ŽenaSvadba

Aby bol váš deň D bez stresu a zbytočných nervov

 Ingrid Littmannová   14.05.2010   1

Svoje vysnívané ÁNO si väčšina z nás povie len raz v živote. Aby všetko skončilo tak, ako ste si to vysnívali a naplánovali, oplatí sa na tento veľký deň troška pripraviť, aby ste sa vyhli zbytočným stresom, poprípade aj slzičkám. Svadba by mala byť plná usmievavých tvárí a šťastného smiechu nevesty a ženícha.

Štýl a veľkosť svadby

Spolu s partnerom, poprípade aj s rodičmi, sa dohodnite na štýle, veľkosti a termíne svadby. Vy snívate o svadbe v letných mesiacoch, ale váš partner dáva prednosť krásne sfarbenej jeseni. Dohodnite sa na kompromise a svadbu si zrealizujte na jar, keď sa všetko zobúdza zo zimného spánku.
Štýl a veľkosť svadby prispôsobte vašim finančným možnostiam. V dnešnej dobe už neplatí pravidlo pozývania všetkých príbuzných aj z tretieho kolena. Peniaze si radšej ušetrite na svadobnú cestu alebo zariadenie nového bytu, či domu.

Svadobná agentúra

Ak ste obaja veľmi pracovne vyťažení, zverte časť organizácie do rúk svadobnej agentúry. Záležitosti ohľadom svadobnej výzdoby miestnosti, kostola, či auta vyrieši za vás každá jedna agentúra, na ktorú kontakt nájdete na svadobných www stránkach.

Nechajte si poradiť

Ak sa vo vašej blízkosti (rodina, kamarátka) niekto v nedávnej minulosti vydával alebo ženil, nechajte si poradiť kontakt na dobrého kameramana, či fotografa, DJ-a alebo už spomínanú svadobnú agentúru. Pokiaľ vaši známi boli so službami daných firiem spokojní, ušetríte si čas behaním, poprípade surfovaním na internete.

Menovky na stôl

Pokiaľ ste sa rozhodli pre väčšiu svadbu, určite nezabudnite na menovky na stôl, aby ste predišli zbytočnému chaosu a stresom pri usádzaní hostí. Veľkým pomocníkom je aj orientačná tabuľa pred vchodom s vykreslenými a označenými stolmi, spolu so zoznamom hostí.

Platenie služieb

Snažte sa väčšinu svadobných výdajov uhradiť ešte pred svadbou, aby ste to nemuseli mať na starosti počas svadobného dňa. Určite by nebolo príjemné počas svadby všade chodiť s plnými vreckami peňazí a vybavovať finančné záležitosti.

Svadba v kostole

Pokiaľ máte naplánovanú svadbu v kostole, určite sa dopredu dohodnite s vaším oddávajúcim o možnostiach kvetinovej alebo inej výzdoby kostola, hádzania lupienkov a stanovíšť pre kameramana a fotografa. Nie v každom kostole je totiž dovolené rozhadzovať ružové lupienky a riešiť svadobnú výzdobu. Predídete tak zbytočnému nedorozumeniu, ktoré by vám mohlo pokaziť celkový dojem zo svadobného obradu.

Praktické veci

Na svadobnej hostine a zábave určite oceníte pohodlné topánky, ktoré by ste si mali zobrať na prezutie. Určite sa vám zíde aj zatvárací špendlík, sponky, vreckovky, ihla a niť, nožnice, tabletky proti bolesti hlavy, žuvačky alebo mentolové cukríky, púder, maskara a rúž.

Deň pred svadbou

Na jedno miesto si pripravte svadobné prstienky, občianske preukazy a ostatné veci, ktoré si chcete zobrať na svadbu. Overte si všetkých dodávateľov, či všetko platí tak, ako ste sa dohodli a potom už len oddychujte a relaxujte. Nepodľahnite zbytočnému stresu, že ste niečo nestihli vybaviť alebo zariadiť. Svadbu si užívajte plnými dúškami a nenechajte si ju ničím a nikým pokaziť.

 

Ingrid Littmannová
www.weddhouse.eu

 foto:sxc.hu

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Denda napísané 30.03.2016 22:32

Ja som si napríklad dojednala kamarátku na organizáciu svadobnej hostiny, myslím tej takej úvodnej, keď všetci prídu pred obradom. Rok do predu som si zajednala také veci ako je DJ, kameraman, kostol s pánom farárom, sálu... Pozvánky som si spravila sama ako grafička smile Koláče som dala urobiť známej a na jedlo som si najala ľudí. Svadobné šaty som si vybrala hneď prvé čo mi padli do oka a obrúčky som riešila online cez www.obrucky-rydl.sk. Účes som si zvolila mega jednoduchý cez tipy a nápady smile Celé to dopadlo na výbornú a ja som sa neskutočne bavila smile

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
Nedojčím, a všetci okolo mňa to riešia
13.05.2019   0
Máločo žene prekáža tak, ako keď sa jej prsia stanú stredobodom rozhovorov celej rodiny. Každý, od pratety z Michaloviec až po bezdetnú sesternicu Janku, ktorú vídam len na facebooku, rieši po mojom pôrode jedinú otázku: Prečo nedojčím?
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?