúšťa? Nezúfajte!

Prinášame vám niekoľko jednoduchých tipov ako doma udržať poriadok s minimálnou námahou. Všeobecným pravidlom, ktoré funguje, je

upratovať veci hneď

– riady dať po jedle do umývačky, špinavé prádlo do koša a detské hračky uložiť na noc do úložných boxov. 

Pre veci, ktoré ležia iba tak po byte a nepotrebujete ich každý deň, skúste nájsť vhodné miesto, kde nebudú tak na očiach.  S tým vám pomôžu napríklad krabice, boxy, košíky, zakladače, organizéry, priehradky, dózy, úložné zostavy, police, tégliky a ďalšie múdre úložné priestory, ktoré dostanete v obchodných domoch kika Nábytok. 

Pre mnohé mamičky nie je najväčším stresom na materskej dovolenke starostlivosť o dieťa, ale práve neustále upratovanie. Všade sú hračky, rozložené oblečenie, špinavé riady a iné maličkosti, ktoré je nutné spacifikovať. Asi každá žena vyčerpaná domácimi prácami a starostlivosťou o dieťa sa už párkrát pohrávala s myšlienkou zabudnúť na každodenné upratovanie a urobiť ho iba raz za týždeň.

Lákavé, ale nepraktické! Oba typy upratovania sa totiž dopĺňajú a jeden nenahradí druhý.

Každodenný poriadok je proste nutnosť,

ale nemusí to byť úmorné! Zvlášť keď vám pomôžu ostatní členovia domácnosti. Pokiaľ máte deti už väčšie, naučte ich po sebe upratovať hračky i oblečenie. Ukážte im ako na to napríklad formou hry.

Na hračky kúpte veselé krabice, prehľadné boxy a do skrine im dajte plastové vešiaky, ktoré sú bezpečné. A uvidíte, že si deti nakoniec upratovanie obľúbia a stane sa pre nich ďalšou zábavnou hrou.

Inšpiráciu prináša široký sortiment obchodných domov kika, kde už v januári na vás čakajú mnohé akcie a zľavy.

Viac info na www.kika.sk.

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
Nedojčím, a všetci okolo mňa to riešia
13.05.2019   0
Máločo žene prekáža tak, ako keď sa jej prsia stanú stredobodom rozhovorov celej rodiny. Každý, od pratety z Michaloviec až po bezdetnú sesternicu Janku, ktorú vídam len na facebooku, rieši po mojom pôrode jedinú otázku: Prečo nedojčím?
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (kolo 02)
13.05.2019   0
Detský tábor s olympijským víťazom Matejom Tóthom v auguste na Orave. Máme prvého výhercu, budúci pondelok losujeme ďalšieho z vás.
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?