ŽenaVýnimočné ženy

Kto je Pamela Reif, a prečo je tak dobrá v tom, čo robí

 Pavlínka Pavlíková   21.03.2021   0

Vždy priateľsky usmata, dokonalá blondínka precvičujúca cviky s nadľudskou ľahkosťou na Youtube. Jej workout videá videlo za posledný rok 15  miliónov sledovateľov z celého sveta. Za posledný  rok sa stala jednu z najsilnejších influenceriek športovej karantény. Ak ste s ňou ešte necvičili, ste jedna z mála.

 

Pamela Leonie Reif sa narodila (1996) v nemeckom Karlsruhe ako druhorodená po bratovi Dennisovi. Jej rodičmi sú bývalí fotograf Bernd a modelka Manuela. Vlastní malý módny butik, ktorý dodnes v Karlsruhe predáva značkové oblečenie.

Mama Manuela mala s Pamelou vždy dobrý vzťah, zasvätila ju do tajomstiev obliekania a make-upu. Pamela tvrdí, že jej veľkým vzorom je práve jej mama.

Ako sa dostala ku športu

Vždy sa rada hýbala a preto ju rodičia prihlásili ako 10-ročnú na hip-hop.
Tancovanie ju bavilo a priviedlo ju až na majstrovstvá sveta. V 16. rokoch sa pre časovú náročnosť školy aj tréningov s tancovaním rozlúčila a rozhodla sa navštevovať fitko.  

Keďže ako veľa dievčat a žien (nie len) v jej veku nebola spokojná so svojim výzorom tela,  začala posilňovať. Jej cieľom sa stali ženské krivky. Neskončila len pri činkách. Ďalej sa vzdelávala aj v oblasti zdravého a efektívneho stravovania a fitness.

Svoje nové postrehy začala zdieľať so svojimi priateľmi.

 

Prvá fotka na instagrame bola selfie o zkradlo:)

“Mala som 16 rokov a stiahla som si Instagram, pretože Facebook bol už pomaly  „out“. Fotografie boli vlastne určené iba pre mojich priateľov, ale počet sledovateľov sa  postupne zvyšoval. Vďaka algoritmu sa môj profil zobrazoval na stránke Prieskumník používateľom z celého sveta a fotka mala zrazu aj 12 000 lajkov!”.

V škole bola vždy usilovná a  vždy dobre pripravená

Párty so spolužiakmi jej veľmi nesedeli, alkohol dodnes nemá rada. A cigarety vraj nikdy ani nevyskúšala.

Kým jej rovesníci trávili večer v kluboch a flákali sa po vonku... Ona svoje stredoškolské večery trávila doma učením sa: “ Človek by to mohol nazvať nudným, ale ja to beriem, že som cieľavedomá.”

Pameliny spolužiaci vedeli iba že „Pam robí Instagram“, nič si z toho nerobili. Publikovala fotky každý deň, ale len tak pre zábavu.

“Bolo pre mňa dôležité dobre vychádzať so svojimi učiteľmi. Nikdy som nevedela pochopiť opačný postoj, ktorý k nim mali mnohí spolužiaci. Väčšina učiteľov chce študentom pomôcť a priviesť ich k maturite pripravených. Môj malý tip: ak rozumiete svojim učiteľom, viete aj to, ako vyzerajú ich skúšky:)”

Maturovala v roku 2014 a jej maturitné vysvedčenie odzrkadlilo jej cieľavedomosť = samé jednotky.  

“S takými známkami by si mala študovať medicínu - túto vetu som počula tak často, že som nad ňou aj naozaj premýšľala. Ale to by mi vôbec nesedelo. Snažila som sa teda vymaniť z očakávaní iných ľudí a robiť to, čo ma teší. Známky len ukázali, že mám dobrý všestranný talent a môžem byť úspešná v mnohých veciach: pretože sa dokážem sústrediť a motivovať k tvrdej práci. Myslím si, že to platí pre školu aj pre Instagram.”

 

Čo mám ísť teda študovať?

Okrem štúdia ju zaujímala aj práca vizážistky alebo aj modelky - ale s jej výškou 1 m 65 cm to nebolo možné.
Nakoniec sa po maturite rozhodla dať si na pol roka pauzu a vyzrieť  na správne rozhodnutie. ” To bolo obdobie, ktoré bolo v poriadku aj pre mojich rodičov. ”

Influencerka ako zamestnanie

V roku 2014 prišla jej prvá komerčná ponuka na spoluprácu. Bola od austrálskej firmy, ktorá vyrábala čaj - zarobila 50 dolárov. V tom čase  mala takmer 500 000 sledovateľov.

“Neskôr som si uvedomila, že nemusím propagovať čaj, ale môžem pracovať so značkami, ktoré si vyberiem sama, ktoré považujem sama za skvelé. Pomaly sa vyvinula myšlienka profesionálneho prístupu k veci. Takže po šiestich mesiacoch som sa rozhodla. Nepôjdem študovať.”

V tom čase ale súčasne rástli aj mnohé iné fitness osobnosti. Rástla konkurencia. Pamela svojou disciplínou a perfekcionizmom naďalej vynikala.
 Postupne prichádzali veľké ponuky na spoluprácu s globálnymi značkami ako NA-KD, Calzedonia alebo Puma.
 V roku 2017 vydala knihu Strong & Beautiful, ktorá sa venovala témam ako výživa, fitness a životný štýl. Neskôr v roku 2019 vyšla jej druhá kniha s receptami You deserve this.

