ŽenaVzťahy

Kurz pre ženu: Prečo muž nič nevie nájsť (6)

 Mgr. Kamil Bartko   15.12.2014   1

  • Muž: „...nevieš, kde je maslo, neviem ho nájsť?“
  • Žena: „ ....no predsa v chladničke na druhej poličke zdola!“
  • Muž: „....nie, nie je tu!“

Poznáte podobné dialógy? A určite by ste pridali ďalší scenár, kde žena hrdinsky vytiahne hľadanú vec. Muž to zvyčajne ofrfle, alebo sa....

 

Nuž, bežná situácia, ale niekomu vie riadne zavariť. Niektorí sa aj pohádajú, či utrúsia nejaký prívlastok s výčitkou. 

Ako je možné, že to muž nevidí?!

Ako je možné, že to muž nevidí, veď to bije do očí ?!

Ste žena, ktorá si kladie podobnú otázku? Určite ste už čítali, že muži majú tunelové videnie, a tak mnohé veci nenájdu. Muž sa zrakom viac sústreďuje na jeden bod, než na celý zorný uhol. Zrejme sme to zdedili ako lovecký inštinkt, ktorý pomáhal mužovi sledovať hodiny a dni svoju korisť, kým ju ulovil.  

Pokiaľ žena nalieha na muža, aby niečo našiel, môže vystaviť muža veľmi náročnej úlohe. Muž sa zahľadí, a vidííí......nič. Teda

nič, čo by mohol uloviť .

Nájsť vlastné ponožky, alebo dokonca  šaty pre deti, môže byť niekedy osudné . Niektorí muži si všimli túto svoju inakosť a uchopili ju riadne humorne.

Napríklad: 

  • Žena: „....Miláčik, prinesieš mi z kúpeľne manikúrové nožnice, sú v skrinke pod drezom vo dverách?“
  • Muž: „.... Jasné...“

....po dvoch minútach

  • Muž: „...kde že sú?“
  • Žena: „...vo dverách na pravo...“

po dvoch minútach.

Je asi 50% šanca, že to nájde. Pokiaľ to nenašiel, odporúčame mužovi odpovedať žene:

  • Muž: „....miláčik, prepáč, ale nespadlo to na mňa.... :-) “ 


Nájsť doplňovačku, nie rozdielnosť

Je to zvláštne, ale niektorí to popisujú ako mužovu neschopnosť niečo nájsť, iní ako rozdielnosť vnímania, iní ako schopnosť sústrediť sa na jeden bod...

Každopádne je to na konkrétnom páre, sformuloval si to tak, aby sa vyhli vzájomnému obviňovaniu a nájsť v tejto a inej rozdielnosti dar na dopĺňanie, než problém, ktorý rozdeľuje. 

Možno sa  zdá, že robíme z muža neschopného, ale to určite nie!!!

Veci ktorým nerozumieme nás rozčuľujú

Muž je iný, a každý muž je iný, ale jedno máme všetci spoločné: veci, ktorým nerozumieme nás rozčuľujú. A pokiaľ nejaké správanie na partnerovi je nepochopiteľné, o to viac nás rozhodí. 

Niekedy niečo odsúdime skôr, ako to spoznáme – hovorí sa tomu predsudok. A tak je tomu aj v partnerskom nažívaní. Mylne si myslíme, že porekadlo – podľa seba, súdim teba – je zlatým pravidlom v partnerskom spolužití, ale opak je pravdou. Aj Sibylovský komplex (veštica Sibyla - dopredu vieme čo ten druhý urobí, či povie) je nám veľa krát po ruke a nahovára nám, že mi toho svojho veľmi dobre poznáme. To je omyl!!! 

 

Cesta k manželskej jednote vedie cez poznanie vzájomnej rozdielnosti.

Ale aj poznanie ešte nie je všetko. Po krátkom rozčarovaní, že mi toho svojho / tú svoju vôbec nepoznáme, môže nasledovať to, čomu hovoríme kríza. 

Keď je pár v kríze, hľadá riešenia. V dnešnej rýchlej dobe hľadáme rýchle riešenia. Viem, urýchľovač by sa zišiel, ale na rýchlejšie dozrievanie v láske si ešte počkáme. Zatiaľ nám musí postačiť neúnavná práca na vzťahu v malých veciach – ako muži tak aj ženy. Hoc aj jeden, keď niečo urobí, má to efekt.

