ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
nedeľa 22.10.2017 | meniny má Sergej  
ŽenaVzťahy

Stále ten prvý

 M. Kohutiarová/seriál Manželstvo   13.02.2016   0

Pamätám si, ako moja mama plakala v ten deň, kedy si mi niesol veci, zbalené z mojej malej izbičky, do auta. Už som tam nepatrila. Rebríček vzťahov sa definitívne posunul pár týždňov dopredu, kedy som sa začala oficiálne po všetkej paráde podpisovať tvojím priezviskom.

Iná dlaň

Pamätám si aj to, že som neplakala. Nebolo mi všetko jedno, ale bola som si istá, že nemám čo s tebou stratiť, len získať. Ešte pár mokrých objatí... a jedna časť môjho života sa uzavrela.

Mám rada svoju mamu, aj svojho tatu. Napriek vzdialenosti tam idem znovu a znovu rada, ak sa dá a ostatné doplní telefón. Čím viac dozrievam, tým viac im rozumiem. Napriek tomu som nikdy nemala potrebu riešiť naše veci najprv s nimi. Ty to dobre vieš. Ono tých pokusov urobiť z nás „lepších manželov a rodičov“ z oboch rodičovských strán bolo požehnane, však?

Vždy som však pevne (čo aj virtuálne) držala Tvoju dlaň vo vedomí, že naše rozhodnutie byť jedným telom a jednou dušou nie je len pekná fráza. A tak stále skôr tajíme, ako prezrádzame. Ako aj teraz, keď si mame komentoval moje oddychovanie v horách. Volala mi a ja som nechcela, aby mi práve teraz čistila žalúdok, kde to zase som.  Žasla som, ako si to nádherne aj bez dohody uhral, keď ma hľadala cez tvoj mobil. Táto spoločná hra, ktorú ťaháme od začiatku, sa mi neskutočne páči.

Rovnako, ako som ja uhrala do autu všetky mamine prestarostlivé pokusy meniť naše zázemie podľa toho, ako sa jej zdalo dobré. No ok, nie všetko bolo na jednotku, občas sme sa potkli a museli vrátiť späť. Vždy to však bolo o nás dvoch, o našich rozhodnutiach zrodených z rozhovorov medzi štyrmi očami a dvoma pármi zovretých dlaní. Za ktorými sme si stáli a ktoré nás naučili viac, ako všetky dobre mienené rady.

Stále prvý

Ani po rokoch ťa nik z ľudí v mojom srdci nepredbehol, a viem, že rovnako dopadá inventúra citov a vytrvalosti v láske každý deň u teba. Napriek tomu, že prichádzali deti, menila sa situácia, bydlisko, zamestnanie a stav financií.

Ba dokonca menila sa tvoja váha (a teraz aj moja), stav vlasov, ubúda nám kondičky a síl a nevládzeme už tak ponocovať. Tá istota, že všetky tajomstvá, všetky starosti, všetky beťárstva poviem najprv tebe (a mame  už len možno), že máme svoj tajný jazyk, svoje sny, bolesti a spoločné odreniny, z ktorých sme sa vylízali spolu, nemá chybu. Mne sedí. Tebe tiež. A očividne z tohto postoja prosperuje náš vzťah.

Prešlo okolo mňa veľa  zaujímavých mužov, dokonca aj typy, o ktorých som kedysi, pred tými 20 rokmi tajne snívala... a nič to so mnou nerobí. Neviem si predstaviť, že by sa našiel niekto, kto by vedel viac vniknúť do tajomstva môjho „ja“, dobyť moje srdce, ostať v ňom nepokorený a stále prvý. A na teba nezaberá brnkanie po nose, či si si radšej nemal vziať Evku... ten tvoj typ...

Si pre mňa stále No.1. Aj pre to, čo sa stalo dnes, keď som bola ohučaná z detí a nadelila som aj tebe do telefónu, potom aj doma. Iba človek, ako ty, ma môže napriek všetkému, čím som do teba drgla slovom a postojom, poslať oberať lipu s pokojom.

Vieš, stále v mojich očiach stúpaš. Nebezpečne ti ide hore rating. O koľko bodov to bude dnes, ti radšej poviem osobne potme. Ale bude to o veľa. Je mi cťou mať vedľa seba chlapa, ktorý  nemá konkurenciu. Aj keď celkom netuším, prečo to isté hovoríš ty o mne.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.6 z 5. Celkom 12 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   0
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
SZČO a materská
17.10.2017   1
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
babetko
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
Prečo dojčiť hneď po pôrode?
20.10.2017   9
Po pôrode sú hormóny mamičky, ale i dieťatka priamo naštartované na to, aby ste začali úspešne dojčiť. Ak vaše dieťatko nemalo možnosť prisať sa na prsník tesne po pôrode a prvé, čo do pusy dostane, je fľaša, môže sa stať, že potom mu bradavka „nebude stačiť“.
Súťaž o milé zásterky a termohrnčeky
20.10.2017   0
Hráte o 3x keramický termohrnček v provensálskom dizajne spolu s gazdinkovskou zásterou.
detské choroby
Imunita na školách
19.10.2017   0
Detské kolektívy sú doslova rajom na šírenie vírusov a infekcií. Preto je veľmi dôležité, aby ste vaše ratolesti zaopatrili ochranným štítom.
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
Bolesť končatín
15.10.2017   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
zvery
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.
Jazdenie na koni - začíname
12.10.2017   3
Kone sú fascinujúce zvieratá a jazdenie na nich o to viac. Nie je to ani tak náročné ale vyžaduje si to odvahu a správneho trénera. Ako na to? Skúsime vám poradiť. Ako vybrať ranč, trénera a koňa?