ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŽenaVzťahy

15 vecí, za ktoré by si svokry zaslúžili facku

 Anna Veselá   16.02.2018   0

Drsný názov? Nebojte sa, nikoho tu nejdeme buchnátovať. Jedine samy seba – do budúcnosti. Spisovateľka Kristen Mae si napísala zoznam, ako sa nechce správať, keď sa z nej v budúcnosti stane svokra. Pokiaľ by raz mala byť „takáto“ svokra, nech ju radšej jej priateľky vyfackujú.

Spoločne sa zamysleli nad vzorcami správania, ktoré si roky všímali u svojich rodín a neželajú si ich opakovať, keď sa ich synovia oženia. A toto je výsledok – 15 vecí, ktoré nechcú robiť ako svokry:

Shutterstock

 

1. Žiadať od syna, aby som bola na prvom mieste

Keď sa môj syn jedného dňa ožení, jeho žena bude na prvom mieste. Už teraz sa na to emocionálne pripravujem. Udrite ma do ksichtu, keď svojho syna dostanem do polohy, nech si vyberie medzi svojou ženou a mnou. Svoju ženu by mal ľúbiť najviac, pretože bude matkou jeho detí. Tak sa veci majú.

2. Mať tajomstvá s vnúčatami, ktoré nemôžu prezradiť rodičom

Rodičia sú šéfovia. Neexistuje taká vec, ako privilegovaný vzťah medzi babkou a vnúčaťom, ak o tom nerozhodli rodičia a oni sú hlavní. Vždy. Prosím vás, nedovoľte mi nahnevať svoju nevestu a prísť o čas, ktorý môžem stráviť s vnúčatami kvôli „hlúpemu“ porušeniu zákazu jedenia sladkostí.

3. Pokúšať sa miešať im do manželstva

Svokry milujú rozdávať rady mladému manželskému páru. Ak ma pristihnete, že sa snažím zamiešať sa do hádky môjho syna a jeho ženy, upozornite ma na to. Ihneď.

4. Reorganizovať nevestinu domácnosť

Jasná vec, že šálky na kávu by mali byť vystavené v presklenej vitrínke, ale keďže to nie je môj dom, nebudem o tom rozhodovať. Keby ste ma videli, že sa pokúšam meniť niečo v jej kuchyni alebo v hociktorej izbe v jej byte, udrite ma. A to silno.

5. Skladať im prádlo bez dovolenia

Je na tom niečo krásne a veľkodušné, pomôcť s niečím, aj keď vás nikto o to neprosil. No to sa netýka ukladania spodného prádla. Zviažte ma, ak bez dovolenia začnem skladať tangá mojej nevesty.

6. Kupovať synovej neveste oblečenie, ktoré sa páči mne

Oblečenie, ktoré očividne nie je štýl mojej nevesty, ale ja mám desivé želanie pretvoriť ju na svoj obraz, lebo ak môj syn miluje ženu, ktorá sa oblieka ako ja, potom ma aj ďalej ľúbi. NIE. Utopte ma, keď sa pokúsim o niečo také.

7. Myslieť si, že môj syn je dokonalý

Často používaná vetička „moja nevesta je vždy na vine,“ tak pre takéto správanie nie je ospravedlnenie.

8. Myslieť si, že moja nevesta má vždy pravdu

Toto by bolo azda ešte horšie, ako zmýšľanie, že môj syn je dokonalý, pretože by mohlo prísť k veľkému rozčarovaniu, keby moja nevesta zlyhala a ukázala svoju ľudskú stránku. Ak by sa mi takéto prihodilo, zalepte ma páskou.

9. Vojsť do spálne bez zaklopania

Mnohé svokry si myslia, že stačí, keď krátko zaklopú, predtým, než vojdú do spálne alebo kúpeľne. Chyba. Ak poruším ich súkromie, môžem nájsť akurát tak ich holé zadky, čo by ma vydesilo natoľko, že by mi už v živote neprišlo na um znova to urobiť. Vopchať sa do niekoho súkromnej zóny bez dovolenie je zakázané.

10. Rozdávať neželané rady

Prosím vás, soťte ma zo schodov, keď začnem dávať v dobrej viere rady svojej neveste, ktorá o ne nestála. A neskôr, kým sa budem zotavovať v nemocnici, navštívte ma niekto a pripomeňte mi, že nikto, ale naozaj nikto si neželá rady, kým si ich nevypýta, zvlášť ženy.

11. Chodiť na neohlásenú návštevu

Keď sa ľudia ponáhľajú, „prepadovka“ nemusí prísť zrovna vhod. Prosím vás, keď zabudnem, čo sa patrí a začnem kedykoľvek bez zavolania prekračovať prah domu svojej nevesty, ako by to bola moja najlepšia kamarátka, niekoľkokrát po mne prejdite bicyklom.

12. Kritizovať, ako nevesta varí

Tento bod zahŕňa aj vysvetľovanie, ako veľmi má byť omáčka pikantná alebo pridávanie soli a korenia do polievky, ktorú moja nevesta varila celý deň. Navarila ju tak, ako to má rada ona. Ona si myslí, že táto chuť je dobrá. Narobila sa s tým a hoci to nepovedala, chce, aby mi chutilo. Ak sa s veľkým úsmevom na tvári začnem starať do jej varenia, povedzte mi, nech sa poprechádzam bosými nohami po lego kockách svojich vnúčat.