Ako rýchle riešenie sa nám ponúka – zmeniť toho druhého. Nuž, prajem úprimnú sústrasť vášmu vzťahu. To, čo mám v rukách je moja zmena – zmena pohľadu, zmena myslenia, zmena niečoho, čo podnieti ďalšiu zmenu ...napríklad aj u nášho partnera. Zmena je nákazlivá – najmä tá k dobrému .

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.9 z 5. Celkom 15 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mgr. Kamil Bartko

terapeut a poradca. Zameriava sa na manželov a partnerov v kríze, ako aj vzťahové problémy. Ak vás jeho články zaujali, prihláste sa na jeho 10 týždňový webinár, ktorý štartuje 6. februára 2019
Najčítanejšie
Recept týždňa
Komentáre k článku
Erika napísané 20.07.2017 12:10

Váš komentárPotrebujete finančnú podporu a hľadáte úver, ktorý bude riešiť vaše problémy a pomôže vám? Potrebujete spoľahlivé, rýchle a bezpečné? Ponúkame nízke sadzby úverov.

 

+ Pôžička 1000 až 125.000 EUR

+ Osobné pôžičku

+ Vo väčšine prípadov to je naozaj pre každého

+ možno získať rýchlo v priebehu 24 hodín

+ Máte záznam v registri MD.

+ Môžete mať nízky príjem

+ Nemáte zaručiť nič

 

Pôžička je poskytovaná osobám (zdravotné sestry, podnikateľov, študentov, dôchodcov, ženy na materskej dovolenke, v registri zamestnancov) a fyzické osoby bydlisko alebo pracujú v zahraničí.

Pre viac informácií, Email: charlbak.marie@gmail.com

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Čakáme postihnuté bábätko
24.05.2019   0
Každý okolo mňa ma utešoval, že sa to stáva, každý poznal niekoho, kto mal zlé výsledky, a dnes má zdravé dieťa. Kamarátky mi chceli vliať nádej, vidieť ma tešiť sa. Ale ja som to intuitívne vedela. Že niečo nie v poriadku, že sa nemýlia.
Je to dieťa moje? Potvrdiť otcovstvo môžu aj anonymné DNA testy
21.05.2019   0
Možnosť otestovať otcovstvo nemusíte len prostredníctvom odborníkov. Samotné anonymné testovanie umožňuje objednávku testu až domov. Štandardne sa používa tyčinka, ktorou sa urobí výter z ústnej dutiny. Každý test obsahuje dve vzorky, ktoré sa odošlú späť do spoločnosti, ktorá o niekoľko dní vyhodnotí testovanie. Výsledky odošle podľa vyžiadania na adresu žiadateľa, alebo na mailovú adresu.
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
babetko
Vyberáte hrazdičku? 5 vecí, na ktoré sa treba zamerať.
25.05.2019   0
Najlepšie je ísť si hrazdičku obzrieť do kamenného obchodu. Len tak „vychytáte“ muchy. Aké?
Súťaž o krásny úsmev s Philips
22.05.2019   0
Zapojte sa do súťaže o skvelé produkty spoločnosti Philips.
5 dôvodov, prečo sa malé deti správajú hrozne
22.05.2019   0
Dvoj-trojročné deti. Niekedy aj staršie. Dokážu chytiť amok kedykoľvek, za čokoľvek.
detské choroby
Histamínová intolerancia
20.05.2019   0
Histamínová intolerancia má rôzne príznaky, aj veľa takých, ktoré by sme automaticky liečili ako nádchu, migrénu, prípadne ako alergickú kožnú reakciu. Pokiaľ sa jedná o HIT, vyžaduje si nízkohistamínovú diétu.
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
zvery
Čo treba vedieť o potkanoch chovaných doma
23.05.2019   1
Chov potkanov zažíva v poslednej dobe boom. Potkany sú inteligentné, vycvičiteľné a vyžadujú relatívne jednoduchú starostlivosť. Potkanov môžeme naučiť všeličo. Napríklad preskakovať, otáčať sa dokola, postaviť sa a dokonca aj podať ruku na povel.
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.