ŽenaVzťahy

5 efektívnych tipov ako ukončiť neplodný rozhovor bez toho, aby ste porušili pravidlá slušnosti

 Michaela Galambošová   13.04.2021   0

Byť dobrý, neznamená byť hlúpy. A je to naozaj tak. V snahe byť za (po)slušné dievčatko, ktoré sa skrýva v každej žene, sa neraz nechtiac púšťame do neplodných rozhovorov. Nič nám neprinesú. Počúvame to, čo nechceme a bojíme sa ukončiť rozhovor, pretože nechceme byť „tie zlé“. Ak aj vám robí ukončovanie rozhovorov značné ťažkosti, prezradíme vám niekoľko efektívnych tipov, ktoré sa vám zídu ako soľ:

 

1.      Krátko a jasne

Pokiaľ ste sa opäť ocitli uprostred rozhovoru, ktorý nemá konca kraja, skúste staviť na krátke a stručné odpovede. Čím dlhšie budete odpovedať, tým dáte druhej strane najavo, že máte o konverzáciu záujem. „Dobre.“ „Áno.“ „Nie.“ „Možno.“ Aj tieto vety môžu dať najavo vášmu spolubesedníkovi, že je čas ukončiť hovor.

2.      Skočte to reči

Aj keď nás všetkých učili, že skákať do reči  je neslušné. Možno aj preto znesiete 40-minútový rozhovor so známou, ktorá sa prebrodí morom, len aby vám mohla zvestovať nejakú klebetu. Skočte do reči. Keď to nepomáha raz, vyskúšajte druhýkrát. Čas každého z nás je veľmi dôležitý. Je len na nás, čomu dáme pozornosť.

3.      Zmeňte tému

Ak nechcete počúvať o tom, ako skončila 352. časť tureckej telenovely, zmeňte tému. Najlepšie na to, o čom váš spolubesedník nemá ani tušenie. Funguje to najmä v prípade, že druhý človek už príliš dlho hovorí o tom, čo vás nezaujíma. Každý má svoju „srdcovku“. Nájdite si tú svoju. Aj vďaka zmene témy môže druhá strana chcieť čo najskôr ukončiť rozhovor.

4.      Využite reč tela

Neverbálna komunikácia podľa odborníkov tvorí 70 až 93 percent celkovej komunikácie. Teda má oveľa vyššiu výpovednú hodnotu než obyčajné slová. Aj vy ju môžete využiť vo svoj prospech. Odstúpte dozadu, prípadne stranou. Nenadväzujte očný kontakt. Sú to jasné signály, že neplodného rozhovoru sa viac nechcete zúčastňovať. 

5.      Úprimnosť nadovšetko

Možno aj vy máte okolo seba človeka, ktorý nereflektuje na žiadne narážky. Vtedy treba ísť na to priamo.

  • „Znie to síce zaujímavo, ale skutočne nemám náladu na rozprávanie.“
  • „Ďakujem za rozhovor, ale naozaj sa ponáhľam.“
  • „Teraz mám niečo naplánované, môžeme to odložiť na neskôr?“

Ak to nepochopí, jednoducho odíďte. Nemusíte mať výčitky svedomia. Urobili ste všetko, čo bolo vo vašich silách.

Podľa magazínu Forbes najčastejšie zotrvávame v neplodných rozhovoroch iba preto, že nechceme byť nezdvorilí. Tento problém sa rieši ľahko. Neznamená to, že sa máte konverzáciám vyhýbať. Stačí, keď ich skrátite. Tak si z nich zoberiete to najlepšie a získate to najcennejšie. Čas.

Mohlo by vás zaujímať: 7 dôvodov, prečo mamy potrebujú minimalizmus »»»

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Bratislava už prednostne očkuje aj tehotné ženy
12.05.2021   0
Tehotné ženy, ktoré sa chcú zaočkovať proti koronavírusu, sa môžu prihlásiť do náhradníckeho zoznamu.
Pôrody znova ako za socializmu - pandémia ako výhovorka
11.05.2021   0
Ako sa ženám rodilo a rodí počas pandémie, ktorá trvá už viac ako rok? Vrátili sme sa do socialistických čias, až šokujúco rýchlo.
1. týždeň tehotenstva
09.05.2021   0
Tehotenstvo trvá približne 266 dní, čiže cca. 280 dní od prvého dňa poslednej menštruácie. Čo je presne 40 týždňov.
babetko
Neurovedkyňa dokázala, aký dôležitý je vzťah mamy a dieťaťa
11.05.2021   0
Neurovedkyňa vytvorila pomocou magnetickej rezonancie úžasný obraz, ktorý ukazuje silné spojenie medzi matkou a dieťaťom – je na nej ona sama so svojim dvojmesačným synčekom.
"Toto moje dieťa nerobí. Požičiava hračky a nebije sa..."
10.05.2021   0
Moje dieťa nechcelo požičať inému dieťaťu lopatku. A mamička toho druhého dieťaťa zostala zarazená a skonštatovala:
detské choroby
Crohnova choroba u detí
06.05.2021   0
Crohnova choroba je vlastne zápal čreva. Chronický. Mení život tomu, kto toto ochorenie získal. Čoraz viac detí a mladých ľudí patrí medzi pacientov a rodičia často opomínajú prvotné príznaky ochorenia.
Tiková porucha u detí
02.05.2021   3
Ako rodičia budete asi medzi prvými, ktorí si môžu všimnúť u svojho dieťaťa isté stereotypné pohybové alebo zvukové prejavy, ktoré nazývame tikmi. Tiková porucha nemá vplyv na inteligenciu, avšak niektoré sprievodné javy tikov môžu negatívne ovplyvniť výkon žiaka v škole.
Hnačka – ako ju riešiť prírodnými prostriedkami
26.04.2021   0
Na hnačku nájdete niekoľko prípravkov aj medzi liekmi vhodnými pre deti. Pokiaľ však chcete vyskúšať najskôr prírodnú medicínu, nech sa páči – tu je niekoľko tipov.
zvery
Zajac ako domáci miláčik...
07.05.2021   7
Zajace alebo králiky sú nádherné zvieratá. Sú obdivuhodné a majú osobnosť! Avšak predtým, ako si nejakého vyberiete, mali by ste sa uistiť, či je to vhodné zviera pre Vás a Vašu rodinu.
Kde sa na psovi a mačke skrýva kliešť a ako ho odstrániť
20.04.2021   0
Skrýše kliešťov: vnútro a okolie uší, na hlave a okolo očí, v oblasti papule a ňufáka, na krku pod obojkom, slabiny a medzi zadnými nohami, pod prednými nohami, labky a medzi prstami, okolo chvosta
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.