ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŽenaVzťahy

15 vecí, za ktoré by si svokry zaslúžili facku

 Anna Veselá   16.02.2018   0

Drsný názov? Nebojte sa, nikoho tu nejdeme buchnátovať. Jedine samy seba – do budúcnosti. Spisovateľka Kristen Mae si napísala zoznam, ako sa nechce správať, keď sa z nej v budúcnosti stane svokra. Pokiaľ by raz mala byť „takáto“ svokra, nech ju radšej jej priateľky vyfackujú.

Spoločne sa zamysleli nad vzorcami správania, ktoré si roky všímali u svojich rodín a neželajú si ich opakovať, keď sa ich synovia oženia. A toto je výsledok – 15 vecí, ktoré nechcú robiť ako svokry:

Shutterstock

 

1. Žiadať od syna, aby som bola na prvom mieste

Keď sa môj syn jedného dňa ožení, jeho žena bude na prvom mieste. Už teraz sa na to emocionálne pripravujem. Udrite ma do ksichtu, keď svojho syna dostanem do polohy, nech si vyberie medzi svojou ženou a mnou. Svoju ženu by mal ľúbiť najviac, pretože bude matkou jeho detí. Tak sa veci majú.

2. Mať tajomstvá s vnúčatami, ktoré nemôžu prezradiť rodičom

Rodičia sú šéfovia. Neexistuje taká vec, ako privilegovaný vzťah medzi babkou a vnúčaťom, ak o tom nerozhodli rodičia a oni sú hlavní. Vždy. Prosím vás, nedovoľte mi nahnevať svoju nevestu a prísť o čas, ktorý môžem stráviť s vnúčatami kvôli „hlúpemu“ porušeniu zákazu jedenia sladkostí.

3. Pokúšať sa miešať im do manželstva

Svokry milujú rozdávať rady mladému manželskému páru. Ak ma pristihnete, že sa snažím zamiešať sa do hádky môjho syna a jeho ženy, upozornite ma na to. Ihneď.

4. Reorganizovať nevestinu domácnosť

Jasná vec, že šálky na kávu by mali byť vystavené v presklenej vitrínke, ale keďže to nie je môj dom, nebudem o tom rozhodovať. Keby ste ma videli, že sa pokúšam meniť niečo v jej kuchyni alebo v hociktorej izbe v jej byte, udrite ma. A to silno.

5. Skladať im prádlo bez dovolenia

Je na tom niečo krásne a veľkodušné, pomôcť s niečím, aj keď vás nikto o to neprosil. No to sa netýka ukladania spodného prádla. Zviažte ma, ak bez dovolenia začnem skladať tangá mojej nevesty.

6. Kupovať synovej neveste oblečenie, ktoré sa páči mne

Oblečenie, ktoré očividne nie je štýl mojej nevesty, ale ja mám desivé želanie pretvoriť ju na svoj obraz, lebo ak môj syn miluje ženu, ktorá sa oblieka ako ja, potom ma aj ďalej ľúbi. NIE. Utopte ma, keď sa pokúsim o niečo také.

7. Myslieť si, že môj syn je dokonalý

Často používaná vetička „moja nevesta je vždy na vine,“ tak pre takéto správanie nie je ospravedlnenie.

8. Myslieť si, že moja nevesta má vždy pravdu

Toto by bolo azda ešte horšie, ako zmýšľanie, že môj syn je dokonalý, pretože by mohlo prísť k veľkému rozčarovaniu, keby moja nevesta zlyhala a ukázala svoju ľudskú stránku. Ak by sa mi takéto prihodilo, zalepte ma páskou.

9. Vojsť do spálne bez zaklopania

Mnohé svokry si myslia, že stačí, keď krátko zaklopú, predtým, než vojdú do spálne alebo kúpeľne. Chyba. Ak poruším ich súkromie, môžem nájsť akurát tak ich holé zadky, čo by ma vydesilo natoľko, že by mi už v živote neprišlo na um znova to urobiť. Vopchať sa do niekoho súkromnej zóny bez dovolenie je zakázané.

10. Rozdávať neželané rady

Prosím vás, soťte ma zo schodov, keď začnem dávať v dobrej viere rady svojej neveste, ktorá o ne nestála. A neskôr, kým sa budem zotavovať v nemocnici, navštívte ma niekto a pripomeňte mi, že nikto, ale naozaj nikto si neželá rady, kým si ich nevypýta, zvlášť ženy.

11. Chodiť na neohlásenú návštevu

Keď sa ľudia ponáhľajú, „prepadovka“ nemusí prísť zrovna vhod. Prosím vás, keď zabudnem, čo sa patrí a začnem kedykoľvek bez zavolania prekračovať prah domu svojej nevesty, ako by to bola moja najlepšia kamarátka, niekoľkokrát po mne prejdite bicyklom.

12. Kritizovať, ako nevesta varí

Tento bod zahŕňa aj vysvetľovanie, ako veľmi má byť omáčka pikantná alebo pridávanie soli a korenia do polievky, ktorú moja nevesta varila celý deň. Navarila ju tak, ako to má rada ona. Ona si myslí, že táto chuť je dobrá. Narobila sa s tým a hoci to nepovedala, chce, aby mi chutilo. Ak sa s veľkým úsmevom na tvári začnem starať do jej varenia, povedzte mi, nech sa poprechádzam bosými nohami po lego kockách svojich vnúčat.

