ŽenaVzťahy

Sú dnešné ženy náročné alebo muži úplne neschopní?

 Tajná sťažovateľka   25.10.2021   1

Sťažovala sa mi kamoška, slzy v očiach, že pomaly, ale isto prestáva veriť, že nájde v tejto dobe normálneho chlapa, ktorému by ešte v tridsiatke neprala ponožky vlastná mama. Vraj nie je kvalitný „materiál.“

V zúfalstve ju premáha beznádej, že asi ostane bezdetná, lebo doteraz nemala šťastie na niekoho čo len trochu k svetu. A že mi závidí, že som sa k tomu svojmu dostala skôr, než sa stihli tí „lepší“ rozobrať.

Shutterstock

 

Porozmýšľala som, či to, čo mám doma, nazvať výhrou... a zostavila som zoznam chybičiek, z ktorých ma ide poraziť. Hoci svojho muža naozaj ľúbim, sú dni, keď mi výrazne lezie na nervy.

A tak si hovorím: je náročná moja kamoška, sú muži úplne neschopní alebo ja som bola najprv naivná a v manželstve som rezignovaná? Po akom ideále vlastne túži? Lebo ja mám doma TOTO z tých akože lepších, ktorí sa už rozobrali:

Ponožky všade

Stokrát som muža prosila, nech je taký láskyplný a odnesie si svoje špinavé, smradľavé a hnusné ponožky tam, kam patria. Do koša na prádlo. Doteraz som ho nepresvedčila, že špinavé prádlo do práčky len tak samé od seba nenaskáče. Možno si myslí, že na to používam zaklínadlo Expecto patronum.

Fujky zelenina

Keby som bola aspoň nejaká eko bio vegan fitneska, miss zdravá kuchárka. Nie som. Teším sa, vždy keď sa mi podarí pripraviť aký taký vyvážený obed.

A on sa potom sťažuje, čo robí na jeho tanieri nastajlovaná mrkva, a to pred deťmi, a ešte demonštruje svoj odpor tak, že sa jej ani nedotkne. Príklad za všetky drobné, ďakujem, zlatko!

»»»»»»» Prečítajte si aj: Keď sa muž správa ako decko.

5 hodín na záchode

Niežeby sa pán manžel potreboval niekam chystať. Že by sa sprchoval alebo holil. On len sedí na záchode a kaká. 5 hodín. Užíva si ten nádherný odór a popritom celý ten čas skroluje prstom po facebookoch a instagramoch. A ventilátor stále beží, ako keby nebola energetická kríza.

Shutterstock

 

Chlpy všade

Keď už si pánko urobí svoj „barber“ deň, ani mu len nenapadne, žeby po sebe nenechal toľko chlpatého odkazu na umývadle. Ale čo robím vedu z umývadla. Chlpy sú všade.

Chlpy sú ešte aj na wc, spadnuté na obkladačkách okolo záchodovej misy. Ako sa tam dostali? Možno kaká holý, netuším. Ale keby som tak nemusela na každej ponožke nosiť kusiská jeho DNA, život by bol o niečo krajší.

Nepoužiteľný na nákupy

Neviem, asi je to klasika. Ale prečo nedokážu muži v obchode nič nájsť? Ten môj úplne ignoruje skutočnosť, že na začiatku každého oddelenia sú nápisy. V našom jazyku. Nie čínske znaky. Nie hieroglyfy.

Nedajbože som chorá a potrebujem ho poslať nakúpiť, dobrú pol hodinu mu musím kresliť mapu, kde čo nájde. Lebo opýtať sa predavačky je predsa náramne ťažké! Má titul RnDr. Aj PhD. Ale toto ho na vysokej škole nenaučili.

»»»»» Prečítajte si aj: Milý manžel, potrebujem viac tvojej pomoci.

Shutterstock

 

Cez víkend spí ako o život

Teda, aby som to uviedla na pravú mieru: robí sa, že spí. Veď naše vrieskajúce deti by zobudili aj mŕtveho. Nie je šanca, žeby prepásol ani to „Ociii, ociiii“ a skákanie potomstva po našej posteli. Ale on hrdinsky nič. Ani len sa nepohne a ďalej si ide to svoje fejkové spanie.

Hrá sa na neboráka

Kto na svete by veril, že po štvrtom dieťati nevie, ako sa mení plienka? Nuž, a môj drahý to predsa ešte stále doma hrá na neboráka.

»»»»»»» Prečítajte si aj: Mužom, ktorí nechápu, prečo sú ich ženy mrzuté, že nereagujú, keď sa ich dotknú.

Je pre deti „príkladom“

Roky rokúce učíte deti, že keď si prdnú, hovorí sa „Pardon. Prepáčte.“ Lenže čo zmôžem, keď sa s mojim mužom pretekajú v tom, kto si prdne viac a hlasnejšie?

