ŽenaVzťahy

Prečo by mal byť na prvom mieste manžel a až potom deti

 Anna Veselá   06.12.2021   1

S príchodom detí na seba začínajú manželia zabúdať; majú pocit, že by sa mali celkom venovať deťom, lebo tie sú na prvom na mieste. Podľa psychológa a rodičovského poradcu Johna Rosemonda by však mal byť prioritou partnerský vzťah, až potom deti.

Mnohé problémy, ktoré majú rodičia s deťmi, ak nie väčšina, sú výsledkom správania rodičov: akoby oni, ich manželstvo a rodina existovali kvôli deťom, myslí si Rosemond. Ale deti existujú vďaka svojim rodičom a ich manželstvu, ich deti prosperujú, pretože rodičia im vytvorili stabilnú rodinu.

Unsplash

 

Rosemond hovorí, že vyrastal v rodine orientovanej na manželstvo, na rozdiel od dnešných rodín zameraných na dieťa. Patrí k rodinným psychológom, ktorí povzbudzujú rodičov, aby nezanedbávali partnerský vzťah po narodení detí.

A nezáleží na tom, či sú deti malé alebo už tínedžeri, manželia by mali venovať viac pozornosti jeden druhému ako svojim deťom.

»»»»»»»»»» Prečítajte si aj: Vydaj sa za muža, ktorý bude najlepší otec tvojich detí.

Šťastný domov je určite nezanedbateľným faktorom, ktorý pomáha pri výchove zdravých detí. Mali by ste zároveň myslieť na to, že ich vychováva aj váš prístup k manželstvu.

 

Ste pre deti príkladom, ako majú vyzerať vzťahy

Hovorí sa, že muž, ktorý sa k svojej žene správa ako k princeznej, je mužom, ktorý sa narodil a vyrastal v náručí kráľovnej.

Ak je manželstvo na prvom mieste, dieťa vyrastá v rodine, kde sa láska medzi partnermi prejavuje nespočetnými spôsobmi a tým si berie príklad, ako sa správať k ostatným.

Učíte ich, že aj vy máte potreby

Ste pre deti vzorom, ako má vyzerať zdravý milostný vzťah. Necíťte sa vinní za to, že ste nechali deti v opatere iných a užili si príjemný večer vo dvojici.

Využite túto príležitosť naplno a vysvetlite deťom, že mama a otec potrebujú nejaký čas len pre seba. Budú vedieť, čo je dôležité pre zdravý milostný vzťah, naučia sa nezabúdať na vlastné potreby, a to pozitívne ovplyvní ich správanie a vzťahy v budúcnosti.

 

Ste lepším rodičom, keď ste dobrým manželom

Keď si nájdete čas venovať sa sebe, svojmu manželovi, pomôže vám to cítiť sa dobre a spokojne. Keď sa vrátite k svojim rodičovským povinnostiam, budete mať oveľa viac energie a budete takým rodičom, akým chcete byť.

Vidia, že ste partneri, nielen spolubývajúci

Keď plánujete a trávite čas so svojim partnerom, tým jasne dávate najavo, že vám na vašom vzťahu záleží. Malé veci robia veľký rozdiel. Udržiavanie iskry medzi vami vám pomôže zostať milencami – nemusíte sa stať len spolubývajúcimi.

Môžu bezpečne odletieť z hniezda

Vaše deti časom opustia rodičovské hniezdo. Váš partner tu bol dávno predtým, ako prišli vaše deti a bude tam aj potom, čo raz odídu.

Ak celý život uprednostňujete svoje deti a zabúdate na svoje a partnerove potreby, možno vás zaskočí nová situácia, keď zrazu znova budete len vy a nie deti.

Preto majte na pamäti, že vaše deti existujú vďaka vášmu manželstvu, nie naopak.

»»»»»»» Prečítajte si aj: Žena, ktorá na seba zabudla, žije život svojho muža a detí.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.3 z 5. Celkom 9 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
LindaN napísané 08.12.2021 07:36

no v dnešnej dobe keď je takmer úroveň rozvodovosti na 50% je fakt užitočné dávať na prvé miesto niekoho na koho sa nedá spoľahnúť.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotenské 2022
21.01.2022   0
Ak žene vznikne nárok na tehotenské v tomto roku, môže dostať vyššiu sumu dávky ako v roku 2021.
Vyvolanie pôrodu - keď sa pôrod nechce rozbehnúť prirodzene
15.01.2022   0
Vyvolanie pôrodu - umelé naštartovanie pôrodnej činnosti, môže navrhnúť lekár. Je viacero spôsobov, ako sa indukcia pôrodu môže realizovať.
Maximálna materská 2022. Aká je najvyššia a najnižšia materská?
06.01.2022   0
Maximálna materská, ak žena začne poberať materské v roku 2022, bude mesačne 1732,10 eur v mesiaci, ktorý má 31 dní.
babetko
Covid-19 zmenil chorej mame materské mlieko. Bolo zelené
20.01.2022   1
Mama dvoch detí odfotila svoje materské mlieko, ktoré zozelenalo po tom, čo bola ona a jej dieťa pozitívne testované na vírus COVID-19.
Deti sú ako atentátnici. Ich úlohou je sabotovať rodičov
18.01.2022   0
So sladkým úsmevom maria takmer každé naše úsilie. To kvôli nim robíme tisíc vecí naraz a nikdy nič nestihneme poriadne dokončiť.
Prečo plače
16.01.2022   0
Plač je pre dieťatko nástrojom reči rovnako ako pre nás "jazyk". Rôzne veci vyjadrujeme rôznym spôsobom, a tak i malé dieťa vyjadruje odlišné potreby odlišnými druhmi plaču.
detské choroby
Ako fungujú lieky proti Bolesti
21.01.2022   0
Pre tých, ktorí sa radi pýtajú Ako? a Prečo?... pre tých, ktorí chcú vedieť viac.
Ako fungujú lieky proti kašľu
14.01.2022   1
Skôr ako sa vyberiete do lekárne. Viete, čo potrebujete? Podľa spôsobu účinku rozdeľujeme lieky proti kašľu na lieky proti suchému kašľu (antitusiká) a lieky proti vlhkému kašľu (expektoranciá).
Suché pery a „vyštípané“ okolo úst
09.01.2022   0
To, že v zime vychádzame z vyhriatych budov do studeného vonkajšieho vzduchu, našu pokožku veľmi namáha. Reakciou na tieto zmeny sú suché miesta na pokožke, svrbenie, štípanie, prasklinky.
zvery
Chováme piraňu
27.12.2021   0
Vidieť doma v akváriu plávať podobného exota ako je piraňa, nie je nič nemožné. Je skutočne taká nebezpečná, ako si predstavujeme? Alebo je to iba neprávom obviňovaný druh ryby, ktorý utrpel ťažkú ranu od hororových scenáristov?
7 faktov, ktoré o psoch asi nevieš
21.12.2021   1
Tvoj pes je inteligentný ako 2 ročné bábätko Je to dostatočne dobrý dôvod, prečo si deti a psy tak dobre rozumejú? Zaujímavosťou je, že spoločne rozumejú asi 250 typom giest a slov.
Vianočné menu pre vášho domáceho miláčika
16.12.2021   0
Niekoľko tipov, čo ponúknuť vášmu psíkovi, aby ho po Štedrej večeri nebolelo bruško.