ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŽenaSvadba

Aby bol váš deň D bez stresu a zbytočných nervov

 Ingrid Littmannová   14.05.2010   1

Svoje vysnívané ÁNO si väčšina z nás povie len raz v živote. Aby všetko skončilo tak, ako ste si to vysnívali a naplánovali, oplatí sa na tento veľký deň troška pripraviť, aby ste sa vyhli zbytočným stresom, poprípade aj slzičkám. Svadba by mala byť plná usmievavých tvárí a šťastného smiechu nevesty a ženícha.

Štýl a veľkosť svadby

Spolu s partnerom, poprípade aj s rodičmi, sa dohodnite na štýle, veľkosti a termíne svadby. Vy snívate o svadbe v letných mesiacoch, ale váš partner dáva prednosť krásne sfarbenej jeseni. Dohodnite sa na kompromise a svadbu si zrealizujte na jar, keď sa všetko zobúdza zo zimného spánku.
Štýl a veľkosť svadby prispôsobte vašim finančným možnostiam. V dnešnej dobe už neplatí pravidlo pozývania všetkých príbuzných aj z tretieho kolena. Peniaze si radšej ušetrite na svadobnú cestu alebo zariadenie nového bytu, či domu.

Svadobná agentúra

Ak ste obaja veľmi pracovne vyťažení, zverte časť organizácie do rúk svadobnej agentúry. Záležitosti ohľadom svadobnej výzdoby miestnosti, kostola, či auta vyrieši za vás každá jedna agentúra, na ktorú kontakt nájdete na svadobných www stránkach.

Nechajte si poradiť

Ak sa vo vašej blízkosti (rodina, kamarátka) niekto v nedávnej minulosti vydával alebo ženil, nechajte si poradiť kontakt na dobrého kameramana, či fotografa, DJ-a alebo už spomínanú svadobnú agentúru. Pokiaľ vaši známi boli so službami daných firiem spokojní, ušetríte si čas behaním, poprípade surfovaním na internete.

Menovky na stôl

Pokiaľ ste sa rozhodli pre väčšiu svadbu, určite nezabudnite na menovky na stôl, aby ste predišli zbytočnému chaosu a stresom pri usádzaní hostí. Veľkým pomocníkom je aj orientačná tabuľa pred vchodom s vykreslenými a označenými stolmi, spolu so zoznamom hostí.

Platenie služieb

Snažte sa väčšinu svadobných výdajov uhradiť ešte pred svadbou, aby ste to nemuseli mať na starosti počas svadobného dňa. Určite by nebolo príjemné počas svadby všade chodiť s plnými vreckami peňazí a vybavovať finančné záležitosti.

Svadba v kostole

Pokiaľ máte naplánovanú svadbu v kostole, určite sa dopredu dohodnite s vaším oddávajúcim o možnostiach kvetinovej alebo inej výzdoby kostola, hádzania lupienkov a stanovíšť pre kameramana a fotografa. Nie v každom kostole je totiž dovolené rozhadzovať ružové lupienky a riešiť svadobnú výzdobu. Predídete tak zbytočnému nedorozumeniu, ktoré by vám mohlo pokaziť celkový dojem zo svadobného obradu.

Praktické veci

Na svadobnej hostine a zábave určite oceníte pohodlné topánky, ktoré by ste si mali zobrať na prezutie. Určite sa vám zíde aj zatvárací špendlík, sponky, vreckovky, ihla a niť, nožnice, tabletky proti bolesti hlavy, žuvačky alebo mentolové cukríky, púder, maskara a rúž.

Deň pred svadbou

Na jedno miesto si pripravte svadobné prstienky, občianske preukazy a ostatné veci, ktoré si chcete zobrať na svadbu. Overte si všetkých dodávateľov, či všetko platí tak, ako ste sa dohodli a potom už len oddychujte a relaxujte. Nepodľahnite zbytočnému stresu, že ste niečo nestihli vybaviť alebo zariadiť. Svadbu si užívajte plnými dúškami a nenechajte si ju ničím a nikým pokaziť.

 

Ingrid Littmannová
www.weddhouse.eu

 foto:sxc.hu

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Denda napísané 30.03.2016 22:32

Ja som si napríklad dojednala kamarátku na organizáciu svadobnej hostiny, myslím tej takej úvodnej, keď všetci prídu pred obradom. Rok do predu som si zajednala také veci ako je DJ, kameraman, kostol s pánom farárom, sálu... Pozvánky som si spravila sama ako grafička smile Koláče som dala urobiť známej a na jedlo som si najala ľudí. Svadobné šaty som si vybrala hneď prvé čo mi padli do oka a obrúčky som riešila online cez www.obrucky-rydl.sk. Účes som si zvolila mega jednoduchý cez tipy a nápady smile Celé to dopadlo na výbornú a ja som sa neskutočne bavila smile

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrod v Krompachoch bol neuveriteľný zážitok
21.03.2019   0
Prvotný šok pre mňa bol, keď sa ma nesmierne milá sestra spýtala, či už mám pripravený pôrodný plán, aby si ho so mnou primárka mohla prejsť, keď prídem na návštevu do pôrodnice. Všetci vieme, že na Slovensku sú pôrodné plány vnímané ako spísané výmysly premotivovaných biomatiek, ktoré sa silou – mocou snažia kafrať skúseným pôrodníkom do roboty. S malou dušičkou sme si pred pôrodom urobili rodinný výlet do Krompách. Vyhľadali sme ordináciu pani primárky, sadli sme si spolu k stolu a prechádzali moje papiere.
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
babetko
Pohodový ocko verzus ukričaná a nervózna mama
25.03.2019   0
Sťažovala sa mi kamoška. Vraj jej muž odmieta prebaľovať, kúpať a krémikovať zaparený zadok. Keď má synovi uvariť tekvicový prívarok, dá mu miesto neho Pribináčik. Odmieta ho šatkovať, vraj je to trápne. A keďže kočík kamoška z presvedčenia nekúpila, každodenné prechádzky ostali na ňu. U nás doma je to podobné. Muž sa síce varenia a plienok nezľakol, ale...
Troska v ogrcanom pyžame, ktorá si nestihla ráno umyť zuby. Vitajte na materskej
22.03.2019   0
Narodí sa vám dieťa a príde moment, keď si namiesto reklamy na materstvo budete pripadať ako troska v ogrckanom pyžame. Zavretá medzi štyrmi stenami. Len vy a dieťa.
Výrazy, ktoré by mali poznať najmenšie deti a uľahčia nám každodenný život
21.03.2019   0
Keď rozprávame s dieťaťom, pomenúvame veci a deje okolo neho, na základe ktorých si vytvára isté schémy, ako funguje svet.
detské choroby
Tuberkulóza
22.03.2019   1
Tuberkulóza, jej príznaky, prevencia, liečba.
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
zvery
Žiť zdravšie? Pomôže vám šteniatko alebo mačiatko!
19.03.2019   0
Zvierací člen rodiny sa za starostlivosť môže odmeniť aj pevným zdravím, dobrou náladou či lepším zamestnaním. Že v tom všetkom nemôže mať labky? Štúdie amerických, austrálskych a britských vedcov tvrdia, že áno.
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.