A tak si pri tomto zozname vecí hovorím, nie je to dosť dlhý zoznam na to, aby som sa už aj teoreticky mohla bez výčitiek svedomia rozviesť? Čo vlastne ostalo na výber, keď toto, čo mám doma, má byť to lepšie, použiteľnejšie – za čo mám byť vďačná, čo mi niekto dokonca závidí?

Sme naozaj také náročné alebo muži takí neschopní?

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.4 z 5. Celkom 9 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Tajná sťažovateľka

Anonymná pisateľka. Si to aj ty, keď chceš povedať svetu niečo dôležité, ale máš svoje dôvody, prečo zostať v tajnosti. Napíš nám do redakcie.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
LindaN napísané 25.10.2021 09:22

no keby si sa rozviedla tak by si mala svätý pokoj, bordelu o veľké poznanie menej a roboty o 50% menej tiež. A keď to mieniš trpieť tak sa nesťažuj a šup makať, pán manžel si to vedel pri tebe skvele zariadiť.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
V ktorom týždni tehotenstva najskôr zistíme pohlavie dieťaťa?
29.11.2021   0
Bude to chlapček alebo dievčatko? Máloktorá mamička vydrží čakať na odpoveď až do pôrodu. Aj keď väčšina rodičov hovorí frázu, že najdôležitejšie je, aby bolo bábätko zdravé a je jedno, či to bude dievča alebo chlapec.
Nechajte mamy v šestonedelí na pokoji!
22.11.2021   0
Ak sú rodičia príliš hlúpo vychovaní, že nevedia povedať nie, hostia len chodia a chodia, hrajúc o preteky, kto uvidí bábätko skôr, míňajú si kľučky.
Pôrody počas pandémie: S mužom sme 5 dní plakali
21.11.2021   0
Bolo hrozné odlúčiť sa od partnera a od rodiny, chýbalo mi, že v tej najdôležitejšej chvíli môjho života tam nemohol byť, že svoju dcéru videl až po 5 dňoch od pôrodu.
babetko
Dnes už vieme vopred zistiť testom, či môže byť očkovanie pre dieťatko problém
29.11.2021   0
„Rizikom pri očkovaní živými vakcínami sú vrodené formy imunodeficiencie,“ vysvetľuje MUDr. Marta Dobáková,
Súťaž o futbalovú loptu McDonald´s Cup
26.11.2021   0
Udržiavajte futbalového ducha a súťažte s nami o Oficiálnu futbalovú loptu turnaja McDonald´s Cup
60 aktivít pre deti na celý advent až do Vianoc
25.11.2021   0
Venujme svojej rodine a deťom sami seba, svoj čas a vychutnajme si to. Na každý deň sa núka toľko aktivít... na každý prst tucet, no stačí hoci len jedna :-)
detské choroby
Odsávačka hlienov – áno či nie?
23.11.2021   0
Proces odsávania je úplne bezbolestný, pre deti však môže byť trochu nepríjemný. Protesty dieťatka sú spôsobené väčšinou obmedzením pohybu pri odsávaní, strachom z neznámeho predmetu a v prípade odsávačiek na vysávač aj strachom zo zvuku vysávača.
Prečo by deti nemali dostávať želatínové vitamíny
15.11.2021   0
Vitamíny sú dobrým biznisovým artiklom. Vyzerajú ako sladkosti. Majú však len samé výhody?
Prečo je moje dieťa stále soplavé?
15.11.2021   0
Je nám trápne sťažovať sa na ňu u lekára, veď je to taká bežná vec. Ale skomplikovať život vie teda poriadne.
zvery
1 z 200 mačiek a 1 zo 300 psov má cukrovku
11.11.2021   0
Vo všeobecnosti viac postihuje zvieratá v strednom až vyššom veku, nemusí to však byť pravidlo. U psov sa popisuje až dvojnásobne vyšší výskyt u sučiek, existuje však aj plemenná predispozícia. U mačiek je to naopak, najčastejšie sa týka kastrovaných samcov s nadváhou a rovnako ako u psov, aj tu je dokázaný vyšší výskyt u niektorých špecifických plemien.
Kúpime im zvieratko? Áno, či nie?
27.10.2021   0
Poznáte to. Príde za vami, vaša ratolesť, v očiach pohrávajú malé iskričky a plné očakávania vám oznámi, že by chcelo domáce zvieratko. Vy sa nezmôžete na slovo.
Tehotenstvo a domáce zvieratá
18.10.2021   3
Aj vy máte doma miláčika, ktorý vás rozosmeje a privíta keď prídete z práce bez ohľadu na to či máte dobrú alebo zlú náladu? Možno aj preto mnoho domácností vlastní zvieratá, avšak čo robiť keď zrazu zistíte, že čakáte bábätko.