13. Očakávať, že syn zasiahne v spore medzi mnou a nevestou

Nie, jednoducho nie, toto sa nerobí. Zoberte panvicu a dobre ma udrite.

14. Pasívna agresivita

Ktorá žena by mohla odolať tak trochu si „zadrapnúť“ do nevesty na spoločenských akciách? Keď je to také lákavé. Ale takéto správanie nepripadá do úvahy. Ak ma pristihnete, že to robím, dám vám kladivo, aby ste ma mohli silno buchnúť.

15. Porovnávať sa s rodičmi svojej nevesty

Možno aj verím tomu, že môj syn a nevesta radi trávia čas s jej rodičmi. Možno majú lepší spoločenský status, viac peňazí, väčší rozhľad, väčší dom, zdravšie vzťahy v rodine. No ako čokoľvek z toho pred nimi spomeniem, prosím vás... urobte, vy už viete čo.

Kristen Mae si myslí, že tieto body by mali platiť vo vzťahy vo všeobecnosti. Tak prečo je nám to zvlášť ťažké, keď ide o nevesty a svokry? Ak si úprimne želáte byť dobrou svokrou, podporná skupina kamarátiek, ktorá vám do očí povie vaše prešľapy, sa vám určite zíde :)

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som Pedagogickú fakultu UK, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
7 vecí, ktoré tehotným lezú na nervy
21.05.2018   6
Je zopár omrviniek, drobností, ktoré tehotným ženám môžu udrieť na citlivejšiu tehotenskú strunku. Koniec koncov, v záplave tehotenských hormónov majú na to aj nárok.
Takto vyzerajú ženy po pôrode naozaj
20.05.2018   1
Možno to nepovieme nahlas, ale prijať svoje telo po pôrode nie je pre ženu vždy ľahké. Projekt 4th Trimester Bodies prichádza s myšlienkou oslavy ženského tela po pôrode, také aké naozaj je. Krásne, bez ohľadu na strie, žilky, ovisnutú kožu či iné telesné znaky.
Ako sa vypočíta dávka v nezamestnanosti po materskej?
16.05.2018   1
Častokrát sa stáva, že po dlhšie trvajúcich materských je pracovné miesto zrušené, aj situácie, keď sa pracovný pomer skončí.
babetko
Druhé dieťa zvyšuje matke sebavedomie
22.05.2018   0
Druhýkrát tehotná. Namiesto sĺz radosti, prvé, na čom pomyslela, bolo: zbohom, sloboda, tentokrát už na večné veky!
Keď dieťa nezoberú do škôlky
21.05.2018   0
Detí je veľa, materských škôl málo. Rodičia majú možnosť odvolať sa voči rozhodnutiu o neprijatí dieťaťa do materskej školy. Aký je postup?
Jahody
20.05.2018   0
Jahody obsahujú mangán a zinok, vitamíny C a E. Majú nízky obsah cukru, veľa vlákniny, preto sa doporučujú pri rôznych diétach. A čo tak nejaké recepty s jahodami?
detské choroby
Príliš čistá domácnosť deťom škodí
17.05.2018   0
Čľapkanie na potoku, stavanie bunkrov, kukurica pečená v pahrebe a konzumovaná tak, že vám uhlíky ešte vŕzgajú pod zubami ... Pre dnešné deti takmer nepredstaviteľné. Alebo pre ich rodičov?
Repelenty. Ako dopadli v testoch?
10.05.2018   0
Čo by ste pri výbere vhodného repelentu mali zohľadňovať? Test známeho českého časopisu ukázal, že klasické repelenty fungujú relatívne spoľahlivo, avšak rôzne dlhý čas. V teste účinnosti prepadol moderný náramok a mobilné aplikácie.
Najčastejšie problémy očí
07.05.2018   86
K najčastejším očným problémom patria tzv. refrakčné vady. Ide o poruchu v optickom systéme oka – problémy so správnym zaostrením oka na žiadaný cieľ.
zvery
Korytnačka. Vodná alebo suchozemská
20.05.2018   4
Ako si vybrať tú pravú? Pokiaľ si hľadáte domáceho miláčika na celý život, korytnačka môže byť pre vás ten pravý štvornohý kamarát, ktorý bude s vami v dobrom aj v zlom. Legendy o korytnačej dlhovekosti sa zakladajú na pravde.
Mačka je ochranca rodinky
18.05.2018   1
Ako sa vlastne mačka a človek dali dohromady? Ako vzniklo ich pradávne tisícročné priateľstvo? Dokáže naozaj mačka ochraňovať rodinu, v ktorej žije? Ako?
Čo robiť ak pes útočí...
07.05.2018   4
Náš strach je prvý signál, bojazlivý pohľad priamo do očí dáva psovi signál č. 2. A častokrát následnými podvedomými reakciami psa viac a viac provokujeme. Dôležité je sa snažiť útoku vyhnúť. A ako?