DomaDoma

Ako sa postarať o kvety počas dovolenky?

 redakcia   25.06.2016   0

Častým kameňom úrazu našej neprítomnosti v dome je starostlivosť o naše rastlinky. Ak nemáte známych, ktorí by sa o ne postarali, alebo s tým nechcete nikoho zaťažovať, dá sa to vyriešiť aj inakšie. Inteligentný zavlažovací systém od Gardeny dokáže vyriešiť prísun vody jednoducho a inteligentne.

Foto:Gardena

 

Výživa od korienkov

Výživa od korienkov nepotrebujú len naše vlasy, ale aj rastliny. Ak disponujete rastlinami, ktoré sú posadené v kvetináčoch a máte ich umiestnené na balkónoch, terasách či úžitkových záhradách, kde by sa konvenčný zavlažovací systém neuplatnil, vyskúšajte systém Micro- Drip.

Tento systém privedie vodu priamo ku korienkom rastliniek, takže je dokonalou náhradou vašej prítomnosti. Takto môžete zavlažovať rastlinky aj po celý rok.

Foto: Gardena

Nároky rastlín

Každá rastlina má pre svoj rast a vývin individuálnu vlahovú potrebu. Stanovuje sa podľa vodného režimu rastlín vo vzťahu k fotosyntéze a klimatickým podmienkam. Prostredníctvom zavlažovacieho systému si zavlažovanie nastavíte tak ako vám vyhovuje. Vďaka rozdeľovačom s výstupmi priradíte ku každej rastline prísun vody individuálne. Takisto aj prietok si dokážete regulovať od 15 ml po 60 ml za minútu.

Niektoré rastliny vyžadujú veľa vody, a tak môžete ku každému kvetináču pripevniť aj tri rozdeľovače s kvapkačmi. Hlavnou devízou celého systému je však presné dávkovanie zavlažovania. Po správnom nastavení systému sa vám už nikdy nestane, aby vaše rastliny vyschli, alebo boli zbytočne prelievané a mohli tak zhniť.

Foto: Gardena

Štartovacia súprava pre rastliny v črepníkoch sa používa na bezstarostné a úsporné zavlažovanie 7 ks črepníkov a 3 ks dlhých hrantíkov na balkónoch a terasách. Základný prístroj na redukciu tlaku je napojený na vodovodný kohútik pomocou hadice.

Rastliny v črepníkoch sú zavlažované presne a individuálne podľa potreby pomocou kvapkovej závlahy s kvapkačmi. Patentovaná spojovacia technika “Quick & Easy” umožňuje veľmi jednoduché a rýchle spojenie a rozpojenie jednotlivých častí hadíc až ku vodovodnému kohútiku. Tento systém zavlažovania je ideálne použiť v skleníkoch alebo na terasách pri črepníkoch.

Foto: Gardena

 

Záhradník na mieru

Ku štartovacej sade je ideálne dokúpiť zavlažovacie hodiny, alebo počítač, ktorý sa pripojí jednoducho na vodovodný kohútik. Podľa naprogramovaných údajov a vašich preferencií sa postará o automatické zavlažovanie vašej záhrady.

Môžete si vybrať od jednoduchších modelov so zavlažovacími hodinami, alebo sa rozhodnúť pre pokročilejšie modely, ktoré možno naprogramovať individuálne na jednotlivé zóny vašej záhrady. Konkrétne najvyšší model možno naprogramovať až 6 oblastí v záhrade.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
Nedojčím, a všetci okolo mňa to riešia
13.05.2019   0
Máločo žene prekáža tak, ako keď sa jej prsia stanú stredobodom rozhovorov celej rodiny. Každý, od pratety z Michaloviec až po bezdetnú sesternicu Janku, ktorú vídam len na facebooku, rieši po mojom pôrode jedinú otázku: Prečo nedojčím?
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?