 

Moja rodina je mi veľkou oporou

“Moje rodné mesto Karlsruhe nie je stredom sveta a na krátky čas som si myslela, že to obmedzí moju kariéru. Presťahovala som sa teda do Hamburgu, ale po roku som sa vrátila.”  Dnes opäť žije so svojimi rodičmi a jej starší brat Dennis býva o 2 poschodia nižšie.

Na jej kariére sa podieľa celá rodina, jej brat Dennis ju fotí a kameruje.

Mama Manuela s Pamelou cestuje na fotenia a otec Bernd pomáha s vedením účtovníctva. 

Pamela dnes

Pamelu baví cvičiť, skúšať nové workout plány a variť zdravé recepty, ale “väčšinu času trávim na svojom notebooku. Potom odpovedám na e-maily, plánujem príspevky...”. 

Minulý rok rozbehla sériu workout plánov, ktoré zverejňuje na instagrame každú nedeľu večer na nasledujúci týždeň. Počas týždňa je v kontakte so svojimi sledovateľmi prostredníctvom My story, kde rozoberá jednotlivé tréningy. Pýta sa: cvičila si dnes? čo bolo najťažšie? Je to kamoška. Workout videá sú zavesené na Youtube, takže sa dajú cvičiť kedykoľvek. 

Taktiež, spustila aplikáciu PAM, kde sa okrem videí nachádzajú aj zdravé recepty a mini Blog. Okrem iného tento rok predstavila jej značku produktov Naturally PAM , ktoré sú vegánske a balené v kompostovateľných obaloch. 

“Za posledných 8 rokov som s vami neustále zdieľala svoj život. Spoločne sme dospeli a veľa sa naučili. Medzitým sa moja komunita rozrástla na viac ako 15 miliónov sledovateľov. Tento rok boli naše tréningy odtrénované až 480 miliónov krát - to bola športová karanténa! Bez ohľadu na to, koľko je mojich sledovateľov, považujem za veľké šťastie, že niekde na tomto svete so mnou ľudia cvičia, varia a cítia sa motivovaní viesť zdravší život.”.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.4 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Pavlínka Pavlíková

Ahoj, volám sa Pavlínka. Som študentkou andragogiky na UK a vo voľnom čase sa venujem športu, videjkám o vareni, pečeni, cestovaniu, oblasti beauty, ale aj histórií.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
tehotenstvo
Bratislava už prednostne očkuje aj tehotné ženy
12.05.2021   0
Tehotné ženy, ktoré sa chcú zaočkovať proti koronavírusu, sa môžu prihlásiť do náhradníckeho zoznamu.
Pôrody znova ako za socializmu - pandémia ako výhovorka
11.05.2021   0
Ako sa ženám rodilo a rodí počas pandémie, ktorá trvá už viac ako rok? Vrátili sme sa do socialistických čias, až šokujúco rýchlo.
1. týždeň tehotenstva
09.05.2021   0
Tehotenstvo trvá približne 266 dní, čiže cca. 280 dní od prvého dňa poslednej menštruácie. Čo je presne 40 týždňov.
babetko
Neurovedkyňa dokázala, aký dôležitý je vzťah mamy a dieťaťa
11.05.2021   0
Neurovedkyňa vytvorila pomocou magnetickej rezonancie úžasný obraz, ktorý ukazuje silné spojenie medzi matkou a dieťaťom – je na nej ona sama so svojim dvojmesačným synčekom.
"Toto moje dieťa nerobí. Požičiava hračky a nebije sa..."
10.05.2021   0
Moje dieťa nechcelo požičať inému dieťaťu lopatku. A mamička toho druhého dieťaťa zostala zarazená a skonštatovala:
detské choroby
Crohnova choroba u detí
06.05.2021   0
Crohnova choroba je vlastne zápal čreva. Chronický. Mení život tomu, kto toto ochorenie získal. Čoraz viac detí a mladých ľudí patrí medzi pacientov a rodičia často opomínajú prvotné príznaky ochorenia.
Tiková porucha u detí
02.05.2021   3
Ako rodičia budete asi medzi prvými, ktorí si môžu všimnúť u svojho dieťaťa isté stereotypné pohybové alebo zvukové prejavy, ktoré nazývame tikmi. Tiková porucha nemá vplyv na inteligenciu, avšak niektoré sprievodné javy tikov môžu negatívne ovplyvniť výkon žiaka v škole.
Hnačka – ako ju riešiť prírodnými prostriedkami
26.04.2021   0
Na hnačku nájdete niekoľko prípravkov aj medzi liekmi vhodnými pre deti. Pokiaľ však chcete vyskúšať najskôr prírodnú medicínu, nech sa páči – tu je niekoľko tipov.
zvery
Zajac ako domáci miláčik...
07.05.2021   7
Zajace alebo králiky sú nádherné zvieratá. Sú obdivuhodné a majú osobnosť! Avšak predtým, ako si nejakého vyberiete, mali by ste sa uistiť, či je to vhodné zviera pre Vás a Vašu rodinu.
Kde sa na psovi a mačke skrýva kliešť a ako ho odstrániť
20.04.2021   0
Skrýše kliešťov: vnútro a okolie uší, na hlave a okolo očí, v oblasti papule a ňufáka, na krku pod obojkom, slabiny a medzi zadnými nohami, pod prednými nohami, labky a medzi prstami, okolo chvosta
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.