Žije, aj keď nemala chuť | Tip na knihu | Tip na knihu | Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
sobota 23.09.2017 | meniny má Zdenka  
Tip na knihuTip na knihu

Žije, aj keď nemala chuť

 Mária Kohutiarová   28.05.2012   0

Problémy s rodičmi.

Škola, v ktorej to hapruje a známky nie sú skvostné.

Obesený spolužiak, pred pár dňami vyzeral v pohode.

Trauma z nečakaného znásilnenia.

Vyhrážky do telefónu: neopováž sa to nikde hovoriť!

Chuť vracať každé ráno nad sebou.

Ktorý z týchto dôvodov by stačil nielen sedemnástke, aby povedala tie okrídlené slovíčka: „Mám depku“?

Kristen sa prihodilo všetko naraz v krátkom čase.

A tak jednoducho mala zrazu pocit, že o takýto život nemá záujem. Riešenie, ktoré jej prišlo na rozum, sa zdalo jednoduché: pred sebou mala trať, oproti šiel nákladný vlak. Ľahla si na koľajnice...

Prekvapujúco sa jej príbeh nekončí, ale začína.

Kristen sa dostáva zo všetkých problémov a pohľad späť ju udivuje: prežila neuveriteľným zázrakom, proti zákonom logiky a výpočtom inžinierov, ktorí konštruovali vlaky a počítali s prípadmi, ako je ona.

V jej živote sa mnohé veci od okamihu, ako prežila pokus o samovraždu, zmenili: ale paradoxne k lepšiemu. Inak by nemohla na konci povedať slová vďaky za svoje vtedy unáhlené rozhodnutie... Kde by bola, keby bola zdravá?

Čítať jej príbeh znamená znovu si uvedomiť starú známu pravdu, že všetko zlé je na niečo dobré: ak človek o svoje miesto pod slnkom bojuje. A že čo človeka nezabije, to ho posilní a urobí lepším. Ak sa nedá a ak hľadá cestu, počúva, vie si priznať omyly a ísť dopredu.

Kristen pred nehodou má silné depresie a zdravé nohy, takže môže všetko.

Prečo nie je šťastná?

Kristen po nehode nohy nemá, učí sa fungovať s protézami, ale... depresie postupne odchádzajú a prognózy o doživotnom užívaní liekov sa nenaplňujú. Miesto toho prichádza nové štúdium, zmysel života, vízie do budúcnosti.

Kristen bez nôh sa smeje bezprostredne a vie si život vychutnať cez tie podstatné veci. Prečo?

Na to treba siahnuť po knihe, ktorá má čo povedať tak –násťročným, ako aj tým, ktorí sa starajú o ich výchovu: aký vážny je problém s depresiou, ako nájsť svoj pevný bod, Cieľ, za ktorým ísť a ktorý napĺňa a dáva radosť do života?

Choďte do knihkupectva a hľadajte nadpis: Život napriek mojej vôli. Stojí za to si strany nasledujúce za nadpisom dobre prečítať.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 8 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kedy sa dá potvrdiť tehotenstvo?
21.09.2017   5
Kedy sa dá najskôr potvrdiť, že som tehotná? Čo sú jednoznačné príznaky tehotenstva a čo všetko môžem čakať ? Kedy ísť k lekárovi?
Daňový bonus - časté otázky rodičov
19.09.2017   0
Môžem si uplatniť daňový bonus aj na dieťa svojho partnera/manžela? Čo ak dieťa študuje externe, preruší školu alebo opakuje ročník?
babetko
Hráme sa s gaštanmi
23.09.2017   0
Ak na prechádzke jesenným parkom nazbierate s deťmi gaštany, okrem vyrábania figúrok ich môžete využiť ako dekoráciu a poslúžia aj pre deti na hranie.
Ako vybrať krúžok pre dieťa
22.09.2017   0
Často sa púšťame do vyberania množstva krúžkov. Pritom výberom jedného správneho docielime niekedy viac, než by sme čakali.
5 tipov pre tréning imunity od Anastasie Kuzminovej
22.09.2017   0
Náš imunitný systém sa vyvíja počas celého nášho života, ale najdôležitejšiu etapu predstavuje obdobie prvých troch rokov. Toto obdobie sa nazýva aj imunitné.
detske choroby
Angína – ako ju odhaliť a liečiť u detí
22.09.2017   0
Ak je zápal lokalizovaný na slizniciach hltanu a podnebných mandlí, hovoríme o faryngitíde (zápal hltanu) alebo tonzilitíde (angíne – zápale mandlí).
Chrípka už za dverami
21.09.2017   0
Nechytám si oči, nos ani ústa. To učím aj deti. Vírusy sa často šíria tak, že osoba sa dotkne niečoho, čo je kontaminované vírusmi a následne si chytí oči, nos alebo ústa.
Odsávačka hlienov – áno či nie?
20.09.2017   24
Proces odsávania je úplne bezbolestný, pre deti však môže byť trochu nepríjemný. Protesty dieťatka sú spôsobené väčšinou obmedzením pohybu pri odsávaní, strachom z neznámeho predmetu a v prípade odsávačiek na vysávač aj strachom zo zvuku vysávača.
auto
Auto môže šoférovať aj neplnoleté dieťa
12.09.2017   1
Autoškoly považujú udeľovanie vodičských preukazov už od 17 rokov za pozitívne. Väčšina inštruktorov tvrdí, že sú mladí vodiči oveľa flexibilnejší ako starší. Mladí sa tak skôr naučia jazdiť a získajú skúsenosti.
Čo vám poisťovňa preplatí a čo nie?
07.09.2017   0
Krúpy, záplavy, pád stromu na cestu, či stret so zverou vedia narobiť poriadne škody na aute. Nie vždy ich poisťovňa preplatí. Na čo si dať pozor?
Čo s prasknutým čelným sklom?
01.09.2017   0
Policajt vám pri cestnej kontrole môže udeliť pokutu, resp. zadržať technický preukaz. Čo robiť, keď vám počas jazdy pred vami idúce vozidlo „strelí“ kamienok?