ŽenaSvadba

Národný týždeň manželstva už o 2 týždne.

 Dagmar Mozolová   31.01.2012   0

Na Slovensku bude od 13. do 19. februára 2012 prebiehať druhý ročník Národného týždňa manželstva (NTM)  s mottom V dobrom i v zlom

Cieľom NTM je zamerať pozornosť celej spoločnosti aspoň jeden týždeň v roku na manželstvo, motivovať manželské páry k budovaniu vzťahu, vytvoriť priestor pre rôzne podujatia a zľavy pre manželovhovoriť o prínosoch trvalého a stabilného zväzku muža a ženy nielen pre nich dvoch, ale aj pre ich deti a takisto pre celú spoločnosť. Aj tento rok sa kampaň NTM koná pod záštitou prvej dámy, manželky prezidenta SR pani Silvie Gašparovičovej. 

Kto sa môže zapojiť

Kampaň vytvára priestor pre rôzne organizácie, samosprávy, združenia či aktivistov v dedinách a mestách, pre komunity, farnosti a rôzne spoločenstvá, aby sa pripojili k šíreniu hodnôt manželstva tým, že zorganizujú pre manželské páry stretnutie, podujatie, prednášku, seminár, diskusný či romantický večer, a tým poskytnú manželom priestor na posilnenie ich vzťahu. Manuály s tipmi posiela koordinačný výbor na požiadanie. 

Do NTM sa môžu zapojiť aj jednotliví manželia, a to tým, že počas tohto týždňa urobia pre svoju polovičku niečo, čo poteší. Napríklad to môže byť pozvánka na koncert, do kina či divadla, na romantickú večeru, napísanie ľúbostného listu, vyhradený čas na rozhovor, kedy si pripomenú všetko to pekné, čo spolu prežili. 

Slobodní a osamelo žijúci sa zasa môžu zapojiť tak, že povzbudia priateľov – manželov, aby spolu prežili pekný čas a pomôžu im napríklad starostlivosťou o deti. 

Zľavy pre manželské páry

Súčasťou Národného týždňa manželstva sú aj zľavy pre manželské páry, ktoré partneri podujatia poskytujú vo svojich reštauráciách, kaviarňach, penziónoch alebo wellness centrách, či kultúrnych inštitúciách. Všetky ponúkané podujatia, zľavy i viac informácií o akcii budú na internetovej stránke www.ntm.sk.

História kampane

NTM sa začne tlačovou konferenciou v Bratislave. 

História kampane siaha do roku 1997, kedy sa Angličan Richard Kane rozhodol poukázať na dôležitosť a prínosy manželstva pre spoločnosť i jednotlivca. Kampaň Marriage Week (MW -týždeň manželstva) si získala podporu osobností politického a spoločenského života, počas svojho úradovania napríklad nad ňou prevzal záštitu vtedajší britský premiér Tony Blair s manželkou. Týždeň manželstva prebieha v súčasnosti aj v Nemecku, Holandsku, Česku, Maďarsku a ďalších krajinách. Viac sa o MW možno dozvedieť na internetovej stránke www.marriage-weekinternational.com

Kontakty na organizátorov

 

  • Koordinačný tím OZ NTM, Lazovná 17, 97401 Banská Bystrica
  • www.ntm.sk
  • Národný koordinátor: Vladimír Sochor, 0903-722439, e-mail: sochor(at)ntm.sk
  • Info pre médiá: Dagmar Mozolová, 0905-369006, e-mail: mozolova(at)ntm.sk 
Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
EUROVOĽBY
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Je to dieťa moje? Potvrdiť otcovstvo môžu aj anonymné DNA testy
21.05.2019   0
Možnosť otestovať otcovstvo nemusíte len prostredníctvom odborníkov. Samotné anonymné testovanie umožňuje objednávku testu až domov. Štandardne sa používa tyčinka, ktorou sa urobí výter z ústnej dutiny. Každý test obsahuje dve vzorky, ktoré sa odošlú späť do spoločnosti, ktorá o niekoľko dní vyhodnotí testovanie. Výsledky odošle podľa vyžiadania na adresu žiadateľa, alebo na mailovú adresu.
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
babetko
Montessori prístup: deti upratujú hračky samé od seba
21.05.2019   0
Montessori učitelia uplatňujú metódy, ktoré vedia osloviť už najmenšie deti k tomu, aby boli poriadkumilovné.
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Mamy nepadajú učené z neba
19.05.2019   2
Asi pred rokom som v návale hnevu povedala synovi, že keď ma neľúbi a nechce so mnou žiť, nech si pobalí kufor a ide tam, kde mu bude lepšie. Akcia – reakcia, ešte len spustil spŕšku sprostostí. A ja, čo som mala byť nad vecou, som mu namiesto toho do kufra začala hádzať veci.
detské choroby
Histamínová intolerancia
20.05.2019   0
Histamínová intolerancia má rôzne príznaky, aj veľa takých, ktoré by sme automaticky liečili ako nádchu, migrénu, prípadne ako alergickú kožnú reakciu. Pokiaľ sa jedná o HIT, vyžaduje si nízkohistamínovú diétu.
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?