ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
DomaDoma

Ako sa postarať o kvety počas dovolenky?

 redakcia   25.06.2016   0

Častým kameňom úrazu našej neprítomnosti v dome je starostlivosť o naše rastlinky. Ak nemáte známych, ktorí by sa o ne postarali, alebo s tým nechcete nikoho zaťažovať, dá sa to vyriešiť aj inakšie. Inteligentný zavlažovací systém od Gardeny dokáže vyriešiť prísun vody jednoducho a inteligentne.

Foto:Gardena

 

Výživa od korienkov

Výživa od korienkov nepotrebujú len naše vlasy, ale aj rastliny. Ak disponujete rastlinami, ktoré sú posadené v kvetináčoch a máte ich umiestnené na balkónoch, terasách či úžitkových záhradách, kde by sa konvenčný zavlažovací systém neuplatnil, vyskúšajte systém Micro- Drip.

Tento systém privedie vodu priamo ku korienkom rastliniek, takže je dokonalou náhradou vašej prítomnosti. Takto môžete zavlažovať rastlinky aj po celý rok.

Foto: Gardena

Nároky rastlín

Každá rastlina má pre svoj rast a vývin individuálnu vlahovú potrebu. Stanovuje sa podľa vodného režimu rastlín vo vzťahu k fotosyntéze a klimatickým podmienkam. Prostredníctvom zavlažovacieho systému si zavlažovanie nastavíte tak ako vám vyhovuje. Vďaka rozdeľovačom s výstupmi priradíte ku každej rastline prísun vody individuálne. Takisto aj prietok si dokážete regulovať od 15 ml po 60 ml za minútu.

Niektoré rastliny vyžadujú veľa vody, a tak môžete ku každému kvetináču pripevniť aj tri rozdeľovače s kvapkačmi. Hlavnou devízou celého systému je však presné dávkovanie zavlažovania. Po správnom nastavení systému sa vám už nikdy nestane, aby vaše rastliny vyschli, alebo boli zbytočne prelievané a mohli tak zhniť.

Foto: Gardena

Štartovacia súprava pre rastliny v črepníkoch sa používa na bezstarostné a úsporné zavlažovanie 7 ks črepníkov a 3 ks dlhých hrantíkov na balkónoch a terasách. Základný prístroj na redukciu tlaku je napojený na vodovodný kohútik pomocou hadice.

Rastliny v črepníkoch sú zavlažované presne a individuálne podľa potreby pomocou kvapkovej závlahy s kvapkačmi. Patentovaná spojovacia technika “Quick & Easy” umožňuje veľmi jednoduché a rýchle spojenie a rozpojenie jednotlivých častí hadíc až ku vodovodnému kohútiku. Tento systém zavlažovania je ideálne použiť v skleníkoch alebo na terasách pri črepníkoch.

Foto: Gardena

 

Záhradník na mieru

Ku štartovacej sade je ideálne dokúpiť zavlažovacie hodiny, alebo počítač, ktorý sa pripojí jednoducho na vodovodný kohútik. Podľa naprogramovaných údajov a vašich preferencií sa postará o automatické zavlažovanie vašej záhrady.

Môžete si vybrať od jednoduchších modelov so zavlažovacími hodinami, alebo sa rozhodnúť pre pokročilejšie modely, ktoré možno naprogramovať individuálne na jednotlivé zóny vašej záhrady. Konkrétne najvyšší model možno naprogramovať až 6 oblastí v záhrade.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
Galanta má modernú pôrodnicu, na novorodeneckom je to slabšie
15.03.2019   0
Na pôrodnej sále boli naozaj super sestričky, všetky veľmi milé a ochotné. Na novorodeneckom sa však našlo aj zopár nepríjemných. Najviac mi asi prekážalo, keď mi jedna prišla o pol piatej ráno vysvetľovať, ako mám správne dojčiť. Lekár bol tiež v pohode, až na jeden incident. Keď som mala veľmi silné kontrakcie, išiel mi prepichnúť plodovú vodu. Povedal mi, aby som si sadla na kozu, ale v tej chvíli som dostala kontrakciu a musela som si čupnúť.
babetko
Karfiol, ako ho nepoznáte
20.03.2019   0
Aký majú deti vzťah ku karfiolu, asi vedia všetci rodičia z rozprávky o Bambuľke. Dedo Jozef navarí zemiaky s vyprážaným karfiolom a šalátom, ale slečna nad ním len ohŕňa nos. Rovnako ako moje deti. Pritom karfiol je super zdravá potravina, plná železa, draslíka, vápnika a obsahuje napríklad aj vitamín A, C a kyselinu listovú. Pomáha chrániť kosti, kĺby, podporuje imunitný systém, a čo poteší mamičky, zlepšuje kvalitu vlasov. Len ako o tom presvedčiť aj našich najmenších?
Od pôrodu som päty nevytiahla z tohto sprostého debilného domu!
19.03.2019   2
Som už úplne vysilená, schudnutá, unavená. Moja predstava mať veľkú rodinu sa úplne pominula. Už nikdy viac nechcem druhé dieťa. Nikdy!!!
Ako som zistila, že moje deti pozerajú priveľa rozprávok
18.03.2019   3
Odborníci to hovoria jasne. Deti do troch rokov by NEMALI pozerať telku. Ani videjká na mobile, ani na tablete. Lebo rozprávky a detské programy ničia už v zárodku ich pozornosť, komunikačné schopnosti, zabíjajú predstavivosť, zvyšujú nervozitu, agresivitu... Zabudla som na niečo? Proste do troch rokov by ich hlavným zabávačom mali byť rodičia.
detské choroby
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
4 vitamínové bomby na posilnenie imunity
05.03.2019   1
Načo bežať k lekárovi. Liečme sa. Tradičné, rokmi overené recepty.
zvery
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.