ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŽenaSvadba

Národný týždeň manželstva už o 2 týždne.

 Dagmar Mozolová   31.01.2012   0

Na Slovensku bude od 13. do 19. februára 2012 prebiehať druhý ročník Národného týždňa manželstva (NTM)  s mottom V dobrom i v zlom

Cieľom NTM je zamerať pozornosť celej spoločnosti aspoň jeden týždeň v roku na manželstvo, motivovať manželské páry k budovaniu vzťahu, vytvoriť priestor pre rôzne podujatia a zľavy pre manželovhovoriť o prínosoch trvalého a stabilného zväzku muža a ženy nielen pre nich dvoch, ale aj pre ich deti a takisto pre celú spoločnosť. Aj tento rok sa kampaň NTM koná pod záštitou prvej dámy, manželky prezidenta SR pani Silvie Gašparovičovej. 

Kto sa môže zapojiť

Kampaň vytvára priestor pre rôzne organizácie, samosprávy, združenia či aktivistov v dedinách a mestách, pre komunity, farnosti a rôzne spoločenstvá, aby sa pripojili k šíreniu hodnôt manželstva tým, že zorganizujú pre manželské páry stretnutie, podujatie, prednášku, seminár, diskusný či romantický večer, a tým poskytnú manželom priestor na posilnenie ich vzťahu. Manuály s tipmi posiela koordinačný výbor na požiadanie. 

Do NTM sa môžu zapojiť aj jednotliví manželia, a to tým, že počas tohto týždňa urobia pre svoju polovičku niečo, čo poteší. Napríklad to môže byť pozvánka na koncert, do kina či divadla, na romantickú večeru, napísanie ľúbostného listu, vyhradený čas na rozhovor, kedy si pripomenú všetko to pekné, čo spolu prežili. 

Slobodní a osamelo žijúci sa zasa môžu zapojiť tak, že povzbudia priateľov – manželov, aby spolu prežili pekný čas a pomôžu im napríklad starostlivosťou o deti. 

Zľavy pre manželské páry

Súčasťou Národného týždňa manželstva sú aj zľavy pre manželské páry, ktoré partneri podujatia poskytujú vo svojich reštauráciách, kaviarňach, penziónoch alebo wellness centrách, či kultúrnych inštitúciách. Všetky ponúkané podujatia, zľavy i viac informácií o akcii budú na internetovej stránke www.ntm.sk.

História kampane

NTM sa začne tlačovou konferenciou v Bratislave. 

História kampane siaha do roku 1997, kedy sa Angličan Richard Kane rozhodol poukázať na dôležitosť a prínosy manželstva pre spoločnosť i jednotlivca. Kampaň Marriage Week (MW -týždeň manželstva) si získala podporu osobností politického a spoločenského života, počas svojho úradovania napríklad nad ňou prevzal záštitu vtedajší britský premiér Tony Blair s manželkou. Týždeň manželstva prebieha v súčasnosti aj v Nemecku, Holandsku, Česku, Maďarsku a ďalších krajinách. Viac sa o MW možno dozvedieť na internetovej stránke www.marriage-weekinternational.com

Kontakty na organizátorov

 

  • Koordinačný tím OZ NTM, Lazovná 17, 97401 Banská Bystrica
  • www.ntm.sk
  • Národný koordinátor: Vladimír Sochor, 0903-722439, e-mail: sochor(at)ntm.sk
  • Info pre médiá: Dagmar Mozolová, 0905-369006, e-mail: mozolova(at)ntm.sk 
Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
Galanta má modernú pôrodnicu, na novorodeneckom je to slabšie
15.03.2019   0
Na pôrodnej sále boli naozaj super sestričky, všetky veľmi milé a ochotné. Na novorodeneckom sa však našlo aj zopár nepríjemných. Najviac mi asi prekážalo, keď mi jedna prišla o pol piatej ráno vysvetľovať, ako mám správne dojčiť. Lekár bol tiež v pohode, až na jeden incident. Keď som mala veľmi silné kontrakcie, išiel mi prepichnúť plodovú vodu. Povedal mi, aby som si sadla na kozu, ale v tej chvíli som dostala kontrakciu a musela som si čupnúť.
Vďaka doktorke v Banskej Bystrici mám na pôrod krásne spomienky
13.03.2019   0
Pôrod pre mňa zostal krásnou spomienkou. Všetko bolo skvelé, a to aj vďaka mladej doktorke, mladšej než ja. Tá im umožnila, aby bol synček Samko hneď po narodení pri mne. Hneď ako sa narodil, ešte neumytý a s pupočnou šnúrou, išiel ku mne na brucho.
babetko
Ako som zistila, že moje deti pozerajú priveľa rozprávok
18.03.2019   3
Odborníci to hovoria jasne. Deti do troch rokov by NEMALI pozerať telku. Ani videjká na mobile, ani na tablete. Lebo rozprávky a detské programy ničia už v zárodku ich pozornosť, komunikačné schopnosti, zabíjajú predstavivosť, zvyšujú nervozitu, agresivitu... Zabudla som na niečo? Proste do troch rokov by ich hlavným zabávačom mali byť rodičia.
Zo zdravých potravín môže dieťa takmer všetko
14.03.2019   0
„Ak zapneme filter s kľúčovými frázami „máme radi“, „pre deti“ a „zdravé“, tak z potravín môžeme deťom ponúknuť paradajky, uhorku, olivy, červenú cibuľu, cviklu, mrkvu, cuketu, karfiol, brokolicu, kvaku, batáty, zeler, strukoviny, ale aj obilniny ako bulgur, krúpy, pšeno, amarant, ryžu, vločky, vajíčka, sardinky, tuniaka, pstruha, treščiu pečeň, teľacie a morčacie mäso, mlieko, maslo, panenské oleje, kakao, škoricu, čokoládu či mandle. Z ovocia úplne všetko. Najmä drobné ovocie, ale pokojne aj exotické.“
Obilniny - zdravé recepty pre malých i veľkých
13.03.2019   0
Obilniny patria k základným a najdôležitejším potravinám ľudí. Bežne používaná biela múka a výrobky z nej a tiež biela ryža sú bohužiaľ bezcennými zdrojmi “mŕtvych” kalórií.
detské choroby
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
4 vitamínové bomby na posilnenie imunity
05.03.2019   1
Načo bežať k lekárovi. Liečme sa. Tradičné, rokmi overené recepty.
zvery
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.