ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 24.10.2017 | meniny má Kvetoslava  
ŽenaVzťahy

Dobýjanie

 M. Kohutiarová/seriál Manželstvo   13.05.2014   1

Položil si predo mňa práve tri kocky poctivej čokolády. Bez toho, aby som o ne prosila či len šprtla, že mám na ňu chuť. A nemusel si ani povedať či pripomenúť, aké je to afrodiziakum. Dobývaš ma a mne to príde fajn.

Každý deň znovu

Ono – je to stále o tom istom: dať mi dôvod znovu sa každý deň pre teba rozhodnúť. Znovu si potvrdiť, že mi stojíš za to, aby som o teba aj ja bojovala. Znovu mať príležitosť ti ukázať, čo  pre mňa znamenáš a ako veľmi túžim byť ti zhmotneným dôvodom ostať so mnou – a ostať rád.

Netuším, kam by sme sa dostali a kde by sme sa prepadli, keby sme ostali v eufórii z toho, že kdesi na ružomberských pahorkoch  v noci pred 20 rokmi som ti v tráve spievala a ty si mi vyznal lásku. Dobre sa na to spomína a vracia k tomu, ale ty si tu dnes a ja ťa potrebujem zažiť nanovo. Rovnako, ako ty mňa: znovu potrebuješ cítiť, aký si pre mňa nenahraditeľný a to nielen slovami, ale aj činmi.

Už nie sme na ružomberských kopcoch, bojujeme s pubertou, so svojou únavou, s tlakmi zvonku a nepredvídanými situáciami. Vždy práve preto potrebujem mať jasno: človek, pre ktorého som sa rozhodla, je ten pravý. Stále mi to dáva najavo, že som pre neho No. 1 a nie je to hrané.

Dobývanie nehou a fantáziou

Už vieme, že toto je iný spôsob dobytia mojej a tvojej pevnosti, iná cesta, ako sa zabývať v srdci toho druhého ešte pevnejšie. Cez silu, tlak, pokrikovanie, zraňujúce zvyklosti generácií pred nami to nepôjde. A ak sa občas tak aj potkneme, zatvárame ja či ty brány svojho ja na desať západov a stojí veľa trpezlivosti jedného či druhého dočkať sa jej otvorenia.

Sloboda môjho ja a tvojho tiež je tak krehká a tak dôležitá! Ak ťa mám pustiť dnu, má to byť dobrovoľne, (nie dobrovoľne nasilu), a má ma to tešiť rovnako, ako teba. Len toto otvorenie prináša taký darcovský paradox, že je ťažké povedať aj nám samým, kto sa teší viac – ten, ktorý otvára a prijíma, alebo ten, ktorý klope, je prijímaný a vchádza?

Dostať šancu každý deň vojsť stojí vagón nehy, vynachádzavosti, obety, odvahy... času a trpezlivosti... A nie je to len o troch kockách čokolády. Je to aj o tom, ako čakám, že dohoda o spolupráci platí... rovnako, ako ty čakáš moju podporu, ak ti zmluvy v práci pretekajú nielen ušami. Dobývame sa aj inak: keď mi nečakane vezmeš benjamína von a mne padne sánka pri vašom odchode prvý raz a po návrate druhý... ešte viac, keď urobíš večernú au-pair a ideš ho uspať Rovnako ako ťa ja bez slovka a výčitky uložím v nedeľu poobede do postele na šlofíka, vidiac, že padáš dolu nosom a umývam riad za teba... bez zlosti, že to ostalo na mne... umýva sa mi ľahko.

Tých možností a šancí je tisíc, často sú to také smiešne nenápadné, všedné veci, aj keď by sa nám niekedy žiadalo urobiť niečo „mega“- no práve takto potichu každá z nich otvára bránu viac a viac. Počíta sa smska z rušného rána s vyznaním a vďakou, aj to, že mi pozbieraš prádlo z balkóna – hoci nemusíš.

Potichu, prosím!

Otvoriť bránu u teba nie je nič, o čom by mali hovoriť čo len susedské tlačové agentúry. Aj keď: nech vidia, že mi dáš pusu už v aute... a že ja ťa tam objímem, lebo patríme k sebe. Len... láska nevie byť hlučná... a brány do nás sú ťažké a citlivé.

A ja ťa vidím doďaleka, ako sa štveráš hore mojím kopcom, ako fučíš, zápasiš a máš v očiach nádej... a aj preto si otvárame pošušky a presne v tom štýle, ktorý reže tebe – lebo chcem, aby ti bolo pri mne dobre.

Skúšame. Končím pri PC a idem s tebou kuknúť to prekvapko, čo si nachystal. Brána sa otvára.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku
Sisi napísané 20.05.2014 13:53

Krasny clanok zwinker

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ktoré vyšetrenie v tehotenstve môže tehotná odmietnuť?
23.10.2017   1
Mám čerstvých 37 rokov a zdravú 5-ročnú dcéru. Moja nová gynekologička ma doslova tlačí a núti na amniocentézu len kvôli veku. Keď som povedala, že sú aj možné riziká a som proti, doslova začala psychický nátlak, že ubližujem bábätku, ešte kým sa nenarodilo.
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Prvé príkrmy – prvá doba gastronomická v troch krokoch
24.10.2017   0
Na prikrmovanie je dieťa pripravené po niekoľkých mesiacoch života. Nie je to vždy 6.ty mesiac. Keďže sa začne stretávať s novými chuťami, dôležitý je správny postup.
Ako sa hrať s novorodencom
23.10.2017   0
Dospelá spoločnosť je pre vaše dieťa tou najlepšou zábavou – najlepšou hračkou pre dieťa ste vy samotní. Ešte k tomu niekoľko tipov, ako na to.
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
detské choroby
Viete, čo znamená mechanicky tíšiť kašeľ?
23.10.2017   0
Niekedy majú rodičia problém rozlíšiť, ktorý kašeľ je „suchý“ a ktorý naopak „mokrý, vlhký“. Ak už aj tento rozlišovací rébus zvládneme, siahame o rôznych sirupoch či kvapkách. A pojem „mechanicky tlmiť“ – nie, neznamená to dať dieťaťu ruku na ústa :)
Ako zvládnuť nočné mory u detí
22.10.2017   0
Ak sa dieťatko zobudí s plačom a krikom, má nočnú moru, my mu musíme pomôcť sa upokojiť. Ako to môžeme urobiť?
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
zvery
Tetraodon
23.10.2017   0
To, že v akváriu prebieha šikanovanie si všimneme na základe rozstrapkaných plutiev rýb a často v prípade Tetraodona aj nápadná stmavnutie celého tela, prípadne iba brušnej časti. Týmto dáva ryba najavo, že niečo nie je v poriadku.
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.