13. Očakávať, že syn zasiahne v spore medzi mnou a nevestou

Nie, jednoducho nie, toto sa nerobí. Zoberte panvicu a dobre ma udrite.

14. Pasívna agresivita

Ktorá žena by mohla odolať tak trochu si „zadrapnúť“ do nevesty na spoločenských akciách? Keď je to také lákavé. Ale takéto správanie nepripadá do úvahy. Ak ma pristihnete, že to robím, dám vám kladivo, aby ste ma mohli silno buchnúť.

15. Porovnávať sa s rodičmi svojej nevesty

Možno aj verím tomu, že môj syn a nevesta radi trávia čas s jej rodičmi. Možno majú lepší spoločenský status, viac peňazí, väčší rozhľad, väčší dom, zdravšie vzťahy v rodine. No ako čokoľvek z toho pred nimi spomeniem, prosím vás... urobte, vy už viete čo.

Kristen Mae si myslí, že tieto body by mali platiť vo vzťahy vo všeobecnosti. Tak prečo je nám to zvlášť ťažké, keď ide o nevesty a svokry? Ak si úprimne želáte byť dobrou svokrou, podporná skupina kamarátiek, ktorá vám do očí povie vaše prešľapy, sa vám určite zíde :)

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som Pedagogickú fakultu UK, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Opuchy nôh v tehotenstve
23.10.2018   6
Najčastejšie sa budúce mamičky sťažujú na opuchy nôh, zriedkavejšie aj rúk, tváre. Opuchy postihujú asi 75% tehotných, zvyčajne po 20. týždni tehotenstva, obvykle hlavne v treťom tirmestri. Zhoršujú sa hlavne na večer a cez noc by mali vymiznúť.
Nepremeškajte novorodenecké fotenie! Neopakovateľné zábery vás budú tešiť celý život
18.10.2018   0
Či už ste fotenie s bábätkom dostali ako darček k pôrodu, alebo ste sa preň rozhodli sami, inšpirujte sa tipmi fotografky Vandy Golianovej, vďaka ktorým sa krásnymi zábermi budete môcť pochváliť aj po rokoch.
Mlieko v tehotenstve. Zaobídete sa bez neho?
15.10.2018   0
Vápnik je dôležitým prvkom pri samotnom raste bábätka počas vnútromaternicového vývinu a pôsobí aj ako prevencia pri riziku predčasného pôrodu.
babetko
Som najhoršia matka na svete
22.10.2018   4
Zobudíte sa ako matka roka, a ešte pred deviatou prídete o titul aj medailu.
22 vyčítaniek pre deti
20.10.2018   0
Jeden, dva, tri, povedz mi to ty... Poďte s nami "počítať" a "rýmovať." Máme pre Vás 22 vyčítaniek, ktoré sa môžete naučiť spolu s deťmi. Takmer isto spoznáte medzi nimi také, ktoré ste sa naučili v detstve aj Vy :)
Samko je hyperaktívne dieťa. Deti ho neznášajú
20.10.2018   6
Bonbónikom na torte je svokra, ktorá len sucho skonštatuje : “Veru si si ho zle vychovala, moja milá, mala by si mu občas poriadne priložiť“. (A muž je vtedy iba ticho a to strašne bolí...)
detské choroby
Drogy - prečo vzniká závislosť
20.10.2018   0
Príznaky závislosti od drog môžeme rozdeliť na psychické, ktoré sa odohrávajú v našej mysli, a fyzické, ktoré pociťujeme na tele.
Detská imunita, prevencia, chrípka
19.10.2018   1
Na svete ročne pribúda asi 6 000 nových látok, ktoré v prírode vôbec neexistovali. Časť z nich ostáva v laboratóriách, ale veľká časť sa najmä v podobe kozmetických prípravkov, liekov, priemyselných produktov a odpadov dostáva do životného prostredia. Vplyvom narušeného resp. zmeneného životného prostredia dochádza k vzniku nedostatočnej imunitnej odpovedi –organizmus sa nevie brániť ani proti banálnej infekcii mikroorganizmami.
Dojčenie predčasne narodených detí
15.10.2018   0
Keď sa dieťatko narodí pred plánovaným termínom pôrodu, zväčša sú s tým spojené komplikácie. Dieťa môže byť umiestnené v inkubátore a odlúčené od maminy.
zvery
Aký múdry je váš pes?
19.10.2018   0
Psi dokážu pozoruhodné veci. Potom čo dostanú niekoľko inštrukcií vedia zháňať ovce do košiara, vodiť nevidiacich cez preplnené ulice miest, odhaliť prítomnosť rakoviny a iných chorôb v tele človeka, nájsť stratených alebo zavalených ľudí, zistiť prítomnosť výbušniny alebo drog.
5 x vedeli ste, že morské prasiatka....
14.10.2018   0
Morské prasiatko sa po anglicky povie „guinea pig“ – preto si mnohí myslia, že pochádza z Guinei. Ale je to naozaj tak?
Čo chovať vo veľkej záhrade? Napríklad lemura!
06.10.2018   0
Lemur je naozaj priateľským a veľmi spoločenským tvorom, spolužitie s ľuďmi mu vôbec neprekáža.