ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
DomaDoma

Ako si vybrať nábytok

 Vladimír Pabiš   29.08.2015   0

Určite všetci poznáte pocit, keď sa ocitnete v príjemnej miestnosti, ktorú by ste si vedeli okamžite predstaviť ako súčasť vášho príbytku. O našich osobných sympatiách k interiérovým priestorom rozhodujú zväčša vhodne zvolené doplnky a nábytok.

 

Ako si správne vybrať?

Dnešnej interiérovej estetike vládne sloboda. Striktné dodržiavanie jednej štýlovej línie je už dávno za nami. Aj sami bytoví dizajnéri sa priznávajú, že sa pri výbere nábytku a doplnkov riadia skôr pocitovo ako logicky. Klasickým priestorom i otvoreným dispozíciám svorne vládne vkusná kombinácia starých a moderných štýlov. 

Ako  čo najjednoduchšie dosiahnúť estetický interiér?

Pár kusov sa nájde alebo zdedí v rámci rodiny, nejaké úlovky zo staršieho obdobia zavítajú do našej domácnosti prostredníctvom internetových aukcií alebo búrz a zvyšok sa kúpi. Stretnutie minulosti so súčasnosťou prináša v domácnostiach príjemný dramatický okamih a spôsobuje ich oživenie. So štýlovým nábytkom a doplnkami sa tak stáva konkrétny príbytok atraktívnejší.

 

Vo všetkom treba mieru

Na začiatku by sme mali mať aspoň orientačnú predstavu o vzhľade interiéru. V akých farebných tónoch sa bude niesť? Bude mať prevahu len jeden tón alebo to bude prehliadka viacerých? Nábytok bez rozdielu štýlu treba prispôsobiť mierke miestností. S barokovou skriňou v malom byte sa môžeme hneď rozlúčiť. Nemali by sme zabúdať ani na vhodný pomer sviežich odtieňov. Interiér, ktorý má obsahovať len aktuálne zariadenie, potrebuje rovnako uvedomelý prístup. Nábytok v identickom šate je potrebné akcentovať pomocou doplnkov. Stavte pri jeho kúpe skôr na jednoduchosť.

Na druhej strane môže jeden ,,atypický“ kus spraviť doslova zázraky. Vzhľadný interiér by bol takto v nedohľadne. Najprv sa zamerajte na hlavné kusy ako sú stôl a veľké skrine. Keď ich budete mať vybrané podľa vášho vkusu, až potom k nim hľadajte zvyšné zariadenie. Je to dokázateľne najľahšia cesta k peknému a funkčnému interiéru. 

 

 

Cena vs. jedinečnosť

Vkusný nábytok nemusí byť navrhnutý na mieru v dizajnérskom štúdiu. Zaujímavý kus môžete nájsť aj za oveľa nižšie ceny v nábytkových obchodných domoch. Ako bolo spomenuté už vyššie, nemusíte sa obávať ani v prípade ak je vami vyhliadnutý kus z iného štýlu ako máte doma.

Samostatný solitér môže vášmu interiéru pri rozumnom výbere dodať nevšednú iskru.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
Galanta má modernú pôrodnicu, na novorodeneckom je to slabšie
15.03.2019   0
Na pôrodnej sále boli naozaj super sestričky, všetky veľmi milé a ochotné. Na novorodeneckom sa však našlo aj zopár nepríjemných. Najviac mi asi prekážalo, keď mi jedna prišla o pol piatej ráno vysvetľovať, ako mám správne dojčiť. Lekár bol tiež v pohode, až na jeden incident. Keď som mala veľmi silné kontrakcie, išiel mi prepichnúť plodovú vodu. Povedal mi, aby som si sadla na kozu, ale v tej chvíli som dostala kontrakciu a musela som si čupnúť.
babetko
Karfiol, ako ho nepoznáte
20.03.2019   0
Aký majú deti vzťah ku karfiolu, asi vedia všetci rodičia z rozprávky o Bambuľke. Dedo Jozef navarí zemiaky s vyprážaným karfiolom a šalátom, ale slečna nad ním len ohŕňa nos. Rovnako ako moje deti. Pritom karfiol je super zdravá potravina, plná železa, draslíka, vápnika a obsahuje napríklad aj vitamín A, C a kyselinu listovú. Pomáha chrániť kosti, kĺby, podporuje imunitný systém, a čo poteší mamičky, zlepšuje kvalitu vlasov. Len ako o tom presvedčiť aj našich najmenších?
Od pôrodu som päty nevytiahla z tohto sprostého debilného domu!
19.03.2019   1
Som už úplne vysilená, schudnutá, unavená. Moja predstava mať veľkú rodinu sa úplne pominula. Už nikdy viac nechcem druhé dieťa. Nikdy!!!
Ako som zistila, že moje deti pozerajú priveľa rozprávok
18.03.2019   3
Odborníci to hovoria jasne. Deti do troch rokov by NEMALI pozerať telku. Ani videjká na mobile, ani na tablete. Lebo rozprávky a detské programy ničia už v zárodku ich pozornosť, komunikačné schopnosti, zabíjajú predstavivosť, zvyšujú nervozitu, agresivitu... Zabudla som na niečo? Proste do troch rokov by ich hlavným zabávačom mali byť rodičia.
detské choroby
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
4 vitamínové bomby na posilnenie imunity
05.03.2019   1
Načo bežať k lekárovi. Liečme sa. Tradičné, rokmi overené recepty.
zvery
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.